Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!

AK Parti’de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ismi ilan edildi. Başkan Ahmet Metin Genç, Ankara’da adaylığının ilan edilmesinin ardından Trabzonlu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlı Adil Karaismailoğlu, Trabzon AK Parti Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu, Vehbi Koç, Yılmaz Büyükaydın, Mustafa Şen, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile birlikte seçim kritiği yaptı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!
Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Genç ve AK Parti Trabzon Teşkilatının Ankara’daki temaslarını tamamlamasının ardından Trabzon'da hareketlilik başladı. Gece geç saatlerde Trabzon’a dönen AK Parti heyetini Trabzon Havalimanında çok sayıda partili karşıladı.

Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!

Adaylığının resmileşmesinin ardından Başkan Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanlığında basınla bir araya geldi.

Partisinin İl Başkanlığında açıklamalarda bulunacak olan Genç'e yoğun ilgi oldu. Trabzon AK Parti teşkilatları ve AK Partili seçmenler İl Başkanlığındaki basın toplantısına akın etti. Başkan Genç, il başkanlığında meşale ve sloganlarla karşılandı. Çok sayıda partili açıklamanın yapılacağı salona sığmadığı için İl Başkanlığı binasının dışında bekledi.

Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!

TÜRKİYE’DE OY ORANIYLA İLK ÜÇE GİRECEĞİZ”

Başkan Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ile birlikte açıklamalarda bulundu. Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Trabzon AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, ilk olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na teşekkür etti. 5 yıllık görev süresi boyunca Trabzon’a yaptığı hizmetler dolayısıyla Zorluoğlu’na teşekkür eden Başkan Sezgin Mumcu, "Seçim startını bugün Trabzon’da veriyoruz. Murat Zorluoğlu’na hizmetleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!

Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Büyükşehir Belediye Başkan adayımız, Ortahisar Belediye başkanlığını başarıyla yürüten, on yıldır bu şehre hizmet eden Ahmet Metin Genç Başkanımız olmuştur. Kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum. Mutluyuz. Bu işin startını partimizde sizlerle birlikte paylaşarak veriyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’de oy oranıyla ilk üçe gireceğiz.

Bunun sözünü aday tanıtım toplantısında Büyükşehir Belediye Başkan adayımızla birlikte Cumhurbaşkanımıza verdik. Kararlıyız, hazırız, bu işi başaracak güçteyiz. Hep birlikte tüm teşkilatlar olarak amasız, fakatsız, hiçbir fitne fesata fırsat vermeden büyük bir tarih yazacağız. Adayımızın arkasındayız. AK belediyecilikle Trabzon zaten tanıştı. Bundan sonra başkan adayımızla 18 ilçede kalıcı eserler yapmaya, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini vermeye devam edeceğiz. Cenabı hak yar ve yardımcımız olsun." dedi.

Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!

“GURURLUYUM”

Başkan Sezgin Mumcu’nun ardından sözü devralan adaylığı hakkında konuşan Başkan Ahmet Metin Genç, "Çıkmış olduğumuz yeni yolculuğumuzda, sorumluluklarımız bilinciyle hepinizi selamlıyorum.

14 Ağustos 2001 yılında Cumhurbaşkanımızın açtığı bu yolda, partimizin kuruluşundan bu güne kadar görev alan bir kardeşiniz olarak yerel yönetimlerde görev yaptım. Bunun mutluluğu ile karşınızdayım.

Yaptığımız görevlerde halkımıza hiç mahcup olmadık. Trabzon Büyükşehir olduktan sonra ikinci dönemini tamamladığımız Ortahisar belediyesinde kurucu Belediye Başkanı olarak on yıl görev yaptım.

Burada teşkilat mensuplarımızın, halkımızın kanaatleri ile genel merkezimiz ve cumhurbaşkanımızın tensipleri ile dün itibariyle resmen ilan edilmek üzere Trabzon'a Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak karşınızdayım. Bir teşkilat mensubu olarak gururluyum.” ifadelerini kullandı.

Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!

“ÖNEMLİ OLAN GÜZEL SÖZLERLE ANILMAKTIR”

Adaylığının belli olmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu aradığını ve hizmetleri dolayısıyla kendisine teşekkür ettiğini söyleyen Ahmet Metin Genç, Büyükşehir ve Ortahisar olarak Trabzon’a önemli projeler kazandırdıklarını belirtti.

Süreci bayrak değişimi olarak nitelendiren Başkan Genç, “İstişare süreci tamamlanıp adaylığım ilan edildikten sonra Sayın Murat Zorluoğlu başkanımızı aradım. Adaylığımın tevdi edildiğini kendisine söyledim. Trabzon’a bu dönem Ortahisar ve Büyükşehir olarak çok güzel hizmetler kazandırdık. Bu nedenle Başkan Murat Zorluoğlu Beye yaptığı hizmetler dolayısıyla en içten teşekkürlerimi ilettim.

‘İnşallah el birliğiyle bu yeni dönemin arifesinde bütün gücümüzle bu vazifeyi size emanet edeceğim, seçime kadar da bütün gücümüzle çalışacağım’ dedi. Siyaset uzun bir yol. Günün sonunda Allah kime neyi nasip ettiyse o olacaktır. Bu bir bayrak değişimidir. Ortahisar da yaptığımız vazifeyi şimdi tüm bu kadim şehre yapacağız. Bu şehrin bir evladı olarak, hemen hemen her yerini bilen biriyim.

