banner114

Önce şu bilinmeli… Acaba çağımızda zararlı alışkanlıklar nedir? Trabzon’da durum nedir? Trabzon Uluslararası bir şehir olduğu için zaman zaman zararlı alışkanlıklar sorun olmaktadır. Sorun olan zararlı alışkanlıkların başında İçki, Kumar, Uyuşturucu, Sigara, Tinercilik gelmektedir. Alkolizm, uyuşturucu ve sigara mafyası, hatta PKK teröristleri bile bunların kaçakçılığını yaparak Trabzon’u rahatsız etmektedirler. Ne varki millî vatan  olan Trabzon bünyesinde alyuvar ve Akyuvar hükmündeki Trabzon Emniyetimiz bunlara hiç geçit vermemekte Batum Kastamonu arasında ki eski Trabzon’daki bugünkü illerin Emniyetiyle bile işbirliği yaparak  bu art niyetlilere hiç aman vermemekte  yakalanma haberleri  devamlı  Bölge medyasında yer almakta, hepsi perişan olmaktadırlar.Bunun yanında Trabzon halkı da bu konuda devletine tam destek vermekte,bu zararlı alışkanlıklara kapılmış çocuklarına bile hiç acımadan gerekli disiplin uygulamasını istemektedirler.

Birçok kötü örnekleri görüldükten sonra ilmen tedavi amaçlı olarak Trabzon Sağlık Kurum ve kuruluşlarında zararlı alışkanlıklarla mücadele servisleri kurulmuştur.1990 yılında Genel merkez İstanbul’da olan Türkiye Yeşilay Cemiyetine bağlı olarak TRABZON YEŞİLAY TEMSİLCİLİĞİ  de tarafımızdan kurulmuş; Trabzon Sağlık İl Müdürlüğü, Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü,Trabzon Belediyesi,K.T.Ü.rektörlüğü ve Trabzon İl Müftülüğü  tarafından müştereken çok desteklenmiştir.Şimdi ise devlet bütün Yeşilay örgütlerini bir araya toplamış,resmen yönetmektedir.Trabzon temsilciliği de  Şube olmuştur.Çalışmalara devam etmektedir.Fakat bu teşkilata o zaman en büyük desteği   Trabzon Valisi  Sn. Alâaddin Yüksel beyle, rahmet-i Rahmana kavuşan Türkiye Yeşilay Cemiyeti  Genel başkanı Yarbay Selâmetli Selâhaddin Kaptan ağası idi. O zamanki Türkiye Yeşilay Cemiyeti dergilerinde Trabzon’da Zararlı alışkanlıklarla  yapılan  mücadeleler de yer almış,hatta Dünya Sağlık Örgütü tarafından da beğenilmiştir.Şimdi ise en güzel mücadeleyi hastaneler ve de Trabzon İl Emniyet müdürlüğümüz vermektedir.Trabzon basını da bu çalışmalara yer vermektedirler. Hepsni tebrik ederiz.

Malum olduğu üzere, Türkiye’deki “MEN-İ MÜSKİRÂT” denilen içki yasağı Kanununu T.B.M.M. de Cumhuriyet dönemi Trabzon Milletvekilimiz  ve kabri bugün Boztepe’de bulunan Şehid-i Muazzez  rahmetli Ali Şükrü bey çıkartmıştır. Bu konularda tarihlen derki: “ASIL MÜDDE-İ(DAVACI) TARİH VE VATANDIR.” Demek ki o zararlı alışkanlıklarla olan mücadeleyi yüce Allah rızasına uygun olarak vatanı    ve vatanının insanı ve devleti olarak çıkartmıştır. Zira Yeşilay Teşkilâtının asıl kuruluş nedeni, tâ 1920 yılında İngilizler önderliğinde Çanakkale’yi 1915’te geçemeyen yedi düvel askerleri ermeni  ve Rumların yer altı meyhanelerinde  içerek İstanbul sokaklarında şişeler ellerinde” Ayşe’yi, Fadime’yi isteriz” diye bağırmalarıydı. İşte bugünkü terör örgütleri  yine bunların devamı olarak bu içki kaçakçılığını yapmaktadırlar.Gençleri bozarak vatanı ele geçirmek,Müslüman Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkmak istiyorlar.Şimdi anlaşıldı mı asıl tehlike.? Trabzon’daki Yeşilaycılık da bunun için kutsaldır… Çünkü: bir gram eroin  tam bir milyar beyin hücresini öldürmektedir.Beyinsiz ve hastalıklı gençlikten  vatana ve insanlığa ne fayda gelir ki bu kutsal mücadelede Emniyetimiz, teşkilâtlarımız, aileler ve halkımız haklı olmasın?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.