Genç, Gittiği Her İlçede Coşkuyla Karşılanıyor!

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, seçim çalışmaları kapsamında Araklı ve Arsin AK Parti teşkilatlarını ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Genç, Gittiği Her İlçede Coşkuyla Karşılanıyor!
Genç, Gittiği Her İlçede Coşkuyla Karşılanıyor!
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Genç’e Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Araklı İlçe Başkanı Ahmet Serdan, AK Parti Arsin Belediye Başkanı Sait Gürsoy, AK Parti Arsin İlçe Başkanı Paşa Kozoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş ve yönetim kurulu üyeleriyle çok sayıda partili eşlik etti.

Genç, Gittiği Her İlçede Coşkuyla Karşılanıyor!

“DAĞBAŞI YOLU’NUN KALAN KISMI YAPILACAK”

Araklı’nın bütün sorunlarını bildiğini ve bunları çözmek için burada olduğunu ifade eden Başkan Adayı Genç, “Araklı’da ilk gün başladığımız gibi aynı coşkuyla, aynı muhabbet karşılanmanın mutluluğuyla sizleri selamlıyorum.

Kuruluşundan itibaren AK Parti’nin içerisindeyim. İl Başkanı olarak belediye başkanı olarak birçok görevler yaptım. Ama bu süreçte hiçbir zaman vefayı unutmadım. Siyasette vefa kavramını hiçbir zaman unutmadık.

İşte biz Trabzon’da Cumhurbaşkanımızın bu yolculuğunda görev alırken sizlerin desteğiyle buraya kadar geldik. Siyaset emek işidir, fedakârlık işidir, vefa işidir. Gece gündüz demeden gayret eden Recep Başkanımızla beraber bütün bu hizmetleri yapanlara müteşekkirim.

Çankaya’da, Erenler’de, Yeşilyurt’ta güzel işler yaptık. İnşallah daha güzelini yapmak için buradayız, Araklı’dayız. Araklı’nın konularına, sorunlarına talip olarak buradayım. Yeni dönemde de inşallah aynı anlayışla bu güzel ilçemize bu hizmetlerin banisi olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında duran Araklı’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

Araklı’ya gelince zaten ilk aklımıza gelen Dağbaşı Yolu’dur. Şimdi Salmankaş’tan 4 km tünel yapıldı. Ama buradan aşağıdaki yolumuz yaklaşık 90 km olan kısmı baya kötü durumda. Belediye başkanım ciddi bir emek ortaya koydu. İlk 10 km tamamlandı, şimdi ikinci 10 km ihalesini yaptık, bu konuda beraber çalışıyoruz.” diye konuştu.

Genç, Gittiği Her İlçede Coşkuyla Karşılanıyor!

“ARAKLI BANA HER ZAMAN SAHİP ÇIKTI”

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren yapılan seçimlerde Araklı’nın her zaman derece yaptığını belirten Başkan Genç, “Katı Atık Bertaraf Tesisi de sürekli ilçemizi, şehrimizi yoran bir konuydu. Bunun dışında öne çıkan konularımız tabi ki, yol konularımızdır.

Bütün köylerimizin Erenler, Çankaya ve diğer köylerimizin yollarını yapacak imkânımız ve birikimimiz, enerjimiz var, bu hizmetlerin banisi olan Recep Tayyip Erdoğan var. Oy sözü var. Trabzon şu anda 5. Birinci olmak istiyoruz.

Bu sözü Cumhurbaşkanımıza verdim, niye verdim şu görüntüye dayanarak verdim. Araklı her zaman arkamızda durdu. Recep Tayyip Erdoğan ki, kendisini milletine, memleketine hizmet etmeye adamış olan o kutlu liderin arkasında her zaman durdu. Araklı Trabzon’da her zaman derece yaptı. İl Başkanlığı yaptığım dönemde aklıma her zaman Akçaabat ve Araklı geliyordu.

O kadar sahip çıktı bu davaya. Çok şükür Cumhurbaşkanımızın sayesinde mahcup olmadık. Yapabildiklerimiz oldu, yapamadıklarımız oldu. İnşallah yapılamayan işleri bu dönemde teşkilatlarımızla, bakanlarımızla, milletvekillerimizle el ele verip bu güzel topraklara hizmet etmeye devam edeceğiz. Asıl olan güzel hizmetler yapıp, güzel sözlerle anılmaktır, kalıcı olan da budur.

İnşallah Araklımızda şampiyon bir oyla hem ilçe belediyemiz hem de Büyükşehir çıktıktan sonra da teşekkür konuşmasına buradan başlamak istiyoruz. Bu coşkuyu, bu gücü arkamda görüyorum. İnşallah, 31 Mart’ta bu coşkuyu sandıklarda da tescil ettikten sonra o gücü Ankara’da hissettireceğiz. Tabiri caizse ilçemiz için Ankara’dan ne talep ettinizse kopartıp getireceğiz.” dedi.

Genç, Gittiği Her İlçede Coşkuyla Karşılanıyor!

“ÇÖP TESİSİ İÇİN YENİ BİR TEKNİK UYGULANACAK”

Araklı’nın en önemli sorunlarından bir tanesi olan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nden çevreye yayılan kötü kokuyu engellemek için yakarak kurutma tekniği uygulanacağına vurgu yapan Başkan Genç, “22 yıl kesintisiz iktidar olmak, sadece Türk siyasetinde değil, dünya siyasetinde de tez konusu olması gereken bir durumdur.

