banner114
banner146
banner122

13 NİSAN 2021 SALI NABIZLARI

MİLLETVEKİLİ CORA, ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Konya’da  Hava Kuvvetleri'nin akrobasi ekibi Türk Yıldızları'ndaki NF-5 uçağının eğitim uçuşu sırasında düşmesi sonucu şehit olan pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep’in Ortahisar’ın bulak mahallesinde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Milletvekili Cora, şehit Yüzbaşı Özcelep’in ailesiyle birlikte geçirdiği anları paylaşarak, “Konya'da Türk Yıldızları'na ait uçağın düşmesi sonucu şahadet mertebesine ulaşan Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep’in ailesine taziyelerimizi ilettik. Bir kez daha şehidimize Allah’tan rahmet; ailesine ve milletimize başsağlığı dilerim.” şehidimize tekrar rahmet diledi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZORLUOĞLU’NUN AÇIKLAMALARINA ÜÇ İTİRAZ

Büyükşehir belediyesi meclis toplantısında bütçe görüşmeleri yaşanırken Başkan murat Zorluoğlu’nun verdiği cevapta bazı ifadeler gerçeği yansıtmadı. Yaptığımız analizlerde Başkan Zorluoğlu’nun, 1- Büyükşehir belediyesinde 23 Daire Başkanından 16’sını değiştirmesine rağmen, ‘Bürokratların hepsini değiştirmedik’ demesi hayli şaşırtıcı bulundu. O kadar fazla kıyım yapıldı ki CHP’li meclis üyesi bile eleştirdi. Başkan Zorluoğlu ise bazı daireleri sayarak “Bütün arkadaşları değiştirmedik. Karma bir ekip oluşturduk” dedi. Karma ekip dediği AK Partili bir belediye başkanının 23 Daire Başkanından 16’sını değiştirmesiydi. Daha sonra kendi getirdiklerinden değiştirmesi de cabası… Bütün bunların en ilginci ise Zorluoğlu’nun göreve gelir gelmez görevden aldığı ilk Daire Başkanı olan Saliha Aydın’a yapılan uygulamaydı. İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı yapan Saliha Hanım, bizzat Murat Zorluoğlu tarafından görevden alındı. Saliha Hanım başörtülüydü ve 28 Şubat’a karşı direnenlerden biriydi. Zorluoğlu’nun 28 Şubat’ta ne yaptığını ve nerede çalıştığını ise bilmiyoruz. Zorluoğlu, “İnsan Kaynakları Daire Başkanını değiştirmedim” derken Saliha Hanımı görevden aldığını algıya kurban etmek istedi. İkinci olarak Muhtarlar Daire Başkanı olarak kayınbiraderini getirdiğini de unuttu. Sorsanız ‘değiştirmedim’ diyor. 2- Başkan Zorluoğlu, yeni otogarın maliyetini 100 milyon TL olarak gösteriyor. Peki! Yıkıp çöpe attığı 80 milyon liralık o tesisler kimindi? Gerçekte Trabzon Otogarı’nın Trabzon’a maliyeti 180 milyon liradır. Bunu hiçbir algı değiştiremez. 3- Başkan Zorluoğlu, CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin’in ayrıntı talebine “Şirketlerle ilgili bilgilerin faaliyet raporunda olmasını doğru bulmam” diyor. Yani “Şirketlerle ilgili yaptığım harcamaları kamuoyuna açıklamam” demek istiyor. Böyle bir şey olabilir mi? Şirketlerin parası kimin? Para nerden geliyor? İşte bütün mesele denetimden uzak şirketler üzerinden yapılan harcamaların nerelere ve kimlere gittiği meselesidir. Ne gelirler bellidir ne giderler bellidir. ‘Sayıştay’ denen zavallı kurumsa sadece seyretmektedir.

SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI AYDIN, PROMOSYON SAĞLIKÇILARIN İRADESİNİ DEĞİŞTİRİYOR DİYENLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Sağlık- Sen Trabzon Şube Başkanı İdris Aydın, sağlık çalışanlarına verilen promosyon hediyelerinin sağlık çalışanlarının iradesini değiştireceği iddialarında bulunan kişilere tepki gösterdi.

Şube Başkanı Aydın, sağlık çalışanların her şeyin en iyisi hak ettiğini söyleyerek hediye verdiklerinde eleştiri yapan kişilere cevap olarak, “Sağlık çalışanları her şeyin en iyisini hak ediyor. Yaptırmış olduğumuz promosyon hediyelerimizi üyelerimize ulaştırdık, ulaştırmaya da devam ediyoruz.  Her güzel şeyde olduğu gibi yapılan bu güzel işin de bazı kesimler tarafından eleştirilmesini anlayabiliyorum.  Ancak, sağlık çalışanlarının bu hediye ile iradesini değiştirdiği/değiştireceği iddiasını ortaya koyan aşağılık zihniyetinizden tiksiniyorum.  En basit tanımı ile yapılan şey, üyelerden kesilen aidatın farklı yollara üyeye iade edilmesidir.  Bu faaliyet bizim sendikal sorumluluğumuzun yalnızca bir parçasıdır. Yapamadıklarımızın üzerini örtmez, yarınlara dair gayretimizi eksiltmez, sahanın sorunlarını bizlere unutturmaz.  Peki soruyorum eleştiren sendikalara, sendikacılara ve sendikacıklara. Siz ne yapıyorsunuz sahi? Eleştirmekten, çamur atmaktan ve iftira etmekten başka.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE CHP’Lİ ŞAHİN’İN YANI BOŞ KALMADI?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisinin Nisan toplantıları devam ederken toplantı esnasından Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin’in yanı boş kalmadı. Şahin’in yanına önce Büyükşehir Başkanvekili Atilla Ataman’ın oturduğu gözlendi. Meclis oturumuna başlanıp faaliyet raporlarının görüşüldüğü sırada Zorluoğlu, meclis başkanlık koltuğunu Ataman’a devretti. Koltuğu Ataman’a veren Zorluoğlu ise toplantıyı Şahin’in yanına oturarak oradan takip etti. Faaliyet raporları için fikirlerini söyleyecek olan Şahin ise Başkan Zorluoğlu’nun yanında rahat konuşamayacağını söyleyerek kürsüye doğru ilerledi. Bu anlar meclise eğlenceli dakikalar yaşattı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.