Aylık Burç Yorumları Aralık Ayı 2023 Burç Yorumları

Bu ay hangi burcu neler bekliyor? Aşk, kariyer, sağlık ve daha fazlası.. Astroloji dünyasından tüm gelişmeleri ve olayların burcunuza nasıl yansıdığını, sizleri nelerin beklediğini merak ediyorsanız hemen tıklayın!

Gülçin Birinci
Gülçin Birinci Tüm Haberleri
Aylık Burç Yorumları Aralık Ayı 2023 Burç Yorumları
Aylık Burç Yorumları Aralık Ayı 2023 Burç Yorumları
+11
Haber albümü için resme tıklayın

Sizi sıcacık bir Aralık ayına selamlıyoruz! Bu ay, Yay burcunun enerjisiyle coşku dolu bir başlangıç sunuyor. Maceraperest ve iyimser bir döneme hazır mısınız?

Aralık, aynı zamanda Oğlak burcunun etkisiyle kariyer odaklı hedeflere odaklanma şansı sunuyor. Disiplin ve hırs, başarıya giden yolda size rehberlik edebilir.

Dolunayın aydınlattığı orta dönemde, duygusal derinlik ve ilişkilerde anlayış artışı ön planda olacak. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirme ve anı biriktirme fırsatını değerlendirin.

Bu ay, yeni yaşınız ve yeni yılın getirdiği güzelliklerle dolu bir döneme adım atmanız için mükemmel bir zaman. İyi ki doğdunuz ve mutlu bir Aralık sizinle olsun!

Aralık ayında sizi neler bekliyor? İşte tüm detaylar.. 

KOÇ BURCU - (21 Mart - 20 Nisan)

Koç burcu, bu ay enerjinin zirvesinde! Hem liderlik hem de cesaret dolu doğası, sizin için muazzam bir dönem sunuyor. Astrolojik bir ay olmasa da, özgürlüğünüz, liderlik yetenekleriniz ve cesaretiniz bu ay da parlıyor.

İş hayatınızda, projelerinizi hızla ilerletebilir ve yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. İfade kabiliyetinizle iş arkadaşlarınızı etkileyerek liderlik yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Ancak, adımlarınızı planlı bir şekilde atmak, aceleci davranmaktan daha etkili olacaktır.

Ayrıca, ilişkilerinizde daha açık ve dürüst iletişim kurma zamanı. Sevdiklerinizle duygusal bağlarınızı güçlendirmek ve gerektiğinde destek olmak için fırsatlar arayın. Geçmişteki anlaşmazlıkları geride bırakmak ve ilişkilerinizdeki sorunları çözmek için uygun bir zaman olabilir.

Sağlık konularında, fiziksel aktiviteler ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına özen göstermek, enerjinizi yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, meditasyon gibi rahatlama tekniklerini denemek, stresi azaltmak ve zihinsel dengeyi korumak için harika bir yol olabilir.

Genel olarak, bu ay Koç burcu için yeni başlangıçlar, liderlik ve enerji dolu bir dönem getiriyor. Hedeflerinize odaklanın, cesaretinizi kullanın ve kendinize güvenerek başarıya ulaşabilirsiniz.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif- Ateş grubu -Erkek – Yakıcı

Anahtar kelimeler: Israr, acele.

Yöneticisi: Cazibe, savaş ve seks

Temsilcisi: Mars

Uğurlu Sayısı: 9

Uğurlu Günü: Salı

Uğurlu taşları: Pırlanta, beyaz necef

Uğurlu Renkleri: Kırmızının bütün tonları, nar çiçeği rengi–

Uğurlu çiçekleri: Lale, gelincik, papatya, nar çiçeği, ateş çiçeği–

Uğurlu koku: Manolya, Sardunya

Madeni: Demir

İdeal Meslekleri: Psikiyatrist, psikolog, mühendis, makinist, silah imalatçısı, diş doktoru, profesyonel, itfaiyeci, kasap, yeni bir şeyleri bulan.

Sağlık: Koç burcu baş bölgesini yönetir. Saçlar, safra kesesi, tırnaklar ve keskin dişler bu burcun yönetimi altındadır. Bu bakımdan Koç burçlular genellikle baş ağrısı çekerler. Yüzleri ve başları çoğunlukla bazı zararlar görebilir. Bu burcun mensuplarında en çok dikkati çeken rahatsızlıklar migren ve yüksek ateştir.

Olumlu Özellikleri: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.

Olumsuz Özellikleri: Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileriye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar.

BOĞA BURCU - (21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa burcu, sabrını ve dayanıklılığını ön plana çıkaran bir dönemde. Hangi ayda olursanız olun, Boğa burcu özellikleriniz her zaman geçerli. Bu ay, sabrınızı ve istikrarınızı en iyi şekilde kullanma fırsatınız var.

İş hayatınızda, istikrarlı bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Sabırla çalışarak, kariyer hedeflerinize adım adım yaklaşabilir ve finansal konularda dikkatli olabilirsiniz. Aynı zamanda, duygusal bağlarınızı güçlendirmek adına ilişkilerinizde daha sağlam temellere oturabilirsiniz.

