banner114

17 EKİM 2020 NABIZLARI

BEŞİRLİ’DE ÇALIŞMA YAPAN BÜYÜKŞEHİR, VATANDAŞI NASIL MAĞDUR ETTİ?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 Numaralı Beşirli’de yapılan yol çalışması vatandaşları mağdur etti. Şikâyetlerini dile getiren mahalle halkından Merve Çam, “Büyükşehir mahalledeki yollarda kazı çalışması yaptı. Bir haftadır cam pencere açamıyoruz. Çocukların ve mahalledeki yaşlılarımızın alerjileri nüksetmiş durumda. Bir kere ıslatma işlemi yapılmadı. Bu rezaletin içinde kaldık. Nurettin Doğan Caddesi trafiğe sürekli açık anayola giden tek hat dolmuş güzergâhı buradan seyretmekte gelin görün ki her araçta daha da toz nüksetmekte.” dedi.  

CHP’Lİ HANGİ MECLİS ÜYESİ PKK VE TERÖRE LANET OKUDU?

Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Oktay Söğüt, PKK’nın bir terör örgütü olduğunu ve teröre destek verenlere de lanet okuduğunu belirterek partisine gelen eleştirilere cevap verdi. Yapılan eleştirilerin siyaset tabanlı olduğunu dile getiren Söğüt, “Meclis üyesi olarak bunu cevaplamak istiyorum tabii ki partinin üst organları farklı da cevaplayabilir. Benim kişisel görüşüm Cumhuriyet Halk Partisinin son yerel seçimlerde Kürt seçmeninden aldığı oyun Cumhur İttifakını rahatsız ettiğini düşünüyorum. Çünkü oyumuz arttıkça iktidara daha çok yaklaşıyorsunuz. Bir dönem önce Kürt seçmenin oyunu x parti alınca veya kendileri alınca iyi, CHP alınca kötü demek siyasi etiğe sığmıyor. Ayrıca Genel Başkanımız PKK ve DHKP-C tarafından suikasta ve saldırıya uğradı. Bunları da unutmamak lazım. Bu partinin bir üyesi olarak Trabzon yerelinde bu tip eleştiriler geliyor. Kürt seçmen oyunu veriyor. Bu rahatsız ediyor. PKK bir terör örgütüdür. Teröre de teröre destek verenlere de lanet olsun!” dedi.

YEŞİLYALI’DAKİ TİSKİ BİNASININ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE TAHSİSİNE HANGİ MECLİS ÜYESİ KARŞI ÇIKTI?

TİSKİ’ye ait Arsin ilçesinde bulunan hizmet binasının Trabzon İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilmesine AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şaban Bülbül itiraz etti.

Sağlık İl Müdürlüğünün tahsis edilen binayı beslenme danışmanlığı, kronik hastalıklar ve fiziksel aktivite danışmanlığı, kanser ve erken teşhis etme merkezi ve benzeri birimlerin bulunacağı aktarıldı. Arsin Belediyesinin hizmet binasına ihtiyacı olduğuna değinen Bülbül, binanın sağlık il müdürlüğüne tahsis edilmesine karşı çıktı. Bülbül, “burası daha önce Yeşilyalı Belediyesi kapandığında Arsin Belediyesine kalmış bina. Arsin belediyesi de Yeşilyalı bölgesinin canlanması için TİSKİ’ye devretti binayı. TİSKİ buradan çıkınca ben Arsin Meclis Üyesi olarak bunun tekrar Arsin Belediyesine devriydi. Burayla ilgili bizim farklı düşüncelerimiz de vardı. Gelinen noktada Sağlık İl Müdürlüğüne devri konusunda Arsin Belediyesinin görüşü olduğuna itimat etmiyorum. Dolayısıyla buranın Arsin Belediyesine verilmesini istiyorum.” açıklamalarında bulundu. Büyükşehir Başkan Vekili Atilla Ataman ise “Siyasi duruşu, görüşü, insan merkezli olan bir partinin mensubu olarak burada sağlık uhdesinde olması ben kendi adıma çok doğru buluyorum. Bu çok insani bir şey” diyerek gündem maddesinin oy çokluğuyla kabul edildiğini açıkladı.

SUİÇMEZ SERT ÇIKTI ANAYASA MAHKEMESİ KARARLARI YOK SAYILAMAZ

Trabzon Barosu Başkanı Av. Sibel Suiçmez, Anayasa Mahkemesinin kararlarının bağlayıcı olduğunu açıkladı. Suiçmez, “Anayasa Mahkemesi kararları yasama, yürütme ve yargı organlarını, idari makamlarını, gerçek ve tüzel kişileri bağlar. Anayasa Mahkemesi kararları da her karar gibi tartışılabilir. Ancak Anayasa Mahkemesince verilen karar, bir başka mahkeme tarafından ‘hiçbir gerekçeyle’ uygulanmamazlık edilemez. Aksi bir kabul Anayasa Mahkemesini yok saymak anlamına gelir ki bu kabul edilemez.

Herhangi bir denetim yetkisi ve direnme hakkı olmadığı halde 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen karar; hukuk güvenliğinin ve Anayasa kurallarının bizzat mahkeme aracılığıyla çiğnenmesine neden olarak Adalete duyulan güveni ortadan kaldırmaktadır.

Açıkça Anayasamıza ve hukuka aykırı olan ve Anayasa Mahkemesini ve Adaleti tartışmaya açan bu yanlıştan dönülüp, Anayasa Mahkemesi kararının uygulanarak hak ihlalinin ortadan kaldırılmasının Hukuk Devletinin gereği olduğunu kamuoyuyla paylaşıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.