Aylık Burç Yorumları Ocak Ayı 2024 Burç Yorumları

2024'ün ilk ayı olan Ocak'ta hangi burcu neler bekliyor? Aşk, kariyer, sağlık ve daha fazlası.. Astroloji dünyasından tüm gelişmeleri ve olayların burcunuza nasıl yansıdığını, sizleri nelerin beklediğini merak ediyorsanız hemen tıklayın!

Gülçin Birinci
Gülçin Birinci Tüm Haberleri
Aylık Burç Yorumları Ocak Ayı 2024 Burç Yorumları
Aylık Burç Yorumları Ocak Ayı 2024 Burç Yorumları
+10
Haber albümü için resme tıklayın

Bu ay hangi burcu neler bekliyor? Aşk, kariyer, sağlık ve daha fazlası.. Astroloji dünyasından tüm gelişmeleri ve olayların burcunuza nasıl yansıdığını, sizleri nelerin beklediğini merak ediyorsanız hemen tıklayın!

KOÇ BURCU - (21 Mart - 20 Nisan)

İş yaşamınızda daha fazla hırs ve tutkuyla yaklaşıyor, sosyal ilişkilerinizde aktif bir rol üstleniyorsunuz. Organizasyon yetenekleriniz giderek güçleniyor. Aynı zamanda, kardeşler arasındaki olumlu ilişkiler ve etkili iletişim becerileriniz oldukça gelişmiş durumda.

Bazı kişiler, ciddi ilişkilerin temellerini atmaya yönelik adımlar atacaklar. Eğer çocuklarınız varsa, onların sosyal gelişimine odaklanarak çeşitli aktivitelerle ilgilenme gerekliliği ortaya çıkacak. Sağlık durumunuz ve enerjiniz mükemmel seviyede... Tepkilerinizi kontrol etme konusunda sağduyulu davranmalısınız ve girişimlerinizde kararlı bir şekilde ilerliyorsunuz.

Topluluk içinde öfke dolu davranışlardan kaçınmalısınız, çünkü bu tür tepkiler olumsuz etkiler yaratabilir. İlişkilerinizde aşırı davranışlar sergileyebilir ve plansız bir şekilde ilişkiler yaşayabilirsiniz. Ayrıca, baş, boğaz bölgeniz ve boynunuza özel bir dikkat göstermeniz önemli olacaktır.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif- Ateş grubu -Erkek – Yakıcı

Anahtar kelimeler: Israr, acele.

Yöneticisi: Cazibe, savaş ve seks

Temsilcisi: Mars

Uğurlu Sayısı: 9

Uğurlu Günü: Salı

Uğurlu taşları: Pırlanta, beyaz necef

Uğurlu Renkleri: Kırmızının bütün tonları, nar çiçeği rengi–

Uğurlu çiçekleri: Lale, gelincik, papatya, nar çiçeği, ateş çiçeği–

Uğurlu koku: Manolya, Sardunya

Madeni: Demir

İdeal Meslekleri: Psikiyatrist, psikolog, mühendis, makinist, silah imalatçısı, diş doktoru, profesyonel, itfaiyeci, kasap, yeni bir şeyleri bulan.

Sağlık: Koç burcu baş bölgesini yönetir. Saçlar, safra kesesi, tırnaklar ve keskin dişler bu burcun yönetimi altındadır. Bu bakımdan Koç burçlular genellikle baş ağrısı çekerler. Yüzleri ve başları çoğunlukla bazı zararlar görebilir. Bu burcun mensuplarında en çok dikkati çeken rahatsızlıklar migren ve yüksek ateştir.

Olumlu Özellikleri: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.

Olumsuz Özellikleri: Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileriye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar.

BOĞA BURCU - (21 Nisan - 21 Mayıs)

Kendinizi ve çevrenizi mutlu görmek arzusu içinde olacaksınız, bu doğrultuda partnerinizle derinlemesine özel konuşmalar gerçekleştireceksiniz. Düşüncelerinizin daha fazla kabul görmesi, kişisel enerjinizin artmasına katkı sağlayacaktır.

Mutluluk ve başarı yollarının sunduğu güzel yansımaları daha detaylı bir şekilde değerlendirecek, bu olumlu etkileşimlerden en iyi şekilde faydalanacaksınız. Özgüveninizin yüksek olması sayesinde duygularınızı ve düşüncelerinizi güçlü bir şekilde ifade edebilecek, kendi hayatınızla ilgili cesurca kararlar alacaksınız. Gücünüzün farkında olarak, yaşamınıza dair kararlarınızı bağımsız bir şekilde vermeye kararlısınız ve dış etmenlerden etkilenmek istemiyorsunuz.

Yardımsever kişiliğinizle, karşılık beklemeden çevrenize destek olmaktan keyif almanız, sizi çevrenizde aranan bir kişi haline getirecek. Bu dönemde arkadaşlık ve dostluk kavramları öne çıkacak, ilişkilerinizde yapıcı, güçlü ancak dengeleyici bir rol üstleneceksiniz.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif- Toprak grubu, sabit, dişi.

