Halk İçin Göreve Talip Oldu... Karaçengel'e Çarşıbaşı'nda Büyük İlgi!

Çarşıbaşı Bağımsız Belediye Başkan Adayı Zekeriya Karaçengel aday tanıtım toplantısı düzenledi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Halk İçin Göreve Talip Oldu... Karaçengel'e Çarşıbaşı'nda Büyük İlgi!
Halk İçin Göreve Talip Oldu... Karaçengel'e Çarşıbaşı'nda Büyük İlgi!
+5
Video için play'e tıklayın

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için geri sayım yapılırken, Trabzon’da adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor. Trabzon’da bazı ilçelerde bağımsız adaylar öne çıkarken, Çarşıbaşı İlçesinde de belediye başkanlığına Zekeriya Karaçengel aday oldu.

Çarşıbaşı’nda aday tanıtım toplantısı yaparak ilçe vatandaşlarına seslenen Bağımsız Belediye Başkan adayı Zekeriya Karaçengel, aday olma nedenini ve vaatlerini anlattı. Karaçengel’in aday tanıtım toplantısına çok sayıda ilçe sakini katılım gösterdi.

Halk İçin Göreve Talip Oldu... Karaçengel'e Çarşıbaşı'nda Büyük İlgi!

“BİZİMKİSİ İLÇEMİZE KARŞI YAPILAN YANLIŞA KARŞI BİR DİK DURUŞTUR”

Çarşıbaşı Bağımsız Belediye Başkan adayı Zekeriya Karaçengel, ilçesine hizmet sevdasıyla bişr yola çıktığını kaydederek, “Kıymetli Çarşıbaşılılar, ilçemizde belediye başkan adaylık sürecini hep beraber takip ettik, sizleler birlikte karar verdik. İlçemize hizmet etme sevdasıyla bugün sonunun zafer olacağına inandığımız bu kutlu yola çıkmak için buradayız. Gazamız mübarek yolumuz açık olsun. Öncelikle ifade etmek isterim ki bizim kimseyle bir hesabımız, bizim kimseyle bir meselemiz, kimseye bir borcumuz, kimseden bir alacağımız yoktur. Bizimkisi bir diklenme değil, ilçemize karşı yapılan yanlışa karşı bir dik duruştur.” ifadelerini kullandı.

Halk İçin Göreve Talip Oldu... Karaçengel'e Çarşıbaşı'nda Büyük İlgi!

İLÇEYE HİZMET EDEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

İlçede daha önce başkanlık yapan ve ilçeye hizmet eden bütün başkanlara teşekkür eden Zekeriya Karaçengel, “Bugün burada sizlerle bir arada olmamın nedeni, sizin istek ve arzularınız neticesinde çıktığımız bu yolda sizlerin daha güzel, daha huzurlu, daha mutlu daha kavgasız bir Çarşıbası hayalini gerçekleştirmektir. Bizi bilen bilir. Biz dün neysek bugün de öyleyiz. Allah ömür verirse yarın da öyle olacağız inşallah. Sevdamız olan Çarşıbaşı’nda, sevdamız olan bu ilçemizde tek isteğimiz, sizin de istediği gibi huzur içinde daha fazla hizmet alabilen bir Çarşıbaşı’na kavuşmaktır. İlçemiz son yıllarda hem AK Parti hem de Milliyetçi Hareket Partisi belediyecilik döneminde güzel hizmetler aldı. Milletimiz de bunun karşılığını oylarıyla destek olarak ziyadesiyle ödemiştir. İlçemizde taş üstüne taş koyan herkese müteşekkiriz.” dedi.

“HALKIN İRADESİ YOK SAYILDI”

Yerel seçimler için aday çıkartılırken Çarşıbaşı ilçesinde yaşayanların fikirlerinin yok sayıldığını söyleyen Karaçengel, bu duruma karşı olduklarını söyledi. 2024 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakını temsilen aday gösterilen kişinin siyaseten yetersiz ve tanınmayan bir kişi olduğunu söyleyen Zekeriya Karaçengel, “Maalesef bu seçimde ilçemizdeki irade sahibi, ilçemizin gerçek sahibi olan sizlerin istediği olmamış, milletimiz ısrarla aksini istese de dikkate alınmamış, yanlış karar verilmiştir. İttifak adayıyla yola devam etmek bir yana, tercih edilen adayın tanınan biri olmaması, hemşerilerimizden uzak olması siyaseten tecrübesiz olması, aday adayı olan çok kıymetli arkadaşlarımızdan herhangi birinin aday yapılmaması ilçemizdeki partili partisiz her kesimin büyük tepkisine yol açtı. Her ne kadar biz bu kararı teessürle izleyip beklemede kalsak da, millet iradesi harekete geçerek bizlerden sorumluluk almamızı, aday olmamızı ve yönetime talip olmamızı istemiştir. Biz de milletimizin isteğiyle belediye başkanlığına aday olmaya karar verdik. Bu nedenle bize güç veren kıymetli ilçemizin kadın, erkek, genç, yaşlı bütün kıymetli vatandaşlarına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıştıran değil birleştiren, başına buyruk değil halkın isteğiyle şeffaf, sorgulanabilir bir belediyecilik ile yola çıkıyoruz.” diye konuştu.