Duygusal anlamda, iletişim becerilerinizi kullanarak partnerinizle daha derin bağlar kurabilirsiniz. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bu ay onları çözme ve ilişkinizi daha sağlıklı hale getirme zamanıdır. Aynı şekilde, aile üyelerinizle de iletişim kurarak ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

Sağlık açısından, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme sizin için önemlidir. Enerjinizi yükseltmek ve stresle başa çıkmak için hobilerinize ve keyif aldığınız aktivitelere zaman ayırmayı unutmayın.

Genel olarak, Boğa burcu olarak her ay sabrınız, istikrarınız ve dayanıklılığınızla başarılı olabilirsiniz. Hedeflerinize odaklanın, ilişkilerinizi güçlendirin ve kendinizi ifade ederek bu ayı en iyi şekilde değerlendirin.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif- Toprak grubu, sabit, dişi.

Anahtar Kelimeler: Sahiplik, süreklilik.

Yöneticisi: Sevgi, güzellik ve güzel sanatlar

Temsilcisi: Venüs yıldızı

Uğurlu Sayısı: 6

Uğurlu Günü: Cuma

Uğurlu Taşları: Zümrüt, Necef

Uğurlu Renkleri: Bej, kayısı rengi, açık mavi, yeşil

Uğurlu Çiçekleri: Afrika menekşesi, pembe karanfil, şebboy, sümbül

Uğurlu Kokuları: Karanfil, ıtır

Madeni: Bakır

İdeal Meslekleri: İş adamı, mimar, emlakçı, heykeltıraş, şarkıcı, kuyumcu, model, reklamcı, ressam.

Sağlık: Boğa burcu boğaz ve ense bölgesini yönetir. Gırtlak, ses telleri ve yemek borusu da bu burcun denetimi altındadır. Boğalar aşırı tiroit salgılarlar. Bu yüzden kilo almaya müsait tiplerdir. Bronşit, astım, ses kısıklığı, anjin ve soğuk algınlığı bu burcun en sık rastlanan rahatsızlıklarıdır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Sevgi yaşamında pek zorlukları olan tipler değillerdir. Bu burcun mensuplarıyla genellikle iyi geçinilir. Ancak cinsel dürtüleri çok gelişmiştir. Muhtemel bir evlilikte Boğa burcu mensubu için cinsellik başta gelir. Aşkta idealist değil, cinsel içgüdülerine göre hareket eden kişilerdir.

Olumlu Özellikleri: Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olur. Duygulara önem verir.

Olumsuz Özellikleri: Tembel. Kendine düşkün. Statik. Sıkıcı. Yeterince esnek değil. Orjinalite eksikliği, inatçı. Alıngan.

İKİZLER BURCU - (22 Mayıs - 21 Haziran)

İkizler burcu, iletişim becerilerini ve zekasını öne çıkaran bir dönemde. Her zaman enerjik ve meraklı olan İkizler enerjisi, bu ay da hareketli ve olumlu bir şekilde kullanılabilir.

İş hayatınızda, iletişim yetenekleriniz ve hızlı öğrenme kabiliyetinizle yeni projelerde başarılı olabilirsiniz. İşbirliği yapmaktan çekinmeyin, fikirlerinizi rahatça ifade edin ve sürekli öğrenmeye devam ederek kendinizi geliştirme fırsatlarını değerlendirin.

Duygusal olarak, açık iletişim ve esneklik önemlidir. Partnerinizle duygusal bağlarınızı güçlendirmek ve onun ihtiyaçlarına saygı göstermek için zaman ayırın. Aynı zamanda, arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle güçlü bağlar kurmak için bu dönemi değerlendirin.

Sağlık açısından, düzenli egzersiz ve dengeli beslenme enerjinizi yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, stresi azaltmak ve zihinsel dengeyi korumak için meditasyon gibi rahatlama tekniklerini denemek iyi bir fikir olabilir.

Genel olarak, İkizler burcu olarak her ay merakınız ve iletişim becerilerinizle başarılı olabilirsiniz. Bu ayı, kendinizi ifade etmek, öğrenmek ve çevrenizle bağlantı kurmak için değerlendirin.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif, Hava grubu, Değişken, Erkek,

Anahtar Kelimeler: Düşünüyorum

Yöneticisi: Zeka, hareket ve dil

Temsilcisi: Merkür

Uğurlu Sayısı: 9 ve 5

Uğurlu Günü: Çarşamba

 Uğurlu Taşları: Füme, altın, gümüş, topaz, koyu kuvars

Uğurlu Renkleri: Sarı, portakal rengi

Uğurlu Çiçekleri: Koyu kırmızı lale, kırmızı begonya, kırmızı karanfil

Uğurlu Kokuları: Zambak, okaliptüs, manolya

Madeni: Civa

İdeal Meslekleri: Gazetecilik, yazarlık

Sevgi ve Aşk İliskileri: Evlilik ilişkisi pek İkizler burcuna göre değildir. İkizler burçlular macerasever ve kısıtlamalardan hoşlanmayan kişilerdir. Her türlü sevgi onlar için çekicidir. Değisik kişilerle aşk maceraları yaşayabilirler.

Olumlu Özellikleri: Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.

Olumsuz Özellikleri: Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai

YENGEÇ BURCU - (22 Haziran - 23 Temmuz)

Yengeç burcu, duygusal zekası ve koruyucu doğasıyla ön plana çıkıyor. Hangi ayda olduğunuzdan bağımsız olarak, insanlarla duygusal bağlar kurma ve onları koruma isteğiniz her zaman öne çıkıyor. Bu ay, bu özelliklerinizi olumlu bir şekilde kullanma fırsatınız var.

