Ekim Ayı Burç Yorumları Aylık Burçlar Ekim 2023

Ekim Ayı İçin Aylık Burcunuz.. Aşk, kariyer, sağlık ve daha fazlası.. Bu ay hangi burcu neler bekliyor? Astroloji dünyasından tüm gelişmeleri ve olayların burcunuza nasıl yansıdığını, sizleri nelerin beklediğini merak ediyorsanız hemen tıklayın!

Gülçin Birinci
Gülçin Birinci Tüm Haberleri
Ekim Ayı Burç Yorumları Aylık Burçlar Ekim 2023
Ekim Ayı Burç Yorumları Aylık Burçlar Ekim 2023
+10
Haber albümü için resme tıklayın

2023 EKİM AYI BURÇ YORUMLARI

KOÇ BURCU - (21 Mart - 20 Nisan)

Ekim ayı sizin için ilişkilerin ön planda olduğu bir dönem olacak. Ayın ilk yarısında, ilişkiler, ortaklıklar ve fiziksel görünümünüzle ilgili konular gündeme gelebilir. 14 Ekim’deki güneş tutulması, bekar Koçlar için evlilik veya ortaklık fırsatlarına işaret ediyor, evli olanlar ise ilişkilerinde yeni bir sayfa açabilirler. Bu etkili tutulma, hayatınızda pek çok değişikliğe yol açabilir ve iş hayatınızda da dönüşümler yaşanabilir.

Ekim ayının ikinci yarısında, 28 Ekim tutulması finansal konulara odaklanmanızı gerektirebilir. Para, kazançlar, borçlar ve ödemelerle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Bu dönemde yeni planlamalar yapmak ve finansal düzenlemelerde bulunmak önemli olacak. Ayrıca, kendinizi spiritüel olarak geliştirme fırsatları da bulabilirsiniz. Sağlık ve ameliyat konularında ani gelişmeler olabilir. Bu kritik dönemde alacağınız kararlar, önümüzdeki bir yılı etkileyebilir.

Ayrıca, Ekim ayı size içsel dengenizi bulma ve zihinsel rahatlama fırsatları sunabilir. Her gün biraz zaman ayırarak meditasyon veya yoga gibi rahatlatıcı aktiviteleri denemek, stresle başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Bu içsel denge, diğer alanlarda daha etkili olmanıza katkı sağlayabilir. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak duygusal ve fiziksel sağlığınızı desteklemenin önemli bir yolu olabilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif- Ateş grubu -Erkek – Yakıcı

Anahtar kelimeler: Israr, acele.

Yöneticisi: Cazibe, savaş ve seks

Temsilcisi: Mars

Uğurlu Sayısı: 9

Uğurlu Günü: Salı

Uğurlu taşları: Pırlanta, beyaz necef

Uğurlu Renkleri: Kırmızının bütün tonları, nar çiçeği rengi–

Uğurlu çiçekleri: Lale, gelincik, papatya, nar çiçeği, ateş çiçeği–

Uğurlu koku: Manolya, Sardunya

Madeni: Demir

İdeal Meslekleri: Psikiyatrist, psikolog, mühendis, makinist, silah imalatçısı, diş doktoru, profesyonel, itfaiyeci, kasap, yeni bir şeyleri bulan.

Sağlık: Koç burcu baş bölgesini yönetir. Saçlar, safra kesesi, tırnaklar ve keskin dişler bu burcun yönetimi altındadır. Bu bakımdan Koç burçlular genellikle baş ağrısı çekerler. Yüzleri ve başları çoğunlukla bazı zararlar görebilir. Bu burcun mensuplarında en çok dikkati çeken rahatsızlıklar migren ve yüksek ateştir.

Olumlu Özellikleri: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.

Olumsuz Özellikleri: Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileriye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar.

BOĞA BURCU - (21 Nisan - 21 Mayıs)

Ekim ayında sağlık ve çalışma hayatınız önemli bir dönüşümün eşiğinde. Ayrıca, kişisel sağlığınıza ve zihinsel dengeye özel bir ilgi göstermeniz gerekecek.

Ekim ayının ilk yarısında, sosyal çevre, bilinçaltı ve psikolojik süreçlerle ilgili derinlemesine düşünme zamanı olabilir. 14 Ekim’deki tutulma, iş hayatınızı, iş arkadaşlarınızı, hatta evcil hayvanlarınızı ve sağlıkla ilgili yeni kararlar almanız gereken bir döneme işaret ediyor. Bu dönemde yurt dışı bağlantıları, eğitim veya hukuksal meselelerle ilgili zorlayıcı süreçler yaşayabilirsiniz, ancak sonuçlar olumlu olabilir.

Ekim ayının ikinci yarısında, fiziksel değişiklikler, ilişkiler, ortaklıklar ve sağlık konuları öne çıkacak. 28 Ekim’deki tutulma, hayatınızda önemli değişiklikleri tetikleyebilir. Özellikle iş hayatınız ve sağlık konularında dikkatli olmanız önemli. Evlilik ve ortaklık ilişkilerinde beklenmedik tartışmalar veya sonlanmalar yaşanabilir.

Bu dönemde, içsel dengeyi korumanın ve stresle başa çıkmanın yollarını aramak da önemli. Kendinize zaman ayırmak, sağlığınıza dikkat etmek ve zihinsel olarak rahatlamak, bu zorlu dönemi daha iyi yönetmenize yardımcı olabilir. Aynı zamanda yeni bir hobi veya rahatlatıcı bir aktiviteye başlama fırsatını da değerlendirebilirsiniz. Bu, hem zihinsel hem de fiziksel sağlığınızı destekleyebilir ve yaşamın tadını çıkarmanıza yardımcı olabilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif- Toprak grubu, sabit, dişi.

