banner114

Tek adam millet

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 16 Nisan Referandumu çalışmalarına Trabzon’da devam ediyor. İlk olarak Akçaabat’ta düzenlenen mitingde konuşan Bakan Soylu mitingin ardından Hemşehri Dernekleri buluşmasına katıldı. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu,  Ortahisar Beldiye Başkanı A.Metin Genç, bürokratlar, çevre şehirlerden gelen Dernek başkanları ve üyeleri katıldı.

‘EVET’ MÜCADELEYE DESTEK OLACAKTIR

Buluşmada konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç “Bu buluşmada asıl sahibi çok kıymetli Bakanımız, yoğun programlarının arasında bizleri kırmadılar buraya katıldılar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde birliğimizi beraberliğimizi bozmaya isteyenlere karşı çok ciddi mücadele veren Bakanımızdan, 16 Nisan referandumda partimiz, düşüncelerimiz ne olursa olsun vereceğimiz evet ile bu mücadeleye destek olacağız. Bu mücadele kutlu bir mücadeledir. İlelebet sürecek olan mücadeledir.” dedi.

TRABZON’DAN EVET ÇIKMASINI ARZ EDİYORUM

Ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye O. Fevzi Gümrükçüoğlu “Ben söylediğim gibi vatanımıza milletimize, birliğimize beraberliğimize sahip çıkan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya kıymetli zamanınınızı ayırıp, hemşehri dernekleri olarak teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Onun vatanına milletimize sahip çıktığı gibi onun gibi ona sahip çıkmamızı, terörle mücadelemizde nasıl yanımızda olmamız gerektiğini komşu illerimizle de Trabzon’umuzda evet çıkmasını arz ediyorum” dedi.

Buluşmada konuşan Bakan Soylu’nun satır başları şöyle:

BİZ BUNLARA ŞAHİTLİK EDİYORUZ

 “Buraya gelirken sizlere size bir hemşehrilerimizin bu ülkenin birliği, bu ülkenin beraberliği, bu ülkenin kardeşliği için her gece 4’lere kadar çalışan, Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmem diyen Recep Tayyip Erdoğan beyin selamlarını getirdim. Ve yine 15 yıldır bu ülkenin her yerini bölünmüş yollarla, köprülerle, tünellerle, havalimanlarıyla birbirine bağlayan Binali Yıldırım beyinde selamını getirdim.”Bakan Soylu “Biz kimyanın daha iyi ilaçlar üretilsin diye geliştirildiği için yapıldığı zannediyorduk, bomba yapımı için, biz iletişimi daha iyi işler için geliştirdiğini zannediyorduk meğerki terör örgütlerinin propagandasını yapmak için geliştirilmiş. Kendinden olanı isyan sayan, kendilerinden saymayanlarımda her türlü zülüm yapan anlayışın içindeler. Batı medeniyeti tarih boyunca yaptığı gibi savaş kargaşa yapmak içinde bulunuyorlar. Dünya medeniyeti asli dengesine gelemeye başlamıştır. Medeniyetin, insanlığın önde olduğu bir batı vardı geçmişte. Ekonomik kötü olan bir batı vardı. Bu tarihi denge sanayi devriminden sonra değişti. Hepimiz bir tarihe bir geleceğe şahitlik yapıyoruz. Savaşalara, zulümlere, isyanlara, yoksulluklara büyüğünün küçüğü nasıl ezdiğine şahitlik yapıyoruz. Bu dünyada yüz yıllarca nasıl tarlaların ezildiğini insanların hiçe sayıldığını görüp şahitlik ediyoruz. Bize yukarıdan medeniyet hikâyesi anlatanların nasıl sınıfta kaldığını görüyoruz. Şahitlik ediyoruz. Bir taraftan petrol ve doğalgazı düşünüp kadın, çocuk yaşlı dinlemeyen bir tarihe şahitlik yapıyoruz. Batı onca yıllar savaştıktan sonra savaşı orta doğuda devam ettiren bir tarihe şahitlik ediyoruz. Bize söyledikleri cici cümlelerin sadece kendi insanların olduğu dünyada başka insanların olmadığı bir tarihe şahitlik ediyoruz. Haktan adaletten insanlıktan bahsedenlerin, doğu tarihten yok edildiği ve üzerine gelindiği bir tarihe şahitlik ediyoruz.”