Bunun da bir sırrı var, o da şudur. Recep Tayyip Erdoğan’ın derdi, sıkıntısı, bir parti kurayım, bir mevki elde edeyim, bir makam elde edeyim değil… Recep Tayyip Erdoğan atanmış bir lider değil, atanmış liderleri de görüyoruz. Recep Tayyip Erdoğan kendisine inananların, inancının ve medeniyetinin kendisine yüklediği sorumlulukla beraber kendisini milletine, vatanına hizmet etmeye adamış liderdir.

Atanmak ile adamak çok farklı şeydir. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Bırakmıyor, gece gündüz demiyor, gayret ediyor. 14-28 Mayıs seçimlerini tahkim edecek, tescil edecek bir sonuç için bütün gayretiyle beraber en iyi adayları ortaya koymak için bütün çabalarıyla beraber gayret ediyor. Araklımızın sorunlarımıza vakıfım, öne çıkan sorunları biliyoruz. Araklımızı en çok etkileyen sorunun Katı Atık Bertaraf Tesisleri olduğunu biliyoruz. Sayın Valimizle üzerinde çalıştık. Yeni dönemde yakarak kurutma sistemini hayata geçireceğiz. Aşama aşama bunu planladık.

Genç, Gittiği Her İlçede Coşkuyla Karşılanıyor!

Bu sistemle beraber oradaki sorunu çözmek için büyük bir gayreti ortaya koyacağım. Bu, Araklımızı da şehrimizi de ilgilendiren çok çok önemli bir konudur. Vatandaşımızın mağdur edilmesine bu manada müsaade edemeyiz. Biz Belediye Başkanı olarak birinci görevimiz hizmet yapmak ama vatandaşın da hukukunu korumaktır. Hem ilçe başkanımızın hem de belediye başkanımızın söylediği konuların bizatihi takipçisi olacağım. Bayburt Yolu önemli bir yol, Erenler’e çıkamadık henüz. Stadımız, adliyemiz ve kültür merkezimiz, bütün bunlar yeni dönemde takip edeceğimiz konular.

Önemsediğim bir konu daha var. Bütün belediye başkanlarına en çok iş talebi geliyor. Bunda zorlanıyoruz. Belediyelerimizde çok fazla istihdam alanı yok maalesef. Belediye başkanlarının iş konusunda da gayret göstermesi lazım. O nedenle bu tekstil kent konusunu önemsiyorum. Kadın istihdamına dönük. Yaklaşık 2000 civarında istihdam sağlayacak.

Araklımızın bu yatırımdan pay alması lazım. Zorluoğlu Başkanımızdan devraldığımız hizmet bayrağını aynı anlayışla taşımaya devam edeceğiz. Araklı bana itimat eder bunda en ufak şüphem yok.”

Genç, Gittiği Her İlçede Coşkuyla Karşılanıyor!

“SANTA YOLU YAPILACAK”

AK Parti Arsin Teşkilatına hitap eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Trabzon için çok önemli bir turizm potansiyeli olan Santa Harabeleri’ne giden yolun kalan kısımlarının standartlara uygun hale getirileceğini belirterek şöyle konuştu:

“Hepinizin malumu hizmetlerin banisi ve 21. yüzyılda ülkemizi adeta yaptığı atılımlarla beraber Şah’a kaldıran kutlu lider Türkiye Cumhuriyeti’nin kimlik değerini uluslararası arenada yükselten kutlu lider Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu AK Partimizin kuruluşundan itibaren işin içerisinde olan bir kardeşinizim. AK Parti’nin kuruluşunda 28 yaşında genç bir avukattım.

Milletimizin sesi olarak mazlumların sesi olarak ortaya çıkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’yi kurarken bana ‘Ya sen 28 yaşında bir avukatsın ne işin var burada zaten altı ay sonra Recep Tayyip Erdoğan’ı içeri atacaklar’ diyorlardı. Siyaset kurumu halkımıza hizmet etmenin en geniş platformudur, hem ülkemizi, hem şehrimizi yönetme adına ortaya çıkmaktır ve bir irade ortaya koymaktır, bir iddia ortaya koymaktır ama siyaset hem de halka hizmet etmenin en geniş platformudur.

Biz siyasette vefa yoktur anlayışına alışmışız ya da ‘bana siyaset yapma’ gibi sözlerle siyaset kurumunu bu güzel kurumu itibarını düşürmek yerine siyasete vefayı yerleştiren anlayışın adıdır AK Parti’dir. Paşa Kozoğlu Başkanımızla aynı anlayışla devam edeceğiz inşallah. Yine Sait Başkanla güzel hizmetler yapıldı. Bu dönemde kıymetli kardeşim Sait Başkanımızla beraber el ele, kol kola vererek biz Ortahisar Belediye başkanımız olmama rağmen Arsin’imizden de geri durmadık.

Çünkü Arsin’in siyaset hayatım boyunca attığım her adımda, verdiğim her kararın arkasında dimdik durduğunu bilerek konuşuyorum. Bu toprakların yiğit bir evladı, hem de şehrine, ilçesine vefasını gösteren bir adamdı rahmetli İbrahim Usta. Vefa deyince hemen aklıma geldi İbrahim Usta geldi. Cenab-ı Allah ona maddi imkânlar nasip etti o da Trabzon’u unutmadı, şehrini unutmadı. Doyduğun şehirde yaşa ama doğduğun şehre de vefayı unutma.

Allah nasip ederse ancak hizmet yapıyorsunuz, bu güzel insanlar bize hizmet ettiler. Sahilden 42 km uzunluğunda olan Santa Yolu’nu yapacağız. İlk planda orayı Karayolları almış, şimdi Cenab-ı Allah’ın inayetiyle ve Arsin’in de güçlü desteğiyle birlikte öncelikle devam eden bu yolu, altyapı, su ve kanalizasyonu biran önce tamamlayarak Arsin’e daha güzel hizmetler yapmanın gayretinde olacağız


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.