banner114
banner146

Trabzon için omuz omuza!

Trabzonspor Yönetim Kurulu, camiayı bir araya getir… Medical Park Stadyumu’nda gerçekleştirilen buluşmaya Devlet eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağağoğlu, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, kurucular, eski başkan ve yöneticiler ile kurullar katıldı. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un en fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu dönemi yaşadıklarını belirtirken, “Birlik beraberliği sağlandıktan sonra kulübün ileriye taşınması adına da ne gerekiyorsa yapacağız. Çok şükür enerjim yerinde ve bu enerjimi de Trabzonspor için çalışarak geçireceğim” dedi.

Ağaoğlu, geçmiş yıllarda Trabzonspor’u diğer takımlardan farklı kılan en önemli özelliğin birlik ve beraberlik olduğuna vurgu yaparken, “Biz bunu kaybettiğimiz zaman gücümüzden çok şey kaybediyoruz, irtifa kaybediyoruz. Biraz birbirimize sokulduğumuz zaman fotoğraf farklılaşıyor. Bu sefer dışarıdan bize kafa çeviriyorlar ve rahatsızlıkları hemen su yüzüne çıkıyor. Ama şu anda kimse bizimle ilgilenmiyor. Çünkü içimizde olması gereken birliği, beraberliği, dayanışmayı ne yazık ki ön plana çıkaramadık. İnşallah bugünden sonra çok daha farklı bir şekilde bu birlik beraberliğimizi üst seviyelere çıkartırız. Çünkü Trabzonspor herkesin değeri. Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor’un hizmetkarı. Belirli bir görev sürem vardı, hizmet etmeye geldim. İnşallah Allah nasip ederse layıkıyla bunu yaparım. Bundan sonra daha da ilerilere taşınması lazım. Bunu da ancak bizim birlik ve beraberliğimiz sağlar” dedi.

Ağaoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Olağanüstü Genel Kurulu’muza Mardin’den, Van’dan, Diyarbakır’dan, Muş’tan, Siirt’ten, Antalya’dan Erzincan’dan oy vermek için katılan delegeler varsa bu takımın sırtının yere gelmesi mümkün değil. Sadece birlik ve beraberlik içerisinde omuz vermemiz gerekiyor. Bunu da sağlayacağımızdan en ufak bir kuşkum yok.” Ağaoğlu, toplantının İstanbul ayağını gerçekleştireceklerine de vurgu yaparak, “Böyle toplantıları Türkiye genelinde yapabiliriz. Mardin Kızıltepe’den de bekliyorlar. İnşallah bütün ülkeyi dolaşacağız. Şu anda gücüm ve enerjim buna yetiyor” dedi.

Özak, Trabzonsporluluk gururunu yaşayanların sorumluluğunu da yaşaması gerektiğinin altını çizdi

Dargınlığı toplamak lazım!

Devlet eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzonspor’un zor günlerden geçtiğini ve birlik olunması gerektiğinin altını çizdi. Büyük düşünenlerin, büyük camiaların zorlukları her zaman aştığını söyleyen Özak, “Bunun nasıl yapılacağı da belli. Sayın Başkan bunu söyledi, bu gayret azim bizim camiamızda var. Biraz dağıldık, dağınıklık var, bunu toparlamak lazım. Hizmet edenlere teşekkür etmek, yanlışları yüzlerine karşı söylemek, doğruları da belirtmemiz lazım. Topyekün bir mücadele lazım ama bu çok uzun ve yorucu bir mücadele. Güç azim ve kararlılık lazım. Türkiye’nin hatta dünyanın her tarafındaki Trabzonsporlular’ın katkısını almak lazım. Bu da çok büyük bir enerji, fedakarlık istiyor. Bugüne kadar kulübü çok iyi yönettiler, örnekler bu anlamda geçmişimizde var. İnşallah başarılı oluruz” dedi.

