banner114
banner146

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun yanlış ve çirkin işlerini yazdıkça… Trab­zon ve şehrin değerlerine sahip çık­tıkça Başkan Zorluoğlu daha çok kızıyor. Elbette ki Başkan Zorlu­oğlu’nu kızdırmak için yazmıyoruz. Göreve başladığı tarihten itibaren… Bizi ziyaret ettiği 6. ayında kendile­rine de ifade ettiğimiz gibi dosdoğru bir çizgide yürümeye devam ediyo­ruz. Doğrusuna doğru, yanlışına yanlış demeye devam edeceğiz.

Zorluoğlu son iki gündür güne­bakış’ı hedef almaya devam ediyor. Bundan gocunmuyoruz. Bilakis, halkın değerlerini ve taleplerini dil­lendirdiğimiz için… Zorluoğlu’nun ‘Para vereyim yazma’ anlayışını eli­mizin tersiyle ittiğimiz için bizi he­define koymasını, onurlu bir yayıncılığın yansıması olarak görü­yoruz. Dün Gazeteciler Cemiye­tinde eski Belediye Başkanı Hasan Melek günebakış’ın gazeteciliğin­den övgü ile bahsederken, diğer gazeteleri eleştirdi. Yalnız Sayın Melek değil… Bütün bir şehir güne­bakış’ın gazeteciliğini, ilkeli yayıncı­lığını, dik duruşunu ve paraya teslim olmayışını ibretle izliyor. Bunu yaşadık, yaşıyoruz. Gelelim Başkan Zorluoğlu’nun günebakış’la ilgili tutarsız iddialarına…

1- Zorluoğlu diyor ki; “Buradan açıklıyorum Trabzon Büyükşehir Belediyesi benim dönemimde ya­saklanmış bir firmadan mal alma­mıştır. Bu kadar net. Ne yapılırsa yapılsın hangi iftira atılırsa atılsın biz bunlardan korkmuyoruz. Trabzon’da ilk kez şer odakların­dan endişe etmeyen bir yönetim iş başındadır. Kimseye eyvallahı­mız yok.”

Diyoruz ki; Sayın Başkan… Sa­yıştay raporu sizi yalanlıyor. Aklı­mızla ala etmeyiniz. Yasaklı firmadan alım yaptığınız için uyarıldı­nız ve uyarıyı kabul ettiniz. İşte ra­pordaki o bölüm… Bir daha okuyunuz. “Yapılan incelemede doğrudan temin usulü ile yapılan alımlarda, alım yapacak gerçek veya tüzel kişinin Kamu İhale Ku­rumunun internet sayfasındaki ya­saklılar listesinde bulunmadığının kontrol edilmediği görülmüştür. Kamu idaresi tarafından bulguya iştirak edilmiş ve ilgili mevzuat hükümlerine uyulacağı belirtilmiş­tir. Bulgu konusu tespitin devam edip etmediği takip eden dene­timlerde izlenecektir.”

Sayın Başkan: Bunlara iftira di­yorsunuz. İftira ise, biz atmadık. Sayıştay denet­çisi attı. Korkma­dığınızı söylüyorsunuz. Kimse kimseden korkmuyor. Size korktuğunuzu söyleyen kimse de yok. ‘İlk kez şer odakların­dan korkmayan bir yönetim iş­başında’ diyor­sunuz. Burada da nice şer odaklarıyla mücadele eden ve Trab­zon halkının desteği ile 22 yıldır yo­luna devam eden bir gazete var. Bu gazetenin de kimseye eyvallahı yok.

2-Zorluoğlu diyor ki; Trab­zon’da muhalif bir gazete var. Mu­haliflerin sesi olmayı seven bir gazete. Muhalefeti seviyor. Hani parasız kaldığı zaman kitap yapan bir gazete. Belediyelere zorla kitap satan bir gazetede. Onlar da sol gazetelerden geri kalmıyor.