Anahtar Kelimeler: Sahiplik, süreklilik.

Yöneticisi: Sevgi, güzellik ve güzel sanatlar

Temsilcisi: Venüs yıldızı

Uğurlu Sayısı: 6

Uğurlu Günü: Cuma

Uğurlu Taşları: Zümrüt, Necef

Uğurlu Renkleri: Bej, kayısı rengi, açık mavi, yeşil

Uğurlu Çiçekleri: Afrika menekşesi, pembe karanfil, şebboy, sümbül

Uğurlu Kokuları: Karanfil, ıtır

Madeni: Bakır

İdeal Meslekleri: İş adamı, mimar, emlakçı, heykeltıraş, şarkıcı, kuyumcu, model, reklamcı, ressam.

Sağlık: Boğa burcu boğaz ve ense bölgesini yönetir. Gırtlak, ses telleri ve yemek borusu da bu burcun denetimi altındadır. Boğalar aşırı tiroit salgılarlar. Bu yüzden kilo almaya müsait tiplerdir. Bronşit, astım, ses kısıklığı, anjin ve soğuk algınlığı bu burcun en sık rastlanan rahatsızlıklarıdır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Sevgi yaşamında pek zorlukları olan tipler değillerdir. Bu burcun mensuplarıyla genellikle iyi geçinilir. Ancak cinsel dürtüleri çok gelişmiştir. Muhtemel bir evlilikte Boğa burcu mensubu için cinsellik başta gelir. Aşkta idealist değil, cinsel içgüdülerine göre hareket eden kişilerdir.

Olumlu Özellikleri: Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olur. Duygulara önem verir.

Olumsuz Özellikleri: Tembel. Kendine düşkün. Statik. Sıkıcı. Yeterince esnek değil. Orjinalite eksikliği, inatçı. Alıngan.

İKİZLER BURCU - (22 Mayıs - 21 Haziran)

Bu dönem, ön planda olma isteğinizi daha da körükleyen çeşitli çalışmaların içinde bulunacak, karizmatik ve çekici davranışlarınızla çevrenizde dikkat çekeceksiniz. Toplum içinde öne çıkacak projeler ve çalışmalar gerçekleştirmek isteğiniz, sizin için büyük bir motivasyon kaynağı olacak.

Evlilik düşüncesi bu dönemde gündeme gelebilir. Ortak çalışmalarda bulunduğunuz bir arkadaşınızla ileriye dönük evlilik planları yapma düşüncesi içinde olabilirsiniz. Aynı zamanda, eğitim ve öğretim kurumları ile gerçekleştireceğiniz yolculuklar sayesinde olumlu etkileşimlerle dolu arkadaşlıklar kuracaksınız. Mesleki becerilerinizi daha da geliştirmek ve ilerletmek isteği, sizde güçlü bir motivasyon oluşturacak.

Öfkenize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız üzerinde olumsuz bir etki yaratmayacak ve dengeli bir yaşam sürdüreceksiniz. Sosyal ilişkilerinizden elde edeceğiniz avantajları kullanarak kişisel gelişiminize odaklanacak ve kendinizi işlerinizde öne çıkaracak başarılar elde edeceksiniz. Güneş, içsel hırslarınızı ve egonuzu ön plana çıkararak mücadeleci yanlarınızı ortaya çıkaracak, bu sayede attığınız adımların size büyük başarılar getireceği bir dönem olacak.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif, Hava grubu, Değişken, Erkek,

Anahtar Kelimeler: Düşünüyorum

Yöneticisi: Zeka, hareket ve dil

Temsilcisi: Merkür

Uğurlu Sayısı: 9 ve 5

Uğurlu Günü: Çarşamba

Uğurlu Taşları: Füme, altın, gümüş, topaz, koyu kuvars

Uğurlu Renkleri: Sarı, portakal rengi

Uğurlu Çiçekleri: Koyu kırmızı lale, kırmızı begonya, kırmızı karanfil

Uğurlu Kokuları: Zambak, okaliptüs, manolya

Madeni: Cıva

İdeal Meslekleri: Gazetecilik, yazarlık

Sevgi ve Aşk İliskileri: Evlilik ilişkisi pek İkizler burcuna göre değildir. İkizler burçlular macerasever ve kısıtlamalardan hoşlanmayan kişilerdir. Her türlü sevgi onlar için çekicidir. Değisik kişilerle aşk maceraları yaşayabilirler.

Olumlu Özellikleri: Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.

Olumsuz Özellikleri: Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai

YENGEÇ BURCU - (22 Haziran - 23 Temmuz)

Uzun bir süredir devam eden sıkıntılı ilişkilerinize nokta koyabilirsiniz. Artık her şeyi detaylı bir şekilde değerlendiriyor, geçmiş zorluklara karşı yaşadığınız deneyimlere minnet duyuyorsunuz. Bu yeni dönem, size öğretici deneyimler sunması açısından değerli bir fırsat olacak.

