banner114
banner146

28 Şubat darbesi unutulmadı

28 Şubat millet idaresine yapılmış darbedir

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu 28 Şubat post modern darbesinin yıl dönümüne yönelik açıklamalarda bulundu. 28 Şubat darbesinin millet idaresine, milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbe olduğu üzerinde duran Başkan Mumcu, “Sözde “irtica tehdidi” ile 28 Şubat anti-demokratik MGK kararları alınmış, dönemin iktidarına darbe vurulmuştu. Devamında ise zulüm hüküm sürecek gözyaşı akacak bir süreç başlamıştı.” ifadelerini kullandı.

SÖZDE İLTİCA TEHTİDİ

Başkan Mumcu, darbenin hangi koşulda olursa olsun yapıldığı yerlerde huzur ve güvenin kaybolmasına neden olduğunu söyleyerek, “1000 yıl sürecek denen 28 Şubat, millet iradesine, milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbedir. Darbeler, insanlık onurunu zedeleyen, milletin iradesini hiçe sayan; işkencelerle, zulümlerle, tehdit ve baskılarla sürdürülen mekanizmalardır. Hangi ülkede ve hangi sebeple olursa olsun yapıldıkları yerlere huzur ve güven getirmemişlerdir. Sözde “irtica tehdidi” ile 28 Şubat anti-demokratik MGK kararları alınmış, dönemin iktidarına darbe vurulmuştu. Devamında ise zulüm hüküm sürecek gözyaşı akacak bir süreç başlamıştı.” Sözlerini kaydetti.

MİLLET İDARESİNİ EGEMEN KILACAĞIZ

28 Şubat sürecinde milletin yaşadığı zorlukları anlatan Mumcu, “Darbeyle birlikte başörtülü kızlarımız üniversitelere giremez oldu, kılık kıyafetleri nedeniyle gençlerimiz eğitim haklarından mahrum bırakıldılar. İkna odaları kurularak inançlarından vazgeçmeleri yönünde psikolojik baskıya maruz kaldılar. Katsayı adaletsizliği nedeniyle yine gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapanmış oldu. Kamu görevlileri, eşleri başörtülü olduğu için fişlendi. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alındı. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edildi. “Yeşil sermaye” adı altında ötekileştirildi. 28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” yapmaya çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Son olarak da 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizin inancı ve feraseti ile darbelere son bir darbe daha vurulmuş oldu. AK Parti olarak, bizim mücadelemiz millet iradesini egemen kılma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz büyük ve güçlü Türkiye mücadelesidir. AK Parti olarak, geçmişten aldığımız birikimle; yeni Türkiye yolunda daha emin adımlarla yürüyeceğimize söz veriyor; 19 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

28 Şubat zulümdür, ihanettir

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, 28 Şubat 1997’de ordu ve bürokrasi tarafından gerçekleştirilen post-modern darbeye tepki gösterdi. Ayrıca 15 Temmuz’da milletin dinamikleriyle oynanmak istendiğini öne süren Çebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletin desteği ile hainlerin emellerine ulaşamadığını söyledi.

“YILLAR GEÇMESİNE KARŞIN VİCDANLARIMIZDAKİ TAZELİĞİNİ KORUYOR”

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, 28 Şubat 1997 tarihinde ordu ve bürokrasi tarafından gerçekleştirilen post-modern darbenin Türk milletine karşı yapılan bir zulüm ve ihanet olduğunu söyledi. 28 Şubat’ın üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala vicdanlardaki tazeliği koruduğunu aktaran Çebi, “28 Şubat zulümdür, ihanettir. 28 Şubat milletin iktidar olup, muktedir olamayacağını ispatlama hareketidir. 28 Şubat, milletimizin aziz vicdanını yok sayan şer odakların, içerideki hainlerin dışarıdaki düşmanlarla birlik oluşturup milletimizi vicdanını yaraladıkları gündür. 28 Şubat’ın üzerinden yıllar geçmesine karşın vicdanlarımızdaki tazeliğini koruyor. Şer odaklar, türlü bahanelerle adeta zulmün birer neferi oldular. İspatlama endişesine gidilmeden her türlü iftirayı servis etmekten geri durmadılar. Dönemin Başbakan’ı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı, iktidardan indirme adına her türlü gayreti fütursuzca sergilediler. Onlar halkın kararına tahammül edemediler. Milleti hor gördüler, aşağıladılar.” dedi. 