Özak, kimsenin enkaz edebiyatı yapmaması gerektiğine işaret ederek, “Evvela şehrimizden başlamak lazım. Şehrin topyekün bir mücadeleye hazır olması lazım. Bir büyük kulübümüz bunu 3-5 sene evvel yaptı, şimdi kulübün geldiği nokta da belli. Biz de büyük kulüp, büyük camiaysak bunu yapabiliriz. Çok fazla enkaz edebiyatı yapmamamız lazım. Ama durumu da bilmemiz lazım. Dolayısıyla bu yönetim kurulu onu yapmadılar. Hem dışarıya karşı güçlü görünmemiz hem de güçlerimizi birleştirmemiz lazım. Hepimize görev düşüyor. Bunlar belli, geçmişte yapıldı, bugün de yapılabilir.. Sabırla, doğru ifadelerle, iyi yürekle, topluma doğru mesajlar vererek, halisane çalışırsak akıbet hayır oluyor” dedi.

Trabzonsporluluk gururunu yaşayanların sorumluluğunu da yaşaması gerektiğini söyleyen Özak, “Buraya gelmek, maddi manevi yardım yapmak sorumluluktur. Takım haksızlığa uğradığında tepki göstermek sorumluluktur, medya mensubu gereğini yapar sorumlu olur, gelip kombine almak da sorumluluktur. Bu şekilde yüzlerce madde sayabiliriz. O nedenle bu işin yükünü yönetimler kaldıramaz. Trabzonspor’da yönetim bugün zorlaşmıştır, o bakımdan Allah arkadaşlarımızın yardımcısı olsun. Sağlığımız yettiği müddetçe mücadele edeceğiz, aklımız yettiği müddetçe fikir danışılırsa söyleyeceğiz. İstişare etmeyince de maalesef bazı hatalar oluştu. Geçmişi bırakıp bugünden sonra ‘Bismillah’ diyelim, ileriye doğru gidelim. İnşallah her şey iyi olacak” dedi.

Gümrükçüoğlu, “Trabzonspor için kampanya başlatalım” dedi

4-5 maaşımı vereyim!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor’un hizmetkarı olmaktan şeref duyduklarını söyledi. Ağaoğlu ve ekibinin Trabzonspor ruhu ile başarılı olacağına gönülden inandığını söyleyen Ağaoğlu, “Sayın Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve yönetici arkadaşları ile birkaç defa bir araya geldik. Bizim imza atabileceğimiz ne varsa her zaman olduğu gibi bundan sonra da atmaya devam edeceğiz. Önemli bir darboğazımız var. Hayrettin bey bugüne kadar geçmişte görülmeyen önemli bir darboğazın büyük problem oluşturmaya aday olduğunu da anlattı. Bu finansal darboğaz. 800-900 milyon borç. Ben Büyükşehir Belediyesi olarak 500 trilyon borçla çalışıyorum. Çok da şey yapmıyorum...” dedi.

Gümrükçüoğlu, kulübe ekonomik katkı için kampanya başlatılması önerisinde bulunurken, “TTSO, esnaf kuruluşlarımız, STK’larımız, ‘Haydi bakalım, ekranda isminizi görelim’ diyeceğiz.  Ben Büyükşehir Belediyesi olarak bütün imkanlarımı ayağa kaldırırım. ‘Hadi bakalım görelim herkesi’ diyelim. Ziyaretlerde de bulunup sonuç alacağımıza inanıyorum. ‘Kimse vermez’ diye bir şey yok. Şurada sayın başkanın söylemleri ciddi olarak bana güven telkin ediyor, hesap yaparak adımlarını atacaklarına inanıyorum. Dolayısıyla böyle bir kampanyayı yapıp başlatmak lazım, bütün altyapısını yapmaya hazırım. Örneğin ben 8-10 bin lira maaş alıyorum, 4-5 ay maaşımı vereyim, problem yok. 50 bin kişi 10’ar bin TL verirse 500 trilyon eder. Trabzon’un sınırlar içindeki nüfusu 780 bin, Trabzon dışındaki köklerini unutmayan kişi sayısı 4 milyon. Köydeki Fatma teyzem 10 TL verir, Faruk abi 50 bin TL verir. Bu kampanya başlasın. Ben maaşımı vermeye hazırım. Onun dışında da ne kadar katkı yapabilirsem yaparım. En kısa zamanda bu kampanya başlasın” dedi.