Aşk hayatınızda istikrarlı bir tablo çiziyorsunuz. Cinsel enerjinizi yumuşak bir biçimde ifade ederken, içsel sezgilerinizin rehberliğiyle ilişkilerinizi yönlendireceksiniz. Sosyal çevrenizdeki ilişkilerde duygusal derinliklere açık olma isteği, yaşamınıza yeni bir boyut kazandırabilir.

Yakın akrabalarınız, kuzenler ve kardeşlerle ilişkilerinizi dengelemeniz gerekecek. Baskın tavrınızın onları etkilemesine rağmen, kendinizden ödün vermek istemeyeceksiniz. Sindirim sistemiyle ilgili sorunlar ve sinirsel gerilimler dışında, genel olarak olumlu bir ay geçireceksiniz.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Su grubu. Öncü. Dişi–

Anahtar Kelimeler: Hassasiyet. Muhafaza eden.

Yöneticisi: Duyguların, sezginin ve bilinçaltının

Temsilcisi: Ay.

Uğurlu Sayısı: 5

Uğurlu Günü: Pazartesi

Uğurlu Taşları: Yakut, ay taşı, kristal ve pembe kuvars.

Uğurlu Renkleri: Beyaz, fildişi, krem, eflatun, menekşe rengi

Uğurlu Çiçekleri: Beyaz gül, yasemin, zambak, hanımeli, nilüfer

Uğurlu Kokuları: Leylak, menekşe

Madeni: Gümüş

İdeal Meslekleri: Ev işleri ve eve ait tüm meslekler uzmanı, otelci, ev kadını, denizci, ana okulu öğretmeni, tarihçi, antikacı, müze müdürü, balıkçı, hemşire.

Sağlık: Yengeç burcu vücutta herseyden önce mideyi yönetir. Süt bezleri de bu burcun yönetimi altındadır. Bunlardan başka lenf bezleri, rahim, vücut salgıları ve beynin sağ tarafı da Yengeç burcu tarafından idare edilir.

Sevgi ve Aşk İliskileri: Cinselliği yerinde olmakla beraber Yengeç burcu mensupları daha çok duygusaldırlar. Yengeç romantik ve idealisttir. Platonik sevgi onda cinsellikten önce gelir. Karşı cinsten gereğinden fazla sevgi talep ederler. Sevgi onun için çok önemlidir ve kabuğuna çekilmiş gibi görünen Yengeç sevgi sözkonusu olunca birdenbire değişiverir.

Olumlu Özellikleri: Nazik. Hassas. Sempatik. Merhametli. Düş gücü yüksek. Analık ve babalık duygulan güçlü. Vatansever. Yuva sevgisi. Israrlı. Becerikli. İyi eş. Tutumlu.

Olumsuz Özellikleri: Aşın duygusal. Züppe. Dağınık. Kuşkucu. Değişken. Kıskanç. Zayıf karakterli. Kendine acıma meyilli. Sabit olamamak. Değişken duygular.

ASLAN BURCU - (24 Temmuz - 23 Ağustos)

Zekanızın canlı ve enerjik bir şekilde işlemesi, ortak çalışmalarınıza katıldığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakacaktır. Sosyal ilişkilerinizi kariyerinizi destekleyen kişilerle daha fazla entegre etmeyi hedefleyeceksiniz. Başlattığınız tüm projeleri kararlılıkla sürdürme ve hedefe ulaşma konusundaki kararlılığınız belirginleşecek.

Fiziksel olarak çekici ve aktif bir tavır sergiliyorsunuz. Uzun süredir sakladığınız planlarınızın uygulama aşamasına geçmesiyle, sevdiğiniz işleri pratikte hayata geçireceksiniz. Yüksek yaşam enerjiniz, motivasyonunuzu arttırarak hayata olan coşkunuzu daha da güçlendirecek.

Bu ay, hayal gücünüzü kullanarak istediğiniz koşulları oluşturma fırsatını bulacaksınız. Pratik yaklaşımlarınızla, birçok kişiye öncülük edebilir ve kendi hedeflerinize ulaşmak için etkili adımlar atabilirsiniz.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Ateş grubu. Sabit. Sıcak. Erkek.

Anahtar Kelimeler: Yüce gönüllü. Gurur.