İş hayatınızda, yaratıcı çözümler üreterek ve duygusal zekanızı kullanarak takımınızı etkileyebilirsiniz. Projelerinizi başarıyla yönetmek için duygusal zekanızı iş dünyasında kullanabilir, ekip arkadaşlarınız arasında olumlu ilişkiler kurabilirsiniz.

Özel hayatınızda, sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek ve onlara duygusal destek sağlamak için bu ay harika bir zaman olabilir. Aile üyelerinizle olan ilişkilerinizi güçlendirmek adına duygusal bağlarınıza odaklanın. Eğer bir ilişkiniz varsa, partnerinizle daha derin bir bağ kurmak için duygusal anlamda daha açık olun.

Sağlık konusunda, duygusal refahınıza dikkat etmek önemlidir. Stresle başa çıkmak ve duygusal dengeyi korumak için meditasyon gibi rahatlama tekniklerini uygulayabilirsiniz. Ayrıca, sağlıklı beslenmeye özen göstermek ve düzenli egzersiz yapmak enerjinizi yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır.

Genel olarak, Yengeç burcu olarak her ay duygusal zekanız ve koruyucu doğanızla başarılı olabilirsiniz. Bu ay, duygusal bağlarınızı güçlendirmek, iş hayatınızda liderlik yapmak ve kendinizi ifade etmek için değerlendirilecek harika fırsatlar sunuyor.  

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Su grubu. Öncü. Dişi

Anahtar Kelimeler: Hassasiyet. Muhafaza eden.

Yöneticisi: Duyguların, sezginin ve bilinçaltının

Temsilcisi: Ay

Uğurlu Sayısı: 5

Uğurlu Günü: Pazartesi

Uğurlu Taşları: Yakut, ay taşı, kristal ve pembe kuvars.

Uğurlu Renkleri: Beyaz, fildişi, krem, eflatun, menekşe rengi

Uğurlu Çiçekleri: Beyaz gül, yasemin, zambak, hanımeli, nilüfer

Uğurlu Kokuları: Leylak, menekşe

Madeni: Gümüş

İdeal Meslekleri: Ev işleri ve eve ait tüm meslekler uzmanı, otelci, ev kadını, denizci, ana okulu öğretmeni, tarihçi, antikacı, müze müdürü, balıkçı, hemşire.

Sağlık: Yengeç burcu vücutta herseyden önce mideyi yönetir. Süt bezleri de bu burcun yönetimi altındadır. Bunlardan başka lenf bezleri, rahim, vücut salgıları ve beynin sağ tarafı da Yengeç burcu tarafından idare edilir.

Sevgi ve Aşk İliskileri: Cinselliği yerinde olmakla beraber Yengeç burcu mensupları daha çok duygusaldırlar. Yengeç romantik ve idealisttir. Platonik sevgi onda cinsellikten önce gelir. Karşı cinsten gereğinden fazla sevgi talep ederler. Sevgi onun için çok önemlidir ve kabuğuna çekilmiş gibi görünen Yengeç sevgi sözkonusu olunca birdenbire değişiverir.

Olumlu Özellikleri: Nazik. Hassas. Sempatik. Merhametli. Düş gücü yüksek. Analık ve babalık duygulan güçlü. Vatansever. Yuva sevgisi. Israrlı. Becerikli. İyi eş. Tutumlu.

Olumsuz Özellikleri: Aşın duygusal. Züppe. Dağınık. Kuşkucu. Değişken. Kıskanç. Zayıf karakterli. Kendine acıma meyilli. Sabit olamamak. Değişken duygular.

ASLAN BURCU - (24 Temmuz - 23 Ağustos)

Aslan burcu, özgüveni ve yaratıcılığıyla bu ay öne çıkıyor. Kendinize olan güveniniz ve liderlik yeteneklerinizle, çevrenizde olumlu bir etki bırakabilirsiniz.

İş hayatınızda, yaratıcı projelerde yer almak ve fikirlerinizi cesurca paylaşmak için harika bir dönem. Kendinize olan güveniniz, iş arkadaşlarınızı etkilemenizi ve takımınızla birlikte başarılı projelere imza atmanızı sağlayabilir.

Aşk hayatınızda, romantik ve tutkulu bir dönem sizi bekliyor olabilir. Partnerinizle duygusal bağlarınızı güçlendirmek için zaman ayırın. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, açık iletişim kurmak ve çözüme odaklanmak önemlidir.

Sağlık konusunda, enerjinizi yüksek tutmak için egzersiz ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek önemlidir. Ayrıca, yaratıcı aktivitelere zaman ayırmak ve hobilerinizle ilgilenmek stresle başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Genel olarak, Aslan burcu olarak her ay özgüveniniz ve yaratıcılığınızla başarılı olabilirsiniz. Bu ay, liderlik yapmak, yaratıcılığınızı konuşturmak ve ilişkilerinizi güçlendirmek için harika fırsatlar sunuyor.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Ateş grubu. Sabit. Sıcak. Erkek.

Anahtar Kelimeler: Yüce gönüllü. Gurur.

