Trabzon Vakfıkebir'de Vatandaşların Yol İsyanı!

Trabzon Vakfıkebir'de CHP İlçe Başkanı Olcay Bahadır, 14 hane evin yol sorunlarını dile getirerek yetkililerden sorunların çözülmesini istedi.

Derya Nazlı
Derya Nazlı Tüm Haberleri

Trabzon Vakfıkebir'de CHP İlçe Başkanı Olcay Bahadır, 14 hane evin yol sorunlarını dile getirerek yetkililerden sorunların çözülmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır, Hürriyet Mahallesi Kutuban Küme Evleri Alev Yanık Sokak güzergahında bulunan 14 hane ev, yolun bakımsızlığı nedeniyle kullanılamaz hale gelmiştir.

CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır, Vakfıkebir ilçesindeki Hürriyet Mahallesi Kutuban Küme Evleri Alev Yanık Sokak güzergahında bulunan 14 hane evin yol sorunlarını dile getirerek yetkililerden sorunların çözülmesini istedi.

“YOL SORUNU ÇİLE HALİNE GELDİ”


Cumhuriyet Halk Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır yaptığı açıklamada, Vakfıkebir Belediyesi ve Hürriyet Mahallesi sakinleri arasında yaşanan yol bakım ve onarım sorunu ciddi bir endişe kaynağı haline gelmiştir. Hürriyet Mahallesi Kutuban Küme Evleri Alev Yanık Sokak güzergahında bulunan 14 hane ev, yolun bakımsızlığı nedeniyle kullanılamaz hale gelmiştir. Ne yazık ki, Belediye Başkanı ile yapılan görüşmeler sonucunda olumlu bir çözüm elde edilememiştir.

“BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞÜLDÜ”


Vakfıkebir Belediye Başkanı'nın dile getirdiği gibi, şehir planlamasında bu yolun dahi görünmemesi büyük bir sorunun işaretidir. Bir mahalleye giden yolun planlamada yer almaması, o mahallenin ulaşım sorunlarını derinden etkilemektedir. Belediye Başkanı, yolun 9 metre genişlikte olması gerektiğini belirtmiş olmasına rağmen, söz konusu yolun bile olmadığı bir durumda, kanalizasyon çalışmalarının nasıl gerçekleştirildiği gerçekten merak konusudur.

“14 HANE EVİN YOL SIKINTISI”


Başkan Bahadır; Bu sorun sadece yolun bakımsızlığı ile sınırlı kalmamaktadır. 14 hane evin sakinleri için bu yol, evlerine ulaşabilmeleri için zorunlu bir güzergahtır. Ancak belediye, alternatif bir güzergah bile üretememektedir. Bu durum, sakinlerin günlük yaşamlarını olumsuz etkilemekte ve onların temel ulaşım ihtiyaçlarını karşılamalarını engellemektedir.

“BELEDİYE’NİN BÜYÜK EKSİKLİĞİ”


Bu bağlamda, Vakfıkebir Belediyesi'nin yol bakım ve onarım konusundaki ihmali ve eksikliği ciddi bir konudur. Bir belediyenin, vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamada başarılı olması beklenirken, bu durumun tam tersine olması, belediye başkanının ve belediye yönetiminin etkinliğini sorgulamamıza neden olmaktadır.

“YETKİLİLERDEN ACİL ÇÖZÜM BEKLİYORLAR”


Vakfıkebir Belediyesi'nin bu soruna acil bir çözüm bulması ve Hürriyet Mahallesi sakinlerinin ulaşım sorunlarını gidermek için gerekli adımları atması gerekmektedir. Yolun bakımı ve onarımı sağlanmalı, alternatif bir güzergah oluşturulmalı ve sakinlerin evlerine rahatlıkla ulaşabilmeleri için gerekli önlemler alınmalıdır.

“GÖREVE DAVET ETTİ”


Başkan Bahadır; Vakfıkebir Belediyesi'nin yol bakımı ve onarımı konusunda yetersizlik göstermesi, Hürriyet Mahallesi sakinlerinin temel ulaşım ihtiyaçlarını karşılamasını engellemektedir. Bu durumda, belediye başkanı ve belediye yönetiminin sorumluluklarını yerine getirmesi ve sakinlerin yaşam kalitesini artırmak için gerekli adımları atması gerekmektedir. 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.


Kalorifer Kazanı Ustası Aranıyor

Firmamızın Kazan Dairesi  kısmında  çalışmak üzere; En az ilköğretim  mezunu, (20-45) yaş arası Deneyimli MEB onaylı Kalorifer Ateşçisi (Katı ve...

0 462 841 50 90 MERAL KARADENİZ

Ekmek Ustası Aranıyor

Bu talebe Mevlana Unlu Gıda Mamulleri isimli iş yerinde Ekmek Ustası olarak çalışabilecek, uzun ekmek(baston ekmek) yapabilecek, mesleki deneyimi olan...

0462 341 11 97 ERKREM BAYDAR

Kapalı Depo Görevlisi aranıyor

Firmamızın Depo kısmında çalışmak üzere; En az lise mezunu, (20-40) yaş arası Deneyimli Forklift kullanabilen Askerlik görevini tamamlamış Çarşıbaşı,...

0() 462 84 15 MERAL KARADENİ̇Z

Kalorifer Ateşçisi aranıyor

Firmamızın Kazan Dairesi  kısmında  çalışmak üzere; En az ilköğretim  mezunu, (20-45) yaş arası Deneyimli MEB onaylı Kalorifer Ateşçisi (Katı ve...

MERAL KARADENİZ

ARAKLI KINALIOĞLU TURİZM kadın personel alınacaktır.

ARAKLI KINALIOĞLU TURİZM bünyesinde Trabzon merkezde açılacak yeni şubede istihdam edilecek Arapça veya İngilizce iletişim kurabilen kadın personel al...

05324642130 HÜSEYİN KINALI

Fitnıs Eğitmeni sertifikası olan kadın personel aranmaktadır

Kaşüstünde bulunan HULK FİTNIS isimli işyerinde Fitnıs Eğitmeni olarak çalışacak Fitnıs Eğitmeni sertifikası olan kadın personel aranmaktadır.  İlana...

Bordo Mavi Balık firmasında istihdam edilmek üzere

Çukurçayır Mahallesinde  faaliyet gösteren Bordo Mavi Balık firmasında istihdam edilmek üzere 30 yaş altı , DENEYİMLİ  , Kadın/Erkek  GARSON alınacakt...

OMEGA 61 SU ÜRÜNLERİ firmasında çalışacak Su Ürünleri Mühendisi aranmaktadır.