“MİLLETİMİZİN KARARI BİZLER İÇİN EN YÜCE KARARDIR”

Başkan Çebi, 15 Temmuz’da da milletin dinamikleriyle oynanmak istendiğini fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk milletinin desteği ile hainlerin emellerine ulaşamadığını ifade etti. Tüm zorlukları, engellemeleri ve ihanetleri milletin teveccühü ile aştıklarını belirten Çebi, “Erbakan Hoca yerli ve milli ekonomi dediği için, İHA ve SİHA’lar gibi yerli savunmayı savunduğu için emperyalist güçler ile onların Türkiye’deki taşeronları, sermaye tekelleri ile ortak oldukları medya patronları ve bunlara danışmanlık yapan paşalar, maşalar rahatsız oldular. Tek dertleri kendilerinin rahatlığıydı, milletin konforu değil. 28 Şubat 1000 yıl sürecek dediler. Onların bu planları karşı milletimiz sandıkta ihtilal yaparak ilk fırsatta gereken cevabı verdi. 15 Temmuz’da da milletimizin dinamikleriyle oynanmak istendi. Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu,  milletimizin desteği hainler emellerine ulaşamadı. AK Parti siyaset anlayışında milletimizin kararı bizler için en yüce karardır. Millet ile bu yola çıktık. Tüm zorlukları, engellemeleri ve ihanetleri aziz milletimizin teveccühü ile aştık. Hak olan doğru olan aziz milletimizin kararıdır.” açıklamalarında bulundu.

Haber:Kübra Nur KOTAMAN

Toplumsal düzen korku ve tehlikeye sokuldu

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli 28 Şubat Postmodern darbesine yönelik değerlendirmede bulundu. Kuvvetli, 28 Şubat’ı Türk siyasi tarihinin karanlık sayfalarında yerini alan post modern darbe olarak nitelendirerek toplumsal düzeni korku ve tehlikeli bir sürece sokan kararların alındığı kara gün olarak nitelendirdi.

DARBENİN KİME FAYDASI OLDU?

Başkan Kuvvetli, 28 Şubat’ın etkilerinin hala sürdüğünü kaydederek bu süreçten kazançlı çıkanların AK Parti olduğunu iddia etti. Kuvvetli, “28 Şubat ve öncesinde TÜSİAD'ın, medyanın, askerlerin üçlü koalisyonuyla seçimle gelen ve milli olmasından asla şüphe duymadığımız iktidar, korku senaryoları ve nihayetinde askeri tanklarla yıkıldı.  Dönemin iktidarı eksik veya yanlış icraatları olmuş olabilir ancak demokrasiye "balans ayarı" yapacak böylesi bir darbenin Türk milletine ve devletine düşman olanların dışında kime ne faydası olmuştur? 28 Şubat "Post modern darbe" girişiminde salınmak istenen bu korku ve tehditlere boyun eğmeyen, adeta tankların dahi durduramadığı dönemin İçişler Bakanı Sayın Meral Akşener'in darbecilerle mücadelesini unutmamak gerekir. 28 Şubat "Postmodern darbe" sonuçları itibari ile değerlendirildiğinde milli görülse de asla milli olmayan BOP uygulamaları ile görevli kapitalist düzeni devam ettiren bir AK Parti iktidarın gelmesini sağlamıştır. Dönemin kuvvetli ve kudretli bir paşası '28 Şubat etkileri bin yıl sürecek dedi.28 Şubat bin yıl sürmedi şüphesiz ama ülkeye verdiği zararlar hala sürüyor.”sözlerini kullandı.

Haber: Fatoş BATMAN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali murat 3 ay önce

28 şubatı önleyen "asena" akşener hanımefendi olduğunu bugünkü gençler bilmez, internete bile girilse herşeyi görebilirler ne var ki okuma-araştırmayı sevmiyoruz.