banner114
banner146

Onlar trabzon’un gururu doktorlar

Türkiyede İstanbuldan sonra ikinci kalp merkezi Trabzonda olan Ahi Evren Hastanesi, Türkiye ve bölgede ilklere imza attı. Başarılı çalışmalarıyla dünya çapında ses getiren Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Levent Korkmaz,2003 yılından beri Trabzonda hizmet ettiğini açıkladı.Ahi Evren hastanesindeki yapılan Kardiyolojk işlemleri aynı zamanda canlı yayınlayarak meslektaşlarımızla paylaşarak adeta kardiyoloji camiasında Trabzonspor gibi ses getirdiklerini kaydetti.

LGEMİZDE BAZI KARDİYOLOJİK İŞLEMLER YAPILAMIYORDU

Prof. Dr. Korkmaz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 2009 yılında KTÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji ihtisasımı tamamlayarak mezun oldum. Mezuniyet sonrası Ahi Evren Hastanesi zorunlu hizmete başladım.O tarihten sonra özellikle ritm bozukluğu başta olmak üzere zor ve riskli damarla anjio ve stent işlemleri ile ilgili  işlemlere başladık . Bu şikayetleri olan hastalarımız bu tür işlemeleri yaptırmak için çoğu zaman il  dışına gitmek zorunda kalıyorlardı.

2009 Ocak ayında hastanemiz açıldı. Ben Mart ayında geldim. 19 yıldır Trabzondayım. Ahi Evren hastanesi öncesi ve sonrasını kıyasladığımızda birçok hastalara anjiyo yapılamıyordu. Ameliyat gereken hastalarımız il dışına gidiyordu. Hastanenin açılmasıyla bölgemizde hızlı ilerleme kaydettik. Kalp hastanesi olarak İstanbul dışında sadece Trabzonda böyle bir hastane var. Sadece kalp merkezi olarak Türkiyede bu iki il dışında hastane yok. Tüm Türkiyede ne yapılıyorsa, çalışma ekibimizin gayreti ve bize sunulan olanaklarla onlardan daha iyisini yapmaya çalışıyoruz... Son 4-5 yıldır özellikle kardiyolojik işlemlerinde ciddi bir ivme kazandık. Özel hastaneler de bile yapılmayan işlemleri biz rahatlıkla burada yapıyoruz.

TÜRKİYE ÇAPINDA CANLI YAYINDA OPERASYON YAPILIYOR

Ahi Evren Kardiyoloji Hastanesi olarak yaptığımız işlemleri  ve tecrübelerimizi meslektaşlarımızla paylaşmak adına canlı yayınlar yapıyoruz. Nadir görülen, tecrübe gerektiren kalp ile ilgili işlemleri yine ülkemizin her yerinden alanında tecrübeli hocalarımızın da katılımıyla canlı olarak gerçekleştiriyor ve bunu tüm meslektaşlarımızın faydasına olacak şekilde olmasını sağlıyoruz. Böylece Ahi Evren olarak yaptığımız işlemlerin farkındalığı artıyor ve bunu gören meslektaşlarımız başta yakın çevre iller olmak üzere Türkiyenin her yerinden bize hasta yönlendiriyor.

TRABZONSPOR GİBİ SES GETİRDİK

Canlı yayınlarımızın kardiyoloji camiasında etkisini şöyle izah edebilirim. Trabzonspor nasıl ki 1976 yılında şampiyon olarak İstanbulu devirdi. 83den beri şampiyonluk bekliyor. Nasıl şampiyonlukla futbol dünyasında ses getirdiyse, bizim yaptığımız işlemler de bu camiada öyle ses getiriyor. Bizim amacımız Trabzonu ve Ahi Evren Hastanesi’ni marka haline getirmek.

TRABZON’U VE AHİ EVREN HASTANESİNİ  DAHA İLERİ GÖTÜRMEK İSTİYORUZ.

Yetişmiş mevcut kadromuzla Kardiyoloji alanında gelişmeleri yakından takip ediyor, ülkemizin ekonomik koşullarını da göz önüne alarak bu gelişmelerden bölgemiz insanının mahrum kalmamasını sağlamaya çalışıyoruz. Kalp damarları başta olmak üzere anjiyografik olarak boyun, bacak damarlarının tedavisi; yine kapalı yöntemlerle kalp kapaklarının tedavisini başarı ile uygulamaktayız. Çarpıntı ve ritm bozukluğu diğer önemli bir kalp sağlığı sorunudur. Bölgemizde bu tür hastalıkların tedavisi yapılmıyordu. 2011 yılından itibaren biz bu işlemleri yapmaya başladık ve yılda ortalama 500 e yakın hastamızı tedavi etmekteyiz. Kardiyoloji çok hızlı gelişen bir alan. Bu hızlı gelişmeleri yakından takip etmek adına çalışma arkadaşlarımızı ilgi alanlarına göre yönlendirmeye çalışıyoruz. Her işi yapan bir doktor yerine bir işi en iyi yapan doktor olmalarını teşvik ediyoruz. Böylece ritm bozuklukları ile ilginen doktorumuz ayrı, zor kalp damarları ile ilgilenen ayrı, kapak bozuklukları ile ilgilenen doktorlarımızın ayrı olmasını arzu ediyoruz.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI DOKTORLARLA İLETİŞİM HALİNDEYİZ

lge Hastanesi olarak hizmet kalitemizi artırmak, bilimsel bilgileri ve tecrübeleri paylaşmak adına gerek sosyal media gerek ise hastanemizde yapmış olduğumuz toplantılarla meslektaşlarımızla temas halindeyiz. Önümüzdeki günlerde gerek yurt içi gerek ise yurt dışından meslektaşlarımızın katılımıyla ortak bilimsel toplantılar yapmayı planlıyoruz.

TÜRKİYE VE KARADENİZDE İLKLERİ BAŞARDIK

2009 yılından itibaren  Ahi Evren hastanesi kadrosundaki her bir bireyin doktoru, sağlık memuru, hizmetlisi, yöneticisi başta olmak üzere olağan üstü bir çaba harcamakta, kalp merkezi adına yakışır bir hastane olma yolunda gayret göstermektedir. Burda her bir bireyin ayrı bir katkısı olmakla birlikte başarı asıl olarak ekip çalışmasıyla gelmektedir. Bu gayretlerin sonucunda Ahi Evren hastanesinin yaptığı işlerle gerek bölgemizde gerek ise Türkiye çapında iyi bir yere geldiğini görmekteyiz.

AHİ EVREN VARSA İKİNCİ BİR SEÇENEK DÜŞÜNÜLMEMELİ

Ahi Evren Hastanesi olarak amacımız hastalarımıza gerek bilgi gerek ise tecrübe açısından en üst düzeyde hizmet verebilmek. Bize gelen hastalarımızın hastanemizden bir de şu hastaneye gidelim ya da bir de şu doktora gösterelimtarzı bir düşünceyle hastanemizden ayrılmalarını istemiyoruz. Başta Trabzon olmak üzere bölgemizdeki  her bir bireyin Ahi Evren hastanesinde kendisine önerilecek ya da uygulanacak tedaviye güvenmesini, içinde acaba doğrumu yapılıyor endişesini taşımamasını  sağlamak. Bu güveni sağlamak adına biz mesleki anlamda üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

HABER: Rabia MOLLAOĞLU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.