banner114

Bütün görsel ve yazılı medyada Yeni  Zelanda  daki vahşeti  tüm çıplaklığıyla hep birlikte gördük. Tam 49 can çaresizlik içinde masumca bir okadar acımasızca can verdiler. Biz inanıyoruz onlar rableri katında şehit oldular orada öyle karşılanacaklardır.

Bu zalimce katliama iki yönlü bakmak istiyorum.

1.Müslümanlar olarak ibret aldık mı?

Onlar bu dünyada ki emanetlerini (canlarını) rablerine kahpe bir kurşunla Ömer gibi, Ali gibi, Osman gibi teslim ettiler ve şehadete şahitliğini yaparak yürüdüler.

Olaya şahit olan bizler sorumluluğumuzu yerine ne kadar getirebildik? ve  bu olaydan ne kadar ders aldık?

Öncelikle terör kimden gelirse gelsin dini ırkı meşrebi , mezhebi ne olursa olsun hep birlikte lanetlemeliyiz. Maalesef vah yazık oldu demekten ileri gidemedik.

Özellikle ırkçı ve hunharca  yapılan bir çok olayda muhatap olanlara parmak sallamak gerektiğinde o parmağı da sallayamadık.

Kendi  ülkemiz içerisinde  düştüğümüz fikir ayrılıklardan dolayı top yekün birlik olup aynı ağızdan yüksek sesle öfkemizi  terörü lanetlediğimizi  göstermeyi bile başaramıyoruz.

Kemal KILIÇDAROĞLU’nun açıklaması hepimizin malumudur. “İslam dünyasından kaynaklanan terör” demesi gibi. Teröristi haklı çıkarırcasına.

İslam dünyası  olarak cılız çıkan bir kaç söz oda  hamasetten öteye geçemeyince hiçbir anlam ifade etmiyor.

Adı barış olan  İSLAM dinini ne kendimiz tam anlıyor nede anlata biliyoruz. Bir insanı öldürenin nasıl bütün insanlığı öldürdüğünü  kendi  dünyamızda bile muhasebe edemiyoruz.

Okullarımız da öğretilen tarihin yalnız sınavlarda puan almaya dönük olması ve gençlerimizin kendi  tarih şuurundan yoksun olarak  yetiştirilmesi de ayrı bir muamma.

Hal böyle olunca ne  yazık ki gidenlerin arkasından ağıt yakmayı  bile beceremiyoruz. Ne anlıya biliyor ne anlata biliyoruz nede yeteri kadar dersler çıkarabiliyoruz.

2. Batının İki Yüzlülüğü;

Müslümanın kimliğine sahip olanların değersiz olduğu iki yüzlü batının sahte yüzünü bir kez daha görmüş olduk.

Bu bir insanlık suçudur. İster Hristiyan ister Müslüman olsun.

 Fakat batı medyası her zaman ki gibi üç maymunu oynayarak olayı “beyaz çocuk” hikayesi, “Silahlı bir kişi”,”Melek Çocuk” ve “Terör Akımı’’gibi ifadelerle geçiştirmeye çalışarak açık net bir ifadeyle TERÖRİST diyememiştir.

“Terörün dini, dili, ırkı olmaz” tespiti, Batılıların söyleminden öteye  geçmemiştir. Öyle ki Batının destek vermediği hiçbir terör öğürtüde  yok denecek kadar azdır. Hatta sömürü düzenlerini  korumak yada  yenilerini eklemek için adı sanı duyulmamış yüzlerce terör  örgütünü  mazlum coğrafyaların başına bela ettiler, insanlara kan kusturdular.

Özellikle Batı ‘’İSLAMİFOBİ’’ diye bir kelime uydurup tüm Müslümanlar üzerinden kendi coğrafyalarında  ‘’Korku ve nefret söylemi ‘’geliştirdiler. Acı ve garip olan şu ki  bizlerin bilinç dünyasında yer etmeyi başardılar. Kendi kendimizi suçlar olduk.

Müslüman korkusu ve ekonomik çıkarları uğruna İslamifobi  başlığına sığınanlar, Müslümanlara düşmanlık beslemek ve katliamlara göz yummaktan başka hiçbir şey yapmadılar.

Biz ve bizim gibi adı Müslüman olan topraklarda yaşayanların bu  fotoğrafı  iyi okuması  gerekir. Kenetlenmekten başka çaremiz yok. Bunu başaramadığımız sürece daha çok Yeni ZELANDA katliamları yaşamaya devam edeceğiz.   Kalın sağlıcakla….                      

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ufuk 1 yıl önce

Sonuna kadar yazdıklarınızı destekliyorum..

banner121