Yalı Çapkını Oyuncuları: Renkli Bir Dizi Kadrosu

Yalı Çapkını oyuncu kadrosu merak ediliyor. Yalı Çapkını dizisinde birbirinden önemli oyuncular yer almaktadır. Peki Yalı Çapkını oyuncuları kimdir? İşte Yalı Çapkını hangi karakteri kim canlandırıyor? tüm soruların yanıtları gunebakis.com.tr'de

Gülçin Birinci
Gülçin Birinci Tüm Haberleri

Yalı Çapkını oyuncularının isimleri merak uyandırdı. Yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Burcu Alptekin'in oturduğu, senaryosunu Mehmet Barış Günger'in yazdığı ve hikayesi Gülseren Budayıcıoğlu olan “Yalı Çapkını” dizisi oyuncuları kimlerdir ve hangi oyuncunun hangi karakteri canlandıracağı merak konusu..

İşte sizler için, merak edilen tüm soruların yanıtlarını alacağınız haberimiz.. 

 YALI ÇAPKINI DİZİSİNİN GEÇMİŞ VE ŞİMDİKİ OYUNCU KADROSU

Yalı Çapkını dizisi oyuncuları kimdir? Yalı Çapkını oyuncu kadrosundaki isimler ve karakterleri.. 

OYUNCULAR 

Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir, Çetin Tekindor, Şerif Sezer, Gülçin Santırcıoğlu, Emre Altuğ, Gözde Kansu, Ersin Arıcı, Beril Pozam, Doğukan Polat, İrem Altuğ, Öznur Serçeler, Hülya Duyar, Diren Polatoğulları, Sezin Bozacı, Yiğit Tuncay, Buçe Buse Kahraman, Selen Özbayrak, Umut Gezer, Muhammed Mustafa

Afra Saraçoğlu - Seyran

Güzel oyuncu Afra Saraçoğlu Yalı Çapkını oyuncu kadrosunda. 2 Aralık 1997 de Mersin de dünyaya gelen Afra Saraçoğlu 25 yaşının içindedir. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde oyunculuk eğitimi alan Afra Saraçoğlu Fazilet Hanım Ve Kızları dizisi ile dünyanın tanıdığı ve güzelliği ile dünyayı sallayan bir oyuncu olmuştur. Son dönemde Kötü Çocuk ve İyi Oyun gibi filmler çeken Afra Saraçoğlu Kardeş Çocukları ve Öğretmen dizileri ile ekranlarda tutunamayınca Yeşilçam isimli internet dizisinde yer almıştır. Oyuncu Mert Yazıcıoğlu ile sevgili olan Afra Saraçoğlu 1.70 cm boyunda ve 48 kilo ağırlığındadır.

Seyran: Kazım ve Esme'nin küçük kızı. Ablası gibi Antep'in parmakla gösterilen genç kızlarındandır. En az ablası kadar güzel ve eğitimlidir. Okuyup kendi ayakları üzerinde durmanın hayalini kurar.Merhametli, sevgi dolu ama yeri geldiğinde de hırçınlaşabilen bir kızdır. İnatçılığı ve azmiyle kendi hayatının kontrolünü eline almak için mücadele etmekten asla vazgeçmez.

 Öznur Serçeler – Asuman

Emret Komutan dizisinden de hatırlayacağınız Öznur Serçeler, Yalı Çapkını oyuncuları arasında Asuman karakterine can veriyor. Güzel oyuncu Öznur Serçeler, 10 Ekim 1987 tarihinde Kayseri’de dünyaya gelmiştir. Yalı Çapkını dizisinin dışında Deccal, Recep İvedik 7, Dolunay, Erkenci Kuş gibi daha birçok yapımda boy göstermiştir.

Asuman: Fuat'ın eşidir. Saygın bir ailenin kızıdır. İyi kalpli, duygusal bir kadındır. Dış ticaret mezunudur ama hiç çalışmamıştır. Fuat'la görücü usulü başlayan ilişkisi aşk evliliğine dönüşmüştür. Evliliklerindeki tek sorun, Asuman'ın henüz çocuk sahibi olamamasıdır. Asuman için bu çok önemli bir sorun olmasa da çevresindekilerin tavırları sebebiyle giderek yalnızlaşmıştır.

