banner114
banner146

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun yanlış ve çirkin işlerini yazdıkça… Trabzon ve şehrin değerlerine sahip çıktıkça Başkan Zorluoğlu daha çok kızıyor. Elbette ki Başkan Zorluoğlu’nu kızdırmak için yazmıyoruz. Göreve başladığı tarihten itibaren… Bizi ziyaret ettiği 6. ayında kendilerine de ifade ettiğimiz gibi dosdoğru bir çizgide yürümeye devam ediyoruz. Doğrusuna doğru, yanlışına yanlış demeye devam edeceğiz.

Zorluoğlu son günlerde günebakış’ı hedef almaya devam ediyor. Bundan gocunmuyoruz. Bilakis, halkın değerlerini ve taleplerini dillendirdiğimiz…  Zorluoğlu’nun ‘Para vereyimbeni eleştirme’ anlayışını elimizin tersiyle ittiğimiz için bizi hedefine koymasını, onurlu bir yayıncılığın yansıması olarak görüyoruz. Bütün bir şehrin günebakış’ın gazeteciliğini, ilkeli yayıncılığını, dik duruşunu ve paraya teslim olmayışını gıptayla izlediğini görüyoruz. Bunu yaşadık, yaşıyoruz. Gelelim Başkan Zorluoğlu’nun günebakış’la ilgili tutarsız ve mesnetsiz sakıza döndürdüğü iddialarının devamına…

3-Zorluoğlu diyor ki; “O gazeteyi ben gazete olarak görmüyorum. Cephe olarak görüyorum.”

Halbuki eskiden ‘ o gazeteyi ciddiye almıyorum’ diyordu.  (Ciddiye alınmamaktan cephe olmaya… Epeyi mesafe kat etmişiz!)

Diyoruz ki; Biz kimseye cephe oluşturmadık. Trabzon cephesi olarak kentin çıkarlarını ve geleceğini savunuyoruz. Şehrin çıkarları karşısında yandaşlık tanımıyoruz. Kendi çıkarlarını şehrin çıkarlarının üzerinde tuttuğunda Zorluoğlu’nun icraatlarını ifşa ediyoruz. İlkelerimizi savunuyoruz. Dürüstlük ilkesi en başta… Haktan ve adaletten yanayız. Rantçıların karşısındayız.  Karşı olmaya da devam edeceğiz.

4-Zorluoğlu diyor ki; “Onların derdi Trabzon’u yönetebilme derdi. Trabzon’u yönetme güçleri bütünüyle ellerinden alınmış. Onun için yazıyorlar. Şehri şer güçlerin yönetiminden aldık. Artık yönetemeyecekler.”

Diyoruz ki; Biz gazete yönetiyoruz. Şehir yönetmek bizim işimiz değil. Ne eskiden ne şimdi hiç böyle bir derdimiz olmadı. Lakin şehri yönetirken şer işleyenleri ve şer odağı haline gelenleri ifşa ediyoruz. İfşa ettiğimiz için de düşman ilan ediliyoruz.  Bir de bu şehirde fakir fukaranın ve yetimin tek kuruşunu koruma, kollamak ve doğru harcanmasını savunan STK ve siyasilere sözcü olmayı görev biliyoruz.  Bütün yaptığımız bundan ibaret. Trabzon kimin ne yaptığını iyi biliyor. 20 yılık yayın arşivimiz ortada. Zorluoğlu’nun  3 yıldır yaptıkları da ortada. Bu şehir için k,imin şer kimin hayırlı iş yaptığına millet karar verecek, Zorluoğlu değil. Bu tür absürt sözlerle yaptığı kötü işleri örtemeyecek. 

5-Zorluoğlu diyor ki; “Biz şeffafız.”

Diyoruz ki; Sayın Başkan… Gerçekten şeffaf olduğunuza inanıyor musunuz? Göreve geldiğimizden bu yana Büyükşehir ve TİSKİ’de ne kadar ihale yaptınız? İhaleleri kimler aldı veya kimlere verdiniz? (Trabzon dışındaki ve aynı firmalara verdiğinizi tüm şehir konuşuyor.) Şirketlere ne kadar para girdi? Bu paralar nasıl ve nerelere harcandı? Büyükşehir Meclisinde açıklayınız. 6 ayda bir de açıklasanız razıyız. Halkın parası nerelere gidiyor bilmek bu şehirde yaşayan insanların hakkı. ‘Şeffafız’ demekle olmuyor. Şeffaflık icraatla oluyor. Şirket hesaplarını gizlemeyiniz. Belediye Meclisinde sergileyiniz. Hem hesapları gizleyeceksiniz hem de şeffafız diyeceksiniz. Aklımızla alay ettirmeyiz. Gerçekleri yazmaya devam edeceğiz.

