banner114

Siyonizm kaynaklı ekonomi darbesi karşında CHP’nin tavrı insanımızın içini karartıyor. Düpedüz bir saldırı ve apaçık bir tehdit karşısında bile içerdeki hataları öne çıkartarak ABD’nin yanında yer alan CHP, bu ülke batar ve parçalanırsa acaba hangi Türkiye’yi yönetecek?

ABD ve Batı oyunu gizli oynamıyor. Önce 17/25 Aralık darbesi, ardından 15 Temmuz ve şimdi ekonomik darbe… 17/25 Aralık hukuk ve polis darbesi öncesi de hükümetin hataları var, 15 Temmuz öncesi de… Ancak Bu hatalar var diye darbeleri savunmak bu ülkeye ihanettir.  Hâlbuki CHP hep tersini yaptı. 17/25 Aralık hukuk/polis darbesini fırsat bilip FETÖ’YÜ sahiplendi. FETÖ oylarıyla iktidar olacağını zannetti. 2014 mahalli ve 2015 Genel seçimlerinde FETÖ ile her türlü flörtü yaptı. 15 Temmuz darbesinin hemen akabinde darbeye karşıymış gibi tavır sergilerken ‘Amma’ lara sığınmaya başladı. Ardından ‘Kontrollü darbe’ noktasına savruldu. ‘Darbelere karşıyız amma…’ ile başlayan yaklaşımları yalnızca ABD’yi ve FETÖ’yü sevindirdi.

Şimdi karşı karşıya kaldığımız ekonomik saldırı/darbe karşısında da aynı tavırlarla karşılaşıyoruz. ABD Başkanı ve Başkan Yardımcısı apaçık tehditler savurup, eylemlerini gizlemezken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine ‘Amma’lı ifadelerle tavır belirledi. Bakalım neler dedi: “Tek adam rejiminde; köprü ihalesi yaparlar dolarla, otoyol ihalesi yaparlar dolarla, köprüden ve otoyoldan geçiş ücretleri dolarla, havalimanı ihalesi yaparlar dolarla, baraj ihalesi yaparlar dolarla, şehir hastaneleri ihalesi yaparlar dolarla, kira garantileri verirler dolarla, nükleer santralin üreteceği elektriğe garanti verirler dolarla, elektrik üretimi yapan santrallere doğalgaz satarlar dolarla… Bunları yapanlar diyorlar ki ‘biz yerli ve milliyiz.' Türk Lirası'nı dolar karşısında pula çevirenler yerli ve milli ise kime gayri milli diyeceğiz? Ne diyorduk? Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor…"

Kılıçdaroğlu’nun dolara bağımlı bir ülke haline gelişimizle ilgili söylemleri doğru olsa bile ABD’nin ekonomi darbesini haklı kılmaz. Tam aksine bu sarmaldan kurtulmak için bir fırsat sunar. CHP Genel Başkanı, doların ülkemizdeki zeminini darbenin haklı nedeni olarak görmek yerine “Gelin ABD emperyalizminin parasını bu ülkeden söküp atalım. Emperyalist darbeye direnmek vatandaşlık görevidir. Devletin ve vatandaşın dolardan artık vazgeçmesi zorunlu gelmiştir” deseydi saygı görecekti.

Kılıçdaroğlu ekonomist değil. Ancak partisinin en önünde gelen ekonomistlerinden hemşehrimiz M. Akif Hamzaçebi, Kılıçdaroğlu’nun aksine bakın neler söylüyor: “Sıkıntılıyız biliyoruz. Türkiye olarak, millet olarak bu sıkıntıları aşmaya muktediriz. Buna yürekten inanıyorum. Kültürümüz sağlamsa millet ayaktadır. İnanıyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti sahip olduğu kültürüyle, ilelebet bu bayrak altında özgür ve bağımsız şekilde yaşayacaktır.”

Bakınız… ABD’ye tek kelam etmiyor amma sıkıntının kaynağını ve hedefini net biçimde ortaya koyuyor. Saldırının ülkenin bağımsızlığına, özgürlüğüne yönelik olduğunun altını çiziyor ve bayrağa/ birlikteliğe işaret ediyor. Şimdi bu tabloya bakarak şunu sormak istiyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu… Sahi siz bu tavırlarınızla hangi Türkiye’yi yönetmeye talipsiniz? Bu anlayışla korkarız ki gelecekte yönetecek bir Türkiye bulamayabilirsiniz. Hâlbuki CHP’nin anlayışı ve geçmişi emperyalizmle mücadeleyi öngörür. Siz ise ABD’nin darbelerle devirdiği ve avucu içine aldığı bir Türkiye’yi yönetmeye talipsiniz. Ne yazık ki milliyetçiliği ve bağımsızlığı karakteri ilan eden bir partiyi Amerikancı Sosyalistlerin çizgisine götürdünüz. Amerika’nın üç darbesinde de milletin yanında değil, ABD’nin yanında durdunuz. Bunun için bu ülkeyi hiçbir zaman yönetemeyeceksiniz. Bu millet, kendisiyle yürümeyeni hiçbir zaman göreve getirmeyecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
karadenizli 2 yıl önce

aynen