banner114

Sayın İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına iktidara rağmen  sekiz yüz bin oy farkı ile geldi .Karadenizli  olarak biz de gururlandık. Yıldızı birden parladı. CHP ‘nin gelecekteki genel başkanı ve cumhurbaşkanı adayı olarak telaffuz edilmeğe başlandı. Bundan telaşlanan belli çevreler İmamoğlu’na ilk yanlış adımını attırdı. Türkiye’nin en büyük kentinin belediye başkanlığına gölge düşürdü.

İçişleri Bakanlığınca görevden alınan Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye başkanlarının yerine kayyum atanmasını önce İstanbul’da sonra da bizzat Diyarbakır’a gidip basın toplantısı protesto etti. Bu tasarrufların hukuki değil siyasi bir tasarruf olduğunu, demokrasinin yara aldığını açıkladı. Ankara ve İzmir Belediye başkanları Diyarbakır’a gitmedi. Sadece İmamoğlu gitti. Yanından hiç ayırmadığı kılavuzu Kaftancıoğlu bu işi iyi tezgahladı.

Yapılan icraat şudur; Üç büyük şehirin belediye başkanlarının teröre açıkça destek verdikleri sabit görülmüş ve İçişleri Bakanlığınca işten el çektirilmiştir. Yani 657 Sayılı Kanunla ,devlet memurlarına hangi işlem uygulanıyorsa o yapılmıştır. Konu toplanan belgelerle diğer taraftan savcılığa intikal ettirilmiştir. Mahkeme sonucuna göre suçlu bulunursa ceza verilecek, suç sabit olmaması halinde beraat ettirilip görevlerine iade edileceklerdir.Belli odakların görüşüne göre siz savcılığa intikal ettirin. Soruşturma yapılıp mahkeme karar versin. Ondan sonra da suçlu bulunursa görevden alınsın. Bu masum görüşün altında  malum çevrelerin “hinoğlu hinliği” yatmaktadır. Ne yazık ki buna bazı sendika, sivil toplum örgütleri ile ana muhalefet partisi de alet olmuştur. Savcılık soruşturması ve mahkeme süresi uzaması halinde aradan geçen zaman içinde teröre aktarılacak kaynakla ilerde telafisi mümkün olmayan tehlikeler doğuracağı muhakkaktır. İçişleri Bakanlığı bu sakıncaları düşünerek isabetli bir kararla bu tasarrufu yapmıştır. Kendilerini bir defa daha bu sütunlarda kutluyor ve destekliyoruz. Gönül isterdi ki ana muhalefet de bakanlığın bu tasarrufunu açık dille desteklesin. Aksine “demokrasi” kalkanı ile her seferinde bu kararı yermektedir. İmamoğlu’nu da aynı kayığa bindirip borazanlık yaptırmaktadır. Bu tutum CHP nin öteden beri devam ettirdiği bir eylemdir. Doğrusu pek yadırgamadık. Sırf bundan sonraki seçimlerde PKK desteğini kaybetmemek için üstlenilen bu rol hayır getirmez. Bu tutumdan ,Sayın İmamoğlu’na İstanbul’da oy veren seçmenlerin  de vicdanları sızlamıştır.

Eski Başbakanlardan rahmetli Hasan Saka Trabzon Akçaabat’ lıdır. Yetişkin devlet adamlarımızdan biridir. Akçaabat Sargana köyündendir. Rus ’ların işgali sırasında denizden yapacakları çıkartmaya karşı yapılan  kahramanca mücadele sonucu Rus donanması geri püskürtülmüştür. Bu nedenle de adı daima hürmetle yadedilmektedir. İnanıyorum ki  Sayın İmamoğlu’nun bu tutumu onun ruhunu da tüm Trabzon’ luları da incitmiş,vatan hainlerine cesaret vermiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.