Yöneticisi: Güneş

Uğurlu Sayısı: 1 ve 4

Uğurlu Günü: Pazar

Uğurlu Taşları: Pırlanta, safir, necef

Uğurlu Renkleri: Sarı, turuncu, kehribar rengi

Uğurlu çiçekleri: Orkide, san gül, krizantem

Uğurlu Kokuları: Portakal çiçeği, misk, san yasemin, zenen

Madeni: Altın

İdeal Meslekleri: Artist veya aktör. İdareci, öğretmen, profesyonel sporcu, astrolog, kuyumcu, komisyoncu.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Aslan burcu aşkta ve sevgide çok şey beklediği gibi aynı zamanda da alicenaptır. Kendisi de kendinden bu konuda pek çok şey verir. Adeta verdiklerinden gurur da duyar. Aslan burçluların cinsellikleri güçlüdür. Ateşli bir sevgili oldukları söylenebilir. Sevdiğinde bütün benliğiyle sever. Aslanla geçinmek pek zor değildir.

Olumlu Özellikleri: Yüce gönüllülük. Cömertlik. Yaratıcılık. Babalık. Fedakarlık. Üstünlük. Yaratıcılık. Neşe. İyi organizasyon. Açık zihin. Teatral.

Olumsuz Özellikleri: Otorite. Diktatörlük. Zorbalık. Tantana. Züppelik. Tolerans göstermemek. Sabit fikirlilik. Kuvvet deliliği. Kendini beğenmişlik.

BAŞAK BURCU - (22 Ağustos - 23 Eylül)

Yenilikleri ve hedeflerinizi gerçekleştirme doğrultusundaki adımlarınızda, çevrenizle olan etkileşimlerinizde bireyselliğiniz ön planda olacak; arzularınıza uygun kararlar almaya odaklanacaksınız.

Dış görünüşünüz ve kişisel çabalarınız bu dönemde öne çıkacak. Bu sebeple, kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratma eğiliminde olacaksınız. Cesaret isteyen dış görünüş değişikliklerine gönüllü olarak katılacak, cesur tavırlarınızla çevrenizin dikkatini çekmeyi başaracaksınız. Ortaklıklar, aşk ilişkileri ve iş dünyasındaki hedeflerinizi gerçekleştirmek adına kararlı bir duruş sergileyeceksiniz.

Eğer evlilik veya nişan gibi durumlar söz konusuysa, bu konularda liderlik rolünü üstlenecek; ilişkinizde hakim ve otoriter bir tutum benimseyeceksiniz. Sağlığınıza dikkat etmek adına varisler ve damar sorunlarına karşı önlem almanız önemli olacaktır. Uzun süre ayakta durmamalı ve hafif egzersizleri tercih etmelisiniz.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Toprak grubu, dişi, soğuk

Anahtar Kelimeler: Tenkitçi. Analizci.

Yöneticisi: Zeka, hareket ve dil

Temsilcisi: Merkür yıldızı

Uğurlu Sayısı: 5

Uğurlu Günü: Çarşamba

Uğurlu Taşları: Mavi safir, koyu necef, zebercet

Uğurlu Renkleri: Açık san, açık mavi

Uğurlu Çiçekleri: Lavanta, sarı menekşe, peygamber çiçeği, açelya, gündüz sefası

Uğurlu Kokuları: Leylak, lavanta, limon çiçeği

Madeni: Cıva

İdeal Meslekleri: İstatistikçilik, muhasebecilik, sekreterlik, öğretmenlik, müfettişlik, sağlık kurumlarında herhangi bir görev, ustalık.

Sağlık: Basak burcu kalın ve ince bağırsakları yönetir. Ayrıca sinir sistemi ve midede de söz sahibidir. Sağlığına son derece meraklıdır. Başak burcuna mensup kişiler tam birer hastalık hastasıdır. Hiçbir rahatsızlıkları olmadığına inandırılmaları güçtür.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Genellikle evlilik Başak burcundan olanlar için dünden hevesli oldukları bir kavram değildir. İlişkilerinde duygusal değil, mantıkçıdırlar. Cinselliğe önem vermez ve istek duymazlar. Bu konuda utangaç davranırlar.

Olumlu Özellikleri: Analizcilik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Cana yakınlık. Temizlik. Titizlik. Alçak gönüllülük. Giyim merakı. Hesap kafası. Esprili konuşma. İyilik isteği.

Olumsuz Özellikleri: Hastalık hastası. İşgüzar. Aceleci. Aşırı tenkitçi. Aşırı titiz. Kolay beğenmez. Geleneklere sıkı bağlı. Aşın meraklı.

TERAZİ BURCU - (24 Eylül - 23 Ekim)

Aşk ve sosyal yaşantınıza her zaman özen gösteren, disiplinli bir tutum sergileyen siz, şu günlerde sıra dışı davranışlarınızla çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Bu dönemde, çalışmalarınızı ve hareketlerinizi daha dikkatli bir şekilde değerlendirmeniz gerekecek.

Zararlı durumlardan kendinizi korumaya özen göstermelisiniz. Beraberinde olduğunuz kişilerin farklı düşünce ve bakış açılarından faydalanma şansınız bulunabilir. Çevrenizle paylaşımlarınızda, bazen aşırı masraflara kaçmaktan çekinmeyen bir tavır sergilersiniz; ancak bu davranışın temelinde, kendinizi ön plana çıkarma arzusu yatmaktadır.