Yöneticisi: Güneş

Uğurlu Sayısı: 1 ve 4

Uğurlu Günü: Pazar

Uğurlu Taşları: Pırlanta, safir, necef

Uğurlu Renkleri: Sarı, turuncu, kehribar rengi

Uğurlu çiçekleri: Orkide, san gül, krizantem

Uğurlu Kokuları: Portakal çiçeği, misk, san yasemin, zenen

Madeni: Altın

İdeal Meslekleri: Artist veya aktör. İdareci, öğretmen, profesyonel sporcu, astrolog, kuyumcu, komisyoncu.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Aslan burcu aşkta ve sevgide çok şey beklediği gibi aynı zamanda da alicenaptır. Kendisi de kendinden bu konuda pek çok şey verir. Adeta verdiklerinden gurur da duyar. Aslan burçluların cinsellikleri güçlüdür. Ateşli bir sevgili oldukları söylenebilir. Sevdiğinde bütün benliğiyle sever. Aslanla geçinmek pek zor değildir.

Olumlu Özellikleri: Yüce gönüllülük. Cömertlik. Yaratıcılık. Babalık. Fedakarlık. Üstünlük. Yaratıcılık. Neşe. İyi organizasyon. Açık zihin. Teatral.

Olumsuz Özellikleri: Otorite. Diktatörlük. Zorbalık. Tantana. Züppelik. Tolerans göstermemek. Sabit fikirlilik. Kuvvet deliliği. Kendini beğenmişlik.

BAŞAK BURCU - (22 Ağustos - 23 Eylül)

Başak burcu, analitik zekası ve düzenli yapısıyla bu ay da dikkat çekiyor. Detaylara önem verme ve planlı bir şekilde ilerleme, Başak burcu özelliklerinin vurgulandığı bir dönem.

İş hayatınızda, detaylara dikkat ederek projelerinizi başarıyla yönetebilirsiniz. Analitik zekanızı kullanarak, sorunları çözme ve verimliliği artırma fırsatları yakalayabilirsiniz. İşbirliği yapmak ve ekip çalışmasına önem vermek, başarı şansınızı artırabilir.

Özel hayatınızda, ilişkilerinizdeki detaylara odaklanmak ve sevdiklerinizle anlam dolu anlar yaşamak önemlidir. Aile üyelerinizle iletişim kurarken net olun ve duygusal bağlarınızı güçlendirmek için çaba gösterin.

Sağlık açısından, düzenli bir yaşam tarzı sürdürmek ve stresten uzak durmak enerjinizi yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, sağlıklı beslenmeye dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak genel sağlığınızı destekleyecektir.

Genel olarak, Başak burcu olarak her ay analitik zekanız ve düzenli yapınızla başarılı olabilirsiniz. Bu ay, iş hayatınızda detaylara odaklanmak, ilişkilerinizi güçlendirmek ve genel sağlığınıza özen göstermek için harika bir fırsat sunuyor.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Toprak grubu, dişi, soğuk

Anahtar Kelimeler: Tenkitçi. Analizci.

Yöneticisi: Zeka, hareket ve dil

Temsilcisi: Merkür yıldızı

Uğurlu Sayısı: 5

Uğurlu Günü: Çarşamba

Uğurlu Taşları: Mavi safir, koyu necef, zebercet

Uğurlu Renkleri: Açık san, açık mavi

Uğurlu Çiçekleri: Lavanta, sarı menekşe, peygamber çiçeği, açelya, gündüz sefası

Uğurlu Kokuları: Leylak, lavanta, limon çiçeği

Madeni: Cıva

İdeal Meslekleri: İstatistikçilik, muhasebecilik, sekreterlik, öğretmenlik, müfettişlik, sağlık kurumlarında herhangi bir görev, ustalık.

Sağlık: Basak burcu kalın ve ince bağırsakları yönetir. Ayrıca sinir sistemi ve midede de söz sahibidir. Sağlığına son derece meraklıdır. Başak burcuna mensup kişiler tam birer hastalık hastasıdır. Hiçbir rahatsızlıkları olmadığına inandırılmaları güçtür.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Genellikle evlilik Başak burcundan olanlar için dünden hevesli oldukları bir kavram değildir. İlişkilerinde duygusal değil, mantıkçıdırlar. Cinselliğe önem vermez ve istek duymazlar. Bu konuda utangaç davranırlar.

Olumlu Özellikleri: Analizcilik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Cana yakınlık. Temizlik. Titizlik. Alçak gönüllülük. Giyim merakı. Hesap kafası. Esprili konuşma. İyilik isteği.

Olumsuz Özellikleri: Hastalık hastası. İşgüzar. Aceleci. Aşırı tenkitçi. Aşırı titiz. Kolay beğenmez. Geleneklere sıkı bağlı. Aşın meraklı.

TERAZİ BURCU - (24 Eylül - 23 Ekim)

Terazi burcu, denge arayışı ve sosyal yetenekleriyle bu ay öne çıkıyor. İnsanlarla iyi ilişkiler kurma ve adalet duygusu, Terazi burcunun temel özelliklerindendir.

İş hayatınızda, işbirliği ve uyum içinde çalışma şansınız yüksek. İnsanlarla iletişim becerilerinizi kullanarak, ortaklıklar kurabilir ve projelerde etkili bir şekilde işbirliği yapabilirsiniz. Adalet duygunuz, iş yerinde sorumluluklarınızı yerine getirme konusunda size rehberlik edebilir.

Aşk hayatınızda, ilişkilerinizde dengeyi korumak önemlidir. Partnerinizle açık iletişim kurarak, duygusal ihtiyaçlarınızı paylaşın ve onun ihtiyaçlarına saygı gösterin. Bu, ilişkinizi daha sağlıklı ve mutlu bir hale getirebilir.

