banner114

Biz bu adamı görmeden idarecilerin nasıl olması gerektiğini bilmezdik. Hani biraz dürüst de etrafı çalan ve ona göz yumanı bile iyi terakki ederdik. Ne zaman ki Recep Tayyip Erdoğan’ı gördük… Nasıl devlet adamı olunacağını da öğrenmiş olduk.

Şimdi içimizde bazıları dış siyasetini beğenmiyor. İnsan olduğuna göre hataları da olacak elbet. Mesela deprem paralarıyla memurun maaşının ödendiğini bilmez gençler. Her tarafı tozpembe görür. Gençlere niye bu kadar imkân tanındı hâlâ anlamış değilim.  

Ama bugüne kadar her söyleneni kabul eden idareciler görmüştük. Onlara karşı çıkanı, IMF’ye olan meblağı ödeyen devlet adamı görmemiştik. Borcu olmayan rahat konuşur elbet.  Recep Tayyip Erdoğan bunu sağladı.

Hele harp sanayi ile hiç ilgilenmeyen devlet adamlarına alışan yabancı güçler karşısında birden Recep Tayyip Erdoğan’ı görünce şaşırdı biraz. Değil şaşırmak, apışıp kaldı. Artık kendini savunabilen ve harp sanayine önem veren cesaretli biri vardı. Elbette onu ekarte etmek için her yolu deneyeceklerdi!

Komşularımızla aramızın pek iyi olmadığı doğrudur. Daha düne kadar parasını peşin ödediğimiz insansız hava araçlarını  kendin üretir ve ihracatını yaparsan elbet sana düşman olacaklar.

Kaldı ki füzelerimizin mesafesini öğrendiğinde bunun derhal arttırılmasını söyleyen, İran 2000 km mesafe kateden füze yapıyorsa benim de en az o kadar mesafe kateden füze yapmam gerekir diyerek çalışmalara başlayan ve hatta Rus Diş işleri Bakanı ASELSAN’ı ziyaretinde yapılan silahları görünce apışıp kaldığını ve bunu başlatanın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu bildikten sonra elbette ona düşman olacaklar! Bundan daha doğal ne olabilir? Bunu anlayışla karşılayabiliriz ama içimizdeki bazı kimselerin ideolojisi nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan’a düşman kesilmesini anlamak mümkün olmuyor.

Vatan elden gitse bile kılı kıpırdanmayacak! Yeter ki, Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun gibi düşünceleri olan kimseleri sizin takdirinize bırakıyorum!

 Adam diyor ki: “Öyle köprü, yol, metro hastane yapmış, ben bunlarla ilgilenmiyorum. Yeter ki, adam gibi adam olsun.”

Sorsan nasıl olacağını, kendi de bilmiyor! Böyle yuvarlak laflarla olayı geçiştirmek istiyor. Yani bir yerde ideolojisinin kurbanı oluyor.

Kaldı ki bugün Almanya PKK’ya sahip çıkıyor da, Recep Tayyip Erdoğan’a düşman kesiliyor. Ve sen bunu bildiğin halde onunla birlik olacak vatanını şikâyet edeceksin. Böyle muhalefet olmaz olsun!

Bu şartlar altında bile ekonomi böylesine iyi ve dünya krizle boğuşurken bundan etkilenmiyorsan elbette böyle bir adamı çekemezsin!

Nasıl olsa bu elemanlar sende olduğu müddetçe iktidara gelemeyeceksin. Yalanları sırala gitsin. Çamur at izi kalır gibisinden!

Ne var ki bu vatana yazık oluyor. Bir parti çekişmesinden dolayı böyle iftiralara yeltenirsen iktidara gelmeye niyetin olmadığı ortaya çıkar. Sen zaten bunu biliyorsun da, hareketlerin ile bu vatanın elden gideceğini bilmiyorsun!

Eğer Recep Tayyip Erdoğan giderse, sen de gidersin. Bu vatan bu kadar ucuz değil!

Hazır böyle bir adamı bulmuşken, ondan yararlanmasına bakalım…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108