banner114
banner146

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın dünkü basın toplantısına katıldık. Bir otelin bodrum katında gerçekleştirilen basın toplantısı internet çekmediği için 45 dakika geç başladı. Başkan Bıyık konuşmasına geçtiğimiz haftalarda açtığı Hürriyet Parkı ile başladı. Parka şimdi de bir Şampiyonluk Anıtı’nın dikileceğini belirterek şunları söyledi: “Hürriyet parkımızın ortasına Türkiye’nin en büyük şampiyonluk anıtını yapıyoruz. Yaklaşık 18 metre yüksekliğinde ve Trabzonspor’un bütün tarihinin hikayelendirilmiş olduğu ve geçmişimizdeki bütün değerlerinin de orada anlatıldığı bir alan oluşturulacak. Bütün bölgede çekim merkezi oluşturacağını düşünüyoruz. Burada anıtın yapılması noktasında yine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun sağlamış olduğu finansörlerle birlikte bunu bir bağış olarak yapıyoruz. Yani Yomra Belediyesinin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin cebinden çıkmış olan bir para yoktur. Tamamen Trabzonspor gönüllüsü insanlar tarafından Ekrem Başkan’ın ricası doğrultusunda yapılmıştır. İnşallah 10 gün içinde açılışını yapmış olacağız.” Başkanın bu açıklamasının ardından 61 Medya haber sitesi anıt haberini ‘8. Şampiyonluk Anıtı’nın finansmanını İmamoğlu sağladı’ başlığıyla duyurdu. Aradan bir süre geçtikten sonra Başkan Bıyık söyleminin İstanbul’da rahatsızlık uyandırdığını… İBB Basın Bürosundan arandığını ve kendisine “İBB’nin anıtla ilgisi yok” açıklaması yapıldığını belirterek, 61medya’yı ön yargılı olmakla suçladı. Başkan Bıyık’a göre haberde yer alan “Finansmanını İmamoğlu sağladı” ifadesinin İmamoğlu’nun bu parayı Belediyeden verdiği anlamına geliyor. Halbuki haberde “Finansman İBB tarafından sağlandı” denilmiyor. Haberin tamamı okunduğunda Bıyık’ın şu ifadeleri haberin içinde zaten yer alıyor. “Yomra Belediyesinin ve İstanbul Büyük Belediyesinin cebinden çıkmış olan bir para yoktur. Tamamen Trabzonspor gönüllüsü insanlar tarafından ve Ekrem Başkan’ın ricası doğrultusunda yapılmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’un sağlamış olduğu finansörler ile birlikte bunu bir bağış olarak yapıyoruz.” Başkan Bıyık ne gariptir ki hızını alamadı. Ardından sosyal medyasında 61 Medya’yı kınayan şu açıklamayı yaptı: “Bir haber sitesinde, açtığımız parktaki Şampiyonluk Anıtı’nın finansmanını ‘İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sağladı’ dediğim iddia edilmiştir. Bu yalan haberin hangi amaçla atıldığını biliyor, ilçemizin her zaman yanında olan Sn. İmamoğlu’nun bazı kesimlere hedef gösterilmesini kınıyorum.” 61medya İmamoğlu’nu bazı kesimlere hedef göstermiş! Fenerbahçe’den korkuyu görüyor musunuz?

Size göre ne oldu?.. Biz açıklayalım. Başkan Bıyık 8. Şampiyonluk Anıtı’nın finansmanını İmamoğlu’nun sağladığını açıklayarak kendince İmamoğlu’na Trabzon’da puan kazandırmak istedi. Doğrudur. Bu yaklaşım Trabzon’da İmamoğlu’na puan kazandırır. Ancak Mustafa Bıyık, olayın İstanbul boyutunu düşünemedi. Yani Fenerbahçe’nin İmamoğlu’na gösterebileceği tepkiyi hesap etmedi. Daha basın toplantısı bitmeden İBB’den rahatsızlık açıklanınca da afiyeti kaçtı. Muhtemelen kendisinden tekzip istediler. O da çareyi 61 Medya’yı yalanlamakta buldu. Ama bu ifadeler yalnızca 61 Medya’da yer almadı ki. Bu ifadeler bütün basın kuruluşlarında yayınlandı. Mustafa Bıyık’ın kendi sesinden yayınlandı. Mesele burada İmamoğlu’nun cebinden veya Belediyeden verip vermeme meselesi değil ki. Kimse paranın İBB’den veya Ekrem Bey’in cebinden çıktığını yazmadı. Finansmanını İmamoğlu buldu. Yalanlanamayan işte burası. Mesele iş adamlarından bulmuş olsa bile finansmanını İmamoğlu’nun sağlamış olması. Yani yalanlanmayan işte burası. Gelelim olayın ikinci boyutuna. Ekrem İmamoğlu, 15 gün önce Trabzon’u ziyaret ettiğinde Ortahisar belediye Başkanı A. Metin Genç, İmamoğlu’nun Trabzonspor’la ilgili söylem ve eylemlerinde samimi olmadığını ifade etmişti. Buyurun size yeni bir tablo. Böyle bir samimiyetsizlik olabilir mi? Kardeşim!.. Trabzon’un Yomra’sına Türkiye’nin en büyük Şampiyonluk Anıtı’nı yaptırıyorsan arkasında duracaksın. Gururla ve onurla “Evet bu anıtı ben yaptırıyorum. Evet bu şampiyonluk 8. şampiyonluk” diyeceksin. Hem bunu diyemeyeceksiniz hem de birisi ağzından kaçırınca da tekzip etmesini isteyeceksiniz. Zor durumda kalan bizim Bıyık da en kolay yolu seçip 61 Medya’yı tekzip etmeye kalktı. Peki ya söylemleri, ya ağzından çıkanlar.

Bize göre samimiyet İmamoğlu’nun finansmanını sağladığı ya da bulduğu bu anıtı açmasıdır. Aslanlar gibi Trabzon’a gelir Türkiye’nin en büyük şampiyonluk anıtını açar ve “İşte Trabzon’la gurur duymak budur” diye de tarihe not düşer. Trabzon’la övünmek bunu gerektirir. Trabzonlu kaçak güreşmez. Doğru olduğu inandığı şeyi gizlemez. En son olarak Mustafa Bıyık’ın 61 Medya’yı kınayan açıklamasını kendilerini iade ediyoruz. Kınanacak birisi varsa daha basın toplantısı bitmeden kendi kendini tekzip eden Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’tır. Haberimizin arkasındayız. “8. Şampiyonluk Anıtı’nın finansmanını İmamoğlu sağladı” Dikkat ediniz ‘İmamoğlu veya İBB verdi’ demiyoruz, ‘sağladı’ diyoruz. Yani Sayın Bıyık’ın söylediği cümleleri tek kelime ile ifade ediyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.