Trabzon'da Sağlık Çalışanlarından İsrail'e Tepki! "Elbet bir Musa çıkar, saltanatınızı yıkar"

İsrail’in Filistin’de uyguladığı zulme karşı Trabzon’dan bir ses de Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası’ndan (Sağlık-Sen) geldi. Sağlık-Sen Trabzon Şube Başkanı İdris Aydın, İsrail’e “Firavunluğunuza karşı elbet bir Musa çıkar, saltanatınızı yıkar.” dedi.

gunebakis.com.tr - Haber Merkezi
gunebakis.com.tr - Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası üyeleri, İsrail’in Filistin’e uyguladığı zulmü protesto etmek için dün Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Hastanesi önünde bir araya geldi.  Sağlıkçılar adına açıklamayı Sağlık- Sen Trabzon Şube Başkanı İdris Aydın yaptı.

Filistin halkının acısını kurşun yarası gibi yüreğinde taşıdıklarını belirterek açıklamasına başlayan İdris Aydın, İlk kıblemiz Mescid-i Aksa için, Kudüs için, bombardıman altındaki Gazze için buradayız. Vurulan, yıkılan hastanelerdeki bebekler için, Şehit olan sağlık çalışanları için buradayız. Gözü yaşlı analar, bağrı yanık babalar için, Süt kokulu bebekler için,Vicdanların sesi olmak için buradayız.” dedi.  

Türkiye’nin 81 ilinde açıklama yaptıklarını söyleyen Aydın, Kudüs’e selam olsun! Gazze’ye selam olsun! Selam olsun Filistin halkının haklı mücadelesine!” ifadelerini kullandı.

DSÖ’DEN SES DUYDUNUZ MU?

İdris Aydın, Gazze’de bebeklerin, çocukların sivillerin, kadınların katledildiğini; hastanelerin, okulların ve camilerin bombalandığını söyledi. Sağlık Sen olarak bu zulme sessiz kalmayacaklarını söyleyen aydın Uluslararası toplum, medeni (!) Avrupa, Gazze’deki soykırımı film izler gibi izlemektedir. İki yüzlü batı uygarlığı, Gazze’de başını kuma gömmüştür. İki yüzlü batı bu vahşeti görmemektedir! İnsan Hakları Örgütleri üç maymunu oynamaktadır! Dünya Sağlık Örgütünden ses çıktığını duydunuz mu?İnsan hakları savunucularından haber var mı? Dünya, Hiroşima’ya atom bombası atanlardan, sivilleri katledenlerden, tepki vermesini bekliyor!” dedi.

HASTANELERE SALDIRI İNSANLIK SUÇU

İdris Aydın, Gazze’de şuan hastane, ilaç ve doktorun olmadığını, yoğun bakımdaki bebeklerin çaresiz ve ölüme mahkum edilmiş durumda olduğunu söyledi.  

İdris Aydın hastanelere saldırının insanlık suçu olduğunu dile getirerek “Savaşlar dahil her dönemde hastaneler, saldırılmayan, en korunaklı alanlar olarak kabul görmüştür. Ancak bugün, katil İsrail, hastaneleri gözünü kırpmadan vurmaktadır! Katil İsrail’in hastaneye yaptığı hava saldırısında bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, sağlık çalışanları hayatını kaybetmiştir. Bu saldırı, insanlık adına utanç vericidir.” ifadelerini kullandı.

Aydın, Gazze’de hastanelerin hizmet dışı kaldığını, insanlığın ve merhametin önünün kesildiğini söyleyerek “Gazze’de çocuklar ilaç ve elektrik olmadığı için ölüyor. Yoğun bakımlarda bebekler can veriyor. Yaralılara bakım yapılamıyor. Gazze’nin bekleyecek durumu kalmadı. Gazze’de tıbbi cihazlar kullanılamıyor, çünkü enerji yok. Gazze’de ameliyatlar yapılamıyor, çünkü malzeme yok.” dedi.

Aydın, Sağlık Bakanlığı öncülüğünde ihtiyaç olan sağlık ekipmanı ve cihazların Gazze’ye ulaştırılmasına vurgu yaparak “Sadece milletimize değil insanlığa umut olan sağlık çalışanlarımız şimdi de mazlum Filistin halkının yaralarını sarmak için Gazze’dedir.” cümlelerini kullandı.

Sağlık Sen’den yapılan açıklamada Tüm devletler ve uluslararası kuruluşların Gazze’de insani ateşkesin tesisine yönelik girişimlere samimiyetle destek vermeleri gerektiği vurgulandı.  İdris Aydın, açıklamasını İsrail’e “Bu firavunluğunuza karşın;  Elbet bir Musa çıkar, saltanatınızı yıkar! Kahrolsun emperyalizm! Kahrolsun Siyonizm’in uşakları!” cümleleriyle bitirdi.

Kaynak: gunebakis.com.tr


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kalorifer Kazanı Ustası Aranıyor

Firmamızın Kazan Dairesi  kısmında  çalışmak üzere; En az ilköğretim  mezunu, (20-45) yaş arası Deneyimli MEB onaylı Kalorifer Ateşçisi (Katı ve...

0 462 841 50 90 MERAL KARADENİZ

Ekmek Ustası Aranıyor

Bu talebe Mevlana Unlu Gıda Mamulleri isimli iş yerinde Ekmek Ustası olarak çalışabilecek, uzun ekmek(baston ekmek) yapabilecek, mesleki deneyimi olan...

0462 341 11 97 ERKREM BAYDAR

Kapalı Depo Görevlisi aranıyor

Firmamızın Depo kısmında çalışmak üzere; En az lise mezunu, (20-40) yaş arası Deneyimli Forklift kullanabilen Askerlik görevini tamamlamış Çarşıbaşı,...

0() 462 84 15 MERAL KARADENİ̇Z

Kalorifer Ateşçisi aranıyor

Firmamızın Kazan Dairesi  kısmında  çalışmak üzere; En az ilköğretim  mezunu, (20-45) yaş arası Deneyimli MEB onaylı Kalorifer Ateşçisi (Katı ve...

MERAL KARADENİZ

ARAKLI KINALIOĞLU TURİZM kadın personel alınacaktır.

ARAKLI KINALIOĞLU TURİZM bünyesinde Trabzon merkezde açılacak yeni şubede istihdam edilecek Arapça veya İngilizce iletişim kurabilen kadın personel al...

05324642130 HÜSEYİN KINALI

Fitnıs Eğitmeni sertifikası olan kadın personel aranmaktadır

Kaşüstünde bulunan HULK FİTNIS isimli işyerinde Fitnıs Eğitmeni olarak çalışacak Fitnıs Eğitmeni sertifikası olan kadın personel aranmaktadır.  İlana...

Bordo Mavi Balık firmasında istihdam edilmek üzere

Çukurçayır Mahallesinde  faaliyet gösteren Bordo Mavi Balık firmasında istihdam edilmek üzere 30 yaş altı , DENEYİMLİ  , Kadın/Erkek  GARSON alınacakt...

OMEGA 61 SU ÜRÜNLERİ firmasında çalışacak Su Ürünleri Mühendisi aranmaktadır.