banner114

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı dün il binasında bir basın toplantısı gerçekleştirerek Cumhurbaşkanına ağar hakaretlerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’u kınadı.  AK Parti Trabzon İl Başkan Vekili Hasan Dilekoğlu, “Özkoç’un bu ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil; apaçık bir edepsizliktir. PKK-PYD’nin, Esad’ın inlerine düşen her SİHA bombası CHP’de rahatsızlığa yol açmaktadır.” dedi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun da katıldığı basın toplantısında Özkoç’un istifası istendi.

“SİYASİ ELEŞTİRİ DEĞİL; APAÇIK BİR EDEPSİZLİKTİR”

Gazilerin ve şehitlerin olduğu bu günlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Dilekoğlu, “Milletimizin bu acıyla kalbi yanarken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, -burada tekrar etmeyi zul addetiğimiz sözlerle- ülkemizin birliğini-bütünlüğünü ve beraberliğini temsil eden Cumhurbaşkanımıza hakaretler savurmuştur. ‘Şecaat Arz Ederken Merd-i Kıptî Sirkatin Söyler’ sözünden hareketle Özkoç kurduğu cümlelerle aslında kendini ifade etmiştir. Bu sebeple Özkoç’un bu sözlerini misliyle kendisine iade ediyoruz. Bu ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil; apaçık bir edepsizliktir.” diyerek, Özkoç’u istifaya davet edildi.

“ESAD’IN İNLERİNE DÜŞEN SİHA BOMBASI CHP’Yİ RAHATSIZ ETMİŞTİR”

Özkoç’un “Vatana ihanet edenlerden korkmadık” açıklamasını hatırlatan Dilekoğlu, “Vatan haini Türkiye’nin kiminle problemi varsa o ülkenin kucağına koşanlar, yurtdışında Türkiye aleyhine lobi yapanlardır! PKK’nın siyasi uzantılarıyla ortaklık yapanlardır. 17- 25 Aralık darbe girişimi sonrası FETÖ ile işbirliği yapanlardır. Darbe şakşakçılarıdır. Bu hakaret sadece Cumhurbaşkanımıza değil onun temsil ettiği makama da yapılmıştır. Gözünü siyasi ve şahsi hırs bürümüş bir Grup Başkanvekili şirazeden çıkarak kin ve nefret dolu bir tavırla pervasızlık yapmıştır. PKK-PYD’nin, Esad’ın inlerine düşen her SİHA bombası CHP’de rahatsızlığa yol açmaktadır.” dedi.

“BU UTANÇ, CHP TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇMİŞTİR”

Özkoç’un Türkiye’yi zayıflatmak isteyen lobilerin kuklalılığını yaptığını belirten Dilekoğlu, “Bu utanç; CHP tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. AK Parti grubu olarak yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız ve hukuk düzeni içerisinde kendisinden mutlaka hesap soracağız. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan resen soruşturma başlatıldı.” ifadelerine yer verdi. Filiz YILDIRIM

"MÜPTEZELİ TETİKÇİ YAPTILAR"

 AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı Özkoç’un hakaretlerinin kaynağında ordumuzun Suriye’deki başarısına tahammülsüzlük olduğunu kaydererek, “Müptezeli tetikçi olarak kullanıyorlar” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Cumhurbaşkanına ağar hakaretlerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’u sert bir dille eleştirdi. Avcı, “Suriye’ye vurdukça ses CHP’den geliyor. Türk Ordusu başardıkça kontrolü kaybediyorlar. Bu zavallı müptezeli de tetikçi olarak kullanıyorlar. Türkiye’nin en büyük milli güvenlik sorunu CHP yönetimidir.” dedi.

“MÜPTEZELİ TETİKÇİ OLARAK KULLANIYORLAR”

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, dün TBMM'de Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan skandal açıklamalarını ardından mecliste büyük tartışmalar yaşandı. İktidar kanadı CHP’li Özkoç’a sert tepki gösterdi. Özkoç’un açıklamalarına tepkiler kısa sürede çığ gibi büyürken, sosyal medyada  #HainsinEnginOzkoc tagı açıldı. Taga destek veren Milletvekili Avcı, “Suriye’ye vurdukça ses CHP’den geliyor. Türk ordusu başardıkça kontrolü kaybediyorlar. Bu zavallı müptezeli de tetikçi olarak kullanıyorlar.” açıklamalarında bulundu.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK MİLLİ GÜVENLİK SORUNU CHP YÖNETİMİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye'nin bu tarihi mücadelesini fitneyle iftirayla lekelemeye çalışan kim olursa olsun, haysiyetsizdir, şerefsizdir, alçaktır, haindir.” açıklamalarını hatırlatan Milletvekili Avcı, Özkoç’un açıklamalarının ardından CHP yönetimini sert bir dille eleştirdi. Vekil Avcı, “Dünkü kapalı oturum ve bugün yaşananlar bir kere daha göstermiştir ki Türkiye’nin en büyük milli güvenlik sorunu CHP yönetimidir. CHP yönetimi tüm siyasi ikbal ve iktidar hesaplarını Türkiye’nin Suriye’de mağlup olması üzerine kurmuştur. CHP’nin Demokrasi dışı aktörler eliyle iktidar olma şehveti yeniden depreşmiştir. Oyun büyük, hesap büyüktür.” biçiminde konuştu.