Çarşıbaşı insanının kendisine dayatılanlara boyun eğmediğini söyleyen Karaçengel, “Çarşıbaşı insanı misafirperverdir, iyilikseverdir, mütevazidir, barışçıldır, vefakardır. Tüm bu güzel özelliklerin yanında Çarşıbaşı insanı emrivaki işleri sevmez. Çarşıbaşı insanı hiçbir iyiliği hiçbir hizmeti unutmaz. Karşılığını da fazla fazla verir. Fakat kendisine bir şey dayatıldığında bunu kabul etmez. Kabul etmediğini de 31 Mart seçimlerinde sandıkları patlatarak ispat edecektir. 30 yıldır içinde aktif olarak yer aldığım siyasi hayatımı doğup büyüdüğüm, yaşadığım yere sizlerin vereceği yetki ve sorumlulukla belediye başkanı olarak devam ettirmeye talibim.” açıklamasında bulundu.

Halk İçin Göreve Talip Oldu... Karaçengel'e Çarşıbaşı'nda Büyük İlgi!

ÇARŞIBAŞI İÇİN VAATLERİNİ SIRALADI

Çarşıbaşı için aklında olan ve gerçekleştirebileceğini düşündüğü projelerden bahseden Bağımsız Belediye Başkan Adayı Zekeriya Karaçengel, “Çarşıbaşı’nı doğru projelerle geliştirmek, gençlerin ihtiyaçlarını dinleyip sosyal hayata katılımlarını sağlamak, kadınlarımızın ve gençlerimizin meslek edinmesine katkıda bulunmak, sizlerin taleplerini sizden dinlemek, ilçemizin değerlerini herkese anlatmak ve paylaşmak, günün sonunda evine mutlu ve huzurlu dönen esnaflarla selamlaşmak, birlikte huzur içinde yaşayacağımız, birlikte hayallerimizi gerçekleştirebileceğimiz bir Çarşıbaşı için bu yola çıktık. Gönlümde birçok proje var, aklımda ise gerçekleştirebilmek. Çarşıbaşı Yavuz Yeniköy Grup yolunun 3. etabını tamamlayarak ulaşımı kolaylaştıracağız. Yayla yollarını yenileyerek buralara erişimi kolaylaştıracağız ve ekonomik canlılığı arttıracağız. İlçemizin en önemli konularından biri olan doğalgaz altyapısını tamamlayacağız, hızlıca abone sayısı arttırarak bu sorunu çizeceğiz. Enerji verimliliğini arttıracağız, yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanacağız. Vatandaşlarımızın rahatsız olduğu hava kirliliğine son vermiş olacağız. Küçük sanayi sitesi ve yeni iş alanları yaratarak istihdama katkı sağlayacağız. Turizm ve çevre de önemli başlıklarımız olacak. Yayla turizmini geliştirmek için konaklama ve yeme içme yerleri yapacağız. Deniz turizmini teşvik etmek için plajlarımızı düzenleyeceğiz. Kadınlarımıza özel bir plaj tesisini de hayata geçireceğiz. Otel ve tatil köyleri için çalışmalarımız sürüyor. Şehir estetiğini geliştireceğiz ve mevcut binalarımızı geliştireceğiz. sokak hayvanları için çalışmalar hayata geçireceğiz. İlçemizin fındık, balık ve keşan gibi ürünleri var. Bu ürünlerin marka değerinden faydalanacağız. Dil kursları ve müzik kursları hazırlayacağız. Çocuklu aileler için kreş yapacağız. Spor altyapısını geliştirip spor kulüplerini destekleyeceğiz. İlçemize otogar yapacağız. Tüm bu projeleri gerçekleştirmek için tüm ilçe birlikte çalışmalıyız. Bu kutlu yolda birlikte yürüyeceğiz. Dualarınızı bizden eksik etmeyin.” ifadelerini kullandı.

Halk İçin Göreve Talip Oldu... Karaçengel'e Çarşıbaşı'nda Büyük İlgi!

“CUMHUR İTTİFAKI HALKIN İRADESİNİ YOK SAYDI”

