banner114
banner146

7 Aralık Salı Nabızlar

MİLLETVEKİLİ CORA, ALMANYA’DA VE KIBRIS RUM KESİMİNDE CAMİLERE YAPILAN SALDIRIYI KINADI

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Almanya’da camilere yapılan çirkin saldırıyı kınadı.  Milletvekili Cora, İslam düşmanlarının gerçekleştirdiği saldırı ile ilgili, “Kıbrıs Rum kesiminde bulunan Larnaka Ulu Camii'ne ve Almanya’daki Eving Selimiye Camii'ne yönelik gerçekleşen çirkin saldırıları şiddetle kınıyoruz. Huzura, barışa ve kardeşliğe kasteden İslam düşmanı, ırkçı ve alçak saldırıların failleri bir an önce hukuk önünde hesap vermelidir. Bunların kimden güç aldığını, neyi amaçladıklarını çok iyi biliyoruz” ifadelerini kulandı.

 

İYİ PARTİ’NİN ÖNDE GELEN İSİMLERinDEN TOPLANTI

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Ankara’da İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Koray Aydın ile bir araya geldiklerini açıkladı. GİK Üyeleri Şükrü Kuleyin, Yavuz Aydın ve "Sandık Eğitim Programı" nedeniyle Trabzon'dan Ankara’ya giden yöneticilerle birlikte Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ı ziyaret ettiklerini kaydeden Milletvekili Örs, seçime yönelik hazırlık yaptıklarının sinyalini verdi. Milletvekili Örs, “GİK Üyelerimiz Sn. Şükrü Kuleyin, Sn. Yavuz Aydın ve Sandık Eğitim Programı nedeniyle Trabzon'dan gelen yöneticilerimizle Teşkilat Başkanımız Sn. Koray Aydın'ı ziyaret ettik. Yarın seçim olacakmış gibi çalışmaya devam. Millet bizi çağırıyor. İYİ Parti iktidara geliyor.” dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARAL, BAŞKAN SUİÇMEZ’İ NEDEN KUTLADI?

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal, Türkiye Barolar Birliği yönetimine seçilen Trabzon Barosu Başkanı Av. Sibel Suiçmez’i dikkat çeken söylemlerle kutladı. Genel Başkan Yardımcısı Karal, “Adaletsizlikler karşısın da susan Metin Fevzioğlu'na karşı başkaldırdılar, Ankara'ya kadar yürüdüler. "Savunma hakkı" diye ses yükselttiler. Sonunda Erinç Sağkan liderliğinde Türkiye Barolar Birliği seçimini kazanarak tarih yazdılar. Bravo Sibel Suiçmez. Mücadele azmini ve kararlılığını kutluyorum. Senin gibi dirayetli kadınların sayısı arttıkça bu ülkede huzur hakim olacak. Yeni görevinde başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

MUHAMMET BALTA, BÜYÜKŞEHİRİN İHALELERİNİN DE KEFİLİ Mİ?

Sayıştay, Büyükşehir Belediyesini denetledi. Büyükşehir Belediyesinin yalnız bütçesini denetledi. Onu da bize göre üstün körü denetledi. Zira tam denetim yapmış olsaydı sadece bir ihalede değil onlarca ihalede usulsüzlük ve inanılmaz paraların nerelere gittiğini ortaya çıkarabilirdi. Şimdi Sayıştay Raporu’ndan bir örnek sunalım. “Yapılan incelemede yüklenicinin teklifinde bazı kalemlere çok düşük fiyat teklif edilirken, işin esasını oluşturan kalemlere yüksek fiyat teklif edildiği… Buna rağmen iş yapılırken düşük fiyatlardan vazgeçilip yüksek fiyat teklif ettiği imalatlarında artışa gidilmiş ve iş çok yüksek fiyata yapılmış.” İş burada kalmamış. Daha sonra TİSKİ çok yüksek fiyatlar üzerinden ödeme yapmış… Sonuç uygun şartlar ve ilkelere aykırı bir iş yapılmış.

Şimdi bir başka örnek vermek istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi Kızlar Manastırına video yaptırıyor. 60 saniyelik bir video. Çok yüksek bir para ödeyecek ya millet anlamasın diye aynı işle ilgili tam üç ihale yapıyor. Yani parayı bölüyor. Bir seferde yapsa 508 bin lira para ödeyecek. İhale dedik ya ihale de yapmıyor. Doğrudan alıyor. Yani bildik bir firmaya yaptırıyor. Önce prodüksiyon ve çekim hizmeti iş diyor 97 bin lira para ödüyor. Ardından tasarım işi diyor. Bir 97 bin lira daha ödüyor. Ardından da belgeseli alım işi diyor 314 bin lira ödüyor. KDV’si ile birlikte 600 bin lira. Ey Trabzon halkı, ey Recep Tayyip Erdoğan Trabzon Büyükşehir Belediyesi 60 saniyelik filme ve aynı firmaya üç seferde tam 600 bin lira para ödüyor. Biz sadece iki örnek verdik. 100 milyona yakın doğrudan temin işi yapıldı. Kimi yasaklı firmalara yapıldı. Kimi eksik evrakla yapıldı.