Bu çaba, başkalarının takdirini kazanma motivasyonunu içerir. Eski dostlarınızla bir araya gelme şansınız olabilir. Ancak, bu dönemde farklı kuşaklardan gelen düşünce farklılıkları nedeniyle çatışmalar ortaya çıkabilir. Bu durumu yönetirken anlayışlı ve açık fikirli bir yaklaşım benimsemek önemli olacaktır.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Hava Grubu. Öncü. Erkek. Sıcak

Anahtar Kelimeler: Uyumluluk. Beraberlik.

Yöneticisi: Sevgi, güzellik ve güzel sanatlar

Temsilcisi: Venüs

Uğurlu Sayısı: 6

Uğurlu Günü: Cuma

Uğurlu taşları: Opal, pembe topaz, pembe kuvars.

Uğurlu Renkleri: Mavi, yeşil ve pembenin açık tonları

Uğurlu Çiçekleri: Pembe gül, krizantem, gardenya

Uğurlu Kokuları: Yasemin, Orkide, fulya, gardenya

Madeni: Bakır

İdeal Meslekleri: Modacı, desinatör, saç modacısı, resepsiyonist, hokkabaz, diplomat, güzellik uzmanı, dekoratör, balerin, sanat eleştirmeni, hukukçu.

Sağlık: Terazi burcu vücutta böbrekleri yönetir. Ayrıca bel ve omurga bölgesi bu burcun yönetimi altındadır. Soğuk algınlıkları, romatizma, siyatik gibi rahatsızlıklara bu burç mensuplarında sıkça rastlanır. Bu kişiler bulaşıcı hastalıklara karşı da oldukça dayanıksızdırlar. Sırtlarından da her zaman şikayetçilerdir.

Sevgi ve Aşk İliskileri: Terazi burçlular aşk hayatında hem kafa uyuşmasına hem de duyguların uyumuna büyük önem verirler. Belirli bir kişiye aşık olmak yerine genellikle aşka aşık olma eğilimindedirler. Platonik aşkın yanında cinsellik onun için daima ikinci planda gelir. Her şeye rağmen flörtçü bir mizaca sahiptir.

Olumlu Özellikleri: Güzellik, güzel sanatlara yetenekli. Sevimlilik. Uyumluluk. Zerafet. Romantik. Diplomatik. İncelik. Çekicilik. İdealist. Tarafsız. İyi niyetli. İyi ortak. İyi siyasetçi. Kreatif ve alımlı. Akıllı.

Olumsuz Özellikleri: Kararsız. Alıngan. Hafiflik. Değişkenlik. Flörtçü. Dengesizlik. Aldatabilir oluşu. Tembellik. Çabuk fikir değiştirme. Tesir altında kalmak.

AKREP BURCU- (24 Ekim - 23 Kasım)

Bu ay, Merkür retrosu sona eriyor ve bu süreçte mesleki konularda tatlı dilli ve politik bir yaklaşımın avantajlarını deneyimleyeceksiniz. İletişim yetenekleriniz oldukça başarılı, çevrenize olumlu bir izlenim bırakıyorsunuz ve bu sayede işinizde manevi tatmin elde ediyorsunuz.

Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaran aktivitelerde, aynı mesleği paylaştığınız kişilerle aranızda duygusal bir çekim oluşabilir. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, hayata daha duygusal bir bakış açısı getireceksiniz. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacak ve çevrenizde gizemli bir hava estireceksiniz.

Kültür düzeyi yüksek arkadaşlarınızla bir araya gelerek, duygusal etkileşimlerin yaşandığı mantıklı bir beraberlik kuracaksınız. Karşı cinsin sizi etkilemeye çalıştığı güzel konuşmalar, geçici aşkları gündeme getirebilir. Bu dönemde duygusal zenginlik, entelektüel etkileşim ve iş yaşamındaki başarılar arasında denge kurarak keyifli bir ay geçireceksiniz.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif, Su grubu, Sabit, Dişi

Anahtar Kelimeler: Sezgi. Kıskançlık.

Yöneticisi: Yeni şartlar temsilcisi Pluto ve ananevi olarak cazibe, savaş, seks

Temsilcisi: Mars

Uğurlu Sayısı: 9 ve 13

Uğurlu Günü: Salı

Uğurlu Taşları: Füme, altın, gümüş, topaz, koyu kuvars

Uğurlu Renkleri: Koyu kırmızı, bordo, siyah, kızıl kahve

Uğurlu çiçekleri: Koyu kırmızı lale, kırmızı begonya, kırmızı karanfil.