Anahtar Kelimeler: Sahiplik, süreklilik.

Yöneticisi: Sevgi, güzellik ve güzel sanatlar

Temsilcisi: Venüs yıldızı

Uğurlu Sayısı: 6

Uğurlu Günü: Cuma

Uğurlu Taşları: Zümrüt, Necef

Uğurlu Renkleri: Bej, kayısı rengi, açık mavi, yeşil

Uğurlu Çiçekleri: Afrika menekşesi, pembe karanfil, şebboy, sümbül

Uğurlu Kokuları: Karanfil, ıtır

Madeni: Bakır

İdeal Meslekleri: İş adamı, mimar, emlakçı, heykeltıraş, şarkıcı, kuyumcu, model, reklamcı, ressam.

Sağlık: Boğa burcu boğaz ve ense bölgesini yönetir. Gırtlak, ses telleri ve yemek borusu da bu burcun denetimi altındadır. Boğalar aşırı tiroit salgılarlar. Bu yüzden kilo almaya müsait tiplerdir. Bronşit, astım, ses kısıklığı, anjin ve soğuk algınlığı bu burcun en sık rastlanan rahatsızlıklarıdır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Sevgi yaşamında pek zorlukları olan tipler değillerdir. Bu burcun mensuplarıyla genellikle iyi geçinilir. Ancak cinsel dürtüleri çok gelişmiştir. Muhtemel bir evlilikte Boğa burcu mensubu için cinsellik başta gelir. Aşkta idealist değil, cinsel içgüdülerine göre hareket eden kişilerdir.

Olumlu Özellikleri: Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olur. Duygulara önem verir.

Olumsuz Özellikleri: Tembel. Kendine düşkün. Statik. Sıkıcı. Yeterince esnek değil. Orjinalite eksikliği, inatçı. Alıngan.

İKİZLER BURCU - (22 Mayıs - 21 Haziran)

Ekim ayı size aşk ve keyifli aktivitelerin kapılarını açabilir. Bu dönemde ön sahne sizin olacak ve yeni deneyimlere adım atmak için harika bir zaman.

Ekim ayının ilk yarısında, sosyal çevre, kariyer ve iş hayatınızda önemli değişimler veya kararlar karşınıza çıkabilir. 14 Ekim’deki Halkalı Güneş tutulması, aşk, çocukler, hobiler, sanat ve tatil gibi konularda kadersel başlangıçlar ve güzel gelişmelerin habercisi olabilir. Bu dönemde, finansal kaynaklarınızı doğru bir şekilde yönetmek de önemli olacak.

Ekim ayının ikinci yarısında ise Akrep enerjisi yükseliyor ve 28 Ekim tutulmasıyla birlikte önümüzdeki altı ay içinde sağlık, gizli düşmanlar, spiritüel gelişim, maneviyat ve hastane gibi konularla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde sağlık, çalışma hayatınız ve iş arkadaşlarınızla ilgili krizler yaşanabilir, ancak bu tartışmalar yeni bir anlayışın ve iyileşmenin kapısını açabilir.

Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için, kendinize özel bir zaman ayırmak ve içsel dengeyi korumak önemlidir. Yoga, meditasyon veya doğada vakit geçirmek gibi rahatlatıcı aktiviteler size yardımcı olabilir. Ayrıca, yeni hobiler edinmek veya seyahat etmek gibi yeni deneyimlere açık olmak, yaşamınıza renk ve heyecan katmanın harika bir yoludur. Bu, hem duygusal hem de zihinsel sağlığınızı destekleyebilir ve hayatın tadını çıkarmanıza yardımcı olabilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif, Hava grubu, Değişken, Erkek,

Anahtar Kelimeler: Düşünüyorum

Yöneticisi: Zeka, hareket ve dil

Temsilcisi: Merkür

Uğurlu Sayısı: 9 ve 5

Uğurlu Günü: Çarşamba

 Uğurlu Taşları: Füme, altın, gümüş, topaz, koyu kuvars

Uğurlu Renkleri: Sarı, portakal rengi

Uğurlu Çiçekleri: Koyu kırmızı lale, kırmızı begonya, kırmızı karanfil

Uğurlu Kokuları: Zambak, okaliptüs, manolya

Madeni: Civa

İdeal Meslekleri: Gazetecilik, yazarlık

Sevgi ve Aşk İliskileri: Evlilik ilişkisi pek İkizler burcuna göre değildir. İkizler burçlular macerasever ve kısıtlamalardan hoşlanmayan kişilerdir. Her türlü sevgi onlar için çekicidir. Değisik kişilerle aşk maceraları yaşayabilirler.

Olumlu Özellikleri: Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.

Olumsuz Özellikleri: Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai

YENGEÇ BURCU - (22 Haziran - 23 Temmuz)

Ekim ayı size ev ve kariyer hayatınızdaki değişimler ve kadersel olaylarla ilgili önemli seçimler yapma fırsatı sunuyor.

Ekim ayının ilk yarısında, seyahat, eğitim ve kariyerinizle ilgili yeni dönemlere adım atabilirsiniz. 14 Ekim’deki güneş tutulması, ev alım satımı veya ev değişikliği gibi konuları gündeminize getirebilir ve bu değişiklikler bir yıl boyunca etkili olabilir. Bu tür tutulmalar, hayatımızda uzun vadeli etkiler yaratan önemli göksel olaylardır. Bu dönemde iş hayatınızda, ortaklıklarınızda veya ilişkinizde önemli gelişmeler yaşanabilir.