 ***

Sayın Başkan… Sayıştay raporlarının yayınlanması, hakikaten kimyanızı bozdu. Ruh kimyanızı… Çok ağır ve vahim yanlışlarla yakalandınız. Öyle ‘Top oynadım, fiziğim ve kimyam iyi’ laflarının bir değeri yok… Kimyanız öylesine bozuldu ki; bastırdığınız kibriniz ve büyüklenmeniz dışa vurdu. Ama unutmayın ki, o makamı size Recep Tayyip Erdoğan verdi. Tırnaklarınızla kazıyarak gelmediniz.

a) Sizden asla para istemeyen ve istemeyecek olan gazeteye, kürsülerden ‘Onlara 1 kuruş para verilmeyecek’ diye seslenmişsiniz. Ne kadar komik değil mi. Sizden zaten para isteyen yok ve Allah nasip etmesin.

b) Sizden işe adam almanızı isteyen de yok. Afralanıp tafralanmak neyin nesi? Siz hakikaten böyle bir sefil taleple size geleceğimizi mi düşünüyorsunuz? Ne dün istedik ne yarın asla istemeyeceğiz. Bu ifadeler normal bir ahval ile söylenecek sözler değil. Ruh kimyanız gerçekten bozulmuş.

Sayın Başkan bizim önerimizi asla yerine getirmeyeceğinizi söylüyorsunuz. Bunu söylemenize gerek yok. Zaten biliyoruz. Ali Şükrü Bey’in ismini Beşikdüzü’nde bir sosyal tesisten kaldıran CHP’li Beşikdüzü Belediye Başkanına dert yanarcasına “Size de yazıp çiziyor” demişsiniz. Beşikdüzü’ndeki tablo ortada. Yönetilemeyen belediyeye dışarıdan adam getirildi. Aslında bu yönden biraz birbirinize de benziyorsunuz! Tekrar konumuza dönersek… Ali Şükrü Bey ismi Beşikdüzü’ndeki sosyal tesislerden kaldırıldığında Trabzon’daki STK’ların tamamı size bir öneride bulunmuştu. Hiç duymadınız. Ali Şükrü Bey’le aranızın nasıl olduğunu bilmiyoruz! Ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arasının çok iyi olduğunu söylemeliyiz. Şimdi de yerine getirmeyeceğiniz önerimizi yazıyoruz. Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un sosyal tesisten adını kaldırttığı Ali Şükrü Bey ismini Beşikdüzü’nde yapacağınızı söylediğiniz yeni meydana verir misiniz? Vermeyeceğinizi biliyoruz. Siz zaten yalnız günebakış’ın değil bu şehrin STK’larının ve kanaat önderlerinin ve siyasetçilerinin hiçbirinin önerisini de dikkate almıyorsunuz. Onun için bu konuda müteessir değiliz.

Sayın Başkan… Bize artık Büyükşehir Meclisinden cevap vereceğinizi açıkladınız. Buna sevindik. Lakin demagoji yapmadan iddialara ve belgelere cevap vermelisiniz. Yoksa cevap olarak. ‘Kitap basıyorlar, şehri yönetmek istiyorlar, yok onlardan adam almayacağım, yok onlara ilan vermeyeceğim’ gibi demagojik ve anlamsız söylemlerle yayınladığımız gerçekleri örteceğinizi zannetmeyiniz. Bir de kitap olayına yanlış bakıyorsunuz. Kitaba böyle kötü bakmayın. Kitap medeniyettir, kitap kültürdür, kitap sanattır, kitap hayattır.Böyle belediyelere falan kitap sattığımız falan da yok. Bak onu da söyleyelim. Vakfıkebir, Akçaabat, Maçka, Araklı, Sürmene ve Yomra Belediyelerine birer kez ellişer kitap satmışız. Parası da beşer bin lira. Yani bugüne kadar 6 belediyeden toplam 30 bin lira para almışız. Bakın şeffaflık böyle olur. İki kitap da Ortahisar’a yapmışız. Yani hiçbir şeyi doğru bilip konuşmuyorsunuz. Bir gün Allah nasip ederse sizin de kitabınızı yazar tarihe mal eder, gelecek nesillere bırakırız.

