Tarım ve Orman Bakanlığı Duyurdu! 1500 İşçi Alımı Gerçekleştirilecek O Tarihi Kaçırmayın

Tarım ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 1500 işçi alımı yapacak. Peki, İŞKUR 1500 tarım işçisi alımı ne zaman? Başvuru nasıl yapılır ve şartları neler? Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik. İşte Ayrıntılar;

Muammer Özdemir
Muammer Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Tarım ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 1500 işçi alımı yapacak. Başvurular, İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti sunan İŞKUR'un resmi internet sitesi olan 'esube.iskur.gov.tr' üzerinden online olarak yapılabilecek.  İş arayanlar, başvuru sürecini takip ederek, ilgili alana başvuruda bulunabilecekler.

Tarım ve Orman Bakanlığından Açıklama Geldi

Bakan İbrahim Yumaklı, yaptığı paylaşımda; "Tarım ve Orman Bakanlığı ailemizin gücüne güç katmaya devam ediyor; geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 1500 tarım işçisi alımına ilişkin süreci başlatıyoruz. Yeni mesai arkadaşlarımız için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

 Tarım ve Orman Bakanlığı Duyurdu! 1500 İşçi Alımı Gerçekleştirilecek O Tarihi Kaçırmayın

Tarım ve Orman Bakanlığı İşçi Alımı Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla birlikte  başvurular, 13-19 Şubat 2024 tarihleri arasında İŞKUR'un resmi internet sitesi 'esube.iskur.gov.tr' üzerinden online olarak yapılabilecek. Tarım sektörüne katkı sağlamak isteyen adaylar, belirlenen tarihler arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Tarım ve Orman Bakanlığı İşçi Alımı Nasıl Belirlenecek?

Tarım ve Orman Bakanlığı, 1500 tarım işçisi alımında uygulanacak yöntemi duyurdu. İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından sınav yapılmadan gerçekleştirilecek kura ile adaylar belirlenecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı İşçi Alım Başvuru Şartları Neler?

Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir; 1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

4. Özel şartlarda belirtilen öğrenim ve üst yaş şartlarına haiz olmak.

5. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

6. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere ilanın yayımlanmasından önce sahip olmak.

7. Mesleki niteliklerde aynı zamanda ehliyet şartı arananlar, mesleklerini yürütürken araç kullanma hizmetlerini yerine getirecektir.

8. Adaylar gece ve vardiyalı çalışma düzenini, tarımsal faaliyet ve hayvan bakımı işlerinde görevini yerine getirmeye engel alerjik rahatsızlığı olmadığını ve idarenin unvanına uygun vereceği diğer işleri yapmayı kabul etmiş sayılır.

Ekli Dosyalar

13 Şub 2024 - 15:49 Trabzon/ Trabzon- Trend

Mahreç  Muammer Özdemir


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.