banner114

Malzeme çok olunca kınalı kuzumuzun işi daha kolay oluyor!

Yani gece gündüz araştırmak zorunda kalmıyor.

Hatta bazı bilgi ve belgeler, posta yoluyla kınalı kuzumuza geliyor.

Bakınız geçen hafta neyi araştırdı güzel kuzumuz?

Hoş geldin kınalı kuzumuz.

-Hoş gördük, sağ olun var olun.

Ne var ne yok?

-Çok şey varda ben sizlerle bir iki konu paylaşmak istiyorum.

Buyur güzel kuzumuz, sen anlat biz dinleyelim.

-Geçen gün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde volta atarken, idari binaya girdim, masanın üzerindeki Trabzonspor dergilerini gördüm, dergiyi görünce karıştırmak istedim ve karıştırdım sayfalarını.

E.. ne var bunda?

-Sabredin bekleyin, geliyorum konuya. Derginin ikinci sayfasının iç kısmında derginin jeneriği yazılmış, jenerikte kimler yoktu ki? Başkandan tutun, abonelik sorumlusuna kadar herkes yazılmış jeneriğe, inanın çoğunu da tanımam.

Evet, nereye geleceğin buradan?

-Geldim durun. Derginin genel yayın yönetmeni unvanına Sevecen Tunç diye bir hanımefendi yazıyor. Tuhaf geldi bana, merak ettim araştırdım, Sevecen hanımefendi bu zamana kadar neyin yayın yönetmenliğini yaptı ki Trabzonspor Dergisi’nin yayın yönetmeni yapılmıştı!

Güzel, ne buldun araştırmalarında güzel kuzumuz?

-Bu Sevecen hanımefendi, Muharrem Usta zamanında kulüp bünyesine katılmış o zamanlar dergide unvanı, kültürel işler ve proje geliştirme olarak yazıyordu.

Allah Allah nereden nereye mi diyelim kınalı kuzumuz?

-Bırakın bu ayakları, elbette biz yaptığı işe bakıyoruz, bu hanımefendi o kadar bilgili ve yetenekli ki, ta İstanbul’dan buralara kadar gelmiş ve kısa sürede de derginin yayın yönetmenliğine kadar yükselmiş.

Olabilir kınalı kuzumuz sen bu işin altında ne arıyorsun?

-Hiçbir şey de, hani ya Trabzon medyanın güçlü kalesidir deniyor. Hani ya Trabzon Türkiye’de güçlü bir medyaya sahip illerin başında geliyor. Hani ya Trabzon iyi gazeteciler yetiştiriyor, söylenip yazılıp çiziliyor ya. Bu tabi benim merakım, bu dergiye yayın yönetmenliği yapacak Trabzonspor’un içerisinden bir tane arkadaş mı yoktu da bu hanımefendiyi yayın yönetmeni yaptılar. Hadi Trabzonspor’da bulamadılar, onlarca arkadaşımız boşta geziyor. O boşta gezen arkadaşlarımız o bayanın yaptığı görevi fazlasıyla yapamazlar mıydı?

Ah bizim güzel kınalı kuzumuz, deşme bizim yaramızı? Hatırla İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde de medyanın başına Gökhan Dinç diye bir Beşiktaşlı getirilmişti.

-Ya doğru diyorsunuz, herkes onu kabul etmişti, kimse ses çıkartmamıştı gelişine, sadece biz dillendirmiştik, bu günde olup bitenlere biz ses çıkartıp tepki göstermezsek, bizim işsiz kalan arkadaşlarımız, gazeteciler cemiyetinde çok daha Kırıkkale tüfeği ile nöbet beklerler! Bu gibi konuları dillendireceğiz ki, herkes işini yapsın. Bu konular benim en hassas olduğum konulardır.

Doğru yapıyorsun kınalı kuzumuz, hiç değilse bizim meslektaşlara sahip çıkan bir muhterem senin sayende görebiliyoruz.

-Biz Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinin çiftlik olmasını istemiyoruz, hak edenler orada çalışsın, biz neler neler biliyoruz?  Kimler kimlerin sayesinde işe girmişler, kimler kimler sayesinde oralarda hükümdarlık sürdürüyorlar, hepsi bizde mevcut.

Neyse uzatmayalım bu konuyu var mı başka bir konu?

-İsmail Türüt söylüyor, “Dikkat eyleyin dikkat Hasan geliyi Hasan…” hikâyemiz bu.

Bir şey anlamdık güzel kuzumuz.

-İşin latifesini yaptık, “Dar alanda paslaşmayı bilir misiniz? Spor İl Müdürlüğü’nde şu an en revaçta olan spor dalı “Dar alanda yapılan paslaşmaymış,” Acayip ilgi görüyormuş. Kim “Dar alanda paslaşma” oyununu seviyor, onu da sonraki yazılarda belirtiriz. Ancak şunu söyleyebilirim “Dar alanda paslaşma “soluksuz okunacak bir yazı dizisi olmaya adaydır!

Kafayı yedin sen kınalı kuzumuz!

-Haydeyin ben kafayı yiyim, o zaman siz kelleyi yiyin. Spor İl Müdürlüğünde “İn” olan “Dar alanda paslaşma” oyununun kurallarını tam belirtelim, bakın görün bu spor dalı, zaman içerisinde nasıl bir patlama yapacak?

Merak ediyoruz kınalı kuzumuz, yapacak olduğun patlamayı?

-Bekleyin görün patlamaları ama biraz sabır göstereceksiniz. Haydeyin bana eyvallah.

Güle güle güzel kuzumuz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.