Uğurlu Kokuları: Zambak, okaliptüs, manolya–

Madeni: Plütonyum

Olumlu Özellikleri: Sırdaş. Duygularım belli etmez. Gerçek dost. Cazibeli. Güçlü. Seks sembolü. Çalışkan. Kararlı. Unutmaz. Güçlü sezgiler. Güçlü duygular. Yüksek imajinasyon. Anlayışlı. Dikkatli. Yüksek analiz gücüne sahip. Sevgi. Pişmanlık.

Olumsuz Özellikleri: Kindar. Kuşkucu. Kıskanç. Alıngan. Dik kafalı. Suskun. Akrep gibi, zehirleyici. Alaycı. Ben merkezci. İhtiraslı.

YAY BURCU - (24 Kasım - 22 Aralık)

Dış görünüşünüz ve özel çabalarınız, önemli bir odak noktası haline gelecek. Ancak karşılaştığınız olaylara verdiğiniz duygusal tepkileri dengeli bir şekilde ayarlayarak, günlük yaşamınızdaki dengeyi koruma konusundaki becerinizi sürdüreceksiniz.

Kariyerinizi grup çalışmalarıyla destekleyerek, finansal başarılarınızı artırma yolunda özel kişilerle iş birliği yapacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerin, kazanç tablonuzu olumlu bir şekilde etkileyen varlıklı bir çevreden olmasına özen göstereceksiniz. Ortak projelerde bulunarak, kariyer hedeflerinizi gerçekleştirmek için işbirliği yapacaksınız.

Yaşça büyük kişilerden gelecek desteklerle, kişisel gelişiminizi olumlu bir şekilde sürdürecek ve bu dönemde kişiliğinizi daha da güçlendireceksiniz. Sağlığınızın genel olarak olumlu olmasına rağmen, enerjinizin yüksek olduğu anlarda takıntılarınıza dikkat ederek, sizi rahatlatan ortamlara yönelmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede hem zihinsel hem de fiziksel olarak dengeyi sağlamış olacaksınız.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Ateş Grubu. Erkek

Anahtar Kelimeler: Genişlik. Serbestlik. Araştırıcılık.

Yöneticisi: Neşe, bolluk, zenginlik temsilcisi Jüpiter

Uğurlu Sayısı: 3

Uğurlu Günü: Perşembe

Uğurlu Taşları: Lazuli, turkuaz, lapis

Uğurlu Renkleri: Mor, menekşe, mavi, leylak, erguvan

Uğurlu çiçekleri: Süsen, leylak, benekli zambak, mor salkım, pembe karanfil, ortanca–

Uğurlu Kokuları: Şebboy, menekşe, nergis, turunç, tarçın

Madeni: Teneke

İdeal Meslekleri: Filozof, hakim, avukat, profesör, yabancı diller uzmanı, yayıncı, konuşmacı, seyahat acentesi elemanı, kütüphaneci, kitap pazarlamacısı, çevirmen.

Sağlık: Yay burcu karaciğeri yönetir. Ayrıca uyluklar ve dişler de bu burcun yönetimi altındadır. Üst bacaklar da bu burçtan etkilenir. Sinir sistemleri biraz zayıftır. Sabırsızları bazı kazalara neden olur. Soğuk algınlığı ve romatizmaya sıkça rastlanır. Sinirsel hastalıklara da yatkındırlar. Karaciğerle ilgili rahatsızlıklara yakalanmaları olasıdır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Evlilik ilişkisi pek Yay burcuna göre değildir. Yay burçlular macera sever ve kısıtlamalardan hoşlanmayan kişilerdir. Her türlü sevgi onlar için çekicidir. Değişik kişilerle aşk maceraları yaşayabilirler.

Olumlu Özellikleri: Keyifli. Neşeli, iş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün. Dışa dönük. Dindar. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.

Olumsuz Özellikleri: Aşırı iyimser. Gürültücü. Sorumsuz. Kaprisli. Ani ilgi. Çabuk bıkmak. Sabırsızlık.

OĞLAK BURCU - (23 Aralık - 20 Ocak)

Kariyeriniz ve mesleki konular, hayatınızın merkezinde yer alırken, önünüzde yoğun ve aktif günlerin olduğu bir döneme giriş yapacaksınız. Geçen ay olduğu gibi, hırsınızın güçlü bir şekilde öne çıkması ve mesleki başarılarınıza odaklanmanız, sizi etkileyici bir çaba içinde tutacak.

Benzer düşünceye sahip kişilerle etkileşimde bulunmaya özen gösterirken, aykırı görüşlere sahip kişilerden uzak durmak, hedeflerinize daha rahat ulaşmanızı sağlayabilir. Hırslı ve olumlu enerjinizle birlikte, bulunduğunuz topluluklarda liderlik ve öncülük etmeyi hedefleyeceksiniz.

