banner114

Japonya, İngiltere, İsrail, Abd, Fransa, Hindistan, İtalya, Rusya, Filipinler, Meksika, bu ülkelerde, irtica hortladı.

1)Japonya’nın başkenti Tokyo’da birçok kadın iş çıkışı metrolarda trenlerde tacize uğrayınca çareyi kadınlara özel metro ve tren otobüsleri ayırmakta bulmuşlar. Kadınlara yapılan tacizin önüne geçebilmek için kadınlara ayrı bir metro tahsis etmişler.

Aynı şey Türkiye’de olsa neler olurdu? Hemen protesto edilirdi. Gericilik başlığı altında eylemler başlardı. ‘Atatürk ilkelerine  aykırıdır’ derlerdi. Yobazlar ,gericiler, hortladı’ diyerek bütün sivil toplum örgütlerini sokaklara dökerlerdi. Yürüyüş yaparlar, bütün kanallar sabah akşam programlar düzenlerdi. Canlı yayın arabaları sokaklarda yayın yapar insanların beynini bulandırmak için neler söylerlerdi? Bir cübbeli bir çarşaflı birileri bulunur mikrofonlar onlara uzatılırdı evlerine kadar takip edilir evin içine kadar girilir ve sonrada cevap alamadıkları  için kapının önündeki ayakkabıları gösterilirdi.  Sonrada bütün muhafazakar kesimler gözetim altına alırlardı.

Koca koca adamlarda yorumlar yaparlardı askerleri göreve çağırırlardı. ‘İrtica hortladı, şeriat hortladı, Osmanlı geri dönüyor, laiklik elden gidiyor’ deyip hemen ‘Türkiye laiktir laik kalacak’ sloganlar atarlardı. Bir dakika karanlık aydınlık eylemleri başlatılır, olmadı bazı büyük başlar TV’ye çıkar askeri göreve çağırır, Meclis’te bile gündem olurdu.

Tartışmalar öyle boyut alırdı ki ‘Arabistan’a gitsinler buralarda işleri yok’ denirdi. Tanklar yürütülürdü, daha olmadı darbe planları yapılırdı.

 Türkiye’de eğer bir kısım insanlar bunları duymuş olsaydı gider metrolarda eylem yaparlardı ‘Metrolar bizimdir bizim kalacak’ denirdi. Bu uygulamayı yapan ülkeleri tebrik ediyorum.

19 Şubat 2014 günü kadınlara metro ulaşımında özel metroları Japonlar yapmıştır.

İngiltere’de kadınlara özel taksiler hayata geçirmiş. Kadınlar ise pembe kadınlar şirketi kurmuş. Londra sokaklarında pembe taksi hizmet veriyormuş ve sürücülerde kadınmış. Bu bilgi 07 Nisan 2006’da Posta Gazetesi’nde yayınlanmıştı.

Meksika’nın başkenti Mexico City’de kadınlara yönelik tacizlerin son bulması amaçlanmıştır. Kadınlar bir süredir sokaklarda pankart taşıyormuş güvenli seyahat istiyorlarmış. Bu gösteriler sonuca ulaşmış otobüsleri ayırmışlar. Özel belediye otobüs seferlerini başlatmışlar. Tebrik etmek gerekiyor ve gerçekten canı gönülden tebrik ediyorum.

Hindistan’ın en büyük şehri olan Mumbai’den kadınlar taksi servisi başlatmışlar.  Bu taksileri kullananlar da kadınlar.  Darısı başımıza demekten alamıyorum kendimi.

Ukrayna’da haremlik ve selamlık uygulanıyormuş. Devlet Demir Yolları’nda erkeklerin ve kadınların ayrı vagonlarda seyahat etmelerine Donetsk destek vermiş. Uygulama 2010’da başlatılmış.

2)ABD karma eğitimden vazgeçip okul ve sınıflarda cins ayırımcılığına yönelmiş. Sadece kız ya da erkeklere eğitim veren okulların sayısını 366’ya çıkaran ABD, siyahla beyazların aynı sınıflarda okuduğu ırkçı sistemin terk edilmesinden yaklaşık 40 yıl sonra böyle bir adım atmış.

ABD haremlik selamlık uygulaması başlatmış, okulları ve sınıfları erkek kadın olarak ayırmış. Bu bilgide 27 Şubat 2008’de Radikal’de yayınlanmış.

3)Rusya bile irticacı olmuş. Rusya kadınlardan gelen talepler üzerine trenlerde haremlik ve selamlık uygulamasına geçmiş. Rusya’da kadınlara özel arabalar ulaşımda yerini almış. Bu bilgi de 15 Ocak 2007’de Vakit Gazetesi’nde yayınlanmış.

4) Filipinler haremlik selamlık uygulamalarında bulunmuş. Filipinlerde trende sadece kadının girebildiği vagonlarda yolculuk yapıyormuş kadınlar.

5) İtalya’da irtica horladı. İtalyanlar kadınlara özgü plaj yapmışlar. Haremlik selamlık olarak ayırmışlar. Levhada bir erkek resmi koyarak üstünü çizmişler ve şu yazıyı yazmışlar: ‘Bu plaja erkek giremez’ Ne kadar irticacılar baksanıza biz de olsaydı vay anam vay. 26 Haziran 2007’de bu uygulama başlamış.

6)   Fransa’da irtica hortlamış. Tüm dünyada katı laiklikleriyle bilinen Fransa’da kadınlara artık kadın doktor isteme serbestliği getirilmiş. Helal olsun.

7)  İsrail’de irtica horladı. İsrail’de haremlik selamlık uygulaması başladı. İsrail Anayasa Mahkemesi Ortodoks Yahudilerin yaşadığı yerlerde hizmet veren otobüslerde kadın erkek ayrı ayrı oturmalarına haremlik selamlık yapmalarına izin vermiş. Çünkü katı Yahudiler kadınlarla aynı arabaya binmek istemiyormuş. Baskı yaparak kabul ettirmişler. Kadın erkek ayrı oturum hakkı kazanmışlar.

8)  Güney Kore tacizlerin önünü alamayınca bunları önlemenin tek yolu olarak karşı cinsten askerlerin el sıkışmasını yasaklamış. Herkes görmüş yaşamış önlemlerini almış bize tebrik etmek düşüyor.

Bu ülkelere baktığımızda hepsi bizim örnek aldığımız yasalarımızı, hukukumuzu, kanunlarımızı, onlara göre düzenlediğimiz örnek aldığımız ülkeler. Bize gelince ‘Gerici, irticacı, yobaz, barbar’ diyorlar. Kendilerine gelince her şey mubah. Onların yaptıklarını biz uygulasaydık eğer ‘İrtica hortladı’ derlerdi. Kendileri bizden fazla irticacı olmuşlar baksanıza?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.