banner114
banner146
banner122

10 OCAK 2021 PAZAR NABIZLARI

İYİ PARTİ TRABZON TEŞKİLATI KURUCULARI’NDAN  SÜLEYMAN AYDOĞDU’DAN İL YÖNETİCELERİNE SERT TEPKİ

İYİ Parti Trabzon Teşkilatı Kurucuları’ndan Süleyman Aydoğdu, disipline verilmesi kararının ardından il yönetimine adeta “hodri meydan” dedi. İYİ Partili Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu’nun da disipline verildiğini hatırlatan Aydoğdu sosyal medya hesabından, “Sevgili Davut Çakıroğlu’nun disiplin kuruluna sevk edilmesi kararıyla birlikte, orada yalnız kalmasın, bir partneri olsun düşüncesiyle beni de ilave etmişler. Önce ben bu bir şakadır dedim, ama öyle değilmiş. Gerekçesi de Genel Başkan Yardımcısı Sayın Koray Aydın’ı sosyal medya üzerinden eleştirmem olmuş. Evet bu bahsi geçen eleştiri (aslında öz eleştiri) tarafımdan yapılmıştır. İlave olarak Sayın Ali Sağır, Azmi Kuvvetli beylerin isimlerini de zikrettim. Aslında eksik kalan ve yazmayı birazda geciktirdiğim bir birim daha var. O da Ortahisar İlçe Başkanlığı ve tabi Başkan Sayın Erdal Uzun Bey. Trabzon nüfusunun yarısının yaşadığı koca bir il gibi ama ilçe konumunda. Bu kardeşimizin de ne yazık ki varlığından kimsenin haberi yok maalesef. Koca bir makam, koca bir coğrafya, dolayısıyla kullanılamayan koca bir alan heba ediliyor. Evet şimdi gelelim asıl konuya, bize RAM edilen bu isnat aslında sopa göstermekle eşdeğerdir. Bana ve benim üzerimden aslında herkese (İYİ Parti mensuplarına) lakin bilirler mi biz demirden korkmadık ki sopadan sakınalım. Sonuç şudur, değerli İYİ Partili arkadaşlar, ben bu partinin kurucusuyum. Ne yaptığımı, ne yapmak istediğimi gayet iyi bilen biriyim. Amacım sizin hatta bütün Trabzon’un düşündüğü gibidir. Ve mutlaka İYİ Parti’nin büyümesi, gelişmesi, hepsinden önemlisi parti adına çekilen el freninin bir an önce bırakılmasıdır. Lütfen onların bir lütuf olarak sunduğu ve sahibinin ise aslında kendileri olduğuna inandıkları bu trajediye son verin. Korkmayın, çünkü sizin bir diyet borcunuz yok. Boyun eğmeyin ve haklı mücadelenizi sonuna kadar verin. Bu işin birde Ankara boyutu var. Genel idare kurulu, başkanlık divanı ve hepsinden önemlisi Genel Başkanı var. Savaşı siz başlattınız. Geri dönen namerttir.” eleştirilerinde bulundu.

AK PARTİ YÖNETİM KURULUNDA YER ALACAK KİŞİLERİN KRİTERLERİ NELER?

AK Parti yönetim kurullarında yer alacak kişilerle ilgili kriterler belirlendi. Bu kriterlere göre kurucu veya partinin kuruluşundan beri görev yapmış tecrübeli kişilerin yönetimde bulunması isteniyor. Hiç siyaset yapmamış gençlere de fırsat verilecek. Gençlerin enerjisinde faydalanılacak. Genç kadın dengesi de muhafaza edilmeye çalışılacak. Önemli oranda kadın yönetim kurulu üyelerinin olması isteniyor. STK’larda olsun, Spor faaliyetleri olsun bunlarda faaliyette bulunmuş kişilere de şans verilecek. Hem Trabzon hem de Ortahisar yönetimlerinde bu kriterlere uygun kişilerden oluşan bir yönetimler oluşturulacak.

TRABZON’UN EN BÜYÜK İKİNCİ SORUNU ATIKSU VE BEŞİRLİ ÇIKMAZI

Derelerin kanalizasyondan ayrıştırılarak denizle buluşturulduğunu söyledi. Ve sahilde oluşan kanalizasyon kokusuna da tarih verdi. Nisan ayından sonra orada koku olmayacağını vurguladı.

“Kanalizasyon derin deşarjla ileriye mi akıtılacak?” sorusuna Başkan Zorluoğlu, şöyle cevap verdi: “Kanalizasyonun kendi sistemi var. Kanalizasyon kollektörlerle beraber toplanır. Of’tan Beşikdüzü’ne kadar 14 derin deşarjı vardır. Derin deşarjı bölgelerinde buradan arıtmaya tabi tutularak denizin altından ileriye püskürtülür. Benim söylediğim kanalizasyon değil. Benim söylediğim bu dereler. Zaman içerisinde kanalizasyon taşıma noktasına gelen derelerden bahsediyorum.” Başkan, kaçak atıksu bağlantılarının nereye döküldüğüne ilişkin ‘şuraya bağladık kanalları’ demedi. Biz de Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Yasin Taflan’a sorduk.

Taflan, oda olarak kendileriyle her hangi bir bilgi paylaşılmadığını söyleyerek “Büyük cami yapılıyor (Pazarkapı’da) onun yakınında bir tane derin deniz deşarjı var. Normalde çevredeki atıksuların orada toplanması gerekiyor. Ama hepsini vermiyor. Yavaş yavaş kaçakları bulup yağmur sularıyla beraber denize gitmesini sağlayacak. Ama ne kadarında başarılı olundu? Bunun paylaşımlarını biz de almadık. Trabzon’un ulaşımdan sonra en büyük ikinci problemi atıksu. Bunu çözmek için ciddi para ve zaman lazım.” dedi.

BEŞİRLİ DOLGU ÇALIŞMALARININ OLUŞTURDUĞU TOZ NASIL GİDERİLECEK?

Trabzon Beşirli sahilinde dolgu çalışmaları nedeniyle etrafa toz yayılıyor. Havalar da kurak gittiği için kuru olan toprak çalışmalar sırasında çevreyi toza buluyor. Dolayısıyla bu durum çevrede yaşayanları, sahilde temiz hava almak için gezenleri, spor yapanları olumsuz etkiliyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da bu sorunla ilgili açıklama yaptı. Yakın zamanda dolgu alanını ziyaret ettiğini ancak toz göremediğini söyledi. Orada bulunduğu sırada havanın yağışlı olmasına bağladı durumu. Ancak toz bulutunun nasıl giderileceğine ilişkin her hangi bir açıklama yapmadı.                       

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.