banner114
banner146

13 KASIM 2021 Nabızlar

BEŞ KORUMANIN VE ŞİFRELİ ÜÇ  KAPININ ARKASINDAKİ BAŞKAN

AK Parti yönetiminden eski bir yönetici aradı. Büyükşehir Belediyesi ile ilgili kullandığımız  “Güvenlik Belediyeciliği kavramına takılmış. Aynı yönetici “Siz başkanın makamına gittiniz mi? Hakikaten şifreli üç kapıdan geçildiğini gördünüz mü? Ayrıca 5 güvenlik elemanıyla ya da korumayla korunduğuna tanıklık etiniz mi? Neye göre yazıyorsunuz?” diye sordu. Aynı yöneticiye “Beş güvenlik olayına tanıklık ettik. Ancak makamına gitmedik. Gidenlerden öğrendik. Bir değil üç, dört kişiye sorarak teyit ettik.” Cevabını verdikten sonra bize yönelttiği soruyu aynı yöneticiye biz yönelttik ve şunları söyledik; “Eğer gerçekten AK Partinin ilkeleri konusunda samimiyseniz… AK Partinin eski bir yöneticisi olarak bizi samimiyet çerçevesinde arıyorsanız gelin bu makama siz gidin. Gidin bakalım Murat Zorluoğlu ile görüşebilecek misiniz? Şayet üç şifreli kapıdan geçmeden girip görüşebilirseniz sizi günebakış’a bekliyoruz. Özür yazımızı beraber yazalım.

AK Parti eski yöneticisi bu teklifimize yanaşmadı. Aksine sorularını sormaya devam etti. “Bakanlar ve genel merkez yetkilileri geldiğinde başkanın makamına şifreli bu üç kapıdan mı geçip giriyor” diye sordu. “Elbette hayır. Üst düzey yöneticiler geldiğinde şifreler gündemden kaldırılıp kapılar ardına kadar açılıyor. O şifreler vatandaş için geçerli Beyefendi” cevabını verdik.

Gönül Belediyeciliğini Trabzon’da güvenlik belediyeciliğine çeviren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu kayyumluk yapan tek vali değil. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye’nin dağlarında bile 100 küsur terörist kaldığını ilan ederken Trabzon’da 5 güvenlik elemanı ve üç şifreli kapının arkasında görev yapmak gerçekten neyle izah edilebilir. Zorlasanız şu soruyu sorabilir misiniz? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yoksa dağları temizledi de PKK’lı teröristleri şehirlerden temizleyemedi mi?

BU TARİHLERE DİKKAT! TRABZON’DA  ELEKTRİK KESİNTİSİ

ÇORUH Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından verilen bilgilere göre Ortahisar, Maçka, Beşikdüzü, Çaykara, Araklı ve Beşikdüzü’nde 15-19 Kasım tarihleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

15 Kasım tarihinde Araklı İlçesine Bağlı; Kaymaklı Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Türkeli Mahallesi, Yoncalı Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallelerinde 09:00-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. 15 Kasım tarihinde Çaykara İlçesine Bağlı; Karaçam Mahallesi, Saadet Mahallesi, Kadahor Mahallesi, Seyrantepe Mahallesinde 09:00-16:00 arasında elektrik kesintisi yaşanacak. 15 Kasım tarihinde Sürmene İlçesine Bağlı; Yeniay Mahallesi, Baştımar Mahallesi Kumrulu Mahallesinde  09:00-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. 16 Kasım tarihinde Ortahisar İlçesine Bağlı; Yeşilova Mahallesinde 09:00-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. 17 Kasım Ortahisar İlçesine Bağlı; Akyazı Mahallesinde 09:00-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. 17 Kasım tarihinde Maçka İlçesine Bağlı; Öğütlü Mah. Kumrulu Mahallesinde, Işıklar Mahallesinde 09:00-14:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. 19 Kasım tarihinde Beşikdüzü İlçesine Bağlı; Duygulu Mahallesi, Hünerli Mahallesi, Zemberek Mahallesinde 09:00-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

KÜLTÜR ARAŞTIRMA KURULU 20.YIL TOPLANTISI

Akçaabat Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu, kuruluşunun 20. yılı dolayısıyla genel değerlemenin yapıldığı toplantısını Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü salonunda yaptı. Kurul toplantısına Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Osman Baş, Ahmet Yalçın Çilingiroğlu, Mehmet Salih Köse, Mustafa Yazıcı, İsmail Topal, Sebahattin Şentürk, Kadir Topal, Mustafa İnal, Mehmet Salih Atadinç, Turhan Bektaşoğlu ve H. Sami Kara katıldı.

