Trabzon'da İşsiz kalacak 350 Kişi İçin Ankara Seferi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Trabzon'da İşsiz kalacak 350 Kişi İçin Ankara Seferi
Trabzon'da İşsiz kalacak 350 Kişi İçin Ankara Seferi
Haber albümü için resme tıklayın

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 31 Mart seçimlerinin ardından mazbatasını alarak Ramazan Bayramı öncesinde görevine başlamıştı.

Başkan Genç, Ramazan Bayramının ardından Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek göreve başlarken şehrin tüm paydaşlarıyla koordinasyon içerisinde hareket edeceğini vurguladı. İçişleri Bakanlığı’nın Trabzon’daki çağrı merkezini kapatacak olmasına ilişkin de konuşan Başkan Genç, “Biz ondan önce 350 kardeşimizin istihdamını düşünmek zorundayız Girişimlerimizi sürdürüyoruz. Yakında Ankara’ya gidip tekrar bu girişimlerimize devam edeceğiz “ dedi.

Trabzon'da İşsiz kalacak 350 Kişi İçin Ankara Seferi

TRABZON’DAKİ 387 GAZETECİ TÜRKİYE’DE FİKRİYATIN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR

Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon’un basın tarihinde önemli bir yeri olduğuna değindi. Bu sebeple Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek göreve başlamak istediklerini söyleyen Ahmet Metin Genç, “387 gazeteci arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. 387 gazeteci arkadaşımız içerisinde 64 kadın gazeteci arkadaşımız var. Teşekkür etmek isterim. Trabzon'da bu kadar geniş kadro bulunması Trabzon'un değil Türkiye'nin de fikriyatın gelişmesine katkı sağlamaktadır. Trabzon'da basın müzesi sözümüzü vermiştik. 10 Ocak 2023 tarihinde açılışını hep beraber yaptık. Trabzon'da basının bu kadar kadim tarihe sahip olması ama müze olmaması eksiklikti. Sizlerin de katkılarıyla kurumsal bir geleceğe taşıdık.” dedi.

Trabzon'da İşsiz kalacak 350 Kişi İçin Ankara Seferi

ŞEHRİN DİMANİKLERİYLE KOLEKTİF HAREKET EDİLECEK

Ziyarette 31 Mart seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Ahmet Metin Genç, “Şehrimizde demokratik iradenin, en geniş katılım Platformu olan seçimler huzur ve sükunet içinde tamamlandı. Bu şehrin bir evladı olarak demokrasinin, halkımızın, gerçek iradenin sandığa güzel şekilde yansımasından dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Sonuçlar şehrimize hayırlı olsun. Bu sonuçlarla beraber Trabzonlu hemşerilerimizin yarıdan fazlası bizleri Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına layık gördü. Bundan dolayı mutluyum. Aynı şekilde bu ekseriyet iradesinin tarafıma şahsıma, şehrimizin gelişimin akımından, daha ileriye taşınması bakımından büyük sorumluluk yüklediğini bilincindeyim. Bu görüşlerimizi seçim döneminde propaganda döneminde halkımızla paylaştık. Bu şehre çivi çakan kimse Allah ondan razı olsun. Bizde üstüne bir şey katmanın sorumluluğu ile daha çok çalışacağız. Bu şehir bizim. Ortak anlayışla, daha katılımcı anlayışla ki bundan çok istifade etmiş bir yöneticiyim. Şehrimizde dinamik bir STK yapımız var 1800’e yakın birleşimler, denekler, oluşumlar var. Bu dinamik yapının şehrin ortak iradesine katkıları noktasında kolektif bir anlayışla yola devam etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

PROJELER ADIM ADIM UYGULANACAK

Yerel seçim döneminde verdiği sözleri hatırlatan Ahmet Metin Genç, projelerine ilişkin de konuştu. Başkan Genç, “Söz verdiğimiz projeleri adım adım yerine getiririz. Şehrimiz daha yanaşabilecek, evvel emirde hemşerilerimiz açısından daha geniş kapsamıyla şehrimize gelen herkes açısından tercihe şayan bir şehir hale gelir. Aracımız bu.. Halkımız bizi bu göreve layık gördü. Yarışsından fazlası bizi seçti. Artık seçim bitti. Atık bundan sonra bütün Trabzonlulara bize oy versin vermesin, seçmenimizin tercihini sorgulamadan ki asla böyle bir şey söz konusu olamaz. Oy versin, vermesin bütün hemşerilerimize hizmet etmenin gayreti içinde olacağım. 18 ilçe belediye başkanımız, muhtarlarımızla, belediye meclis üyelerimizle iyi bir koordinasyon ile çalışacağız. Hepimiz partilerden seçiliyoruz ama amaç birliğimiz var. Bu şehre en güzelini yapmanın gayretinde olalım. İyi bir koordinasyon ile yeni bir hizmet dönemine start verdik. Çarşamba günü yine basınızla bir araya gelip hangi zaman diliminde ne adımlar atacağız. Daha geniş kapsamlı bir toplantı yapacağız.” cümlelerini kurdu.

ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞANLARI İÇİN ANKARA SEFERİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon’da Süleyman Soylu döneminde İçişleri Bakanlığı tarafından 5 yıl önce hizmete açılan Nüfus ve Vatandaşlık Çağrı Merkezi’nin kapatılması ve 350 kişinin işsiz kalacak olmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Konunun kendisinin de gündeminde olduğunu söyleyen Genç, “Önceden alındığını öğrendiğiniz karar. Ancak 350 kardeşimizin hemşerimizin buradan istifade etmesi ki ciddi rakam. Her gün muhatap olduğumuz konu olması hasebiyle 2 bakanımızla görüşme yaptık. Girişimlerde bulunduk. Girişimlerimize devam edeceğiz. Sadece Trabzon’a özgü değil. Erzurum’da da 220 civarında çalışamamıştı var. Ankara’da da var. Bakanlığın yeni projeksiyonu var. Kendi uhdesine almak istiyor. O bir tercihtir ona saygı duymak lazım. Biz ondan önce 350 kardeşimizin istihdamını düşünmek zorundayız Girişimlerimizi sürdürüyoruz. Yakında Ankara’ya gidip tekrar bu girişimlerimize devam edeceğiz. 350 kişi az bir rakam değil.” cümlelerini kullanarak açıklamalarını noktaladı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.