Özel hayatınızda, çevrenizdeki insanlarla etkileşimde bulunmak ve sosyal aktivitelere katılmak için harika bir zaman. Dostluklarınızı güçlendirmek, yeni insanlarla tanışmak ve sosyal çevrenizi genişletmek için fırsatlarla dolu bir ay olabilir.

Sağlık konusunda, dengeyi korumak ve stresten uzak durmak önemlidir. Yoga gibi dengeleyici aktiviteler ve meditasyon, ruhsal ve zihinsel sağlığınıza olumlu etkilerde bulunabilir. Ayrıca, sağlıklı beslenmeye dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak enerjinizi artırabilir.

Genel olarak, Terazi burcu olarak her ay denge arayışınız ve sosyal yeteneklerinizle başarılı olabilirsiniz. Bu ay, işbirliği yapmak, ilişkilerinizi güçlendirmek ve sağlığınıza özen göstermek için güzel fırsatlar sunuyor.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Hava Grubu. Öncü. Erkek. Sıcak

Anahtar Kelimeler: Uyumluluk. Beraberlik.

Yöneticisi: Sevgi, güzellik ve güzel sanatlar

Temsilcisi: Venüs

Uğurlu Sayısı: 6

Uğurlu Günü: Cuma

Uğurlu taşları: Opal, pembe topaz, pembe kuvars.

Uğurlu Renkleri: Mavi, yeşil ve pembenin açık tonları

Uğurlu Çiçekleri: Pembe gül, krizantem, gardenya

Uğurlu Kokuları: Yasemin, Orkide, fulya, gardenya

Madeni: Bakır

İdeal Meslekleri: Modacı, desinatör, saç modacısı, resepsiyonist, hokkabaz, diplomat, güzellik uzmanı, dekoratör, balerin, sanat eleştirmeni, hukukçu.

Sağlık: Terazi burcu vücutta böbrekleri yönetir. Ayrıca bel ve omurga bölgesi bu burcun yönetimi altındadır. Soğuk algınlıkları, romatizma, siyatik gibi rahatsızlıklara bu burç mensuplarında sıkça rastlanır. Bu kişiler bulaşıcı hastalıklara karşı da oldukça dayanıksızdırlar. Sırtlarından da her zaman şikayetçilerdir.

Sevgi ve Aşk İliskileri: Terazi burçlular aşk hayatında hem kafa uyuşmasına hem de duyguların uyumuna büyük önem verirler. Belirli bir kişiye aşık olmak yerine genellikle aşka aşık olma eğilimindedirler. Platonik aşkın yanında cinsellik onun için daima ikinci planda gelir. Her şeye rağmen flörtçü bir mizaca sahiptir.

Olumlu Özellikleri: Güzellik, güzel sanatlara yetenekli. Sevimlilik. Uyumluluk. Zerafet. Romantik. Diplomatik. İncelik. Çekicilik. İdealist. Tarafsız. İyi niyetli. İyi ortak. İyi siyasetçi. Kreatif ve alımlı. Akıllı.

Olumsuz Özellikleri: Kararsız. Alıngan. Hafiflik. Değişkenlik. Flörtçü. Dengesizlik. Aldatabilir oluşu. Tembellik. Çabuk fikir değiştirme. Tesir altında kalmak.

AKREP BURCU- (24 Ekim - 23 Kasım)

Akrep burcu, tutkulu ve kararlı yapısıyla bu ay öne çıkıyor. Derin düşünce yeteneği ve kararlılığı, Akrep burcunun temel özelliklerindendir.

İş hayatınızda, hedeflerinize odaklanmak ve kararlı bir şekilde ilerlemek için harika bir dönem. Projelerinize olan tutkunuz, sizi daha etkili bir lider yapabilir. Yaratıcılığınızı kullanarak, çözüm odaklı yaklaşımlar benimseyebilirsiniz.

Aşk hayatınızda, tutkulu ve derin duygularla dolu bir dönem yaşayabilirsiniz. Partnerinizle duygusal bağlarınızı güçlendirmek için zaman ayırın. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, açık iletişim kurmak ve anlayışlı olmak önemlidir.

Sağlık konusunda, duygusal dengeyi korumak ve stresten uzak durmak için meditasyon gibi rahatlama tekniklerini uygulayabilirsiniz. Fiziksel sağlığınıza dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak enerjinizi artırabilir.

Genel olarak, Akrep burcu olarak her ay tutkulu ve kararlı yapınızla başarılı olabilirsiniz. Bu ay, hedeflerinize odaklanmak, ilişkilerinizi güçlendirmek ve sağlığınıza özen göstermek için güzel fırsatlar sunuyor.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif, Su grubu, Sabit, Dişi

Anahtar Kelimeler: Sezgi. Kıskançlık.

Yöneticisi: Yeni şartlar temsilcisi Pluto ve ananevi olarak cazibe, savaş, seks

Temsilcisi: Mars

Uğurlu Sayısı: 9 ve 13

Uğurlu Günü: Salı

Uğurlu Taşları: Füme, altın, gümüş, topaz, koyu kuvars

Uğurlu Renkleri: Koyu kırmızı, bordo, siyah, kızıl kahve

Uğurlu çiçekleri: Koyu kırmızı lale, kırmızı begonya, kırmızı karanfil.