Ekim ayının ikinci yarısında ise, sosyal çevreniz, kariyeriniz, iş hayatınız ve aşk hayatınızda kararlar vermeniz gereken kadersel dönüşümler yaşanabilir. Bu değişiklikler, aslında olumlu sonuçlara yol açabilir ve yeni fırsatlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Elbette, bazı tartışmalar ve karmaşa ortamı da olabilir.

Bu dönemde, içsel gücünüzü ve esnekliğinizi kullanarak değişikliklere uyum sağlamak önemlidir. Ev ve iş hayatınızdaki değişiklikleri dengelemek için iyi bir planlama yapabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim becerilerinizi kullanarak, sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizi güçlendirebilir ve destek bulabilirsiniz. Bu süreç, kendinizi daha fazla keşfetmeniz ve olumlu gelişmelere odaklanmanız için bir fırsattır.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Su grubu. Öncü. Dişi–

Anahtar Kelimeler: Hassasiyet. Muhafaza eden.

Yöneticisi: Duyguların, sezginin ve bilinçaltının

Temsilcisi: Ay.

Uğurlu Sayısı: 5

Uğurlu Günü: Pazartesi

Uğurlu Taşları: Yakut, ay taşı, kristal ve pembe kuvars.

Uğurlu Renkleri: Beyaz, fildişi, krem, eflatun, menekşe rengi

Uğurlu Çiçekleri: Beyaz gül, yasemin, zambak, hanımeli, nilüfer
Uğurlu Kokuları: Leylak, menekşe

Madeni: Gümüş

İdeal Meslekleri: Ev işleri ve eve ait tüm meslekler uzmanı, otelci, ev kadını, denizci, ana okulu öğretmeni, tarihçi, antikacı, müze müdürü, balıkçı, hemşire.

Sağlık: Yengeç burcu vücutta herseyden önce mideyi yönetir. Süt bezleri de bu burcun yönetimi altındadır. Bunlardan başka lenf bezleri, rahim, vücut salgıları ve beynin sağ tarafı da Yengeç burcu tarafından idare edilir.

Sevgi ve Aşk İliskileri: Cinselliği yerinde olmakla beraber Yengeç burcu mensupları daha çok duygusaldırlar. Yengeç romantik ve idealisttir. Platonik sevgi onda cinsellikten önce gelir. Karşı cinsten gereğinden fazla sevgi talep ederler. Sevgi onun için çok önemlidir ve kabuğuna çekilmiş gibi görünen Yengeç sevgi sözkonusu olunca birdenbire değişiverir.

Olumlu Özellikleri: Nazik. Hassas. Sempatik. Merhametli. Düş gücü yüksek. Analık ve babalık duygulan güçlü. Vatansever. Yuva sevgisi. Israrlı. Becerikli. İyi eş. Tutumlu.

Olumsuz Özellikleri: Aşın duygusal. Züppe. Dağınık. Kuşkucu. Değişken. Kıskanç. Zayıf karakterli. Kendine acıma meyilli. Sabit olamamak. Değişken duygular.

ASLAN BURCU - (24 Temmuz - 21 Ağustos)

Ekim ayı sizin için seyahat, eğitim ve yer değişikliği fırsatlarına odaklanmanız gereken bir dönem olacak. Bu süreçte aynı zamanda yakın çevrenizde kadersel değişimlerle karşılaşabilirsiniz.

Ekim ayının ilk yarısında, para, finans, ameliyat, seyahat ve eğitim gibi konularda kararlar almanız gerekebilir. 14 Ekim’deki tutulma, yakın çevre, eğitim, seyahat ve kardeşlerle ilgili yeni başlangıçlar ve olaylar getirebilir. Bu süreç sizin için olumlu sonuçlanabilir, ancak Plüton’un etkisi nedeniyle günlük rutin düzeninizde değişiklikler ve çalışma hayatınızda krizler yaşanabilir. Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmek önemlidir.

Ekim ayının ikinci yarısında, kariyer, seyahat, yurt dışı, ev ve aile temalarında değişimler ve krizler yaşanabilir. Bu dönemde kişisel egonuzdan ziyade teslimiyet ve uyum önemli olacaktır. Kaderinizde önemli değişimler ve dönüşümler yaşanabilir.

Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için, yeni eğitim fırsatlarına veya seyahatlere açık olabilir ve finansal konularda dikkatli bir planlama yapabilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınıza özel bir ilgi göstermek, Plüton’un etkilerine karşı daha dirençli olmanıza yardımcı olabilir. Kariyerinizdeki değişimlere ve aile hayatınızdaki gelişmelere daha açık bir bakış açısıyla yaklaşmak, bu süreci daha verimli hale getirebilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Ateş grubu. Sabit. Sıcak. Erkek.

Anahtar Kelimeler: Yüce gönüllü. Gurur.

Yöneticisi: Güneş

Uğurlu Sayısı: 1 ve 4

Uğurlu Günü: Pazar

Uğurlu Taşları: Pırlanta, safir, necef

Uğurlu Renkleri: Sarı, turuncu, kehribar rengi

Uğurlu çiçekleri: Orkide, san gül, krizantem

Uğurlu Kokuları: Portakal çiçeği, misk, san yasemin, zenen

Madeni: Altın

İdeal Meslekleri: Artist veya aktör. İdareci, öğretmen, profesyonel sporcu, astrolog, kuyumcu, komisyoncu.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Aslan burcu aşkta ve sevgide çok şey beklediği gibi aynı zamanda da alicenaptır. Kendisi de kendinden bu konuda pek çok şey verir. Adeta verdiklerinden gurur da duyar. Aslan burçluların cinsellikleri güçlüdür. Ateşli bir sevgili oldukları söylenebilir. Sevdiğinde bütün benliğiyle sever. Aslanla geçinmek pek zor değildir.

