Zorluoğlu kimlere hakkını helal etmedi!..

Dedi: Dün yerel bir haber sitesinde Büyükşehir Belediye Başkanının açıklamalarını okudunuz mu? Hani birilerine hakkını helâl etmeyeceğini ilan ettiği...

Dedi: Dün yerel bir haber sitesinde Büyükşehir Belediye Başkanının açıklamalarını okudunuz mu? Hani birilerine hakkını helâl etmeyeceğini ilan ettiği açıklamaları.

Dedim: Okuduk evet... Büyük bir şaşkınlık içinde okuduk. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun çok alındığını, öfkeli olduğunu ve 5 yıldır hiç böyle bir tavır takınmadığını söylemeliyiz.

Dedi: Önce sağlık sorunu ile başladı. “Zımba gibiyiz” ifadeleriyle birilerine cevap verdi. Bu konu gerçekten kamuoyu önünde gündeme gelecek bir konu muydu?

Dedim: Elbette ki... Önemli bir konuydu. Bir kentin Büyükşehir Belediye Başkanı şehirden 15-20 gün uzakta kalmış ve tedavi gördüğü açıklanmışsa, göreve başladığında kamuoyu bilgilendirilebilirdi. Dedikodunun önüne geçmenin yolu, gerçeğin açıklanmasıdır. Zira insanlar 15-20 günlük “bel fıtığı” tedavisine inanmadı. Herhangi bir açıklama olmayınca da dedikodu yaptı. Bu arada Sayın Cumhurbaşkanı bölgeye geldi. Beklendi ki Murat Zorluoğlu gider ve görüşür. Gitmeyince merak edildi. Ardından TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş Trabzon’a geldi. İnsanlar “bel fıtığı da olsa iğne vurulur gelir.” diye düşündü. Kendi ağzından bir açıklama bütün dedikoduları önlerdi. Bunu yapmadığı gibi, şimdi kalkıp birilerine “Zımba gibiyim” gibi sözlerle mesaj vermesi bize göre şık olmadı. Rabbim uzun ve sağlıklı ömür versin.

Dedi: Sayın Zorluoğlu; siyasetin çirkin yönüne vurgu yaparak birilerine ağır mesajlar yolladı. Birlikte okuyalım.  “Siyaset bazen belden aşağı vuruş şeklinde tezahür ediyor. Bundan üzüntü duyuyoruz. Neticede bu makamlar gelip geçici. Mahkeme kadıya mülk değil. Dolayısıyla biz de gelip geçiciyiz. Delikanlı gibi, adam gibi durmak lazım. İftiraya başvurmamak lazım. İnsanlar, ‘Murat Zorluoğlu’nu sevmiyoruz. Değişmesini istiyoruz.’ diyebilir. Bu saygıdeğer bir görüştür. Ama bunu yapmak için bel altı vurup, olmamış şeyleri olmuş gibi gösterip, iftiralarla da bizi yıpratmaya çalışmak kimseye yakışmaz. Çok anlamsız şeyler duyuyorum. İnanılmayacak derecede yalan ve iftiralarla köşe bucak yerlerde konuşmalar yapılıyor. Bunları kınıyorum ve onlara hakkımı helal etmiyorum. Bizim her şeyimiz şeffaf ve açık. Biz devlet adamıyız. Malımız, mülkümüz belli. Geldiğimizde belli idi, şimdi de belli. Ben devletime 22.5 yıldır hizmet ediyorum. Bugün ortaya çıkmadık. Devletim beni çok iyi bilir. Bizim alnımız aktır. Bu tür yalan yanlış iftira atanlara da şunu söylemek isterim. Bu işleri bıraksınlar. Ortaya çıksınlar. Gelsinler aday adayı olsunlar. Yahut gelsinler ve desinler ki “Biz bu işi daha iyi yaparız, bu daha saygıdeğer bir davranış olur.”  Sayın Zorluoğlu yukarıda bu ifadeleri size mi söyledi. Nasıl yorumluyorsunuz?

Dedim: Hayır. Bazı yerlerde bizim yayınlarımızı kastettiği gibi görülse de gerçekte bize yönelik söylemler değil. Biz her şeyi gazete sayfalarında yazdık. Köşe bucak dedikodu yapmadık. Büyükşehire talip de olmadık! Söylemin bütününü değerlendirdiğinde mesaj Ankara’da birilerine veriliyor. Biz düşünüyoruz ki, Zorluoğlu ile ilgili Ankara’da bazı şeyler konuşuluyor. Bunların kaynağı da eski bazı Trabzon milletvekilleri gibi gözüküyor. En azından Zorluoğlu öyle inanıyor. Bu sesleniş onlara yönelik. ‘İnanılmayacak iftiralarla köşe bucak konuşmalar. Neticede bu makamlar gelip geçici. Dolayısıyla biz de gelip geçiciyiz. Delikanlı gibi, adam gibi durmak lazım’ ifadeleri bir başkanlık çekişmesinin yansımaları. Ardından zaten değişiklikten devam edip “Çıkın aday adayı olun.” diyor. Bugün Trabzon’da kimlerin adaylığından bahsediliyorsa mesaj onlara...

Dedi: Orada bir bölüm var. Zorluoğlu en çok o bölüme kızıyor. “Biz devlet adamıyız. Malımız, mülkümüz belli. Ben devletime 22.5 yıldır hizmet ediyorum. Bugün ortaya çıkmadık. Devletim beni çok iyi bilir. Bizim alnımız aktır.” bu ifadeleri size göre hangi olaydan dolayı kullanıyor?

Dedim: Oğlu ile ilgili ortaya atılan ve konuşulan bazı dedikodular var. Öyle anlaşılıyor ki bu dedikodular Genel Merkeze de taşınmış. Başkan bunlara “iftira” diyor ve sahiplerini aday olmaya davet ediyor. Mesaj aynı yerlere veriliyor.

Dedi: Bu mesajlarda basın kastedilmiyor öyle mi?

Dedim: Biz üstümüze alınmadık. Bu mesajlar tamamen dedikodulara yönelik tepkiler. Bizler basın mensupları olarak ne sağlığı ne de oğluyla ilgili hiçbir dedikoduyu sütunlarımıza taşımadık. Muhatabı olmadığımız mesajları yorumlamayız.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Öztürk - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.

01

Akıncı - Zorluoğlu nasıl da hakkı helali ya da helal olmayanı hatırladı? Vay vay vay!…Görev süresi boyunca görevden uzaklaştırdığı onlarca personelin, yüzlerce kişinin ona olan haklarını helal etmemesi hak olarak ona yeter. Ya da o önce kendi ihmalinden kaynaklanan Yalıncak plajında ölen gencecik çocuğun ailesinden helallik alsın, yine eski ve bakımsız otobüsler ile tıka basa dolu devrilen otobüslerdeki vefat edenlerin eşlerinden ailelerinden ihmal ettiği sorumluluk hakkından helallik alsın, millette hakkı mı var ki hak helal etmiyor? Akıllara ziyan bir açıklama bu,hırsın öfkenin kibrin tezahürü,vücûd bulmuş hali bu!…Helallik alma görevi ona düşer. Şehremini olarak önce zarar verdiklerinden helallik alsın , sonra kendisinin “ eğer varsa tabiki “ hakkı helal etmesin , bu ne kadar nobran ve pişkin bir tavır? Bu nasıl bir ruh hali ? Eğer bu haklar Ahirete kalırsa Zorluoğlu hiçbir hakkı ödeyemez!!!..

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 28 Kasım 11:17


Anket Trabzonspor bu sezon ligi kaçıncı sırada bitirir?
Tüm anketler