banner114

Kim bilir belki bir gün net olarak neyin nasıl olduğunu bizde duyacak ve hiç şaşırmayacak, ben demiştim diyeceğiz.

Belki de bir yerlerde okudum izledim diyeceğiz. Bu olay tamamen dünyanın sosyoekonomik dengesini bozacak; toplumları kendi düşüncelerine yönlendirecek ve insanları sınıflara ayrıştırarak dilediğini dilediği gibi yönlendirecek  teknoloji ve ekonomi duayenlerinin projesi.

Bu hep olmadı mı? Güç ve ateşli silahlardan sonra strateji anlaşmalarının toplumlar üzerinde olan yıkımları yaşanmadı mı? Ve bunlar yaşanırken bu egoist düşünceler kafalarında ki kurguları bencil ve hükümran düşünceleri bitmedikçe de hep olacaktır.

Kişi ne kadar varlıklı ne kadar hükümran olsa da eğer kişilik bozukluğu, ezik yaşam, ezik düşünce yapısı ve en önemlisi insan olmanın gereklerini yaşamayıp, görmedikçe algılayamaz. Algılayamadıkça pislik girdabından çıkamaz.

Bütün toplumların bir inancı vardır. Ve bütün inançlar temelde bir din esasından doğmuştur. Allah topluluklara gönderdiği emir ve yasaklar temelde insan olma, birlikte yaşama kökenindedir.

Fakat toplumlar geçmişte yaşadıklarının yada yaşananların yanlışında. Değişime uğrattıkları dini temelleri düşüncesiz at gözlüğü bakısında zamana taşıdıkça gelişmemiş gerilemişlerdir.

Gelişim oluştururken yapılan bütün buluşlar şeytani çıkarlar planında olduğundan. Günümüzde varılan teknoloji faydadan çok zarara yada fayda yerine zarar yönünde kullanılmak istenmektedir.

Bir yandan yaşama kolaylık sağlayan yenilik insanlara şölenle sunulurken diğer bir yanda ise alttan alttan insanların izledikleri yol izlenip en zayıf noktadan insanlığın ve insanların yok olmasına çalışılmış. Musibetler üretilmiştir.

Fakat biz bilmeliyiz ki. Allah izin vermedikçe asla hiçbir şey olmaz. Biz her olana eyvallah der ve bir çaba göstermezsek sonunda refaha ulaşmayız.

Günümüz sorunu olan covid19’un da bu entrikaların sonucu ortaya çıkmış olsa da. Bizler eğer tedbirimizi almadan takdir Allah’tan deyip normal yaşamımıza devam edersek. Sonuçlarını ağır öderiz.

Eğer gereken tedbirleri alırsak her ne olursa olsun takdir Allahtan gelir. Dünya yaşamı kötülerin müreffeh; İyi ve Müslümanlar için ise imtihan dünyası olduğunu unutmamalıyız.

Başımıza gelen her ne olursa olsun mutlaka Allah’ın haberdar olduğunu ve bizleri sınadığını hemen ardında mutlaka güzel anların geleceğini bilerek daima tedbirli ve temkinli yaşamalı. Her durumun bir hatanın sonucu, bir yanlışın dersi olduğunu unutmamalıyız.

Onlar asırlardır dünyayı kendi emir ve amirliklerinde kullanabileceklerini; Ve yegane gücün onların olması için gereken ne varsa çalışıp geliştirerek kötülüklerin piri olma yolunda nesilden nesil’e taşıyarak kesintisiz uyguladıklarını görürken. Bizim bu meyanda hiçbir çaba harcamadan hazır olanı alıp kullanma vahametinde oldukça bu gibi kırımlardan kurtulamayız.

Ne zaman biz üretmeye geçer ve ne zaman çalışmayı para için araç görmez üretmeyi amaç için görürsek o zaman bu kırımların tükeneceği, zayıflayacağı hatta o zihniyetleri esarete dahi aldığımızı görürüz.

Hangi düşüncede olursak olalım. Türk’ün hangi yandan geçmişine bakarsak bakalım. Gelmiş geçmiş yegane liderlerimiz, önderlerimiz, atalarımız bize çalışmayı daima önermiş ve öğütlemiştir.

“İKİ GÜNÜ BİR BİRİNE EŞİT OLAN ZİYANDADIR, ALDANMIŞTIR”

“TÜRK ÖĞÜN ÇALIŞ GÜVEN”

Bu iki söz ile verelim nihayet. Bütün zorlukları aşacak yolu bizlerde bulacağız bir gün elbet. Yeter ki gönüllerde olsun her durum ve şartta sevgi ve muhabbet….

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.