Olumlu Özellikleri: Yüce gönüllülük. Cömertlik. Yaratıcılık. Babalık. Fedakarlık. Üstünlük. Yaratıcılık. Neşe. İyi organizasyon. Açık zihin. Teatral.

Olumsuz Özellikleri: Otorite. Diktatörlük. Zorbalık. Tantana. Züppelik. Tolerans göstermemek. Sabit fikirlilik. Kuvvet deliliği. Kendini beğenmişlik.

BAŞAK BURCU - (22 Ağustos - 23 Eylül)

Ekim ayı sizin için iş hayatında başarılı ve finansal değişimlerin yaşandığı bir dönem olacak. Maddi kazançlarla ilgili önemli adımlar atmaya başlıyorsunuz.

Ekim ayının ilk yarısında, partnerlik, ortaklık, miras, finans veya sağlıkla ilgili bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ancak 14 Ekim’deki tutulma, kazançlar ve para konularında yepyeni başlangıçları müjdeliyor. Bu dönemde ani ve beklenmedik değişiklikler ve kararlar alabilirsiniz. Özellikle borsa veya yatırım yaparken dikkatli olmanız önemlidir. Bir para girişi olabilir ve bu fırsatı önceden plan yaparak değerlendirebilir veya finansal ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ekim ayının ikinci yarısında, finans, ameliyat, sağlık, yurt dışı, eğitim veya yer değişikliği gibi konularda kararlar alabilirsiniz ve bu değişiklikler hayatınıza olumlu katkılarda bulunabilir. İletişim, seyahat ve yakın çevrenizle ilgili finansal konularda krizler yaşanabilir, ancak sonuç sizin için olumlu olacaktır.

Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için, finansal planlama yapmanın yanı sıra iletişim becerilerinizi kullanarak iş hayatınızı ve finansal durumunuzu iyileştirebilirsiniz. Ayrıca, ani değişikliklere karşı hazırlıklı olmak ve acil ihtiyaçlarınıza yönelik mantıklı yatırımlar düşünmek önemlidir. İşte bu dönemde finansal dengeyi korurken, aynı zamanda geleceğe yönelik hedeflerinizi göz önünde bulundurmanız gerekebilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Toprak grubu, dişi, soğuk

Anahtar Kelimeler: Tenkitçi. Analizci.

Yöneticisi: Zeka, hareket ve dil

Temsilcisi: Merkür yıldızı

Uğurlu Sayısı: 5

Uğurlu Günü: Çarşamba

Uğurlu Taşları: Mavi safir, koyu necef, zebercet

Uğurlu Renkleri: Açık san, açık mavi

Uğurlu Çiçekleri: Lavanta, sarı menekşe, peygamber çiçeği, açelya, gündüz sefası

Uğurlu Kokuları: Leylak, lavanta, limon çiçeği

Madeni: Cıva

İdeal Meslekleri: İstatistikçilik, muhasebecilik, sekreterlik, öğretmenlik, müfettişlik, sağlık kurumlarında herhangi bir görev, ustalık.

Sağlık: Basak burcu kalın ve ince bağırsakları yönetir. Ayrıca sinir sistemi ve midede de söz sahibidir. Sağlığına son derece meraklıdır. Başak burcuna mensup kişiler tam birer hastalık hastasıdır. Hiçbir rahatsızlıkları olmadığına inandırılmaları güçtür.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Genellikle evlilik Başak burcundan olanlar için dünden hevesli oldukları bir kavram değildir. İlişkilerinde duygusal değil, mantıkçıdırlar. Cinselliğe önem vermez ve istek duymazlar. Bu konuda utangaç davranırlar.

Olumlu Özellikleri: Analizcilik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Cana yakınlık. Temizlik. Titizlik. Alçak gönüllülük. Giyim merakı. Hesap kafası. Esprili konuşma. İyilik isteği.

Olumsuz Özellikleri: Hastalık hastası. İşgüzar. Aceleci. Aşırı tenkitçi. Aşırı titiz. Kolay beğenmez. Geleneklere sıkı bağlı. Aşın meraklı.

TERAZİ BURCU - (24 Eylül - 23 Ekim)

Ekim ayı sizin için içsel bir dönüşüm ve güzellik arayışıyla dolu bir zaman olacak.

Ekim ayının ilk yarısında, çalışma hayatı, sağlık, ortaklık ve evlilikle ilgili bazı belirsizliklerle karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde yaşam temposu hızlanabilir ve biraz yorgun hissedebilirsiniz. Ancak 14 Ekim’deki Halkalı Güneş tutulması, hayat görüşünüzde, sosyal çevrenizde ve yakın ilişkilerinizde önemli değişikliklere işaret ediyor. Aile içinde sorumluluklar nedeniyle bazı gerginlikler yaşanabilir.

Ekim ayının ikinci yarısında, evlilik, ortaklık, finans, harcamalar ve kazançlarla ilgili yeni bir aşamaya geçebilirsiniz. Artık önemli kararlar almanız gereken bir döneme giriyorsunuz. Bu döneme kadar finansal yapınızı gözden geçirmeniz ve düzenlemeniz önemlidir. Ayrıca bekar Teraziler için evlilik veya yeni bir ortaklık kurma olasılığı da söz konusu olabilir.

