banner114
banner146
banner122

DEVRİM NİTELİĞİNDE ÇALIŞMALAR YAPTIK

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, son olarak bir dönem daha Divan Başkanlığı'na aday olmaya karar verdiklerini söyledi. Sürmen, tüzük tadilatı döneminde 26 bin olan üye sayısının 13 bin 177'ye düştüğünü belirtti.
Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte kurul başkanlarının katılımıyla birlikte Trabzon basınıyla buluştu. Kadir Özcan Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantı, Divan Başkanı Ali Sürmen'in açılış konuşmasıyla başladı. Sürmen, sonrasında ise basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

İSTİŞARE VE BİRLİK BERABERLİĞİN ÖNEMİ

Başkan Sürmen açılışta yaptığı konuşmada, “Sporun paydaşlarıyla yapmaya çalıştığımız toplantıların devamı olarak basın mensupları ile bir araya geldik. Göreve geldiğimizden beri başarının sırrının, Trabzonsporluluk ruhunun dünden bugüne taşınması, istişare ve birlik beraberlikten geçtiğini savunduk. Adamcılık ve grupçuluğun zararlarını anlatmaya çalışıp Trabzonsporluluğun dışında taraf olmayacağını anlattık” dedi.

DEVRİM NİTELİĞİNDE ÇALIŞMALAR

6 yıldır sürdürdükleri Divan Başkanlık görevinde başarabildiklerimiz ya da başaramadıklarımızı nedenleri ile gerçekçi zeminde tartışmak ve geleceğe dönük olumlu adımların atılmasına katkı sağlamaktır” diyen Sürmen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Görev süremizde bize göre Trabzonspor’umuza en önemli katkımız yeni tüzüğün hazırlanmasında ve genel kurulda tartışılıp kabulü sürecinde sağladığımız katkıdır. Bugün birçok kulüp camiasının imrendiği, yöneticinin tüzükte düzenlenen yetkilerini aşarak harcama yapması halinde yöneticinin şahsen sorumlu olacağına dair hükümler ile bunu tamamlayan  taahhütnameler devrim niteliğinde çalışmalardır.

ÜYE PROFİLİNDEKİ DEĞİŞİMLER

Üye profilinin daha sağlıklı hale getirilmesi için tüzükte yapılan değişiklik sonucu kulüp ile renk ve duygu bağı olmayan üyelerin çıkarılması suretiyle kulübe sadakatli üyelerin oyları değerli hale getirilmiştir. Üye profilindeki bu değişim, bundan sonra yapılacak kongrelerde artık grup oyları diye nitelendirilen oyların varlığını ortadan  kaldırmıştır. Ama yaptığımız görevlerin en önemlisi; Milli Mücadeleyi Karadeniz’den başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu devrimci ruhu ve Anadolu aşkı bordo-mavi renklerle bağdaştığından ve de Türk sporunun bugün daha dahi çok ihtiyaç duyduğu, “Ben sporcunun, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” veciz cümlesini bizler için söyleyen Ata’mız Divan Başkanlık kurulumuzca Trabzonspor Onursal Üyesi kabul edilip belgesi düzenlenmiştir.  Ayrıca bu veciz sözlerin tüm statlarda yer alması için sayın Cumhurbaşkanı’na, CHP, MHP ve İYİ Parti Genel Başkanlarına, Spor Bakanlığı Gençlik Spor Genel Müdürlüğü TFF ve Kulüpler Birliği’ne yazı yazılmıştır.

TRABZONSPOR KOLEJİ

Eski başkanlarımız sayın Özkan Sümer, sayın Atay Aktuğ ve sayın Sadri Şener döneminde gündeme gelip tartışıla, Trabzonspor’a üniversite ya da kolej açarak eğitim dünyasına da katkı sağlaması düşünülmüş fakat çeşitli nedenlerle netice alınamamıştır. Divan Başkanlık Kurulu olarak bu konuyu yeniden Divan üyelerimiz ve Trabzonspor camiasının gündemine taşıyıp tartıştırdığımızda çok büyük oranda kulübümüzün üniversite açma işinin geleceğe bırakılıp kolej açılması gerçekleştirilmesi düşüncesi tarafımıza bildirilmiş olup camianın bu beklentisi yönetim kurulu ile paylaşılmıştır. Konu ile ilgili yönetim kurulunun çalışmaları yakından takip edilecektir.