Mert Ramazan Demir – Ferit

UFO, Çıplak, Öğretmen gibi yapımlar rol alan Mert Ramazan Demir, Yalı Çapkını oyuncuları arasında Ferit karakterine can veriyor. Mert Ramazan Demir, 25 Kasım 1998 tarihinde Bakırköy, İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Ferit: Halis Ağa'nın torunu, Orhan ve Gülgün'ün küçük oğlu. Ferit şeker hastasıdır. Hem hastalığı hem evin küçük oğlu olması sebebiyle daha çocukluktan itibaren fazlaca şımartılmış ve çoğu isteğine evetdenilmiştir. Üniversiteyi yurt dışında okuması sebebiyle de ailenin kurallarını çok fazla içselleştirememiştir. Bu kurallarla çatışma halindedir. Yakışıklı, uçarı, deli dolu, eğlenceli ve çapkındır fakat henüz hiç aşık olmamıştır.

Beril Pozam – Suna

Birçoğunuzun Afili Aşk, Ada Masalı gibi yapımlardan hatırlayacağı Beril Pozam, Yalı Çapkını oyuncuları içinde Suna karakterine can vermekte. 170 cm boyunda ve 57 kilo olduğu bilinen güzel oyuncu, 20 Kasım 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Suna: Kazım ve Esme'nin büyük kızı. Antep'in parmakla gösterilen genç kızlarındandır. Hem çevreye göre daha eğitimli, hem de güzeldir. Hayali, mutlu bir yuva kurup yaşadığı konaktan kurtulabilmektir. Kardeşini ve annesini çok sever. İkisi için de her şeyi göze alabilecek yapıdadır.

Buçe Buse Kahraman – Pelin

Yine genç ve güzel isimlerden bir tanesi olan Buçe Buse Kahraman, Yalı Çapkını oyuncuları arasında Pelin karakterine can veriyor. Baş Belası, Ben Gri, Kötü Çocuk gibi yapımlarda rol alan Buçe Buse Kahraman, 1 Nisan 1996 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda Uyanış: Büyük Selçuklu, Yasak Elma, Çarpışma gibi yapımlarda da rol alan güzel oyuncu, 170 cm boyundadır.

Pelin: Ferit'in sevgilisidir. Güzel sanatlar seramik bölümünde okumakta ailesinden ayrı yaşamaktadır. Ferit'in ara ara başka kızlarla da olduğunu bilir ama önemsemez. Çünkü sorun çıkarırsa Ferit'in onu terk edeceğini düşünür. Ferit'e duyduğu aşkla gururu arasında çatışma halindedir.

Gülçin Santırcıoğlu – İfakat

Osmanlı Tokadı, Elveda Rumeli gibi yapımlardan hatırlayacağınız Gülçin Santırcıoğlu, dizide İfakat karakterine can veriyor. Andropoz, Kara Ekmek gibi yapımlarda da rol alan başarılı oyuncu, 25 Temmuz 1977 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.

İfakat: Korhan ailesinin dul kalmış büyük gelini. Çok genç yaşta Halis Ağa'nın uygun görmesiyle yalıya gelin olarak gelmiştir. Daha yirmili yaşlarının başında bir trafik kazası sonucu hem kocasını hem de karnındaki bebeğini kaybetmiştir. Üstüne kayınvalidesinin de kalbi bu yaşananlara dayanamamış ve aile peş peşe acı kayıplar yaşamıştır. Halis Ağa, oğlunun emaneti olarak gördüğü İfakat'in yaralarını sarmış onu yalının hanımı olarak konumlandırmıştır. İfakat, ailenin çıkarlarını her şeyden ve herkesten önemli görür. Korhan soyadına leke gelmemesi için, yapabileceklerinin sınırı yoktur.