Buradan bir soru da Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Sayıştay Raporuna yansıyan bu yanlış işlerini Büyükşehire kefil olan bir de Muhammet Balta’ya sormak istiyoruz. Murat Zorluoğlu, Büyükşehirden başörtülü daire başkanlarını görevden aldığı zaman “Kefilim” demiştiniz. Acaba bu tür ihale yanlışlarına da kefil misiniz? İsterseniz partinizin İl Divanında “Partimizin içinde fitne çıkaran gazeteci” deyip fikrinizi söyleyebilirsiniz. 

 “SAĞLIKÇILAR ARASINA NİFAK SOKULMAYA ÇALIŞIYOR”

Sağlıkçılar Hükümetin zamlarda yaptığı ayrımcılığa karşı ayaklandı. Türkiye genelinde eylemler başladı. Trabzon’un yanı sıra Giresun’da da basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada “Sağlık çalışanlarımızın tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattığımız mücadelede perşembe günü açıklama yapmış, cuma günü ise 1 saat işe geç gelmiştik. Bugünde iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz. Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır. Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz. Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM'de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur. Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı, gayrı olmaz. Ne ayrımcılığı kabul ederiz, ne de ekonomik sorunların, kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz.” ifadelerine yer verilirken son günlerde sosyal medyada algı oyunları ve yalanlarla sağlık çalışanlarının arasına fitne sokulmaya çalışıldığı, nifak tohumu ekip, ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenlerin olmasına dikkat çekildi.

BAKANLIK DESTEĞİYLE KARAKOLLAR YENİLENİYOR

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun destekleriyle kentteki çeşitli karakollarda yenileme çalışmalarının sürdürüldüğünü açıkladı. Vali Ustaoğlu,  inşaatı devam eden Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binasında incelemelerde bulunarak, ilgililerden inşaatlar hakkında bilgi aldı. Ustaoğlu ayrıca yenileme çalışmaları devam eden Gülbaharhatun Polis Merkezi, Şehit Yunus Çavdar Polis Merkezi ve Şehit Akın Çelebi Polis Merkezi'ni de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bakanlığın destek sağladığı yenileme çalışmalarının hızla ilerlediği gözlendi.

 

TRABZON ALPEREN OCAKLARI’NDAN AK PARTİ’YE BÜYÜK TEPKİ: HADDİNİZİ BİLİN!

Alperen Ocakları Trabzon Teşkilatı, AK Parti Trabzon İl Teşkilatlarına haddinizi bilin diyerek tepki gösterdi.  AK Parti’nin yereldeki temsilcilerinin kendilerini Kaf dağında gördüklerini belirten Alperen Ocakları, Cumhur ittifakı için Alperen Ocaklarının oyuna ihtiyacı olunmadığı yönündeki yaklaşımlara tepki göstererek, “Siyasetin yüz akı, darbecilere karşı dik duran tek lider, özü sözü bir, iki günlük dünya için fırıldak olmayan, devletine ve milletine kendini feda etmiş, Anadolu’nun yiğit evladı, Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun neferi olan Alperenleri yok saymak oturduğu makam ne olursa olsun kimsenin haddi değildir. Kritik seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde bir oya dahi ihtiyacı olanların kendilerini Kaf Dağının zirvesinde gören yaklaşımları ya bir akıl tutulması ya da mensubu oldukları cumhur ittifakını yerelde parçalama çabasından başka bir şey olamaz. Muhsin Yazıcıoğlu’nun neferleri olarak iktidar partisinin Trabzon’daki seçilen atanmışlarına soruyoruz. 2023 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Alperen’lerin oyuna ihtiyacımız yok diyorsanız, şunu bilmelisiniz ki; Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun deyimiyle kerhen de olsa dâhil olduğumuz Cumhur İttifakında bulunma sebebimiz, devletimizin milli kazanımlarının PKK’nın da içinde olduğu zillet ittifakınca yok edilmesine fırsat vermemektir. Yoksa iktidar partisinin boğazına kadar battığı pisliği kabul ettiğimizden değildir. Bizim önceliğimiz devletin ve milletin bekasıdır. Atama usulü ile oturduğu koltuğa gelenlere istişare ve meşveret üzerine kurulu Alperen Ocakları olarak söyleyecek bir sözümüz var.  Koltuğunuza ve makamınıza güvenerek yok saydığınız bu ülkenin teminatı olan Alperenler bundan sonra da yaptığınız her yanlışta karşınızda olacaktır” sözleriyle AK Parti Trabzon teşkilatına seslendi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Van’ lı 2 ay önce

Biz Zorluoğlu’ nu Van’ dan tanırız. Bu yaptığı yeni değil ki…Adam gerçekten ihalelerden nasıl vurgun vurulur, en ince şekilde dikkat çekmeden nasıl deve hörgücü ile götürülür, bu işin uzmanı.Ama onun suçu yok, onu O şehre hizmet için gönderen irade düşünsün, az kaldı, çok yakında yaptıklarının bedelini ödeyecekler. Beytül-mal’dan mideye inen para , ciğer sökülecek şekilde insandan çıkar..