Saadet Partisi'nden Trabzon'da İsrail hakkında Suç Duyurusu

Saadet Partisi Trabzon, İsrail'in Filistin'de uyguladığı abluka ve saldırılara karşı suç duyurusunda bulundu.

gunebakis.com.tr - Haber Merkezi
gunebakis.com.tr - Haber Merkezi Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Saadet Partisi Trabzon, İsrail'in Filistin'de uyguladığı abluka ve saldırılara karşı suç duyurusunda bulundu.

Saadet Partisi Trabzon Teşkilatı, Trabzon Adliyesinde İsralli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan suç duyurusunun ardından açıklamalarda bulunan İl Başkanı Şakir Şahintaş, şunları kaydetti:

Tarihte Eşi Benzeri Görülmemiş Barbarlık

"Kıymetli basın mensupları, değerli Trabzonlular; Bugün, Müslümanların ilk kıblesi Kudüs’ün bulunduğu Filistin topraklarında, işgalci İsrail tarafından, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir barbarlık, bir vahşet, bir soykırım uygulanmaktadır.

1947 yılında başlayan ve kesintisiz olarak günümüze kadar devam eden işgal, sürgün, öldürme ve ablukalarla Filistinliler adeta bir cehennemin içinde yaşamaya mahkum edilmiş ve topraklarının büyük kısmını kaybetmiştir.

Filistin Bağımsız Bir Devlettir

Filistin, bağımsız bir devlettir, başkenti Kudüs’tür ve Gazze, Filistin Devleti’nin bir şehridir. Bu gerçeği kimse değiştiremez. İsrail, Gazze’de 16 yıldır devam eden ablukayla 2,5 milyon insanı açlığa, karanlığa, hastalıklara ve ölüme terk etmiş, şehri bir açık hava hapishanesine çevirmiştir.

Mülteci olan Gazzeli’lerin ata topraklarına dönmek için 7 Ekim 2023 tarihinde meşru müdafaa kapsamında başlattıkları operasyonu bahane eden İsrail, başta Gazze olmak üzere Filistin şehirlerine orantısız, evrensel hukuku ve insan haklarını hiçe sayan acımasız bir saldırı başlatmış, çocukları, kadınları ve masum sivilleri katletmiştir.

İnsanlık Dışı Saldırılarda 1500'den fazla kişi hayatını kaybetti

İsrail’in 20 gündür devam eden insanlık dışı saldırılarında ölenlerin 1500’den fazlası ne yazık ki çocuklardır. Ayrıca İsrail tarafından Gazze’ye yönelik yapılan saldırılarda Türk vatandaşları da hayatını kaybetmiştir.

Tarihte eşine rastlanmayacak bu vahşette, İsrail devleti, hastaneleri, camileri, kiliseleri, masum insanların sığındığı yerleri bombalayacak kadar canileşmiştir.
Evrensel hukuk kurallarını hiçe sayan İsrail yönetimi, soykırım, insanlığa karşı suçlar, savaş suçu ve saldırı suçlarını en ağır şekilde işlemiş, bütün bu eylemlerle çocuk katili bir terör devleti olduğunu dünyaya ilan etmiştir.

Gazze Halkı Açlık ve Sefalete Mahkum Edildi

İsrail, uluslararası toplumun tüm baskılarına rağmen Gazze halkını açlık, sefalete ve zorla sürgüne mahkûm etmiştir. Filistin halkını yok etmek amacıyla tüm kutsal kitapların lanetlediği eylemleri yapmaktan geriye durmayan zalim İsrail, açık ve inkâr edilemez bir soykırım yapmakta, insanlığa karşı suç işlemektedir.

Filistinli kardeşlerimizin maruz kaldığı bu soykırım, insan hakları ihlalleri ve savaş hukukuna aykırılıklar sebebi ile Saadet Partisi İl Başkanlıklarımızca bu suçun faili olan İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir.

Gerekli soruşturmanın yapılarak faillerin tespit edilmesini, delillerin toplanmasını ve Adalet Bakanı’ndan bu hususta görüşünün sorularak bu suçları işleyen şüpheliler hakkında gerekli tahkikatın ve işlemlerin yapılarak dava açılması ve cezalandırılmaları talep ediyoruz.

Mağdur ve mazlum Filistinli kardeşlerimizin haklarını savunma, seslerini duyurma ve faillerin en ağır şekilde cezalandırılması amacıyla yapacağımız bu çalışmanın hayırlara vesile olmasını, bu vahşetin ve barbarlığın da bir an önce sonlandırılmasını diliyorum."

Kaynak: gunebakis.com.tr


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kalorifer Kazanı Ustası Aranıyor

Firmamızın Kazan Dairesi  kısmında  çalışmak üzere; En az ilköğretim  mezunu, (20-45) yaş arası Deneyimli MEB onaylı Kalorifer Ateşçisi (Katı ve...

0 462 841 50 90 MERAL KARADENİZ

Ekmek Ustası Aranıyor

Bu talebe Mevlana Unlu Gıda Mamulleri isimli iş yerinde Ekmek Ustası olarak çalışabilecek, uzun ekmek(baston ekmek) yapabilecek, mesleki deneyimi olan...

0462 341 11 97 ERKREM BAYDAR

Kapalı Depo Görevlisi aranıyor

Firmamızın Depo kısmında çalışmak üzere; En az lise mezunu, (20-40) yaş arası Deneyimli Forklift kullanabilen Askerlik görevini tamamlamış Çarşıbaşı,...

0() 462 84 15 MERAL KARADENİ̇Z

Kalorifer Ateşçisi aranıyor

Firmamızın Kazan Dairesi  kısmında  çalışmak üzere; En az ilköğretim  mezunu, (20-45) yaş arası Deneyimli MEB onaylı Kalorifer Ateşçisi (Katı ve...

MERAL KARADENİZ

ARAKLI KINALIOĞLU TURİZM kadın personel alınacaktır.

ARAKLI KINALIOĞLU TURİZM bünyesinde Trabzon merkezde açılacak yeni şubede istihdam edilecek Arapça veya İngilizce iletişim kurabilen kadın personel al...

05324642130 HÜSEYİN KINALI

Fitnıs Eğitmeni sertifikası olan kadın personel aranmaktadır

Kaşüstünde bulunan HULK FİTNIS isimli işyerinde Fitnıs Eğitmeni olarak çalışacak Fitnıs Eğitmeni sertifikası olan kadın personel aranmaktadır.  İlana...

Bordo Mavi Balık firmasında istihdam edilmek üzere

Çukurçayır Mahallesinde  faaliyet gösteren Bordo Mavi Balık firmasında istihdam edilmek üzere 30 yaş altı , DENEYİMLİ  , Kadın/Erkek  GARSON alınacakt...

OMEGA 61 SU ÜRÜNLERİ firmasında çalışacak Su Ürünleri Mühendisi aranmaktadır.