Mesleki alanda size yardımcı olacak, kapıları açacak güçlü dostluklar kurma fırsatı bulacaksınız. Meraklı yönlerinizin aktif olduğu bir döneme giriş yaparken, popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacak ve dikkat çekeceksiniz. Ancak, ağır kaldırmaktan kaçınmalı ve iskelet sisteminizi zorlayacak hareketlerden kaçınmalısınız, böylece sağlığınızı koruyabilir ve enerjinizi sürdürebilirsiniz.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Toprak grubu. Dişi. Soğuk. Baş.

Anahtar Kelimeler: İhtiyatlılık. Hesaplılık. İhtiras.

Yöneticisi: Disiplin– Temsilcisi: Satürn

Uğurlu Sayısı: 8

Uğurlu Günü: Cumartesi

Uğurlu Taşları: Kırmızı kuvars, lal, kara kehribar

Uğurlu Renkleri: Duman rengi, kurşuni, koyu kahve, koyu nefti, koyu lacivert–

Uğurlu Çiçekleri: Siyah gül, gece sefası, kadife çiçeği, pembe kamelya

Uğurlu Kokuları: Çam, fesleğen, ful, kamelya

Madeni: Kurşun

İdeal Meslekleri: Matematikçi, politikacı, bilim adamı, öğretmen, makinist, çiftçi, müzisyen, mimar, inşaatçı, diş doktoru.

Sağlık: Oğlak burcu geleneksel olarak kemikleri yönetir. Bunun yansıra dişler, deri ve dizler de bu burcun yönetimi altındadır. Disiplinli bir burç olan Oğlağın genellikle sağlığı yerindedir. Ancak kötü açılarla kemik kırılmaları, diş problemleri ve romatizma bu burçta en sık rastlanan rahatsızlıklardır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Oğlak burcu mensupları genel olarak sevgilerini belli etmemeye çalışırlar. Onlar için bu tip ilişkiler adeta bir telepatik alışveriş halindedir. Oğlak çoğunlukla cinsel acıdan çok güçlü sayılmaz. Kadın oğlaklar için frijit denilir. Ancak bu yanlış bir yargıdır. Oğlak kadını sadece güven duymak ister.

Olumlu Özellikleri: Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli. İhtiyatlı. Disiplinli. Plancı. Espri gücü. Düzenli. Sebatkar. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba. Mülkiyetçi.

Olumsuz Özellikleri: Eğilmez. Dik başlı. İhtiraslı. Kötümser. Kuşkucu. Kindar. Sert. Karamsar. Yalnızlık meraklısı.

KOVA BURCU - (21 Ocak - 19 Şubat)

Yenilikçi düşüncelere ve paylaşıma olan açıklığınızı sürdürüyorsunuz. Yeni tanıştığınız kişilerle uygun sohbet ortamları yakalayacak ve kendinizi uyumlu bir kişilikle ifade edeceksiniz. Hayalinizde canlandırdığınız konuları gerçeğe dönüştürmek için çaba harcayacaksınız.

Daha önce üzerinde düşünmediğiniz konuların yarattığı olumlu etki, vizyonunuzun evrim geçirmesine neden olacak. Bu dönemde başlayan ani ve geçici aşk ilişkilerine karşı dikkatli olmalı, keyifli günler yaşarken aşırı beklentiye girmemelisiniz.

Gizli aşk ilişkileri içinde olanlar, durumu yeniden değerlendirmeli ve azalan özgüvenle birlikte kendilerini geri çekip olayları zamana bırakmalıdır. İnatçı tutumlarınız nedeniyle bağnaz bir atmosferde bulunabilir ve hayallerinizde diretmek, riskli durumlar yaratma potansiyeli taşıyabilir. Bu dönemde esnek olmak ve gerçekçi bir bakış açısı benimsemek önemli olacaktır.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Hava grubu. Sabit. Sıcak. Erkek.

Anahtar Kelimeler: Orjinalite. Bağımsızlık

Yöneticisi: Değişiklikler, ani başlangıçlar ve sonlar

Temsilcisi: Satürn

Uğurlu Sayısı: 4

Uğurlu Günü: Cumartesi

Uğurlu Taşları: Yeşim, ametist

Uğurlu Renkleri: Gece mavisi, çivit, fıstıkî ve yosun yeşili.

Uğurlu Çiçekleri: Sümbül, menekşe, portakal çiçeği, kar topu

Uğurlu Kokuları: Zencefil, viyolet, sümbül, yasemin

Madeni: Uranyum

İdeal Meslekleri: Bilim adamı, astrolog, astronom, telsizci, havacılıkla ilgili bir meslek, sosyolog, yazar, röntgen uzmanı, arkeolog, mucit, nörolog, bilgisayarcı.

