banner114

8 ŞUBAT 2021 PAZARTESİ NABIZLARI

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU VE BAŞKAN GENÇ, MİT KRİZİYLE İLGİLİ NE DEDİ?

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 7 Şubat MİT Krizinin 9. Yıldönümünde paylaşımda bulundu. Ayvazoğlu, “7 Şubat MİT Kumpası. Sizin ameliyatınızı fırsat görerek Devletin İstihbaratının Başı Hakan Fidan’ı tutuklamaya ve ülkeyi karanlık bir döneme sokmaya çalışanları unutmadık Sn. Cumhurbaşkanım. Rabbim sıhhatinizi daim, davamızı dostlarınızla kaim eylesin.” İfadelerine yer verirken 7 Şubat kumpasında başarılı olmayan terör örgütlerinin hiçbir zaman başarılı olamayacaklarını hatırlatan Başkan Genç, “Bugün tarihimize 7 Şubat MİT Krizi olarak geçen büyük kumpasın 9. yıl dönümü. Kumpasın en büyük hedefi, devletimiz, milletimiz ve milletin hizmetkârı Recep Tayyip Erdoğan’dı. Ancak başaramadılar. Hiçbir zaman başaramayacaklar. Bu ülkenin bağımsız yürüyüşüne asla pranga vuramayacaklar!” açıklamalarında bulundu.

BUGÜN YAPILACAK AK PARTİ ORTAHİSAR KONGRESİNE DAİR...

Ak Parti Ortahisar Teşkilatında bugün kongre var. Genel Merkez tarafından İlçe Başkanlığına atanan Selahattin Çebi kongreye tek listeyle gidiyor. Partinin kuruluşundan beri içinde olan, gençlik kollarında il teşkilatına hemen bütün alanlarda çalışan Çebi döneminde üstün başarılara koşan bir teşkilat bekleniyor. Çebi’nin İlçe başkanlığı listesine 240 civarında başvuru olmuş. Büyük oranda genç bir jenerasyonu yönetime taşımayı hedefleyen Çebi, listesini adeta mühendis, mimar, iktisatçı ve avukatlarla doldurmuş. Listesinde eski yöneticilerden bazı isimler de yer almış. Edilen bilgilere göre Çebi’nin listesinde yer alan isimlerden bazıları şunlarmış ( kesin değil ) 1- Doç. Dr. Mukaddes Ataman 2. Ömer Altıntaş 3. Eslem Çavdar 4. Cevat Kara 5.Mustafa Kurt 6. Aydın Demirci Selahattin Çebi kongrede anlamlı bir konuşma hazırlamış eski başkan Temel Altunbaş’ın konuşma yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor. Bize göre bu husus Ak Parti genel merkezinin büyük bir hatasıdır. 9 yıl partisine emek veren Temel Altunbaş kongreye başkan olarak sokulmamış, görevden alınarak zor da bırakılmıştır. Siyasette bu kadar büyük vefasızlık görülmemiştir. 9 yıl başkanlık yapan bir isim teşkilatına veda edemeden ayrılacaktır.

GÜLCEMAL’E DÖKÜLEN TARİHİ ESERLER VE HABERSİZ TURİZM İL MÜDÜRÜ

CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Turgay Şahin geçtiğimiz günlerde ortaya bir iddia attı. İddia yenilir yutulur cinsten değildi. Şahin TİSKİ’nin alt yapı çalışmaları sırasında özellikle Pazarkapı bölgesinde anıt eserlere rastlandığını ancak gece yarısı bu eserlerin kamyonlarla Gülcemal dolgu sahasına döküldüğünü ilan etti. Bu iddiayla ilgili bir de fotoğraf yayınladı. Büyükşehirden Şahin’in iddiasına karşı çıt çıkmadı. Belli ki Büyükşehir tartışmaya girmek istemedi. Arkadaşlarımız bu önemli iddiayı dün Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Asan’a sordu. Asan belli ki olaydan habersiz, belli ki gazeteleri bile okumamış evlere şenlik bir açıklama yapmış “böyle bir şey mümkün değil” demiş. İl Müdürü Asan demek istiyor ki tarihi eser çıksaydı mutlaka bize başvurur incelememizi isterlerdi. İşte bizde tamda bunu söylüyoruz Kültür Müdürlüğüne başvurup bilgi verselerdi çalışmalar duracak iş aksayacaktı ziraa Kültür Müdürlüğü tarihi eser çıkan bölgede çalışmaya izin vermezdi. Bu duruma düşmemek için iddiaya göre tarihi eserleri Gülcemal dolgu alanına naklettiler. Keşke İl Müdürü basını takip etseydi de haberdar olsaydı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DANIŞMANI YILDIRIMHAN, TÜRK SOLU’NUN AÇMAZINA VURGU YAPTI

 İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan, Türkiye’deki sol kesimi Amerika yanlısı olmakla suçladı. Sol kesimin en büyük açmazının toplumun temel değerler ile barışamaması olduğunu savunan Yıldırımhan, içinden çıktıkları toplumu aşağıladıkları, küçümsedikleri ve toplumun fakir kesimlerine dudak büktükleri iddialarında bulundu. Sol kesimin Amerika’dan esecek darbe ve kuşatma rüzgarlarına hasretle baktıklarını ileri süren Yıldırımhan, sol kesime ayrıca bir çağrıda da bulundu. Yıldırımhan, “Bu ülkede solun en büyük açmazı, toplumun temel değerleri ile barışamaması. İçinden çıktıkları toplumu aşağılama, küçümseme anlayışları ve sosyal sınıflılığın en jakoben, en huysuz, en katı, en anlaşılmaz ve en anlamsız tarafı olmalarıdır.

AKYAZI’DA Kİ HAZİNE ARAZİSİ TRABZON ÜNİVERSİTESİNE VERİLEVEK Mİ ?

Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse, Akçaabat’ın uzun yıllardır bekleyen projelerini masaya yatıracaklarını açıkladı. Köse, Akçaabat’ın faaliyete geçmeyen projelerinin yanı sıra Trabzon Üniversitesi’nin Akyazı’da hazine arazisine kaydırılması gibi bir duyum aldıklarını ve bu konuyu gündeme alıp irdeleyeceklerini kaydetti. Akçaabat’ın uzun yıllardır bitmeyen projeleri ile eksikleri masaya yatıracaklarını söyleyen Köse, “Pulathane Bulvarı 10 yıl oldu. Hala yapılmadı. 18 uygulamasından dolayı insanlar mağdur. Ortamahalle’nin önüne taş bir bina geçiyor. Akçaabat’ın stadı yok. Gençlik ve Spor Bakanı Trabzon’a geldi Akçaabat’a gelmedi. Kapalı spor salonumuz yok. Halk eğitim binası, adliyesi, ilçe emniyet binası yok. Hatta bazı duyumlar alıyoruz. Trabzon Üniversitesini bile Akçaabat’tan kaydırma gibi durumları var. Akyazı Stadının üstünde hazine arazisi var. Üniversiteyi oraya almayı düşünüyorlarmış. Farklı fakülte binaları da düşünülüyorsa buna da karşıyız. Üniversite bir bütün olmalı. Tüm birimleriyle aynı kampüs içinde olmalı lazım.” ifadelerine yer verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.