banner114

2 HAZİRAN 2020 NABIZLAR

TRABZON SEVDALISI VE KANAAT ÖNDERİ ALTUNAYOĞLU’NDAN ORTAHİSAR VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNE DAİR ÖNERİ VE ELEŞTİRİLER

Trabzon Faroz Sosyal Kültür  ve Dayanışma Derneği  yöneticilerinden bir Trabzon sevdalısı ve kanaat önderi Ahmet Altunayoğlu, yazılı bir açıklama gönderdi. Altunayoğlu, hem Ortahisar Beledisiyle ilgili hem Büyükşehirle ilgili görüş belirtti. Altunayoğlu’nun açıklaması şöyle; İçinde yaşadığımız havasını soluduğumuz şehrimiz sağlıklı ise çalışmalarımız çok daha değerli ve anlamlı olacaktır. Peki şehirimiz sağlıklı mıdır? Değil. Derneğimizin bu konudaki görüşü budur. Zamanı geldiğinde yatırımlarını alamayan şehrimiz, olması gereken yerden otuz sene geridedir. Bu durumu dernek olarak hazırladığımız raporumuzda detaylı açıkladık. Ne yapacağız? Bakın, Akçaabat Kent Konseyi buluşması akabindeki ortak açıklama ve ısrar yanlış bir sahil projesini iptal ettirmiştir. Virüs tedbirleri gereği çalışmalarımızda duraklama olmuştur. Ama artık normalleşme adımları atılmaktadır. 65 yaş altı toplantılara başlamalıdır. 65 yaş üstü de bu sayfamızdan katılabilir.

Basından takip ettiğimiz ve duyduğumuz kadarı ile Ortahisar belediyemiz Meclis’ten 30 milyon lira borçlanma yetkisi almıştır. Bu para tünel akvaryum, Boztepe Seyir Terası gibi yatırımlarda kullanılacakmış. Öncelik ve zaruretlerde kullanılmalıdır. Önemli başka konular da vardır. Mesela Büyükşehir ihtiyaç olan su şebekesini yenileme ihalesini yaptı. Üç dört sene sürecek.Tekrar tekrar yarılan yollar sokaklar tekrar yarılacak. Peki soruyoruz “Bu şehirin ulaşım planı var mıdır?” “Turizm hareket planı var mıdır?” Her ikisi de yoktur. Ulaşım master planında bu da dikkate alınmalıdır. Şunu demek istiyoruz. Ulaşım Master Planı hazırlanmadan kesinlikle imar planı hazırlanamaz. Dolayısıyla ihalesi yapılan su şebeke yenileme yatırımı da bu şartlarda yapılamaz. Aksi takdirde yerimizde sayar dururuz. İşte 30 yıl geride kalmak budur. Büyükşehir Kent Konseyi uyumaktadır. Uyandırılmalıdır. ‘Akçaabat Buluşması’ gibi bir buluşma acilen yapılmalıdır.

J PLAKA DÖNÜŞÜMÜNDE HANGİ ODALAR GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Trabzon Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güner ile Akçaabat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Vekili Aydın Hurmacı bir araya gelerek J plakada dönüşümü konuştu.  J plaka dönüşüm sürecinde servisçi esnafının rehinli (ipotekli) olan araçları ile ilgili Akçaabat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Vekili Aydın Hurmacı ile esnaflar adına görüştüğünü kaydeden Ali Güner, “İçinde bulunduğumuz zorlu süreçte esnaflarımıza ellerinden gelen yardımı yapacaklarını ve mevcut araçla işlem (başka araca rehin aktarımı olmadan) yapılabilir olduğunu ifade ettiler. Esnaflarımız adına tüm kooperatif yönetim kuruluna ve çalışanlarına teşekkür ederiz. Konuyla alakalı diğer kurumlarla da görüşmelerimiz devam etmektedir.” dedi.

MHP’Lİ TARIM MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ İSTEYENLERİ NASIL TOPA TUTTU?

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, partisinin devletin tam olarak karşılığı olduğunu ileri sürerek bu devletin de terbiye edemeyeceği kimsenin olmadığını dile getirdi. Türkiye’de yeni partilerle birlikte konuşulan erken seçimle ilgili gelişmeleri değerlendiren Tarım, milletvekili transferi gündemiyle ilgili konuştu. MHP’nin ve Devlet Bahçeli’nin gündemle ilgili duruşunun ülkenin geleceğiyle doğru orantılı olduğunu belirten Tarım, “Liderim seçim yasası diyor, değişecektir. Seçim 2023’de diyorsa lütfen yorulmayınız. Çünkü devlet için devlet öyle istemektedir. Milletvekili transferini engellemek için yapılacak hamleleri istedikleri gibi anlamlandıranlar, ne yazık ki MHP’yi de liderini de tanımadıkları apaçık ortadadır. Devlet bey sadece ülkenin önünü açmakla meşgul değildir, siyasete yeni bir ahlak, yeni bir üslup ve karakter getirmekle de meşguldür. Milletin oyuyla kazanılmış olan vekillik saygın bir müessese olmaktan çıkarılmaktadır. Aklımdakileri ağır olur diye yazamıyorum da kiralık çok şey olurda, vekillik olmaz.

MHP’Lİ ALİ RIZA KAR, ŞEHİTLERİ GÖRMEZDEN GELEN SİYASİ PARTİLERE SİTEM ETTİ...

MHP Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Kar, Türkiye’de kahpe kurşunlarla şehit edilen asker ve polislerin ardından partisinin dışında hiçbir ifade ya da paylaşımın edilmediğini dile getirerek sitem etti. MHP dışında diğer partilerin şehitleri görmezden geldiğini ileri süren Kar, “Bakıyorum da şehit sanki sadece MHP’nin şehidi gibi, diğer hiç bir siyasi parti mensuplarının hiç birinde ne kınama ne de rahmet mesajı yok maalesef. Talana, harama, arsızlığa ve de hırsızlığa en önde gidenler, olsun siz yine dünyalıkların peşinde olun, bizler sizin inandık deyip münafıklık yaptığınız kutsal olan her şey için evlat yetiştirip şehitliğe gönderiyoruz. Aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yiyin! Bir gün boğazınızdan yırta yırta çekilecek yedikleriniz. Susuyorsak işaret parmağına baktığımız var. Ondandır bu ketum suskunluğumuz, sakın ha sakın! Ne mutlu Türk'üm diyene! ...” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.