Günün sonunda olduğumuz makamlar ve gelecek makamların geçici olduğunu bilincindeyim. Önemli olan güzel sözlerle anılmaktır. Örneğin şu an Niyazi Sürmen abimizi rahmetle anıyoruz. Bütün dava arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz.

Başta Murat Zorluoğlu Başkanımız olmak üzere bu şehre hizmet eden bütün başkanlara teşekkür ediyorum. İl başkanım ve teşkilata şükranlarımı sunuyorum. Şehrimizin evladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Bey ve önceki dönem bakanımız Adil Karaismailoğlu Beye teşekkür ediyorum. İlerleyen dönemlerde bu şehre hep birlikte hizmet edeceğiz.” diye konuştu.

Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!

BAŞLAYAN TÜM PROJELERİ TAMAMLAMA SÖZÜ VERİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevi devraldığında yapacakları çalışmalardan da bahseden Ahmet Metin Genç, Başkan Zorluoğlu döneminde başlayan bütün projelerin tamamlanacağını söyledi.

Raylı Sistem Projesi gibi söz verilen projelerin de hayata geçirileceğini kaydeden Başkan Genç, “Şehrimiz tarihin kültürün sanatın öne çıktığı bir şehir.

Aynı zamanda eğitim, spor ve turizm şehri. Bu özelliklerimiz geliştirmek ve geleceğe taşmak amacıyla yaptıklarımızı aynı anlayışla devam ettireceğiz. Eğitim şehriyiz, kadim bir şehiriz. Yapacağımız projelerle bu kültürü devam ettireceğiz.

Murat Zorluoğlu Başkanımız ile başlayan projeleri aynı anlayışla tamamlayacağız. Gülcemal Projesi, Sanayi Siteleri Projesi, Çömlekçi Projesi ve bütün devam eden işleri tamamlayacağız. Trabzon'un beklentileri olan ve Ulaştırma ve Altyapı Başkanlığına devredilmiş olan Raylı Sistem Projesi başta olmak üzere bu şehre verilen sözleri hayata geçireceğiz.

Bu çalışmaları hak eden hemşerimizin hizmetine sunacağız. Altyapı ve üstyapı noktasında vatandaşlarımıza temiz içme suyu çalışmalarını Ulaştırma Bakanlığı ile görüştük, şehrimizin bütün sokaklarında bütün altyapıyı tamamlayacağız.” açıklamasında bulundu.

Genç, Trabzon’da Seçim Startını Verdi!

“BU ŞEHRE YATIRIM VE İSTİHDAM GETİRECEĞİZ”

“Trabzon aynı zamanda bir tarım şehirdir. Pandemi döneminde ilk olarak depolarımızı kontrol ettik. Tarım kaynaklarımıza baktık. Tarımı Büyükşehir Belediyemiz olarak ayrı bir başlık altında iyi bir çalışma ortaya koyacağız.

Ne kadar üretirsek o kadar güçlüyüz. Bu şehre yatırım ve istihdam getireceğiz. Bu görev ve sorumluluklarımız var. Turizm konusunda şehre gelen ülkeleri ziyaret ederek şehrin ekonomik girdisini arttıracağız. Bu işin teferruatları var.

İlçe belediye başkanlarımız da ilan edildikten sonra bu projeleri basınla paylaşacağız. Kendi karnemi kendim veriyorum her dönem. Neler yaptık neler yapamadık halkımızla paylaşıyoruz. Bu şehirde daha yaşanabilir bir anlayışı ortaya koyacağız.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımızı çoğunlukla seçtik. O seçimleri tescil edecek seçim de 31 Mart seçimleri olacak. Siyaset güç alma işidir. Trabzonlu hemşerilerimden bu manada güç istiyorum. Hedef koyduk ilk Türkiye’de ilk üçe gireceğiz.

Trabzonspor şampiyon olacak demiştim. Şampiyon olduk. Seçimde AK parti şampiyon olacak demiştim Cumhurbaşkanımız yeniden seçildi. Şimdi yerel seçimlerde de Trabzon’da tüm ilçelerde şampiyon olacağız.” ifadelerini kullandı.

“BU SEÇİM SADECE BİR YEREL SEÇİM DEĞİL”

Dünyada yaşanan savaş ve katliamları örnek gösteren Başkan Ahmet Metin Genç, Türkiye’nin bu savaşlar karşısında oynadığı rolün önemine vurgu yaparak, “Dünya çok kötü bir sınav veriyor. Haber kanallarını açmak istemiyoruz.

İnsan olarak insanlıktan utanır olduk. O nedenle ülkemizin umudu, milletimizin umudu Recep Tayyip Erdoğan bunun da ötesinde insanlığın umudu oldu. Farklı inanca mensup olanlar Recep Tayyip Erdoğan'dan medet umuyorsa bu seçim sadece yerel seçim değildir.

Bu seçim Erdoğan'ın uluslararası arenadaki sesinin seçimidir. Ecdadımızın yaptığı gibi asil Türk milleti Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gücünü ifa edecek. İnancından ve medeniyetinde aldığı güçle bu seçimde iyi bir sonuç alacağız.

Bugün buraya gelen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Siyaset fedakarlık ister. O fedakarlığı benim için yapan aileme teşekkür ediyorum. Bizler için fedakarlık yapan herkese teşekkür ederim. Şampiyon bir sonuçla 31 Mart seçimleri için yola devam diyoruz. Yolumuz açık olsun." dedi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.