Uğurlu Kokuları: Zambak, okaliptüs, manolya–

Madeni: Plütonyum

Olumlu Özellikleri: Sırdaş. Duygularım belli etmez. Gerçek dost. Cazibeli. Güçlü. Seks sembolü. Çalışkan. Kararlı. Unutmaz. Güçlü sezgiler. Güçlü duygular. Yüksek imajinasyon. Anlayışlı. Dikkatli. Yüksek analiz gücüne sahip. Sevgi. Pişmanlık.

Olumsuz Özellikleri: Kindar. Kuşkucu. Kıskanç. Alıngan. Dik kafalı. Suskun. Akrep gibi, zehirleyici. Alaycı. Ben merkezci. İhtiraslı.

YAY BURCU - (24 Kasım - 22 Aralık)

Yay burcu, özgür ruhlu ve iyimser yapısıyla bu ay dikkat çekiyor. Maceraperestliği ve pozitif enerjisi, Yay burcunun temel özelliklerindendir.

İş hayatınızda, yeni projelere dahil olmak ve kariyerinizde yeni alanlara yönelmek için harika bir zaman. Özgürlüğünüze düşkün olduğunuz bu dönemde, kendi projelerinizi başlatmak için cesaret bulabilirsiniz. İşbirliği yapma ve çeşitli perspektifleri değerlendirme konusunda açık olun.

Aşk hayatınızda, ilişkinizdeki rutini kırarak partnerinizle yeni deneyimlere açık olun. İletişimi güçlendirmek, anlayışlı olmak ve birbirinize destek olmak ilişkinizi daha sağlıklı kılabilir.

Sağlık konusunda, fiziksel aktivitelere zaman ayırmak ve doğayla iç içe olmak sizin için önemli olabilir. Ayrıca, pozitif düşünceyle stresle başa çıkabilir ve genel sağlığınıza olumlu katkılarda bulunabilirsiniz.

Genel olarak, Yay burcu olarak her ay özgür ruhlu ve iyimser yapınızla başarılı olabilirsiniz. Bu ay, yeni projelere atılmak, ilişkilerinizi güçlendirmek ve sağlığınıza özen göstermek için güzel fırsatlar sunuyor.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Ateş Grubu. Erkek

Anahtar Kelimeler: Genişlik. Serbestlik. Araştırıcılık.

Yöneticisi: Neşe, bolluk, zenginlik temsilcisi Jüpiter

Uğurlu Sayısı: 3

Uğurlu Günü: Perşembe

Uğurlu Taşları: Lazuli, turkuaz, lapis

Uğurlu Renkleri: Mor, menekşe, mavi, leylak, erguvan

Uğurlu çiçekleri: Süsen, leylak, benekli zambak, mor salkım, pembe karanfil, ortanca–

Uğurlu Kokuları: Şebboy, menekşe, nergis, turunç, tarçın

Madeni: Teneke

İdeal Meslekleri: Filozof, hakim, avukat, profesör, yabancı diller uzmanı, yayıncı, konuşmacı, seyahat acentesi elemanı, kütüphaneci, kitap pazarlamacısı, çevirmen.

Sağlık: Yay burcu karaciğeri yönetir. Ayrıca uyluklar ve dişler de bu burcun yönetimi altındadır. Üst bacaklar da bu burçtan etkilenir. Sinir sistemleri biraz zayıftır. Sabırsızları bazı kazalara neden olur. Soğuk algınlığı ve romatizmaya sıkça rastlanır. Sinirsel hastalıklara da yatkındırlar. Karaciğerle ilgili rahatsızlıklara yakalanmaları olasıdır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Evlilik ilişkisi pek Yay burcuna göre değildir. Yay burçlular macera sever ve kısıtlamalardan hoşlanmayan kişilerdir. Her türlü sevgi onlar için çekicidir. Değişik kişilerle aşk maceraları yaşayabilirler.

Olumlu Özellikleri: Keyifli. Neşeli, iş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün. Dışa dönük. Dindar. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.

Olumsuz Özellikleri: Aşırı iyimser. Gürültücü. Sorumsuz. Kaprisli. Ani ilgi. Çabuk bıkmak. Sabırsızlık.

OĞLAK BURCU - (23 Aralık - 20 Ocak)

Oğlak burcu, disiplinli ve hırslı yapısıyla bu ay da öne çıkıyor. Sorumluluk duygusu ve kararlılığı, Oğlak burcunun temel özelliklerindendir.

İş hayatınızda, hedeflerinize ulaşmak için kararlılıkla çalışabilir ve liderlik yeteneklerinizi konuşturabilirsiniz. İşbirliği yapma ve ekip çalışmasına önem verme, başarı şansınızı artırabilir. Ayrıca, kariyer hedeflerinizi değerlendirmek ve gerektiğinde ayarlamak için bu ayı kullanabilirsiniz.

Aşk hayatınızda, ilişkinizdeki güveni güçlendirmek ve ortak hedeflere odaklanmak önemlidir. Partnerinizle duygusal olarak bağlı olmak, ilişkinizi daha sağlam hale getirebilir.

Sağlık konusunda, düzenli bir uyku düzeni sürdürmek ve stresten uzak durmak önemlidir. Ayrıca, fiziksel sağlığınıza dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak enerjinizi yüksek tutmanıza yardımcı olabilir.

