banner114

Yetki de karar da Of delegesinindir

Yaşar Falcı: Sayın Ünal Çelik… Önce sizden bir AK Partililik tarifi alalım…

Ünal Çelik: Bizler, bu topraklarda geçmişi unutturulmak istenmiş, büyümesi gerekirken olduğu yerde saydırılmak istenmiş, güçlenmesi gerekirken zayıf bırakılmak istenmiş, insanlık için umut olması gerekirken bugününden endişe ettirilmek istenmiş, bir teşkilatın mensuplarıyız. Bir büyük davanın elemanlarıyız. Bizler, geçmişten geleceğe Alparslan’ın, Fatih’in, Yavuz’un, Abdülhamid Han’ın ve necip milletimizin özge tarihinin izinden giderek kritik kesişme noktalarında büyük mücadeleler vermeye namzet, geleceğin sahibi olmaya aday bir teşkilatız. Bizler, “Devlet-i ebed müddet” şiarına sancaktar olup yücelterek onu 17 Ekim’deki kongre ile beraber yarınlara taşıyacak neslin efradıyız. Bizler, yıllardır gecemizi gündüzümüze katarak Türkiye’yi büyük değişimle buluşturan, aşılmaz zannedilen engelleri aşan, çözülmez zannedilen problemleri çözen, 15 Temmuz gecesi gibi karabasanları yırtıp atan, küresel ölçekte askerî ve diplomatik varlığını hissettiren Liderimize, Cumhurbaşkanımıza ve büyük ülke Türkiye’ye güç veren teşkilatlarız. İşte bizler, önce bunları fark etmeli, kim olduğumuzu, başardıklarımızı ve başarabileceklerimizi görmeli ve kendimizi ona göre konumlandırmalıyız. 17 Ekim’de yapılacak olan Of ilçe teşkilat kongresinde buna karar verilecektir. Demokrasinin olgunluğu içerisinde sandıktan cikacak olan delege karariyla teşkilatımız daha da güçlenecektir. Of gibi siyasi arenada çok güçlü olan bir ilçede herkesi ve her kesmi kucaklayarak yarınlara daha umutla bakacağız. Hizmette adaletli olacağız. Teşkilatta eşit davranacağız. Mazlumun, garibanın, fakir ve yoksulun adamı olacağız. Kimsenin değil teşkilatın ve davanın adamı olacağız.

Yaşar Falcı: İsterseniz bir de delegeye söylemlerinizi alalım…

Ünal Çelik:  Bugün Of olarak geldiğimiz noktada, güçlü teşkilat ve güçlü ilçe olma yolunda kararlılıkla yürüyen ve yakın tarihe imza atacak bir yapıyı ve teşkilatı oluşturacak bir delege yapımız vardır. Biliyorum, parti teşkilatlarımızda, kongre süreçlerindeki görev değişimleri ile bazen gönül kırıklıkları oluşabilir. Bu hassasiyet, davaya ve emek verilen teşkilata olan sadakat ve samimiyetten ileri gelir. Ancak, 15 Temmuz’dan sonra parti teşkilatlarında bulunup da Sayın Erdoğan’ın verdiği mücadelenin uzağında kalan bazı yönetici tiplerinden dolayı moralimiz bozulmayacaktır. Teşkilatlarda ve yönetimlerdeki bazı yanlış şahıslardan, kongre süreçlerindeki hatalardan, süreçleri yöneten idarecilerin eksikliklerinden, yerel yönetimler ile yaşanmış sıkıntılardan dolayı küsmek Dava mensuplarına yakışmaz! Biliyorum, özellikle 15 Temmuz’u anlamayan ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlamamakta direnen figürlerden dolayı kızgınlık ve kırgınlıklar var. Samimi vatan evlatlarımızın ve teşkilata hizmet etmiş dava adamlarinin bazılarının küskünlüğünün, üzüntüsünün ve hattâ öfkesinin yoğun olduğunun farkındayım. Elbette bütün bunların hepsine saygı duyuyoruz. Dertlendiğiniz için, açık yüreklilikle, her yerde Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği mücadeleye zarar verenlere karşı dik durduğu için delege kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Yaşar Falcı: Kongreye ikinci bir liste alınmaması gibi bir durum olabilir mi?

Ünal Çelik: Rize’nin Ardeşen ilçesinde yapılan ve genel başkan yardımcısı Hayati Yazıcı beyin de hazır bulunduğu çift listeli bir kongre yapıldı. Bayram havasında bir kongre oldu. Kazanan teşkilat oldu. Bu kongreler bizim davamızın varoluş meselesidir. Gündem de ismi olmayıp sonradan birilerinin dizayni ile ortaya atılanlar üç beş kişinin istemi ile bu teşkilatı yok sayamazlar. Teşkilat buradadır ve sorumluluk alanındadır. Davanın sahibi bizler ve diğer arkadaşlarımız abilerimiz buradadır. Kimse bulanık suda balık avlamaya kalkmasın. Of’taki kongrenin kararını başka mecralarda kimse aramasın. Sözde kararda yetkide delegenindir. Kimse bulunmaz kumaş değildir. Aday olan her arkadaşımız bu işi yapacak güçtedir. Üsten aşağı inmeye çalışmak delegeye güvenmemek, aday olan arkadaşlara ve hali hazırda olan teşkilata saygısızlıktır. Herkes kendi sorumlu olduğu alanda işine baksın. Trabzon’da değil Of’ta karar verilecektir. Of teşkilatı o kadar büyük ve güçlü ki Trabzon’da üç beş kişinin vereceği kararla idare edilemeyecek kadar güçlüdür. Yerinde karar verilip gereken yapılacaktır. Teşkilat ayakta ve haziredir. Bizler ve diğer adaylar hazırdır. İstemem ama yan cebime koyun anlayışıyla bu teşkilata talip olunamaz. Meydana çıkarsın, varım dersin. Kararı delege ve partililer verecektir. Birlik ve beraberlik içerisinde kardeşane bir vaziyette 17 Ekim’de kongreye gideceğiz. Ve kararı partinin asli unsuru olan delege karar verecektir. Şimdiden hayırlı olsun.

Yaşar Falcı: Teşekkür ederim

Ünal Çelik: Ben teşekkür ederim

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.