T.C. TRABZON ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI 

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanlığı  İhale İlanı

T.C. TRABZON ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Mülkiyeti Ortahisar Belediyesine ait Trabzon ili, Ortahisar ilçesi Çimenli mahallesi 3932 ada 44 parselde kayıtlı 3583,66 m² yüzölçümlü arsa niteliğindeki (İmar Durumunda Ağaçlandırılacak Alan Sahasındadır), aşağıdaki tabloda durumu belirtilen taşınmaz, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesi gereğince  Açık Teklif Artırım Usulü ile ihale edilerek satılacaktır.

 İhale, 16.01.2024 tarihinde Salı günü, 11.00 başlangıç saatinde Ortahisar Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır. Şartname ve diğer belgeler, Ortahisar Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden, mesai saatleri içerisinde 1.000,00-TL bedel karşılığında temin edilebilir. İhaleye katılacakların şartnameyi alması zorunludur. 2886 Sayılı Kanunda belirlenen şartlara haiz olan herkes ihaleye katılabilir. Satış ihalesinin iştirakçinin adına kesinleşmesinden itibaren 15 (onbeş) gün  içerisinde alıcı, ihalede belirlenecek olan satış bedelini ve  satış bedeli üzerinden %05,69 (binde 5.69) oranında ihale karar pulu damga vergisini, peşin olarak ödeyecektir.         

İhaleye katılacaklardan istenecek belgeler :    

A) GERÇEK KİŞİLERDEN:

1- İkametgâh belgesi,

3-  Noter tasdikli imza beyannamesi,

4- Geçici teminat mektubu veya makbuzu,

5- İhale iştirak teminatı makbuzu. (Şartname makbuzu)

6- Temsil durumunda Noter tasdikli vekâletname ve vekâlet edene ait imza beyannamesi,

7- Belediyemize birikmiş borcu olmadığına dair belge.

8- 2886 yasaya göre cezalı ve yasaklı olmadığına dair belge.

9-  Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi.

B) TÜZEL KİŞİLERDEN:

1- Tüzel kişinin siciline kayıtlı bulunduğu idareden (Dernekler Müdürlüğünden, Ticaret veya Sanayi Odasından, Ticaret Sicili Müdürlüğünden, İdare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya ilgili makamdan) ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış tüzel kişinin siciline kayıtlı olduğuna dair belge,

2- Noter tasdikli imza sirküsü, (Dernekler için ihaleye katılmak üzere yetkilendirdiği kişiyi belirten karar defterinin ilgili sayfasının Noter tasdikli sureti ve yetkilinin Noter tasdikli imza beyannamesi),

3- Geçici teminat mektubu veya makbuzu,

4- İhale iştirak teminatı makbuzu. (Şartname makbuzu)

5- Belediyemize birikmiş borcu olmadığına dair belge.

6- 2886 yasaya göre cezalı ve yasaklı olmadığına dair belge.

7- Temsil durumunda Noter tasdikli vekaletname ve vekalet edene ait imza beyannamesi,

8-  Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi.

C) Ortak girişim olması halinde; Ortak girişimi oluşturan gerçek veya tüzel kişilerin her birinin (A) veya (B) maddelerindeki esaslara göre temin edecekleri belgeler istenecektir.

İhale Komisyonu, 2886 Sayılı Kanunun 29.Maddesi gereğince ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

 İstenilen belgeler, en geç 16.01.2024 Salı günü 10:00 a kadar Ortahisar Belediye Başkanlığına teslim edilecektir. İLAN OLUNUR.

Mahalle

ADA

NİTELİĞİ

Muhammen
 Bedel ( TL)

Geçici

İhale

İhale

PARSEL

Teminat (TL)

Tarihi

Saati

ÇİMENLİ

3932/44

ARSA

3.585.66

4.894.500,00

146.835,00

16.01.2024

11:00

 

#ilangovtr

Basın No ILN01958810

10 Oca 2024 - 00:00 Trabzon/ Trabzon- Resmi ilanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.