BU MİLLET KORKMADI

“Bu ülkeyi ele geçirmek istediler. Bu ülkeye postallarıyla basıp kendi prangalarının içine almaya çalıştılar başaramadılar. Bu milletin asil özelliğini fark edemediler. Şerefine namusuna üstün, her birinin bir atom bombası haline geleceği bu büyük ülkeyi anlayamadılar. Baktılar ki bu ülkeyi ele geçiremedik. Bu milleti istediğimiz gibi kullanıp tüketemedik. Bu ülkenin birliğini beraberliğini zayıflatmaya çalıştılar. O yıllardan beri birliğimiz ortadan kaldırabilmek için türlü türlü planlar uyguluyorlar.   Bu ülkenin en büyük zenginliği birliği beraberliğidir. Bir şehrin iki mahallesini alevi sunni diye birbirine düşürdüler. Bu ülkede yoksulluk üzerinden kavga çıkarmaya çalıştılar. Bu ülkede ailenin iki çocuğu sağcı solcu diye birbirine vurdular. O yıllardan beri bu ülkenin yönetilmez bir hale getirmeye çakıştılar. En son her şeyi almak için 15 Temmuz’da yüzümüzü tırmaladılar. Bu millet korkmadı irkmedi. Bu millet büyük millettir. Yeter ki ayakların üstünde dursun. Yeter ki takati olsun. O yıllardan beri bizi korku tüneline koymaya çalışıyorlar.”

300 YILDIR BU GÜNÜ BEKLİYORUZ

“Sözün sonunu şimdi söyleyeyim biz 300 yıldır bunu çekiyoruz. 300 yıldır bu günü bekliyoruz. Ayakta kalabilmeyi dünyaya bir söz söyleyebilmeli. İpekyolu’nu tekrar harekete geçirmeyi. İnsanlık nedir diye gösterilmeyi. 300 yıldır tam bugünü bekliyoruz. 300 yıldır etrafımızda sıkıntı varken. İngiltere’nin ben gidiyorum dediği gün. Faşizm ve ırkçılığın göbeğe oturduğun gün biz 300 yıldır bu günü bekliyoruz. Bizim dünyaya söyleyecek sözümüz var. Biz zengin, kudretli, kuvvetli bir Türkiye olmak istiyoruz. Bize bugün diyorlar ki hayır bunu yapamazdınız. Bugün bize hayır diyenler gidip darbeci anayasalarına sahip çıktılar. Darbeci generallerinin yaptığı anayasayı bu millet yapamaz mı? 7 Haziranla 1 Kasım arası hepimiz gördük çaresiz kaldık. Hükümet kurulacak mı kurulmayacak mı hiç birimiz bilemedik. 14 Yıllık bir büyümeyi yine elimizden alacaklar mı diye endişe ettik. Biz endişe ederken o gün ellerini ovuşturanlar vardı. Ey Türkiye bugün ne yapacaksın diye ellerini ovuşturanlar vardı. Kimler di biliyor muyuz? Bu ülkeyi zenginlikleri üzerinden beslenenler. Birileri daha vardı onlara da talimat gelmişti. Türkiye’nin huzuru bozulmalı ki burada kendi isteklerimizi yerine getirelim. 7 Hazirandan sonra afraları tafraları bir başka olanlara şahit olduk. 16 yerde özerklik ilan edenler, sırtıma dayadım diyenler şimdi bu millet 4 duvar verdi istediğine dayasın.”

SİYASİ İRADE KARARLI

“Ben terörle mücadele edenlerden biriyim bazen karnıma kramplar giriyor. Acaba evladımız girerken ilk kurşunu yiyecek mi yemeyecek mi diye. Bizim evlatlarımız büyük bir kahramanlık ortaya koyuyorlar. Gabar’da onlar vardı şimdi biz varız. 25 yıldır girmediğimiz yerlere giriyoruz. Evlatlarımız kutlu bir mücadele sergiliyorlar. Siyasi iradesi arkasında tam ve kararlıdır.”

TARİHİ BİR ZİLLETLE KARŞILACAKTIR

“Kılıçdaroğlu Tayyip Erdoğan’dan kendisi tarafından kurulması istedi. Kılıçdaroğlu azınlık hükümeti kurulmasını istemiyordu. Biz desteklemiyorduk. Bir tek desteklenecek bir parti vardı. O da HDP. O tarihten sonra şımardılar. Çukurlar açtılar buranın egemeni biziz demeye çalıştılar. Türkiye o gün yönetilseydi sonuç. Batının hormonlu olarak büyüttüğü PKK’nin istediğine ulaşırdı. Tarihi bir zilletle karşılaşırdık.”