Genel olarak, Oğlak burcu olarak her ay disiplinli ve hırslı yapınızla başarılı olabilirsiniz. Bu ay, kariyer hedeflerinize odaklanmak, ilişkilerinizi güçlendirmek ve sağlığınıza özen göstermek için güzel fırsatlar sunuyor.

Bu burç analizleri genel karakter özelliklerine dayanmaktadır, bireysel yaşantınızda ve doğum haritanızdaki diğer faktörlerdeki etkileşimlere göre deneyimleriniz farklılık gösterebilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Toprak grubu. Dişi. Soğuk. Baş.

Anahtar Kelimeler: İhtiyatlılık. Hesaplılık. İhtiras.

Yöneticisi: Disiplin– Temsilcisi: Satürn

Uğurlu Sayısı: 8

Uğurlu Günü: Cumartesi

Uğurlu Taşları: Kırmızı kuvars, lal, kara kehribar

Uğurlu Renkleri: Duman rengi, kurşuni, koyu kahve, koyu nefti, koyu lacivert–

Uğurlu Çiçekleri: Siyah gül, gece sefası, kadife çiçeği, pembe kamelya

Uğurlu Kokuları: Çam, fesleğen, ful, kamelya

Madeni: Kurşun

İdeal Meslekleri: Matematikçi, politikacı, bilim adamı, öğretmen, makinist, çiftçi, müzisyen, mimar, inşaatçı, diş doktoru.

Sağlık: Oğlak burcu geleneksel olarak kemikleri yönetir. Bunun yansıra dişler, deri ve dizler de bu burcun yönetimi altındadır. Disiplinli bir burç olan Oğlağın genellikle sağlığı yerindedir. Ancak kötü açılarla kemik kırılmaları, diş problemleri ve romatizma bu burçta en sık rastlanan rahatsızlıklardır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Oğlak burcu mensupları genel olarak sevgilerini belli etmemeye çalışırlar. Onlar için bu tip ilişkiler adeta bir telepatik alışveriş halindedir. Oğlak çoğunlukla cinsel acıdan çok güçlü sayılmaz. Kadın oğlaklar için frijit denilir. Ancak bu yanlış bir yargıdır. Oğlak kadını sadece güven duymak ister.

Olumlu Özellikleri: Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli. İhtiyatlı. Disiplinli. Plancı. Espri gücü. Düzenli. Sebatkar. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba. Mülkiyetçi.

Olumsuz Özellikleri: Eğilmez. Dik başlı. İhtiraslı. Kötümser. Kuşkucu. Kindar. Sert. Karamsar. Yalnızlık meraklısı.

KOVA BURCU - (21 Ocak - 19 Şubat)

Kova burcu, özgün ve yenilikçi yapısıyla bu ay dikkat çekiyor. Toplumsal konulara duyarlılığı ve bağımsızlığı, Kova burcunun temel özelliklerindendir.

İş hayatınızda, yaratıcı projelere dahil olmak ve farklı bakış açılarıyla sorunlara çözüm bulmak için harika bir dönem. İşbirliği yapma ve ekibinizle uyum içinde çalışma konusunda açık olun. Yenilikçi fikirlerinizle dikkat çekebilir ve liderlik potansiyelinizi ortaya koyabilirsiniz.

Aşk hayatınızda, partnerinizle derin duygusal bağlar kurmak ve onunla birlikte yeni deneyimlere açılmak ilişkinizi güçlendirebilir. İletişimde açık olmak ve duygusal ihtiyaçlarınızı ifade etmek önemlidir.

Sağlık konusunda, ruhsal ve zihinsel sağlığınıza özen göstermek için meditasyon gibi rahatlama tekniklerini uygulayabilirsiniz. Fiziksel aktivitelerle birlikte, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek enerjinizi artırabilir.

Genel olarak, Kova burcu olarak her ay özgün ve yenilikçi yapınızla başarılı olabilirsiniz. Bu ay, yaratıcı projelere odaklanmak, ilişkilerinizi güçlendirmek ve sağlığınıza özen göstermek için güzel fırsatlar sunuyor.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Hava grubu. Sabit. Sıcak. Erkek.

Anahtar Kelimeler: Orjinalite. Bağımsızlık

Yöneticisi: Değişiklikler, ani başlangıçlar ve sonlar

Temsilcisi: Satürn

Uğurlu Sayısı: 4

Uğurlu Günü: Cumartesi

Uğurlu Taşları: Yeşim, ametist

Uğurlu Renkleri: Gece mavisi, çivit, fıstıkî ve yosun yeşili.

Uğurlu Çiçekleri: Sümbül, menekşe, portakal çiçeği, kar topu

Uğurlu Kokuları: Zencefil, viyolet, sümbül, yasemin

Madeni: Uranyum

İdeal Meslekleri: Bilim adamı, astrolog, astronom, telsizci, havacılıkla ilgili bir meslek, sosyolog, yazar, röntgen uzmanı, arkeolog, mucit, nörolog, bilgisayarcı.