Sağlık: Kova burcu dolaşım sistemini ve baldırları yönetir. Ayrıca üreme organları da onun yönetimi altındadır. Kova genel olarak sağlıklı bir burç sayılır. Ancak yönettiği organlara göre bazı hastalıklar bu burç mensuplarında sıkça görülen rahatsızlıklardır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Genellikle Kova burcu mensuplarının ilişkileri arkadaşlarından kaynaklanır. Çünkü o sevgilisinin aynı zamanda arkadaşı da olmasını ister. Belirli birine uzun süre aşık kalmak Kova burcu insanını sıkabilir. Cinselliğe fazla önem vermez. Sevgi ise onun için bencil bir duygu değildir. Bu konuda da her konuda olduğu gibi insancıl düşünür.

Olumlu Özellikleri: Hümanist. Bağımsız. Dost. Mucit. Orijinalist. Reformist. Sadık. Vefalı. İdealist. Entelektüel. Yeniliğe meraklı. Değişikliği sever. Geçmişe bağlı.

Olumsuz Özellikleri: Umulmadık gariplikler. İsyankârlık. Muhalif. Sabit fikirli. Gelenekleri zorlayıcı. Çılgın, tartışmaya meraklı. Dikkati çekmek ister. Çılgın. Kendini beğenmiş. Olmayacak hayaller.

BALIK BURCU - (20 Şubat - 20 Mart)

Bu ay, zekice ve etkileyici konuşmalarınızla çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Seçimlerinizi, düşünce dünyanıza uygun kişilerle yapma eğiliminde olacaksınız. Aşk hayatınızda, hem yaşça küçük hem de büyük bir partnerle duygusal bir bağ kurma şansını yaşayabilirsiniz.

Doğal yardımseverliğinizle, beklenti olmaksızın başkalarına yardım etmekten keyif almanız, çevrenizde aranan bir kişi olmanıza neden olacak. Bu ay, arkadaşlık ve dostluk kavramlarının öne çıktığı bir dönem olacak. İlişkilerinizde yoğun duygusal deneyimler yaşayacak, fedakarlık sınırlarınızı zorlayan davranışlara yöneleceksiniz.

Evliyseniz, eşinizle olan bağlarınız güçlenecek. Düzen ve düzensizlikten hoşlanmamanız, işlerinizi daha verimli bir şekilde yürütmenize olanak tanıyacak. Ancak ilişkinizdeki eksikliklerle ilgili konular önem kazanacak ve hızlı kararlar alarak işleri halletme eğiliminde olabilirsiniz. Bu dönemde aceleci olmanız, ilişkilerinizdeki önemli konuları dikkatlice ele almanızı gerektirebilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Su grubu. Değişken.

Anahtar Kelimeler: Etkili. Bulanıklık.

Yöneticisi: Hayaller temsilcisi Neptün ve ananevi olarak, neşe, bolluk, zenginlik

Temsilcisi: Jüpiter

Uğurlu Sayısı: 3 ve 7

Uğurlu Günü: Perşembe

Uğurlu Taşları: Kan taşı, akuamarin

Uğurlu Renkleri: Deniz yeşili, açık gri, gümüş, leylak, morumsu mavi

Uğurlu çiçekleri: Nilüfer, yasemin, beyaz gül, inci çiçeği, beyaz zambak

Uğurlu Kokuları: Manolya, leylak, zambak, turunç

Madeni: İyot

İdeal Meslekleri: Denizcilik, şair, kimyager, uyuşturucularla ilgili tüm uğraşlar, psikiyatrist, psikolog, cankurtaran, balıkçı, eczacı.

Sağlık: Balık burcu vücutta ayakları yönetir. Ayrıca sinir sistemi üzerinde de söz sahibidir. Balık burcu mensuplarında en çok rastlanan rahatsızlıklar alkol veya uyuşturucu maddelerden gelen rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıklara sıkça rastlanır. Ayrıca ayaklarını üşütmekten dolayı da çokça soğuk algınlığı başlarına iş açar. İlaçlara karşı da çok duyarlıdırlar.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Sevgi ve aşk ilişkilerinde Balığın oldukça mistik yaklaşımları vardır. O sevgiyi bir bütünle birleşmek gibi addeder. Ancak biraz ürkek olduğu için o aşktan bu aşka kaçıp gider. İkili ilişkilerinde aşırı duygusal, kolayca incinen hassas bir yapıya sahiptir. Balıkların çok azı sıradan cinsel ilişkilere girmeye eğilimlidir. Sonuçta iyi bir sevgilidir.

Olumlu Özellikleri: Alçak gönüllü. Şefkatli. Sempatik. Hassas. Adapte olabilir. Etkili. Anlayışlı. Nazik. Sezgili. Renkli hayaller. Derin duygular. Sevgiye düşkünlük. Merhametli. Güzel sanatlarda başarılı. İyi niyetli. Yardımsever.

Olumsuz Özellikleri: Belirsizlik. İhmalcilik. Gizlilik. Kolay dağılmak. Zayıf arzular. Kararsızlık. Mücadeleci değil. Karamsar. Çekingen. Alıngan.

01 Oca 2024 - 02:32 - Astroloji

Mahreç  Gülçin Birinci


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.