Bu dönemi kendinize daha fazla odaklanarak ve içsel dengeyi koruyarak değerlendirebilirsiniz. Yoga, meditasyon veya kendinizi geliştirmeye yönelik diğer aktiviteler, içsel huzurunuzu artırmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda, yakın ilişkilerinizi daha sağlam temellere oturtmak ve finansal planlarınızı gözden geçirmek için bu zamanı kullanabilirsiniz. Kararlarınızı dikkatlice düşünmek ve kendinizi yeni fırsatlara açmak, bu dönemi daha olumlu ve yapıcı bir şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Hava Grubu. Öncü. Erkek. Sıcak

Anahtar Kelimeler: Uyumluluk. Beraberlik.

Yöneticisi: Sevgi, güzellik ve güzel sanatlar

Temsilcisi: Venüs

Uğurlu Sayısı: 6

Uğurlu Günü: Cuma

Uğurlu taşları: Opal, pembe topaz, pembe kuvars.

Uğurlu Renkleri: Mavi, yeşil ve pembenin açık tonları

Uğurlu Çiçekleri: Pembe gül, krizantem, gardenya

Uğurlu Kokuları: Yasemin, Orkide, fulya, gardenya

Madeni: Bakır

İdeal Meslekleri: Modacı, desinatör, saç modacısı, resepsiyonist, hokkabaz, diplomat, güzellik uzmanı, dekoratör, balerin, sanat eleştirmeni, hukukçu.

Sağlık: Terazi burcu vücutta böbrekleri yönetir. Ayrıca bel ve omurga bölgesi bu burcun yönetimi altındadır. Soğuk algınlıkları, romatizma, siyatik gibi rahatsızlıklara bu burç mensuplarında sıkça rastlanır. Bu kişiler bulaşıcı hastalıklara karşı da oldukça dayanıksızdırlar. Sırtlarından da her zaman şikayetçilerdir.

Sevgi ve Aşk İliskileri: Terazi burçlular aşk hayatında hem kafa uyuşmasına hem de duyguların uyumuna büyük önem verirler. Belirli bir kişiye aşık olmak yerine genellikle aşka aşık olma eğilimindedirler. Platonik aşkın yanında cinsellik onun için daima ikinci planda gelir. Her şeye rağmen flörtçü bir mizaca sahiptir.

Olumlu Özellikleri: Güzellik, güzel sanatlara yetenekli. Sevimlilik. Uyumluluk. Zerafet. Romantik. Diplomatik. İncelik. Çekicilik. İdealist. Tarafsız. İyi niyetli. İyi ortak. İyi siyasetçi. Kreatif ve alımlı. Akıllı.

Olumsuz Özellikleri: Kararsız. Alıngan. Hafiflik. Değişkenlik. Flörtçü. Dengesizlik. Aldatabilir oluşu. Tembellik. Çabuk fikir değiştirme. Tesir altında kalmak.

 AKREP BURCU- (24 Ekim - 23 Kasım)

Ekim ayı sizin için sağlık ve maneviyatınıza odaklanmanız gereken bir dönemi işaret ediyor. Bu dönemde farkındalığınızın ve bakış açınızın büyük bir değişim geçirmesi olası.

Ekim ayının ilk yarısında, çocuklar, tatil planları ve hobiler gibi konular önem kazanabilir. Aynı zamanda gizli düşmanlarla veya ilişki ve ortaklığınızla ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. 14 Ekim’deki tutulma, bilinçaltınızı, psikolojinizi ve gizli düşmanlarınızı içeren konularda yeni başlangıçlar yapmanız gerektiğini işaret ediyor. Bu dönemde bilinçaltınızdaki korkuları anlama ve çözme şansınız olabilir.

Ekim ayının ikinci yarısında, çalışma hayatınız, sağlığınız, evlilik veya ortaklık gibi konularda uzun süredir devam eden belirsizlikler ve kaos daha net bir şekilde ortaya çıkabilir. Bu dönemde tartışmalar artabilir ve hayatınızı değiştirecek önemli kararlar almanız gerekebilir.

Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için, sağlığınıza özen göstermek ve manevi açılımlarınıza odaklanmak önemlidir. Meditasyon, yoga veya ruhsal gelişim aktiviteleri gibi yöntemlerle içsel dengeyi bulabilirsiniz. Aynı zamanda, ilişkilerinizde ve çalışma hayatınızda daha açık iletişim kurmak ve sorunları çözmek için bu dönemi kullanabilirsiniz. Bu süreç, içsel büyüme ve dönüşüm için bir fırsat sunabilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif, Su grubu, Sabit, Dişi

Anahtar Kelimeler: Sezgi. Kıskançlık.

Yöneticisi: Yeni şartlar temsilcisi Pluto ve ananevi olarak cazibe, savaş, seks

Temsilcisi: Mars

Uğurlu Sayısı: 9 ve 13

Uğurlu Günü: Salı

Uğurlu Taşları: Füme, altın, gümüş, topaz, koyu kuvars

Uğurlu Renkleri: Koyu kırmızı, bordo, siyah, kızıl kahve

Uğurlu çiçekleri: Koyu kırmızı lale, kırmızı begonya, kırmızı karanfil.

Uğurlu Kokuları: Zambak, okaliptüs, manolya–

Madeni: Plütonyum

Olumlu Özellikleri: Sırdaş. Duygularım belli etmez. Gerçek dost. Cazibeli. Güçlü. Seks sembolü. Çalışkan. Kararlı. Unutmaz. Güçlü sezgiler. Güçlü duygular. Yüksek imajinasyon. Anlayışlı. Dikkatli. Yüksek analiz gücüne sahip. Sevgi. Pişmanlık.