Sağlık: Kova burcu dolaşım sistemini ve baldırları yönetir. Ayrıca üreme organları da onun yönetimi altındadır. Kova genel olarak sağlıklı bir burç sayılır. Ancak yönettiği organlara göre bazı hastalıklar bu burç mensuplarında sıkça görülen rahatsızlıklardır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Genellikle Kova burcu mensuplarının ilişkileri arkadaşlarından kaynaklanır. Çünkü o sevgilisinin aynı zamanda arkadaşı da olmasını ister. Belirli birine uzun süre aşık kalmak Kova burcu insanını sıkabilir. Cinselliğe fazla önem vermez. Sevgi ise onun için bencil bir duygu değildir. Bu konuda da her konuda olduğu gibi insancıl düşünür.

Olumlu Özellikleri: Hümanist. Bağımsız. Dost. Mucit. Orijinalist. Reformist. Sadık. Vefalı. İdealist. Entelektüel. Yeniliğe meraklı. Değişikliği sever. Geçmişe bağlı.

Olumsuz Özellikleri: Umulmadık gariplikler. İsyankârlık. Muhalif. Sabit fikirli. Gelenekleri zorlayıcı. Çılgın, tartışmaya meraklı. Dikkati çekmek ister. Çılgın. Kendini beğenmiş. Olmayacak hayaller.

BALIK BURCU - (20 Şubat - 20 Mart)

Balık burcu, duyarlı ve hayal gücü zengin yapısıyla bu ay öne çıkıyor. Empati yeteneği ve içsel derinliği, Balık burcunun temel özelliklerindendir.

İş hayatınızda, yaratıcılığınızı kullanmak ve duygusal zekânızı konuşturmak için harika bir zaman. Sanatsal projelere dahil olmak veya kendi yaratıcı projelerinizi başlatmak için cesaret bulabilirsiniz. İşbirliği yapma ve ekip içinde uyum sağlama konusunda açık olun.

Aşk hayatınızda, duygusal bağlarınızı güçlendirmek ve partnerinizle derin iletişim kurmak önemlidir. Anlayışlı olmak, ilişkinizin sağlığını olumlu yönde etkileyebilir.

Sağlık konusunda, ruhsal dengeyi korumak ve stresten uzak durmak için meditasyon gibi tekniklere yönelebilirsiniz. Su elementi burcu olan Balık, su ile temas halinde olmanın, deniz veya gölette vakit geçirmenin huzur verici etkilerini deneyimleyebilir.

Genel olarak, Balık burcu olarak her ay duyarlı ve hayal gücü zengin yapınızla başarılı olabilirsiniz. Bu ay, yaratıcı projelere odaklanmak, ilişkilerinizi güçlendirmek ve sağlığınıza özen göstermek için güzel fırsatlar sunuyor.

Her burcun genel karakter özelliklerine odaklanan bu analizler, bireyin doğum haritasındaki diğer faktörleri göz ardı etmektedir. Bireysel yaşantınız ve haritanızdaki diğer etmenler, genel tarife eklemeler yapabilir. Unutmayın ki astroloji, kişisel gelişim ve rehberlik için bir araç olabilir, ancak yaşamın tamamını belirleyen tek faktör değildir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Su grubu. Değişken.

Anahtar Kelimeler: Etkili. Bulanıklık.

Yöneticisi: Hayaller temsilcisi Neptün ve ananevi olarak, neşe, bolluk, zenginlik

Temsilcisi: Jüpiter

Uğurlu Sayısı: 3 ve 7

Uğurlu Günü: Perşembe

Uğurlu Taşları: Kan taşı, akuamarin

Uğurlu Renkleri: Deniz yeşili, açık gri, gümüş, leylak, morumsu mavi

Uğurlu çiçekleri: Nilüfer, yasemin, beyaz gül, inci çiçeği, beyaz zambak

Uğurlu Kokuları: Manolya, leylak, zambak, turunç

Madeni: İyot

İdeal Meslekleri: Denizcilik, şair, kimyager, uyuşturucularla ilgili tüm uğraşlar, psikiyatrist, psikolog, cankurtaran, balıkçı, eczacı.

Sağlık: Balık burcu vücutta ayakları yönetir. Ayrıca sinir sistemi üzerinde de söz sahibidir. Balık burcu mensuplarında en çok rastlanan rahatsızlıklar alkol veya uyuşturucu maddelerden gelen rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıklara sıkça rastlanır. Ayrıca ayaklarını üşütmekten dolayı da çokça soğuk algınlığı başlarına iş açar. İlaçlara karşı da çok duyarlıdırlar.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Sevgi ve aşk ilişkilerinde Balığın oldukça mistik yaklaşımları vardır. O sevgiyi bir bütünle birleşmek gibi addeder. Ancak biraz ürkek olduğu için o aşktan bu aşka kaçıp gider. İkili ilişkilerinde aşırı duygusal, kolayca incinen hassas bir yapıya sahiptir. Balıkların çok azı sıradan cinsel ilişkilere girmeye eğilimlidir. Sonuçta iyi bir sevgilidir.

Olumlu Özellikleri: Alçak gönüllü. Şefkatli. Sempatik. Hassas. Adapte olabilir. Etkili. Anlayışlı. Nazik. Sezgili. Renkli hayaller. Derin duygular. Sevgiye düşkünlük. Merhametli. Güzel sanatlarda başarılı. İyi niyetli. Yardımsever.

Olumsuz Özellikleri: Belirsizlik. İhmalcilik. Gizlilik. Kolay dağılmak. Zayıf arzular. Kararsızlık. Mücadeleci değil. Karamsar. Çekingen. Alıngan.

01 Ara 2023 - 00:21 - Astroloji

Mahreç  Gülçin Birinci


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.