Sezin Bozacı – Esme

Yalı Çapkını dizisinde Seyran ve Suna’nın annesi Esme karakterini canlandıran oyuncu Sezin Bozacı, 5 Aralık 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İkimizin Yerine, Anons, Kırmızı Oda ve Leyla ile Mecnun gibi yapımlarda rol alan deneyimli oyuncu, 162 cm boyundadır. Leyla ile Mecnun dizisinde ise Nezaket karakterine can vermiştir. Leyla ile Mecnun dizisinin tüm kadın oyuncularını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Esme: Ev kadını. Suna ve Seyran'ın annesi, Kazım'ın eşi. Yoksul bir ailede büyümüştür. Eğitimsizdir. Evlenirken fikri dahi sorulmamıştır. Evlendikten sonra kocası Kazım, cahil olduğu için yanına yakıştıramamış, evde adeta bir hizmetçi gibi konumlandırmıştır. Esme ise bunları yadırgamayan, hayatın doğal akışı olarak gören bir kadındır. Esme'nin tek motivasyonu kızlarının iyi birer evlilik yapıp mutlu olmalarıdır.

İrem Altuğ – Sultan

Yola Çıkmak, Vazgeç Gönlüm gibi yapımlarda rol alan İrem Altuğ, Yalı Çapkını oyuncuları arasında Sultan karakterine can veriyor. İrem Altuğ, 15 Eylül 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Altın Portakal Ulusal Film Yarışması En İyi Kadın Oyuncu Ödülü bulunan İrem Altuğ, 165 cm boyundadır. İrem Altuğ aynı zamanda, Masum, Ihlamurlar Altında, Direk Aşk, Çukur, Nar gibi daha birçok yapımda rol almayı başarmıştır.

Sultan: Yalının hizmetlilerindendir. İbrahim'in eşi, Dicle ve Fırat'ın annesi. Alımlı ve şuh bir kadındır. Ortaokul mezunudur. İyi, sevgi dolu bir annedir. Çocuklarının veya ailesinin risk altında olduğunu hissederse yapabileceklerinin sınırı yoktur. İnsanları manipüle etme konusunda çok beceriklidir.

Emre Altuğ – Orhan

Bir zamanlarda şarkılarıyla gündeme damga vuran Emre Altuğ, dizide Orhan karakterine can veriyor. Çağla Şikel ile evlenip boşanan Emre Altuğ, 14 Nisan 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Emre Altuğ, şarkılarının yanı sıra eski zamanlarda Ahmet Kural, Hande Subaşı, Rojda Demirer gibi isimler ile birlikte Elde Var Hayat adlı dizide Kenan karakterine can vermiştir.

Orhan: Halis Ağa'nın oğlu. Ferit ve Fuat'ın babası. Orhan başarılı bir iş adamıdır ama Halis Ağa'nın el yeteneği ona geçmemiştir. Bu yüzden işinde ne kadar başarılı olursa olsun babasını memnun edememiştir. Oğullarına kendine tanınandan daha fazla özgürlük tanısa da onlardan tek isteği Halis Ağa'ya karşı başını öne eğdirmemeleridir. Babasının isteğiyle hiç tanımadan Gülgün'le evlenmiştir. Karısına karşı duyduğu his aşk değil sevgi ve kabullenmişlik olmuştur. Merhametli, anlayışlı ve ruhsal olarak yalnız bir adamdır.

Çetin Tekindor – Halis Ağa

Karadayı, Babam ve Oğlum, İçerde gibi daha onlarca yapımda boy gösteren deneyimli oyuncu Çetin Tekindor, dizide Halis Ağa karakterine can veriyor. Çetin Tekindor, 16 Temmuz 1945 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Daha önce Zerrin Tekindor ile evlilik yaşayan başarılı oyuncu, Yılan Hikayesi, Av Mevsimi, Küçük Ağa ve Ayla gibi daha birçok yapımda rol aldı.

Halis Ağa: Korhan ailesinin reisi. Ferit'in dedesi. Ülkenin en iyi sadekar ustalarından biriyken, yaşlılığın getirdiği hastalıklar sebebiyle geriye çekilmiş ve işleri oğlu Orhan'a devretmiştir. Yine de hala tüm önemli kararları Halis Ağa vermektedir. Otoriter, kuralcı, sert mizaçlı bir adamdır. Bir taraftan odasında mücevher işlemeye çalışarak kendi bedenine meydan okurken, tuttuğu günlüklerle de yaşadığı iç hesaplaşmaları ortaya serer.

