banner114

Üst akla ihtiyaç var


Ören, “Şahsi menfaatlerinden arındırılmış ve ‘sadece Trabzonspor için’ oluşturulacak bu üst aklın, günlük kısır çekişmelere ve kavga ortamına sokulmadan ama saygı çerçevesinde ve koşulsuz bir destek ile arkasında durulmalıdır” dedi
 

Trabzonspor’un Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören, 7-8 Nisan’da yapılacak olan Olağanüstü kongre öncesi tespitlerini günebakış’la paylaştı. Trabzonspor’un içerisinde olduğu yükün altından kalkılabilmesi için tüm bordo-mavililerin tek vücut olması gerektiğini vurgulayan Ören, “Trabzonspor’un sorunları o kadar ağırlaşmıştır ki bu devasa yükün altından kalkabilmek, normal şartlar altında ve sıradan insanlarca başarabilecek bir iş değildir. Utanılacak bu durumdan çıkış ancak ve ancak Trabzon’daki ve gurbetteki tüm bordo-mavililerin tek vücut olabilmesiyle mümkündür. Ortak aklın egemen olduğu bu topyekûn ekonomik savaşta formül: ‘’ben varsam olur’’ şeklindeki kibirden kurtulup, ‘’Trabzonspor varsa olur’’ anlayışındaki üst-akla geçilmesi şeklinde olabilir” dedi.

Trabzonspor’un bu davranış modeline geçtiği takdirde başarılı olabileceğine vurgu yapan Ören, “Trabzonspor için bunun dışında hiçbir kurtuluş mucizesi yoktur. Bu reçete Trabzonspor’un kurtuluşu içindir. Söz konusu ekibin amacı seçim kazanmak olmamalı, bu sebeple de ulvi amaç dışına çıkılmamalı. Bu duruma gelinmiş olmada, geçmişte bencilliği ve duygularıyla hareket eden, bir adım önünü göremeyen camianın önde gelenleri sebep olsa da; gün kesinlikle suçlu arama ve hesap günü olmamalıdır. Çünkü hepimiz suçluyuz” ifadesine yer verdi.

Trabzonspor’un ekonomisinin SOS verdiğine dikkat çeken Ören, camianın yürekler acısı bir durumla karlı karşıya olduğunu söyledi. Ören, “Trabzonspor ekonomisi şahsiliğin de üzerine çıkmış, artık taşınamayacak boyuta gelmiştir. Trabzonspor’u bu noktaya getiren maceracı, çarpık yönetim anlayışının aynen sürdürülmesi halinde, bu yükün altından kalkabilmek asla ve asla mümkün görülmemektedir. Ekonomik tablo vahim ötesidir. Zorunlu ödemelerle ‘an’lık yaşatılabilse bile, borçlar ödenebilir ve çevrilebilir seviyenin kat be kat üzerindedir. Trabzonspor’da paranın tükendiği son kavşaktayız. Asla ümitsiz değiliz” şeklinde konuştu.

“Trabzonspor ‘olmak ya da olmamak’ noktasındadır” diyen Ören, sözlerine şu şekilde devam etti: “Sesi yüksek olanların değil, sözü yüksek olanların aklına ihtiyaç vardır. Trabzonspor’da yeni bir maceraya ne zaman ne de tahammül vardır. Trabzonsporlular, şehir, taraftarlar, yerel basın ile artık iç çekişmelerden bir an önce kurtulmalı ve sadece çözüme odaklanmalıdır. İstanbul kulüpleri modelinden bir an önce sıyrılıp kuruluş ayarlarına tekrar dönmelidir. Zamanını kulüp için harcayacak, Trabzonspor için koşturacak ve çözüm üretecek  bilgili, nitelikli ve liyakat sahiplerinden oluşturulacak bir geçiş niteliğindeki üst akla kayıtsız-şartsız, ama’sız-fakat’sız-ancak’sız, tek vücutçasına ve koşulsuzca destek verilmelidir.

Bu olağanüstü kongrenin Trabzonspor’un kurtuluşu için olduğu unutulmamalıdır. Şahsi menfaatlerinden arındırılmış ve ‘’Sadece Trabzonspor İçin’’ oluşturulacak bu üst aklın; günlük kısır çekişmelere ve kavga ortamına sokulmadan ama saygı çerçevesinde ve koşulsuz bir destek ile arkasında durulmalıdır.”

Son olarak “Söz konusu Trabzonspor’sa gerisi teferruattır” diyen Ören,  “Gün, Trabzonspor günüdür. Trabzonsporluluğun, varlığımızın en önemli nedenlerinden birisi olduğu unutulmamalıdır. Gün, suçlu aramak günü değildir. Biliyoruz ki hepimiz suçluyuz…  Kaybedecek ‘an’ yoktur. Trabzonspor’un kurtuluşu için oluşturulacak üst aklın şahsi hesap ve reklam ihtiyacı olmayan, varlığı kendinden menkul şahsiyetlerden değil; akıl, bilgi, deneyim, liyakat ve liderlik ruhuyla oluşturulmuş kişilerden gerçekleşmesi halinde, kurtuluş savaşından başarıyla çıkılır… Aksi halde, görünen köy kılavuz istemez. Yol yakınken yeni bir maceraya dur denilmeli. Çünkü deniz bitti” ifadelerini kullanıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.