Olumsuz Özellikleri: Kindar. Kuşkucu. Kıskanç. Alıngan. Dik kafalı. Suskun. Akrep gibi, zehirleyici. Alaycı. Ben merkezci. İhtiraslı.

 YAY BURCU - (24 Kasım - 22 Aralık)

Ekim ayı sizin için sosyal ilişkiler ve aşk hayatınız açısından önemli değişimlerin yaşandığı bir dönem olacak.

Ekim ayının ilk yarısında, ev, aile, aşk, çocuklar veya hobilerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. 14 Ekim’deki tutulma ise sosyal çevrenizde, topluluklar veya derneklerde yeni fırsatlar ve açılımlar getirebilir. Kariyerinizi olumlu etkileyecek kişilerle tanışma şansınız artabilir. Bu dönemde arkadaş çevrenizi değiştirerek daha fazla sosyalleşebilirsiniz.

Ekim ayının ikinci yarısında, aşk, çocuklar, hobiler ve sanatla ilgili belirsizlikler daha net bir hale gelecek. 1,5 yıldır yaşadığınız karmaşa artık sona eriyor ve önemli kararlar almanız gerekecek. Aynı zamanda çalışma arkadaşlarınız ve sağlığınızla ilgili konular ön plana çıkabilir. Gizli düşmanlar, hastane veya psikolojik durumlar sizi meşgul edebilir.

Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için, sosyal çevrenizle daha fazla etkileşimde bulunmak ve yeni insanlarla tanışmak için açık olabilirsiniz. Aynı zamanda içsel dengeyi korumak ve duygusal olarak dengeli kalmak önemlidir. Karar verme süreçlerinizde, geleceğiniz için önemli olanı göz önünde bulundurmak ve içsel rehberliğinizi takip etmek size yardımcı olacaktır. Bu dönemdeki değişimler sizi daha güçlü ve olgun bir Yay yapabilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Ateş Grubu. Erkek

Anahtar Kelimeler: Genişlik. Serbestlik. Araştırıcılık.

Yöneticisi: Neşe, bolluk, zenginlik temsilcisi Jüpiter

Uğurlu Sayısı: 3

Uğurlu Günü: Perşembe

Uğurlu Taşları: Lazuli, turkuaz, lapis

Uğurlu Renkleri: Mor, menekşe, mavi, leylak, erguvan

Uğurlu çiçekleri: Süsen, leylak, benekli zambak, mor salkım, pembe karanfil, ortanca–

Uğurlu Kokuları: Şebboy, menekşe, nergis, turunç, tarçın

Madeni: Teneke

İdeal Meslekleri: Filozof, hakim, avukat, profesör, yabancı diller uzmanı, yayıncı, konuşmacı, seyahat acentesi elemanı, kütüphaneci, kitap pazarlamacısı, çevirmen.

Sağlık: Yay burcu karaciğeri yönetir. Ayrıca uyluklar ve dişler de bu burcun yönetimi altındadır. Üst bacaklar da bu burçtan etkilenir. Sinir sistemleri biraz zayıftır. Sabırsızları bazı kazalara neden olur. Soğuk algınlığı ve romatizmaya sıkça rastlanır. Sinirsel hastalıklara da yatkındırlar. Karaciğerle ilgili rahatsızlıklara yakalanmaları olasıdır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Evlilik ilişkisi pek Yay burcuna göre değildir. Yay burçlular macera sever ve kısıtlamalardan hoşlanmayan kişilerdir. Her türlü sevgi onlar için çekicidir. Değişik kişilerle aşk maceraları yaşayabilirler.

Olumlu Özellikleri: Keyifli. Neşeli, iş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün. Dışa dönük. Dindar. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.

Olumsuz Özellikleri: Aşırı iyimser. Gürültücü. Sorumsuz. Kaprisli. Ani ilgi. Çabuk bıkmak. Sabırsızlık.

OĞLAK BURCU - (23 Aralık - 20 Ocak)

Ekim ayı sizin için kadersel değişimlerin ve önemli kararların gündemde olduğu bir dönem olacak. Bu ayın getireceği fırsatları değerlendirmeye hazır olun.

Ekim ayının ilk yarısında, seyahat, eğitim, kardeşler ve iletişim konularında bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Karar verme sürecinde zorlanabilirsiniz. Ancak 14 Ekim’deki Güneş tutulması, beklenmedik evlilik teklifleri gibi sürprizler getirebilir. Ayrıca kariyer hayatınızda beklenmedik değişiklikler, terfiler veya yeni iş fırsatları da gündeme gelebilir. Bu dönemde yaşayacağınız değişimler başlangıçta zor olabilir, ancak sabır ve azimle bu değişimlere adapte olabilirsiniz. 2024’ün ortalarına doğru, üzerinizdeki yüklerin hafiflemeye başlayacağı bir döneme gireceksiniz.

Ekim ayının ikinci yarısında, aşk, çocuklar, hobiler ve sanat gibi konularda önemli kararlar almanız gerekebilir. Bu dönemde kaos yaşanabilir ve tartışmaların içinde bulunabilirsiniz. Ancak sonuçların sizi korkuttuğunuz gibi olmayacağını unutmayın. Aynı zamanda ev, aile ve kariyerle ilgili değişikliklerin gündeme gelebileceği bir dönem olabilir. Kariyer değişikliği ile ev değişikliği kararı da sizin için önemli olabilir.

Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için, açık fikirli olun ve geleceğe yönelik hedeflerinizi gözden geçirin. İçsel gücünüzü bulmak ve değişimlere uyum sağlamak için sabırlı olun. Ayrıca ilişkilerinizde açık iletişim kurmak ve sevdiklerinizle duygusal olarak bağlarınızı güçlendirmek önemlidir. Bu süreç, hayatınızdaki farklı alanlarda yeni fırsatların kapısını açabilir ve sizi daha güçlü bir Oğlak yapabilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Toprak grubu. Dişi. Soğuk. Baş.

Anahtar Kelimeler: İhtiyatlılık. Hesaplılık. İhtiras.

Yöneticisi: Disiplin– Temsilcisi: Satürn

Uğurlu Sayısı: 8

Uğurlu Günü: Cumartesi

Uğurlu Taşları: Kırmızı kuvars, lal, kara kehribar

Uğurlu Renkleri: Duman rengi, kurşuni, koyu kahve, koyu nefti, koyu lacivert–

Uğurlu Çiçekleri: Siyah gül, gece sefası, kadife çiçeği, pembe kamelya

Uğurlu Kokuları: Çam, fesleğen, ful, kamelya

Madeni: Kurşun

İdeal Meslekleri: Matematikçi, politikacı, bilim adamı, öğretmen, makinist, çiftçi, müzisyen, mimar, inşaatçı, diş doktoru.

Sağlık: Oğlak burcu geleneksel olarak kemikleri yönetir. Bunun yansıra dişler, deri ve dizler de bu burcun yönetimi altındadır. Disiplinli bir burç olan Oğlağın genellikle sağlığı yerindedir. Ancak kötü açılarla kemik kırılmaları, diş problemleri ve romatizma bu burçta en sık rastlanan rahatsızlıklardır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Oğlak burcu mensupları genel olarak sevgilerini belli etmemeye çalışırlar. Onlar için bu tip ilişkiler adeta bir telepatik alışveriş halindedir. Oğlak çoğunlukla cinsel acıdan çok güçlü sayılmaz. Kadın oğlaklar için frijit denilir. Ancak bu yanlış bir yargıdır. Oğlak kadını sadece güven duymak ister.

Olumlu Özellikleri: Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli. İhtiyatlı. Disiplinli. Plancı. Espri gücü. Düzenli. Sebatkar. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba. Mülkiyetçi.

Olumsuz Özellikleri: Eğilmez. Dik başlı. İhtiraslı. Kötümser. Kuşkucu. Kindar. Sert. Karamsar. Yalnızlık meraklısı.

KOVA BURCU - (21 Ocak - 19 Şubat)

Ekim ayı sizin için seyahatler, yurt dışı programları, eğitim ve hukuksal alanlara odaklanmanız gereken bir dönem olacak.

Ekim ayının ilk yarısında, para, kazançlar, eğitim ve seyahatlerle ilgili bazı zorluklar yaşayabilirsiniz, ancak bu süreç sonunda size olumlu gelişmeler getirebilir. 14 Ekim’deki güneş tutulması, yurt dışı seyahatleri, eğitim fırsatları, hukuki konular veya yer değişiklikleriyle ilgili güzel gelişmelere işaret ediyor. Bu dönemde bilinçaltı korkularınızın tetiklenmesi nedeniyle bazı rahatsızlıklarınız tekrarlayabilir, bu yüzden içsel denge ve sağlık konularına dikkat etmek önemlidir. Ayrıca gizli düşmanlardan korunmak için dikkatli olmalısınız.

Ekim ayının ikinci yarısında, eğitim, seyahat, kardeşler, yakın çevre veya sosyal medya gibi konularda belirsizlikler daha net bir hale gelecek. Aynı zamanda evinizle veya ailenizle ilgili yeni kararlar almanız gerekebilir. İş hayatınızda yoğun çalışıp çatışma veya tartışma içinde olabilirsiniz. Bu dönemde daha stratejik bir yaklaşım benimsemek ve iş ilişkilerinizi dengelemek önemlidir.

Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için açık fikirli olun ve yeni deneyimlere açık olun. Yurt dışı seyahatleri veya eğitim fırsatlarını değerlendirmek için mükemmel bir zaman olabilir. Aynı zamanda sağlığınıza ve içsel dengenize önem vermek, bilinçaltı korkularınızla başa çıkmak için önemlidir. İş yaşamınızdaki zorluklara karşı sabırlı olun ve daha stratejik bir yaklaşım benimseyerek başarıyı yakalayın. Bu dönemdeki değişimler sizi daha bilinçli ve güçlü bir Kova yapabilir.

KİMLİK BİLGİLERİ

Pozitif. Hava grubu. Sabit. Sıcak. Erkek.

Anahtar Kelimeler: Orjinalite. Bağımsızlık

Yöneticisi: Değişiklikler, ani başlangıçlar ve sonlar

Temsilcisi: Satürn

Uğurlu Sayısı: 4

Uğurlu Günü: Cumartesi

Uğurlu Taşları: Yeşim, ametist

Uğurlu Renkleri: Gece mavisi, çivit, fıstıkî ve yosun yeşili.

Uğurlu Çiçekleri: Sümbül, menekşe, portakal çiçeği, kar topu

Uğurlu Kokuları: Zencefil, viyolet, sümbül, yasemin

Madeni: Uranyum

İdeal Meslekleri: Bilim adamı, astrolog, astronom, telsizci, havacılıkla ilgili bir meslek, sosyolog, yazar, röntgen uzmanı, arkeolog, mucit, nörolog, bilgisayarcı.

