banner114
banner146

2 ARALIK 2021 NABIZLAR

MHP’Lİ MECLİS ÜYESİ ÖZTÜRK, HAKKINDA YAPILAN SUÇ DUYURUSUNU NASIL YORUMLADI?

Beşikdüzü Belediyesinin MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk, CHP’li siyasetçileri özgürlükler ve eleştiri hakkı üzerinden hedef aldı. Eleştirileri yüzünden 4. kez hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu kaydeden Meclis Üyesi Öztürk, “CHP’li arkadaşlar hep yazar çizer… Bu ülkede Twit adan sosyal medyadan eleştiri yapanlar hakkında işlem yapılıyor diye…Tayyip Erdoğan’ı yerden yere vururlar… Belediye Meclis üyesi olmama rağmen bir yazı paylaşsam hakkımda suç duyurusunda bulunuluyor… Bu sanırım 4. suç duyurusu… Fakat konuşurken ‘düşünce özgürlüklerinden, insan haklarından eleştiri yapmayacak mıyız?’ diyenler bugün aynı şeyleri yapıyor…  Fakat ben şunu başardım Belediye Başkanı ile küs olan İl ve İlçe Başkanı’nı barıştırdım…(DİREK)!!!!! Hepsi unutulmuş... Adliyede görüşürüz fakat Sayın Başkan avukatlık ücretlerini şahsi cebinden öde…” çağrısı yaptı. Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’a seslenen Meclis Üyesi Öztürk, “‘Sahi Başkan arabası hediye geldi gönderdiler ona’ diyen Meclis üyesini de mahkemeye vermiştin, ne oldu o suç duyurun…. O şahit yazdığın Meclis üyen ‘Haberim yok’ demiş, sana şahitlik etmemiş. Bak bu işte öyle olmasın! Nelerle uğraşıyorsun? Şikayetlerle susacak olduğumu veya susturulacak olduğumu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz bunu da bilmenizi isterim.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÇEBİ, YENİ YATIRIMLAR İÇİN SÖZ VERDİ

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, hükümetin spor kompleksleri yatırımlarının eleştirilmesine karşılık verdi. Başkan Çebi, “Sporda yaptığımız, alt yapı ve tesisleri bir zamanlar eleştiren oldu. ‘Ne olacak bu kadar tesis ölü yatırım, çürümeye terk edilecek.’ diyenler oldu. Trabzon fazlasını hak ediyor. Trabzon spor şehridir. Sadece 2021 yılında 185 trilyon yatırım ile yeni tesisler yeni alanlar kazandırmaya devam ediyoruz. “İş bilenin kılıç kuşananın” İşte otopark adeta yer yok. Gece gündüz fark yok. Sadece bu yaz Yüzme Bilmeyen Kalmayacak Projesi ile bakanlığımız evden alıp havuza binlerce öğrenci taşıdı ve taşımaya devam ediyor. Sağlıklı nesiller için, sağlıklı gelecek için her alanda olduğu gibi varlıkları en şereflisi İnsana yatırım yapmaya devam.”  dedi.

İMAMOĞLU YENİ BİR EKİP Mİ OLUŞTURUYOR?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni bir ekip kuruyor. İmamoğlu, medya ayağını güçlendirmek için çalışmalara başladı. Edindiğimiz bilgilere göre yeni bir basın ekibi kurup çalışmalarını bu ekiple yürütecek. İmamoğlu, yeni bir yol haritası mı çiziyor? Çalışma ekibi kuracak olan İmamoğlu, basın ayağını daha da güçlendirmeyi hedefliyor. İmamoğlu, öyle bir ekip kurmak istiyor ki dışarı bilgi sızdırmadan çalışmaları yürütecek bir ekip..

İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayı olarak çok konuşulsa da yeniden CHP’liler İstanbul’u riske atmayıp yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak adaylığını koymasından yana…

TRABZON’DA TURİZM UÇAK İNİŞ SAYISINA GÖRE DEĞERLENDİRİLEMEZ

Trabzon’da alternatif turizm amacıyla Medical Turizm Derneği tarafından Anadolu’ya Yolculuk Çalıştay Programı yapıldı.

Trabzon Valiliği, Büyükşehir, Ortahisar, DOKA ve TTSO’nun davet edildiği çalıştaya üst düzey bir katılım olmadı. Çalıştayda protokol koltukları boş kaldı. Toplantıya İl Kültür Turizm Müdürlüğü Vekilinin Vekili Feyhan Kurnaz, Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Saadettin Önsel ve turizm paydaşları katıldı. Turizm paydaşlarının ise fazla ilgi göstermediği görüldü. Bu durumun da İzmir’de 1. TTI Outdoor Fuarı’nın düzenlenmesinden kaynaklandığı açıklandı.

Toplantıda Trabzon’un turizmiyle ilgili önemli konulara değinildi. Turizmde yaşanan sorunlar dile getirildi.

Çalıştayda Moderatör Medical Turizm Derneği Başkanı Uzman Dr. Sinan İbiş bir sunum gerçekleştirdi. Ardından katılımcılar söz aldı. İbiş’in Trabzon’a inen uçak sayısıyla turizmin değerlendirilemeyeceğini, yeterli turist kapasitesine sahip olunmadığını kaydetti. Yaz sezonu uçak iniş sayısında rekor kıran Trabzon’un uçak seferlerinin süreklilik arz etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Trabzon’da doğa turizminin ise gelişmediğini belirten İbiş, Trabzon’un bu kategoride yer almadığına işaret etti.