GENÇLERİ KAZANMALIYIZ

Kulübümüzün şanlı tarihi, övünç kaynağı olarak düşünülmesine rağmen geçmişimizdeki başarıların mimarlarından henüz sağ olanlar var ve bize yol göstermeye hazır iken, bizim onlarla istişare etmememiz büyük hata olur. Diğer taraftan kendisini geliştirmiş ve camiaya hizmet etmek isteyen gençlerimizi şucu bucu diye ayrıştırmadan profesyonel ya da yönetici olarak değerlendirmek gerekmektedir. Geleceğimiz olan gençleri bugün kazanmaz ve eğitmez isek yarın beklenmedik gelişmelerde hazırlıksız yöneticilerin vereceği muhtemel zararlara yol açabiliriz.

YÖNETİM-BASIN İLİŞKİLERİNDE FEDAKARLIK

Sürmen, Trabzon yerel basınının Trabzonspor için önemine de vurgu yaparak, “Trabzonspor’umuzun bazen sahada, Federasyon’da ve ulusal basında nasıl katledildiğini görmemize rağmen ulusal basına karşı en önemli silahımız olan yerel basını görmezlikten gelemeyiz. Yerel basının mesleki sorunlarının çözümü elbette kendi mesleki tartışmaları olsa da ekonomik sorunlarının çözümünde hep beraber düşünmek ve çözüm üretmek zorundayız. Aksi halde bizi büyük yapan faktörlerden biri olan yerel basınımızı kaybederiz. bu da büyük Trabzonspor camiasının önemli bir gücünün kaybına yol açar. Bu nedenle yönetim ve basın ilişkilerinde fedakarlık Trabzonspor’a camiayı kulübün menfaatlerine uygun bütünleme görevi de basına düşmektedir” ifadelerini kullandı

KULÜPLERİN POLİTİKASI VAR

Önümüzdeki dönemde aday olup-olmayacağı şeklindeki soruya Ali Sürmen, "Pandemi nedeniyle istişare yapmak bir araya gelmek zor. Bu arada sporun paydaşları ve Trabzonspor'da görev yapmış değerli abilerimize ve arkadaşlarımızla fikir alışverişi yaptık. Bu durumu kendi kurulumuzda değerlendirdik. Son olarak bir dönem daha Divan Başkanlığı'na aday olmaya karar verdik" ifadelerini kullandı.
Transferlerle ilgili fikirleri yönetim kuruluyla ve kamuoyuyla paylaştıklarını belirten Sürmen, "2019-20 transferlerinin camiamızın beklentilerine uygun olmadığını özellikle yabancı transferlerdeki hataları kabullenemediğimizi ifade ettim. Ekim ayında internet üzerinden yaptığımız genel kurulda, aynı eleştiriyi orada da yaptık. Bu kamuoyunda da yer aldı. Şu isteniyorsa her başarısız sonuçtan sonra söyleyeyim kurul başkanların öyle bir sistemi olmamalı. Biz zamanında söyledik şimdi yazanlar başarısız sonuçtan sonra söylüyor. Aramızda çok ciddi fark var. Elbette kulüplerinde kendi politikaları vardır" ifadelerini kullandı.
Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, üyelikten çıkarılanlarla ilgili olarak ise şunları söyledi, "İki yıl üst üste ödeme yapmadıkları için çıkarılan üyelerimiz var. 2019 yılında 9 bin 427 kişi üyelikten çıkarılmış. Bunlardan 51'i itiraz etmiş. 40 kişininki kabul edilmiş. 2020 yılında ise bin 262 kişi iki yıl ödeme yapmadığı için çıkartılmış ve 16 kişi itiraz etmiş ve kabul edilmiş. Renk ve ruh bağları yok. Bunlar bir şekilde üye yapılmış. Herkes kendi dönemde kaydediyor sonra ayrıldıktan sonra o kayıtlar kalıyor. Tüzük tadilatı döneminde 26 bin olan üye sayımız 13 bin 177'ye düştü. 800 kişi de sırada bekliyor. Uyarılara rağmen yatırmamışlar. O nedenle bizim kimin üye yaptığıyla ilgili bir derdimiz yok. Bizim derdimiz gerçekten Trabzonspor'a bağlıysa biz onu her türlü koruruz ve kollarız. Bizim insanları çıkarma gibi bir gayretimizde olmaz kaldı ki bu konudaki kararda yönetim kuruluna aittir" dedi.
ATATÜRK’E ONURSAL ÜYELİK BELGESİ

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu tarafından Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ,10 Kasım 2020 tarihi itibarıyla onursal üye yapıldı. Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen imzalı onursal üyelik belgesi, düzenlenen toplantıda basın mensuplarına sunuldu.

Spor: Nurgül GÜNAYDIN

Anahtar Kelimeler:
TrabzonsporAtatürk
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.