TAHTIN SAHİBİNİ BİLİYORUZ

“Ağrı’daydım. Her zaman oradaydım. Kılıçdaroğlu gibi değil. Bayraklarıyla oradaydı. Birileri laf üretir. Biz geleceğe bakmak istedim. Dedim Kandil’deki itlerle nereniz birbirinize benziyor. Ve yine ifade etmek istiyorum onlar bizim kardeşlerimizdir Tunceli’de adım adım geçtiğimde bana iş istiyoruz bakanım, bizi PKK’nın kucağına atmak istiyorlar dedi. Ne olursunuz dediler. Biz sadece teröristle mücadele etmiyoruz. Terörizmle de mücadele etmek istiyoruz. Bizi yordular çok. Terör örgütüyle yordular. Yatırım yaptırmadılar. Biz bu terör örgütünü tarihin karanlıklarına gömüp geçeceğiz inşallah. Bu ülkede birliğimiz beraberliğimizi ortaya koyacağız. Biz büyük milletin önemli bir savunucusuyuz. Biz büyük bir milletin temsilcileriyiz. Biz kimin tahtında oturduğumuzu biliyoruz. Biz Osman Gazinin Ertuğrul Gazinin tahtında oturduğunu biliyoruz.”

YARGI KİMSENİN ELİNDE OLMASIN

“Bize demek istediler ki siz kimsiniz ey köylüler. Türkiye uzun yıllardır beklediği güce ulaştı. Ve en güçlü olduğu zaman dilimi içerisindeyiz. Biz ne için bölünmüş yol, üniversite, şehir hastanesi, baraj, üçüncü havalimanı yaptığımızı, niçin anaokuluna gönderdiğimizi biliyoruz. Türkiye’nin istikameti doğru istikamettir. Bu meselede konuşulacak bir şey kalmadı. Son 2 ayda da herkes, şuanda Türkiye’de en az olayın olduğu bir seçimi yaşıyoruz. Bu sabah seçim güvenliğinin nasıl olduğunu hep birlikte konuşup yeni tedbirler alma konusunda adımımızı attık. Hani diyorlar ya yargı tek adama bağlanacak diye. Doğru Adnan Menderesi’de asana hâkimler savcılardı. Onlar istiyorlar ki bizim adamlarımızla birlikte götürecekler. Bizim için esas ahirdir. Onun için yargı onların yargısı olmayacak. Yargı milletin yargısı olacak. Belçika’da İngiltere’de Kanada’da Japonya’da böyle söylemiyorlar. Her şeyde batıya örnek verenler onları niye söylemiyorlar. İstiyoruz ki yargı kimsenin tek elinde olmasın. “

ERDOĞAN’SIZ AŞAMAYIZ

“Kılıçdaroğlu dedi ki bir darbe olursa tankın üstüne çıkacağım. Ne oldu kaçma kaçtı. Darbede tankın üzerine çıkmak, yürek ister. Allah’a vatana sevgi yürek ister. Kimse Recep Tayyip Erdoğan’la aşık atmasın hiç kimse. Bir çok adamlar gördük namlunun ucunu görünce geri kaçanlar gördük. Ama bir biz adam gördük kendisine ne tür koltuklar verilirse verirsin dünyanın gözüne bakıp one minute diyen insanlar gördük. Biz bu günleri Tayyip Erdoğan’sız aşamayız.”

TEK ADAM DEDİKLERİ MİLLET

“İstediğimiz yeni sistem. Yeni sistem değişimi ortaya getirecek sistemdir. Yeni sistem genciyle kadınıyla yaşlısıyla işçiyle top yekün kalkınmayı getirecek sistemdir. Bugün riskimiz kaybedeceklerimiz büyüktür. Geleceğimiz adına kaybedeceklerimiz büyüktür. Pazartesi hükümet iş başı yapacak. Herkes işine bakacak. Hükümet zayıf mı olacak, kurulacak mı kurulmayacak mı artık bunu yarına taşıma lüksü yok. Onların tek adam olarak söylediği tek şey millettir. Milleti söyleyeceğiz.”

BU NE KİNDİR

“CHP’li kardeşlerimiz varsa biz onlara Murat Karayılan’dan APO’dan daha düşmanız. Biz kime ne yaptık.  Biz bu ülkenin ezanını yasaklandığı günü biliyoruz. Bu ne öfkedir. Bu ne kindir. Bu ne husumettir. Türkiye bunu Pazar günü aşmalı geleceğine bakmalıdır. 2023’e 2071’e bizim çektiklerimizi bizden sonraki nesiller çekmemelidir. Kardeşliği ve birliği olan bir alan onlara bırakmalıyız.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.