İsrail ABD ve Rusya'nın akıbeti

ÖNCELİKLE İSRAİL’den bahsedelim: Tarih boyunca ellerine her fırsat geçtiğinde etrafındaki insanlara zulüm etmiş, karşılığında katliamlar görmüş bir mi...

ÖNCELİKLE İSRAİL’den bahsedelim: Tarih boyunca ellerine her fırsat geçtiğinde etrafındaki insanlara zulüm etmiş, karşılığında katliamlar görmüş bir millet.
Yine dinler tarihine baktığımızda kendi nesillerinden gelen nerede ise tüm peygamberleri katletmiş bir millet. Zamanımızda da Filistin halkına yaptığı çoluk, çocuk, kadın, hasta demeden adeta gözlerini kapatıp öldürmekteler. Yaptıkları işin Savaşla, ahlakla hiçbir alakası ve kuralı yok. Sadece fıtratlarında olan “Zulüm” fiilini gerçekleştiriyorlar.
İsrail artık bunca zulümden sonra kendi sonunu hazırlıyor. Tanah ve Tevrat tahrif edilerek kendi hahamlarının uydurduğu arz-ı mevdut(sözde vaad edilmiş topraklar) hikayeleri ile kimseyi kandırıp kaderi ve taktir-i ilahiyeyi programlayamazlar. Güya Allah onlara bu toprakları vaad etmiş. Eğer Allah vaad etmişse ki Kuranda böyle bir ima dahi yok.
Allah asla vaadinden dönmez. Amma bu, Siyonistlerin yalan propagandasından başka bir şey değildir. Geriye dönük araştırdığınızda tüm zalim milletlerin ilahi kudret tarafında yerlere gömüldüğünü görebilirsiniz. “Günün İsrail  zulmü, tarihlerinde işledikleri son zulüm olacaktır”.  Zira ilahi adaletin icrası tarih boyunca “zalimlere” hep böyle olmuştur.
Bekleyen, yaşayan bu sona şahit olacaktır.

ABD’NİN DÜNYA EGEMENLİĞİNİN SONU DA ARTIK ORTADOĞU’DA OLACAKTIR.
Dünya’da nerede bir zulüm, katliam ve haksızlık var ise ABD’nin başının altından çıkmaktadır. Vietnam, Afganistan, Irak, Suriye vs İşgaller, zorbalıklar, aldatmacalar, insanların maddi manevi tüm değerlerine, tabii kaynaklarına gerek askeri yolla gerekse hile ile çökmek bunlardadır. Asrımız, zulümlerin varlığı yanında, zalimlerin sonlarına şahit olacağımız zaman dilimidir diyorum.

GELELİM RUSLAR’A: Ruslar da asla kendilerine güvenilemeyen bir devlet aklına sahipler. Zaman zaman aramızın iyi olduğu devirlerde bile yine bunlar da fıtratları icabı karşısındakileri aptal yerine koymak için sizin zayıf anınızı kollamaktalar.
Bakın, Suriye’nin Eset hakimiyetinde olan Şam ve Halep bölgelerini kendi hava savunma sistemleri ile güya Eset Suriyesini korumaktalar değil mi? Nasıl koruma ise, Türkler buradan uçuş yapmak istediklerinde hava sahası kapalı, ama İsrail uçakları günlerdir Şam ve Halep hava alanlarına baskın yapıp bombalamaktalar, nasıl oluyor?
Gereğinde korudukları söylenen Eset’e de kazık atabiliyorlar. Nasıl dostluksa?
Demek ki Rusların ABD ve İsrail ile aralarında Müslümanlara karşı gizli ittifakları var.
Eğer Ruslar Türklere, yani bize karşı bir kalleşlik ve iki yüzlülük yaparsa bunu ilahi adalette çok pahalı ödeyeceklerdir.  Şu an, toprak olarak nerede ise Dünyanın dörtte birine sahipler, lakin yine gözleri doymayıp başkalarının topraklarına göz dikiyorlar.
İnsan güvenmek istiyor lakin size fırsat vermiyorlar.
Sovyetler birliği devrindeki 60 yıllık hegemonya “Glasnost ve Perestroika” zamanında iflas etmişti. Şimdi bir kenara not edin, Ruslar da yakın zamanda dağılıp ellerindeki Moskova ile fit olacaklardır. Zira bundan sonraki devir artık zalimlerin zulümlerinin sonlarının yaşanacağı devirdir. Tabii bu çalkantıdan Avrupa da payına düşeni alacaktır.
SONUÇ OLARAK: Bu görüşlerim size ne Nostradamus’tan ne İbn-i Farabi’den ne de Müştak baba’dan alıntı değildir. Şahsımın tarihe bakış perspektifi, tarihte ilahi tecellilerin ışığı altında edindiğim tecrübelerime dayanarak yazıyorum. Elbette bir yerlerde kargaşa olunca bundan herkes ve biz de etkileneceğiz amma, zaman Türkiye’ye gülecek ve İslam bu çağlarda tekrar ihya olacaktır.  Tavsiyem, 30 lu yaşlardaki okuyucularımızdan birileri bu yazıyı kesip 40 yıl sonrası için saklasın da ben toprak olduğumda arkamdan “Demişti” dersiniz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aras Perekli - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Trabzonspor bu sezon ligi kaçıncı sırada bitirir?
Tüm anketler