Zekeriya Karaçengel’in aday tanıtım toplantısına gelen vatandaşlar, Günebakış Gazetesinin sorduğu Niye buradasınız? Sorusuna da cevap verdi. Zekeriya Karaçengel’in köyü Yavuz Köyden geldiklerini söyleyen Necati Erdoğan isimli vatandaş, neden Karaçengel’i desteklediklerini açıkladı. Cumhur İttifakı’nın Çarşıbaşı’nda yanlış yaptığını, halkın anketlerde gösterdikleri iradeyi yok saydığını söyledi. AK Parti’nin halkın iradesini yok saymasına tepki gösterdiklerini belirten Necati Erdoğan, “Yavuz köyünden Zekeriya Başkanı desteklemek için geldik. Sebebimiz de şu, Zekeriya Başkan daha önce de AK Partiliydi. Bizim köyümüzde 1700 oyumuz var. Bu oyların en az 1200-1300 tanesi AK Partiye gidiyordu. Bu yıl da öyle olacaktı. Ama bu belediye başkan adaylığı seçiminde AK Parti’nin yanlış yaptığını düşünüyoruz. Bizim Çarşıbaşı küçük ama biz kendi kendimizi yönetecek güçteyiz. Şimdi hiç tanımadığımız birini aday olarak getirdiler. 30-40 sene Antalya’da durmuş biri. Bizim buralı ama biz onun ne olduğunu bilmiyoruz. Zekeriya Başkan adayların içinde en deneyimli en tecrübelisi. Zekeriya Başkan AK Partiye karşı değil. Biz Genel Seçimlerde yine Cumhur İttifakına oy kullandık. Cumhur İttifakı bizle anket yaptı, bize sordu. Biz Mümin Nuhoğlu dedik. Bizim görüşlerimizi kağıt parçası gibi buruşturup attılar çöpe. Gitti bizim tanımadığımız birini getirdi, bu sizi yönetecek dedi. Biz bu hatadan dönmelerini, gelecek yıllarda aynı hataları yapmamaları için kendilerini uyarmamız gerekiyordu. Biz tepki amaçlı geldik buraya.” dedi.

Halk İçin Göreve Talip Oldu... Karaçengel'e Çarşıbaşı'nda Büyük İlgi!

“İÇİN HALK ZEKERİYA KARAÇENGEL’İ İSTİYOR”

Çarşıbaşı’nda Cumhur İttifakı’nın halk iradesine balta vurmaya çalıştığını dile getiren vatandaş Murat Tosun, Karaçengel’i destekleme nedenini açıklayarak, “Biz 2002 yılında AK Parti gençlik kolları olarak Zekeriya Başkan ile bu yola çıktık. Hizmet nereden gelirse biz onun yanındayız. Şu anda bize Çarşıbaşı’nda yapılan büyük bir yanlışlık var. Bizim adayımız olarak Cumhur İttifakı adaylarından birini gösterselerdi, biz bugün sessiz bir şekilde onlardan birini destekleyebilirdik. Bizim yapmış olduğumuz tercihlere karşı bizim irademize balta vurulmaya çalışıldığı için halk Zekeriya Karaçengel başkanımızı istiyor. Adaylık Zekeriya Karaçengel’in kendi başına aldığı bir karar değildi, yanındaki insanların aldığı bir karar olduğu için Zekeriya Başkanımız böyle bir yola çıkmış bulunuyor. Biz de sonuna kadar Zekeriya Karaçengel’in yanındayız, arkasındayız. İnşallah bu seçimi kazanacağız ve gerekli atılımları Çarşıbaşı’nda yapacağız.” diye konuştu.

Aday tanıtım toplantısına katılan vatandaşlardan biri olan Alaattin Erdoğan, Karaçengel’i desteklemesini, “20 senedi buradayız. Daha önce AK Partiye oy verdim, şimdi Zekeriya Karaçengel için buradayız. MHP'ye de oy verdik onları da ihmal etmedik. Ama bu defa Zekeriya’ya basacağız mührü. O da AK Parti sayılır. Yavuz köyü kime oy verirse, Türkiye’de de o kazanır.” sözleriyle açıkladı.

Cumhur İttifakı adayını istemediklerini söyleyen Musa Erdoğan, “Belediye seçimi için Zekeriya Karaçengel’i destekleyeceğiz. Diğer aday çok iyi gelmedi bize, biz de partiye bakmadan bunu destekleyeceğiz. Parti başka bu başka. Biz de Zekeriya Karaçengel’i sevdik ona oy vereceğiz. Doğru iş yapalım, yanlı iş yapmayalım. Şu rüşvetçilikten vazgeçelim.” dedi.

Cumhurbaşkanı size darılmayacak mı? Sorusu üzerine de, “Her yer onundur ama burada Zekeriya’ya vereceğiz.” yanıtını verdi.

Çarşıbaşılı vatandaş Ahmet Berber, “Zekeriya abimiz için buradayız. Çarşıbaşı’nı daha iyi yerlere getirmesi için Zekeriya Başkanın yanındayız.” açıklamasında bulundu.

Hükümetten ayrılıyorsunuz, Çarşıbaşı nasıl daha iyi yerlere gelsin? Sorusuna yanıt veren Ahmet Berber, “Çarşıbaşı’nın eksikleri var. İki dönemdir Cumhur İttifakına oy verdik. Çarşıbaşı’na iyi hizmet gelmediğini, yapamadıklarını düşünüyoruz. Cumhur İttifakı Çarşıbaşı’nda bu işi başaramadı. Zekeriya abimizin de yıllardır bu işin içinde, Çarşıbaşı için mücadele ettiğini biliyoruz. Zekeriya Karaçengel’in yayındayız.” ifadelerini kullandı.

25 Şub 2024 - 10:27 Trabzon/ Çarşibaşi- Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.