Sayın Başkan… Şehri yönetmek adına gazetecilikten vazgeçip aday olmamızı öneriyorsunuz… Allah’tan hep gazeteci olmak için dua ettik. Ta ki 1977 yılında bu davanın bir neferi olarak mücadeleye başladığımızdan beri. Şimdi ise çok sevdiğimiz mesleğimizi yapıyoruz. Politikayı yüreğimize düşürtmeyen Rabbime şükrediyoruz.

Sayın Başkan, efelenerek yalan yanlış ifadelerle sallayarak günebakış’ın sinmeyeceğini, çizgisinden vazgeçmeyeceğini bilmelisiniz. Biz 28 Şubatlarla, 15 Temmuzlarla, 17/25 Aralıklarla mücadele ederek geldik. Trabzon bizi bilir, Biz Trabzon’u bilir ve severiz. Trabzon sizin şahsi mülkünüz falan değil. 800 bin insanın yaşadığı ve sahiplendiği bir şehir. Biz de onların sesiyiz. Bir gün siz bu şehirden gidici biz kalıcıyız. Bunu da unutmayınız…

Not: Mahkemeden ve iftiradan hüküm giydiğimizi söylemişsiniz. Lütfen doğruyu söyleyiniz. İftiradan değil, hakaretten yargılandık ve Yazı İşleri Müdürümüz para cezasına çarptırıldı. 3 yıla yakın bir süreçte tek bir dava… Bu tablo, bu gazetenin yalan değil sizinle ilgili 500’ü aşan haberiyle gerçekleri yazdığını gösterir. 1500’ü aşkın haberden sadece biriyle yargılanmak bir gazete için gurur vericidir. Ya sizin için!..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Akıncı 6 ay önce

Evet,Zorluoğlu’ nun fiziğide kimyasıda gerçekten bayağı bozulmuş. Sıkıntılarından bir nebze olsun kurtulabilmek için soluğu Üniversitedeki Çorba çeşmesinde aldı,öğrencilerle çorba içti.Ne duyarlı bir Başkan!…Algı değiştirerek kirli yüzünü gizlemeye çalışıyor.Eğer yaptıkları doğru ise neden sinirleniyor ki..Neden cephe olarak kabul ediyor ki.. Cevap çok açık: Çünkü suç üstü çok fena yakalandı,belgeleri ile…Kendinden emin olan kişi sinirlenmez,saldırmaz, iddia sahiplerini hizmet binasına davet eder, çayını ikram eder,herşeyi belgeleri ile ortaya koyar, hatta iddialar gerçek dışı ise savcılığa suç duyurusunda bulunur,yargı yolunu açar. Çocuk ruhu ve aklı ile hareket ediyor.Çünkü saklamaya çalıştığı çok şey var. Bugüne kadar Trabzon’ da hiçbir Belediye Başkanı’nın adı akçeli işlerle anılmadı. Yok filmdi, yok uçurtma idi vs., vs..Eee Yeni Türkiye’ nin yeni Başkanı.Yüreği varsa eğer samimi ise yanına tek bir koruma almadan yönettiğini iddia ettiği şehrin sokaklarında insanlarla Hasbihal ,hemhal olsun.Kendini Trabzon insanına teslim etsin.Milletin Volkan Ağabeyi,Solcu Başkan diye,beğenmediği Volkan Canalioğlu Başkan gibi herkesin Murat Ağabeyi olmayı denesin.Ya da Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu gibi milletin atom karıncası olsun..Yapamaz..İyi olan iyi, kötü olan kötü konuşur. Kendi ifadesi ile şer güç bizzat ta kendisidir.Çok erken havlu attı, Sayın Zorluoğlu Trabzon için maalesef çok ucuz ve kolay bir tecrübe oldu.Yazık Trabzon’a ,Trabzon insanına ,çok ama çok yazık…

Avatar
vatandas 6 ay önce

demekki trabzonda belediye başkan adayı yoktuki reis bunu vandan buraya çağırdı

Avatar
vatandas 6 ay önce

bana göre sayın reis seçtiği belediye başkanı ve ktü üniversite rektörü ile bu şehre okkalı bir kazık attı 4 sene sonra acısı ortaya çıkar