Sağlık: Kova burcu dolaşım sistemini ve baldırları yönetir. Ayrıca üreme organları da onun yönetimi altındadır. Kova genel olarak sağlıklı bir burç sayılır. Ancak yönettiği organlara göre bazı hastalıklar bu burç mensuplarında sıkça görülen rahatsızlıklardır.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Genellikle Kova burcu mensuplarının ilişkileri arkadaşlarından kaynaklanır. Çünkü o sevgilisinin aynı zamanda arkadaşı da olmasını ister. Belirli birine uzun süre aşık kalmak Kova burcu insanını sıkabilir. Cinselliğe fazla önem vermez. Sevgi ise onun için bencil bir duygu değildir. Bu konuda da her konuda olduğu gibi insancıl düşünür.

Olumlu Özellikleri: Hümanist. Bağımsız. Dost. Mucit. Orijinalist. Reformist. Sadık. Vefalı. İdealist. Entelektüel. Yeniliğe meraklı. Değişikliği sever. Geçmişe bağlı.

Olumsuz Özellikleri: Umulmadık gariplikler. İsyankârlık. Muhalif. Sabit fikirli. Gelenekleri zorlayıcı. Çılgın, tartışmaya meraklı. Dikkati çekmek ister. Çılgın. Kendini beğenmiş. Olmayacak hayaller…

BALIK BURCU - (20 Şubat - 20 Mart)

Ekim ayı sizin için maddi kazançlar, finansal yapılanmalar ve gelirlerinizi arttırma zamanı olacak. Tutulma döngüleri, hayatınızda önemli değişimlerin başlangıcını müjdeliyor.

Ekim ayının ilk yarısında, fiziksel değişimler, ilişkiler, ortaklıklar ve maddi konularla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Ayrıca finansal kazançlarınızı düzenlemek ve daha sağlam bir temel oluşturmak için adımlar atabilirsiniz. 14 Ekim’deki güneş tutulması, finans, miras, sağlık, ödemeler, vergiler ve borçlar gibi konularda yeni başlangıçlar getirebilir. Bu dönemde beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilirsiniz, ancak güçlü insanların desteği yanınızda olacak.

Ekim ayının ikinci yarısında, maddi gelirler, para, çevresel faktörler ve eğitimle ilgili bir buçuk yıl süren dönem sonuçlanabilir. Bu süreç, uzun vadeli ve kalıcı gelirlerle ilgili olumlu gelişmeler getirebilir. Ancak borçlar ve ödemeler konusunda dikkatli olmanız gerekecek. Ayrıca sağlığınızı bu dönemde öncelikli bir konu olarak ele almalısınız.

Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için finansal planlama yapın ve harcamalarınıza dikkat edin. Aynı zamanda sağlık ve yaşam tarzınıza daha fazla özen göstermek, uzun vadeli refahınız için önemlidir. İlişkilerinizde ve ortaklıklarınızda dengeli bir yaklaşım benimsemek de başarıyı artırabilir. Tutulma döngüleri, hayatınıza yeni bir başlangıç getirecek fırsatları simgeliyor, bu yüzden cesurca adımlar atın ve potansiyelinizi maksimum düzeye çıkarın.

KİMLİK BİLGİLERİ

Negatif. Su grubu. Değişken.

Anahtar Kelimeler: Etkili. Bulanıklık.

Yöneticisi: Hayaller temsilcisi Neptün ve ananevi olarak, neşe, bolluk, zenginlik

Temsilcisi: Jüpiter

Uğurlu Sayısı: 3 ve 7

Uğurlu Günü: Perşembe

Uğurlu Taşları: Kan taşı, akuamarin

Uğurlu Renkleri: Deniz yeşili, açık gri, gümüş, leylak, morumsu mavi

Uğurlu çiçekleri: Nilüfer, yasemin, beyaz gül, inci çiçeği, beyaz zambak

Uğurlu Kokuları: Manolya, leylak, zambak, turunç

Madeni: İyot

İdeal Meslekleri: Denizcilik, şair, kimyager, uyuşturucularla ilgili tüm uğraşlar, psikiyatrist, psikolog, cankurtaran, balıkçı, eczacı.

Sağlık: Balık burcu vücutta ayakları yönetir. Ayrıca sinir sistemi üzerinde de söz sahibidir. Balık burcu mensuplarında en çok rastlanan rahatsızlıklar alkol veya uyuşturucu maddelerden gelen rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıklara sıkça rastlanır. Ayrıca ayaklarını üşütmekten dolayı da çokça soğuk algınlığı başlarına iş açar. İlaçlara karşı da çok duyarlıdırlar.

Sevgi ve Aşk İlişkileri: Sevgi ve aşk ilişkilerinde Balığın oldukça mistik yaklaşımları vardır. O sevgiyi bir bütünle birleşmek gibi addeder. Ancak biraz ürkek olduğu için o aşktan bu aşka kaçıp gider. İkili ilişkilerinde aşırı duygusal, kolayca incinen hassas bir yapıya sahiptir. Balıkların çok azı sıradan cinsel ilişkilere girmeye eğilimlidir. Sonuçta iyi bir sevgilidir.

Olumlu Özellikleri: Alçak gönüllü. Şefkatli. Sempatik. Hassas. Adapte olabilir. Etkili. Anlayışlı. Nazik. Sezgili. Renkli hayaller. Derin duygular. Sevgiye düşkünlük. Merhametli. Güzel sanatlarda başarılı. İyi niyetli. Yardımsever.

Olumsuz Özellikleri: Belirsizlik. İhmalcilik. Gizlilik. Kolay dağılmak. Zayıf arzular. Kararsızlık. Mücadeleci değil. Karamsar. Çekingen. Alıngan.

01 Eki 2023 - 23:09 - Astroloji

Mahreç  Gülçin Birinci


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.