Diyoruz ki; Evet… Haksızlığa, yolsuzluğa, çirkinliğe, anti demokrat anlayışa, din ve vicdan özgürlüğü karşıtlarına, özgürlük düşmanlarına, Allah ve peygamber düşmanlarına muhalifiz. Dürüst olan kim olursa olsun, dürüstlüğünü savunuruz. Bizim ilkelerimiz bunlar. Bu ilkelerin bir kısmını savunanlarla aynı kul­varda olmuş olabiliriz. Lakin sizin gibi AK Parti’de başkanlık yapıp AK Parti ilkeleriyle kavga eden bir baş­kanla yan yana en başından beri durmadık, durmayız. İlk işiniz 28 Şubat mağduru bir hanımı görevden almak oldu. Böyle bir anlayışla yol yürünemeyeceğini en başta yüzü­nüze söyledik. Biz bu şehirde inanç, özgürlük, insan hakkı mücadelesi verirken siz bugün başkanlık yaptı­ğınız partinin fersah fersah uzağında yaşıyordunuz. (Hoş şimdiki yakınlığı­nız da tartışılıyor ya!..) Siz olayları belediye başkanlığına atanmış bir bürokrat gibi değerlendirdiğiniz, si­yasal bir gayretin ve bedelin zerre kadar sahibi olmadığınız için ve bir kayyum anlayışıyla o koltukta otur­duğunuz için bu mücadelenin siyasi boyutlarıyla ilgili değilsiniz. Şayet il­gili olsaydınız… Siyasal bir dava an­layışının derdini çekseydiniz sayenizde Trabzon’da her gün eri­yen AK Parti oylarının toparlanması için siyasal bir gayret gösterir ve be­lediyeyi ona göre yönetirdiniz. güne­bakış’ın ilkelerini kavrayamadığınız için bizi parayla yanınızda tuttukları­nızla karıştırıyorsunuz. Cumhurbaş­kanı Recep Tayyip Erdoğan’a her gün hakaret yağdıranlarla gizli gizli görüşmeler yapıp birlikte yürümeyi sürdürebilirsiniz. Söyleyiniz Sayın Zorluoğlu… Sizi alkışlayıp, Tayyip Erdoğan’ı yerden ere vuran anlayışla yol arkadaşlığı AK Parti’nin hangi il­kesiyle örtüşüyor? Gidin AK Parti ta­banıyla konuşun. Konuşun bakın hangi durumdalar!.. Ne kadar kızsa­nız ve zorlansanız da sizin Prav­da’nız olmayacağız.

Kitap yapan gazete… Kitap yapan gazete ile kitabı sevmeyen Başkan… Kitabı kedisiyle göster­meyi seven Başkan… Bu mücadele kitap yapan bir gazete ile. Kitap yapmayı eleştiren bir belediyenin mücadelesi değil ki… Sahi siz öyle mi görüyorsunuz? Evet… Tam 10 yılı aşkın bir süredir kitap yapıyoruz. Üretiyor, bu kente, bu bölgeye, bu ülkeye katkı sağlıyoruz. Yayıncılığı­mızın bir parçasını yapıyoruz. Alın terimizle emek verip kazanıyoruz. Kimseye zorla kitap satmadık. Bir tek örnek veremezsiniz. Üç-beş be­lediye kendi rızaları ile aldı. Şantaj bizim uzağımızda… Biz gönül, dava ve ahlak adamıyız. Bir dergiyi 10 bin liraya, bir kitabı 60 bin liraya mal eder bu şehre ve gazetemize hem kültürel, hem ekonomik katkı sağla­rız. Gelecek nesiller, kitap yapan ga­zete ile, kitap yaptığı için gazeteyi eleştiren başkanı acaba nasıl yo­rumlayacak? Gelelim size… Peki, siz bir dergiyi 180 bin liraya (mizan­paj ve baskı), 1 kitabın yalnız baskı­sını… 140 bin liraya mal ederken paraları gerçekten matbaalara mı veriyorsunuz?

Yarın devam edecek...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yasar 6 ay önce

yarını bekliyoruz

Avatar
tonya 6 ay önce

helal ali bey

Avatar
Nişancı 6 ay önce

Kızlar Manastırının 60 Saniyelik tanıtım filmine 600 Milyon ödeyen idareci, Şehr-emini değil, olsa olsa ancak şehrin ihanetçisi, haini olabilir, Kızlar Manastırını yeniden inşa etse bu kadar bir meblağ tutmaz,adam tüm Trabzon’a ve Trabzon halkına gerçekten Oscar ödülü alacak kalitede film çekip oynuyor, filimden işlerle filim yapıyor, yapıyor da deve kuşu gibi başını kuma gömdüğünde gizlendiğini sanıyor. Eee zeka meselesi…Gerçekler güneş gibi parıldar, Hak Teala hesabını kuruşuna kadar ağır sorar.Günü geldiğinde Trabzon’ luda sorar.Şehrin sokaklarında caddelerinde, meydanlarındaa….Koruma ordusu ile gezseniz de sorar. Burası TRABZON!…Bu mide bulandırıcı işleri yapanlara ,Beytül-mal’a o kirli elllerini uzatanlara cevap dahi vermemek,Mahkeme-i Kübra’ ya Allah(c.c)’ a havale etmek en doğrusu olsa gerek…Çünkü Hak Teala(c.c)’nın hükmü,kesin ve adildir!…