Sürmen, “İnşallah yeni yönetim doğru icraatlarla başarıyı yakalar” dedi

Her zaman arkanızdayız

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen de ‘Trabzonspor’u kendine dert edinenlerin’ toplantıda olduğunu gözlemlediğini ifade ederek bunun da iyi olduğunu söyledi. Sürmen, “Burada gördüğüm tablo şu; zaten sorun Trabzonspor’la ilgili olduğu dönemde Trabzon’da sorduğumuz kendilerini dinlediğimiz ya da bir yerde karşılaştığımız zaman kulübün sorunlarını dert edinen kitlenin büyük çoğunluğu burada. Bu iyi bir haberdir. Bu yönetime de güç vermiştir. İnşallah onlar da bundan sonra doğru adımlar, doğru icraatlarla başarıyı yakalarlar. Biz kurullar olarak, her zaman Trabzonspor’un arkasındayız. Bunun özellikle altını çiziyoruz, biz Trabzonspor’un arkasındayız. Yapılacak olan çalışmalarda ön planda Trabzonspor’un menfaati olması lazım” dedi.

Basına mensuplarına da seslenen Sürmen, “Ne olur sizden rica ediyorum, haber yapmış olmuş olmak için haber yaparak Trabzonspor’a zarar vermeyin. Ben bunu divan Başkanı olarak açık sözlülükle söylüyorum. İsterseniz eleştirin, ben bunu söylemek zorundayım. Şimdi transfer dönemi geliyor, lütfen menajer ağızlarıyla yayın yapmayın. Bu Trabzonspor’un yapacağı transfer politikasında ücretleri yukarı çeker. Bunu yapmayın, zarar verirsiniz. Kulüpten doğru bilgileri alın doğru bilgileri yazın. Tabiki sizler de bir şeyler yazacaksınız, yazmalısınız da. Trabzonspor’la ilgili gelişmeleri camia sizden haber alacak. Onun için bu konuda sizden hassasiyet bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Trabzonspor Kurucu üyesi Nizamettin Algan:

Hasretle bekliyorum!

Kurucu üyelerden Nizamettin Algan, Trabzonspor’da geriye gidiş yaşandığını belirtirken, “Trabzonspor’da bir geriye gidiş yaşandı. Ne yaptık da böyle oldu? Büyük bir acemilik, bugünkü sisteme benzer futboldaki tabirle doldur-boşalt yaptık. Ne zaman kaynaklar tükendi özümüze döndük. Elimizde büyük şans vardı, elimizdeki gençlerimiz oynadıkları kulüpten onları toplamaya başladık. Bunun son kalıntıları 84-85’te bitti. O zaman yönetimde devamlılık vardı, futbol takımında da devamlılık vardı. Şimdi yapmamız gereken yaptığımız hatalardan dönüp özümüze dönmek olmalı. Bunu hasretle bekliyorum. Bu tür toplantılar da Trabzonspor’a güç katar. Bizim dönemimizde de bu tür toplantılar yapılıyordu. Ve bu toplantılara teknik adamlar da futbolcular da katılıyordu. Herkesin birbirinden haberi oluyordu. Biz maalesef şehirden koptuk, yönetimle şehir arasında mesafe oldu. Artık birlikte hareket ederek toparlanarak kulübü kurtarmanın çalışması içinde olmalıyız” dedi.

Nurgül GÜNAYDIN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kontos61 4 yıl önce

Ben 10 bin Dolar vermeye hazirim, haydi yönetim pamuk eller cebe....