banner114

Muhafazakâr aydınlar arasında başlayan İstanbul Sözleşmesi tartışması yine farklı noktalara taşınıyor. Hükümetin sözleşmeyi iptal etmesini isteyen muhafazakarlara karşı hemen ‘komplo teorileri’ devreye sokuluyor. Bir yerlerden, işaretlerden bahsediliyor. Hâlbuki İstanbul Sözleşmesi’ne karşı çıkanlar, samimi dindarlar ve Allah’ın bu konuda koyduğu çizgiyi önemsemeyen insanlar...

Konuyu üç ana madde esasında ele almak istiyoruz.

1- İstanbul Sözleşmesi Allah’ın lanetlediği cinsiyet değiştirme hususunu meşrulaştırıyor. Allah’ın, cinsiyetini belirleyerek yarattığı insanların cinsiyet değişikliğini savunuyor. İsterlerse cinsiyet değiştirebileceklerini söylüyor. Bu yolun sonu LGBT ile iç içe yaşayan bir topluma kadar gider.

2- İstanbul Sözleşmesi’nin öncesine ve sonrasına bakalım. Kadına karşı saldırılar azaldı mı? Hayır arttı. Demek ki kadına saldırılarla İstanbul Sözleşmesi’nin hiçbir ilgisi yok. Bu kılıcı başımızın üzerinden sallayanlar, sırf sözleşmeyi korumak için yapıyorlar.

3- AK Parti İstanbul Sözleşmesi’ni yırtıp atarsa, ilerde başka bir iktidar yeniden getirebilir mi? Cevap net… Hayır getiremez. Tarihin en büyük ve en öfkeli toplumsal direnişiyle karşılaşır.

İstanbul Sözleşmesi’ne karşı duran bizim nesil (1968 ve1978 kuşağı), hemen savuna geldiği bütün değerlerini yitirmek üzere… Artık ideallerini savunacak mecali bile kalmadı. Bırakınız daha iyiyi-güzeli ve doğruyu savunmayı… Kötü olana engel bile olamıyor. Engel olmak bir yana!.. Konuşamıyor!.. LGBT’nin önünü açan İstanbul Sözleşmesi’ne karşı çıkamıyor!.. İstanbul Sözleşmesi’ne karşı çıkmak neredeyse AK Parti’ye karşı olmakla eş değer tutuluyor. Bu noktada diyoruz ki… AK Parti yarın gelecek nesillerin LGBT’liler ile iç içe yaşamasının önünü açıyorsa evet AK Parti’ye yanlışını hatırlatırız. İstanbul Sözleşmesi’ni savunan muhafazakârlara gelince… “Meselemiz İstanbul Sözleşmesi değil, Doğu Akdeniz-Suriye-Azerbaycan” diye yutturmaya çalışanlar!.. Allah’a isyanın önünü açan bir anlayışı, Allah’ın Akdeniz’de, Suriye’de, Azerbaycan’da muzaffer kılacağını mı zannediyorsunuz? İçerde çocuklarımızı, gelecek nesillerimizi zehirleyen bir anlayış serbest bırakılmışken… Nesil yavaş yavaş yok olurken, Doğu Akdeniz’de zafer kazansanız ne yazar? Bu mu şimdi iyi-güzel ve doğru?

2- KADEM’i dışarda tutarak soralım… İstanbul Sözleşmesi’nin devamını kim istiyor? HDP-CHP-İYİ Parti-DEVA vs. Yani muhalefet… Muhalefet bunu AK Parti’nin iyiliği için mi istiyor? Arkasından ikinci soru… Bu siyasi partiler LGBT konusunda acaba ne düşünüyor?.. İstanbul Sözleşmesi’ne rağmen kadına yönelik saldırıların arttığını, bu saldırılarını sözleşmeyle hiçbir ilgisinin olmadığını herkes biliyor. Kadını koruyacak ve toplumun tacı yapacak anlayış, eğitimle ve o eğitimi destekleyecek yasalarla olur. LGBT’nin önünü açan İstanbul Sözleşmesi ile değil. Yaşadıklarımız bu gerçeği söylüyor.

3- Gelelim en can alıcı soruya… AK Parti iktidarı İstanbul Sözleşmesi’ni iptal etse… CHP- İYİ Parti-HDP- DEVA ve diğerleri… Varsayalım iktidara gelseler… İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden imzalayabilir mi? Cevap net ve kesin… Asla imzalayamazlar. Öylesine büyük ve öfke kuşanmış bir toplumsal muhalefetle karşılaşırlar ki, hükümeti ayakta tutamazlar. Ve dördüncü soru… O muhalefet bugün neden yok? Bunun da cevabını AK Parti versin!.. KADEM değil, AK Parti…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yusuf 2 ay önce

Farklı bir noktadan yaklaşmak isterim. Dolar,Euro fırladı, yoksulluk artıyor, ekonomi alarm veriyor...

Avatar
Recep Oğlu Şaban 2 ay önce

yahu bu sözleşme imzalanırken aklınız nerdeydi, yoksa rei̇si̇n yaptığı herşey iyi kötülediği herşey kötümü. sizler reistenmi korkuyorsunuz yoksa Allahtanmı kimin kulusunuz reisin vede işkembeninmi yoksa Allahın ve inancınızınmı