"BUNUN ADI NAMUSSUZ SİYASET"

Milletvekili Salih Cora ise, hem Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hem Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’a tepki gösterdi. Cora “Bunun adı namussuz siyaset” dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye’de ne eksik ben size söyleyeyim, tek cümle. Türkiye’de namussuz siyaset eksik bunu yapacağız.” sözlerini hatırlatarak eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun sözleriyle Türk siyasetinde eksik olan konunun tamamlandığını dile getiren Milletvekili Cora, “Kendi İfadesi ile Türkiye‘de bir bu eksikti. O da Kılıçdaroğlu ile tamamlandı. Namussuz siyaset!” dedi.

KILIÇDAROĞLU SÖZLERİ NE ZAMAN SÖYLEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek Genel Seçimler öncesinde Mersin'in Mut ilçesinde halka hitap etmişti. Seçim aracının üzerine çıkarken “Başbakan Kılıçdaroğlu” sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, “Türkiye Hollanda'dan defalarca büyük. Bizim tarım ürünü ihracatımız 12 milyon dolar şimdi hep beraber düşünelim. Konya'dan küçük bir devlet 120 milyar dolar tarım ürünü ihraç ederken, Türkiye neden 12 milyar dolarlık ihraç ediyor. Ne eksiğimiz var. Çiftçi mi eksik var, gençler mi eksik var, toprak mı eksik var, güneş mi eksik daha fazla, yağmur mu eksik var, bereketi var, neyimiz eksik bir şey eksik değerli Mutlular; dürüst siyaset eksik namussuz siyaset eksik.” diyerek büyük bir gafa imza atmıştı. Gültekin SADIKOĞLU

"ALÇAK BİLE DEĞİL ÇUKURSUN"

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de sert tepki gösterdi. Genç, “O’na Necip Fazıl’ın sözleriyle hitap edeceğim; ‘Sana alçak bile denemez. Çünkü alçaklık da bir seviyedir. Sen çukursun” dedi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a bir tepki de Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç’ten geldi. Özkoç’un hem millete hem de yargıya hesap vereceğini belirten Başkan Genç, Özkoç’a Necip Fazıl'ın benzetmesi ile seslendi. Genç, “Sana alçak demem, çünkü alçak da bir seviye belirtir. Sen çukursun, çukur.” dedi. CHP’li Özkoç’un Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ağar hakaretlerine Trabzonlu isimlerden de kınama ve tepki mesajları ardı ardına geldi.  Gazi Meclis  çatısı altında Özkoç’un çirkin sözler sarf ettiğini belirten Başkan Genç, konuyla ilgili yapığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kalbi nasır tutanın, devletine kin kusanın her hâlinden ihanet akar. Gazi Meclis çatısı altında, Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı hadsiz ve edepsiz sözler sarf eden CHP milletvekili hem milletimize hem de yargıya hesap verecektir. Kendisine Üstat Necip Fazıl'ın o muhteşem benzetmesi ile seslenmek istiyorum; ‘Sana alçak demem, çünkü alçak da bir seviye belirtir. Sen çukursun, çukur.’" Filiz YILDIRIM

"TERBİYESİZLİK VE HADSİZLİK"

 Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu da sert sözlerle yüklendi. Terzioğlu, “Milletvekili sıfatıyla görev yapan bu şahsın terbiyesizlikte, hadsizlikte sınır tanımayan açıklamalarını şiddetle kınıyorum” dedi.  

CHP’li Özkoç’un hakaretlerine Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu da sert sözlerle yüklendi. Terzioğlu, “Milletvekili sıfatıyla görev yapan bu şahsın terbiyesizlikte, hadsizlikte sınır tanımayan açıklamalarını şiddetle kınıyorum” dedi.    Aziz Milletimizin iradesiyle %52 oy oranı ile seçilen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milli mücadele verirken birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Cumhurbaşkanımıza, Başkomutanımıza karşı Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milletvekili sıfatıyla görev yapan şahsı terbiyesizlikte, hadsizlikte sınır tanımayan açıklamalarını, hakaret içerikli sözlerini şiddetle kınıyorum. Bu hakaret milletimize yöneliktir.  Ülkemizin birlik içinde olması gereken böyle zorlu günlerde bu sözler haddini aşmış ve hakaret boyutuna ulaşmıştır. Bir milletvekili gibi davranmak yerine, provakatif duruş sergilemek ne yazık ki utanç vericidir. İfade özgürlüğünün Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Cumhurbaşkanına hakaret etme hakkını vermediğini bir kez daha belirtiyor. Bu hadsiz açıklamalar ile şahıs Adalet karşında hesabını verecektir.

"APAÇIK AHLAKSIZLIK VE EDEPSİZLİKTİR"

AK Parti İl Başkan Vekili Hasan Dilekoğlu da parti binasında düzenlediği basın toplantısında “Özkoç’un bu ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil, apaçık edepsizliktir” dedi. Dilekoğlu’nun açıklamasına Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da eşlik etti.

HABER: Filiz YILDIRIM

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.