CHP’li ŞAHİN, DOLGU ALANININ NASIL  DEĞERLENDİRMESİNİ ÖNERDİ?

Trabzon Ortahisar Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin’den sahilde yapılan dolgu alanı ile ilgili farklı bir öneride bulundu. Şahin, üniversiteden konuştuğu 2 bilim insanının sahilde yapılan dolgu alanının tarım arazisi olarak kullanılabileceği önerisinin kendine de mantıklı geldiğini söyleyerek böyle bir şeyin uygulanması için öneride bulundu.

Şahin,  “Geçenlerde 2 üniversite öğretim görevlisiyle sohbet ettik” Beşirli’de dolgu alanı var. Faroz’a kadar tamamlandıktan sonra bitirileceğini Sayın Zorluoğlu söyledi. Derler ki, “40 cm tarım toprağının oluşması için yaklaşık 600 yıl lazım. Buraya dökülen toprakta, tarım arazi toprağı. Hazır tarım alanı oluşmuş. Burayı İlçe, Büyükşehir Belediye beton yığını haline değil de, tarıma dönük kullansa ekonomiye katkı sağlansa” Bu benim de aklıma yattı. O alanın tamamı. Lale üretilir mi? üretilir. Kavşaklara dikilen mevsimlik çiçekler.. Tarım yapılır mı? Çünkü orada ki toprak, tarım toprağı deniyor. Belediyeler, vatandaşlara hobi bahçeleri kiralıyor. Bu konu çok önemli. Fikir bana ait değil. Değerli iki bilim adamı hocamızın fikri.” diye sordu.

Bu öneriye Başkan Ahmet Metin Genç ise, “Umumiyse o fikriniz katılmıyorum. Verimli toprak varsa lokal olarak bir parçasında tabi ki olabilir. Örneklik teşkil etmesi açısından olabilir. Orada yapılaşmadan ziyade eğlence alanları, yeşile dönük.. Betonlaşma olmasını istemiyoruz. Yapılmayacak. Ama bir parçacığını bu fikirle güzel farkındalık olması açısından değerlendirebiliriz. Güzel fikir olur diye düşünüyorum” diye yanıt verdi.

 

CHP’Lİ ZORLU ÇOCUK HASTANESİNİN ŞEHİR  HASTANESİNE KURBAN EDİLİP EDİLMEDİĞİNİ SORDU

Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Ortahisar Belediye Meclisinde bir türlü bitirilemeyen çocuk hastanesinin 2023 yılında tamamlanacak olan şehir hastanesine kurban edilip edilmediğini sordu.

Zorlu, “ Trabzon’da 2 hastanenin yapımına devam edildiğine dikkat çeken Zorlu, Ortahisar Belediye Meclisinde yaptığı konuşmada, “İlçemizde 2 Hastane yapımı devam ediyor. Birincisi Çocuk Hastanesi yapılıyor. 2016’nın 6. Ayında sözleşmesi yapılmış ve ihale bedeliyle KDV dahil 68 milyon TL… Süre 900 gün olarak belirlenmiş. Fakültenin arkasında yapılıyor. Çok güzel bir proje. Bitmesi gereken, ancak bitmeyen bir proje. Bitiş tarihi 23. 11. 2018’e denk geliyor. Bugün 2021’in 12. Ayını bitiriyoruz. Daha gerçekleşme oranı yüzde 58. Bina karkas halinde duruyor. Tam 5,5 yılda yüzde 58 tamamlandı. Bizim uğurlu sayımız var. 2023…  Yani başladığı tarihten itibaren 7 yıl sonra biteceği hayal ediyor. Bu durum, üvey evlat olarak görülen, borç içinde yüzülen KTÜ’ye vurulan darbedir..  Maliyeti 185 Milyon TL’ye çıkıyor. Devlet 120 milyon TL zarara uğratılmış, bu hastane inşaatında. 2023’de biteceğini varsayarak konuşuyoruz.  Şehir Hastanesi yapılıyor. 1 milyar 100 milyon TL’ye ihale edildi. 2023’te bu da bitecek deniyor Bunu yaparken de ayrıca 3 hastanemizin Şehir Hastanesine kurban edilecek. Çocuklara yeterince değer vermiyor muyuz? Neden bu hastane bitirilemiyor?” diye sordu.

BAŞKAN GENÇ BASIN MÜZESİNİN  YERİNİN BELİRLENDİĞİNİ SÖYLEDİ

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç Basın Müzesi için tahsis edilecek binanın belirlendiğini söyledi. Başkan Genç, “Önceki görüştüğümüz bina konusunda fazla hissedarı olması hasebiyle hissedarların hepsiyle anlaşılamadı. Hemen onun yakınında bir bina daha vardı. Şuanda o binada mutabık kaldık. Binayı ben kendim de gittim gördüm. Müdür bey hazırlıkları sürdürüyor. İnşallah hızlı bir şekilde basın müzemizi söz verdiğimiz gibi açacağız. Çoktan hak edilen bir şeydi. 1865’te bu şehre matbaa gelmişse, o matbaalarımızı da alıp müzemize özel bir sunumla paylaşacağız” diyerek basın müzesi müjdesini verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.