Toplantıda Zaman içerisinde, yapılan toplantılarda Akçaabat'ın kültür, sanat ve turizm ile ilgili sorunlarının tespit edilmesi, beklentiler, çözüm önerileri ile alınacak önlemler üzerine fikir alışverişinin yanında, Akçaabat'taki gelişmeler kurul toplantılarında ele alındı. Toplantıda, Belediye Başkanı tarafından Akçakale hakkında bilgilendirme yapılarak yeniden kazı işlemlerine başlanıldığı ve Akçaabat'ın önemli destinasyonlarından biri olacağı belirtildi. Toplantı sonunda kurul üyelerine teşekkür belgesi Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim tarafından verildi.

TURKOVAC AŞISI OLANlar FORMALARI ALDI

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü, Turkovac faz 3 aşı çalışmalarına katılan kişilere Trabzonspor forması verileceğini açıklamıştı. Turkovac aşı çalışmalarına katılan kişiler formalarını almaya başladı. Faz 3 aşı uygulamasına katılan kişilerin formalarını bizzat kendisi takdim etti. İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Turkovac aşısı Faz 3 çalışmalarına gönüllü olan Müdürlüğümüz personellerinden Hemşire Ayşegül Göksu Erol ve Hemşire Nurhan Şahin’e İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan Usta teşekkür edip, Sayın Ertuğrul Doğan'ın Turkovac aşı çalışmalarına destek için gönderdiği Trabzonspor formalarından takdim ettiler.” İfadelerine yer verildi.

KTÜ'DEN “GELECEĞE NEFES”  KAMPANYASI’NA DESTEK

Cumhurbaşkanlığı uhdesinde 2019 yılında hayata geçirilen “Geleceğe Nefes” Kampanyası’na destek kapsamında 11.11.2021 saat 11.11’de, Üniversitemiz Kanuni Kampüsü içerisinde bulunan Nejmi Kırkbir Öğrenci Yemekhanesi yanında, “Bugün Fidan Yarın Nefes” Etkinliği, Arabistan’da yaşayan Türkistanlılar tarafından oluşturulan Uluğ Özbek’im Grubu bünyesinde toplanan bağış desteğiyle gerçekleştirildi.

Etkinlikte; Uluslararası Türkistanlılar Dayanışma Derneği (Türkistander) adına Madani Halitveli, Mavi Karadeniz TV Programcısı İbrahim Kanlı ve Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın konuşmalarını gerçekleştirmesinin ardından öğrenciler ve katılımcılar hep birlikte “Türkistan Uluğ Özbek’im Grubu Hatıra Ormanı”na fidan dikti.

MHP MAHALLELERDE İSTİŞARE  TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR

MHP Trabzon il ve Ortahisar yönetimi, mahalle teşkilatlarıyla birlikte istişare toplantıları gerçekleştiriyor. Mahalle teşkilatı istişare toplantıları kapsamında 1-2 ve 3 Nolu Erdoğdu mahalleleri ziyaret edildi. MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım ve Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli, mahalle başkanları nezdinde istişare toplantılarını sürdüreceklerini kaydetti.

TRABZON’DA SİMÜLASYON ARACINI  PROTOKOL DE TEST ETMELİYDİ

Trabzon Meydan Parkı’nda dün güzel bir farkındalık etkinliğine imza atıldı. İçişleri Bakanlığının hayata geçirdiği ‘bi hareketine bakar hayat’ projesi kapsamında trafik araç simülasyonu kuruldu. Stant açılarak el broşürleri, kırmızı düdükler dağıtıldı. Trafik polisi maskotu bile oradaydı. Meraklı vatandaşlar simülasyon aracını test etti. Araca binen kişi emniyet kemerini taktı ve aracın ters dönmesiyle emniyet kemerinin koruyuculuğunu test etti. Emniyet kemeri sayesinde kişi araç içerisinde savrulmadığı ve koltukta sabitlendiği görüldü. 81 ilde eş zamanlı hayata geçirilen projeye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Düzce’de start verdi. Soylu, bizzat simülasyon aracını kendisi test etti. Trabzon’da da protokolden bu şekilde aracı test eden olmalıydı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.