banner114
banner146

Pandeminin getirdikleri yeni yeni kendini göstermeye başladı. Kendisi ile birlikte ölüm ve nefessizlik getiren pandemi aslında ardında daha büyük sorunlar getireceğini önceden belli etmişti.

Bizler hep işin korunmasında ve sevdiklerimizi koruma noktasından bakarken. En çok tartışılan noktası da yapay bir mikrop mu? Yoksa yarasadan doğanın getirdiği bir dert mi olması?

Bu sorulara hala cevap ararken yaşanan süreçte önümüze çıkan sosyoekonomik sorunları dünya çapında aşmaya çalışırken zaman zaman pandemiyi unutmuş olduk. Ara ara dillendirsek de yaşanan sıkıntılar hastalığı unutturmuş veya bitmiş gibi göstermiş oldu.

Kim bilir belki de bu sorunların alt yapısını oluşturmak için yapılmış olan yapay sağlık sorunları artık önemini yitirdiği için bitmiş şeklinde açıklamalar ile ortadan kaldırılmıştır.

Olayın ikinci hatta üçüncü aşaması dünya çapında vuku bulmuştur. Gelişmiş ülkelerde önce nakliye sıkıntıları ve enerji sıkıntısı ortaya konmuş. Ardından ise gıda ve üretim sıkıntısı baş göstermiş. Bunu daha da güçlendirmek için dünya tedarik zincirini kırmak için oluşturulan Rusya ve Ukrayna savaşı vuku bulmuştur.

Bunun yanında bize farklı açıları gösteren Bill Gates’in bu mikrobu üretmiş olma ihtimalini yükselten belirtiler görülmüştür. Bunların en önemlisi ve oluşan sıkıntılarla bağıntısı olan ülkemizden toprak almasıdır. Verimli toprak olarak görülen Anadolu da toprak satın alması demek ilerleyen zamanda doğal gıda sorunu yaşanacağı anlamındadır.

Buda yine bu günlerde yapay et üretiminin gündeme gelmesinden çok önceleri konuşulan ve bir hayal ürünü olarak sanılan tablet gıda porsiyonlarının gündeme gelmesi demektir. Dünyayı gıdasız bırakarak tablet porsiyonlara mahkum ederek belki de genlerle oynanacak.

Beklide stabil insan grupları ortaya konulacak ve oluşturulan üretim arazilerinde üretilecek gıdalar belli kişilerin kullanımına sunulacak.  Böylece dünya yönetimi daha yönetilir biçimde olacak.

Sanal savaşların çoğalacağı zaman diliminin başlaması demek bunun sonucu olsa gerek. Tablet gıdalarla stabil insan tipi istenildiği gibi yönetilirken. Doğal gıda ile yaşayan insanların üretecekleri silahlarla dünyada istenildiği gibi at koşturulacak. Metaverse de bunun diğer bir sahtekar tarafı olmuş olur o zaman. Önce sanal ortamda satın alınacak yerler sanal oyunlar ile projelendirilip sonrada reel yerleşerek dünya üzerinde yerleşim ve dolaşım sistemi değişecek.

Böylece ülke sınırları değişmiş-değiştirilmiş olacak. Belki de ülkeler bu şekilde fethedilmiş olacak. Bu tür oyunlarla gelecek şekillendirilmeye çalışılırken bizler de medeniyet adı içinde birçok değerimizi, ülkemizi ve sağlığımızı kaybetmiş olacağız.

Buna izin vermemek ve en önemlisi ise daha çok çalışarak, daha verimli gelecekler hazırlamalıyız. İlle de tablet gıda olmasını istiyorsak kendi tablet gıdamızı kendimiz üretmeliyiz. TÜRK neslini ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ sınırlarını, bayrağını sonsuza kadar koruyup kollayarak yarınlara taşımalıyız.

Kendini çok zeki ve bilge düşünerek sanal ortam üzerinden etki oluşturup insanlığın geleceği ile oynamaya çalışan ruhsuz, sevgisiz ve kişilik zayıflığı yaşayan insancıkların bu şekilde yol almasına izin vermemeliyiz. Mutlaka ve mutlaka her an, her durum ve her planı iyi okuyarak karşı stratejilerimizi önceden hazırlayarak geleceğimizi, sağlam neslimizi sonsuza taşımayı başarmalıyız.

Çocuklarımızı bunun gerçeklerini anlatarak, öğreterek ve gerekirse göstererek mutlaka bakış açıları sağlam yarınlar oluşturmalıyız.

Dünü bilmeyen gençlere, dünü, bu günü ve yarını iyi anlatıp bağıntı kurmalarını bu bağıntı içinde güçlü kişilik, istikrarlı gelişim, çalışkan bir toplum oluşturmalarını sağlamalıyız.

Dünden bu güne, bu günden yarına sanal, sosyoekonomik ve reel yaşamı birleştirmek demek yıkılmaz, aşılmaz bir gelecek demektir.

Sağlıklı, Mutlu bir geleceğiniz dileği ile Selam ve Saygılarımı sunarım...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.