Yalı Çapkını oyuncuları arasında şu isimler de yer alıyor;

Selen Özbayrak (Dicle): Konağın hizmetlilerindendir. İbrahim ve Sultan'ın kızıdır. Açık lisede okumaktadır. Pek başarılı bir öğrenci sayılmaz, yaşadığı hayatı da sevmez. Kıskanç bir yönü vardır.

Şerif Sezer (Hattuç): Kazım'ın halasıdır. Esme, Suna ve Seyran da ona hala diye hitap ederler. Otorite sahibi, sert mizaçlı bir kadındır. Zamanında Antep'in parmakla gösterilen kızlarından biriyken babası onu kimseyle evlendirmemiştir. Babası ölene kadar hem psikolojik hem fiziksel şiddete uğramış ve bu şiddeti içselleştirmiştir. O yüzden Kazım'ın kızlarına karşı sert tavırlarını destekler.

Gözde Kansu (Gülgün): Orhan'ın karısı, Ferit ve Fuat'ın annesi. Orta sınıf bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Üniversitede mimarlık okurken Halis Ağa'nın oğlu Orhan'a uygun görmesi sonucu hiç tanımadan Orhan'la evlenmeyi kabul edip okulu bırakmıştır. Zamanla kendini çok geliştirmiş ve ailenin vitrin gelini rolünü üstlenmiştir. Gülgün, yaşanılan olaylarla yüzleşmekten kaçınan, ne olursa olsun görmezden gelmeyi seçerek hayatına devam edebilen bir kadındır.

Hülya Duyar (Şefika): Hülya Duyar 1970 yılında Sivas da dünyaya gelmiştir. 52 yaşında ki usta oyuncu kuaför ve makyaj sanatçısı olarak  girdiği dizi çekimlerinde şimdi yardımcı başrol olarak yer almaktadır. Evlat Kokusu, Karagül, Nefes Nefese ve Doğduğun Ev Kaderindir gibi dizilerde çok büyük bir oyunculuk örneği gösteren Hülya Duyar 1.60 metre boyunda ve 90 kilo ağırlığındadır. Hülya Duyar bekardır.

Ersin Arıcı (Abidin): Ferit'in koruması ve şoförüdür. Fakat aralarında daha çok abi – kardeş ilişkisi vardır. Babası o daha çocukken ölmüş, annesi yeniden evlenmiştir. Üvey babasının onu istememesi neticesinde çocuk yaşta okulu terk edip İstanbul'agelmiştir ve çoğu tekin olmayan pek çok işte çalışmıştır. Yıllar geçip büyüdükten sonra, bir gece şans eseri Orhan'ın hayatını kurtarır ve o gün bu gündür yalıda çalışır. Annesi ile ilişkisi sebebiyle kadınlara karşı güvensizdir.

Doğukan Polat (Fuat): Yalının büyük oğlu, Ferit'in abisidir. Aklı başında, sorumluluk sahibi çalışkan biridir. Ferit'in aksine bir kez bile taşkınlık yapmamış, ondan beklentileri karşılamak için var gücüyle çalışmış çabalamıştır.Kendi istek ve arzularını hep geri planda bırakmıştır. Eşi Asuman ile görücü usulü tanışsalar da birbirlerine âşık olmuşlar ve evlenmişlerdir. Baba olmayı çok istemektedir. Ama henüz çocuğu olmamıştır.

Diren Polatoğulları (Kazım): Seyran ve Suna'nın babası, Esme'nin kocasıdır. Antep'in sayılan sevilen isimlerindendir. Fakat evde hem karısına hem de kızlarına psikolojik şiddet uygular. Kazım karısı Esme'ye ilk görüşte aşık olmuştur. Fakat evlendikten sonra karısını cahil, ezik, görgüsüz bularak yanına yakıştıramamıştır. Hatta karısını sevdiği için kendine kızıp, sırf bu sebeple ona şiddet uyguladığı da olmuştur. Bu sebeple de kızlarının eğitimine bolca para harcamıştır. Kızlarını geleceğinin teminatı olarak görmektedir.

Yiğit Tuncay (Latif): Halis Ağa'nın hizmetini görür ve yalıdaki diğer çalışanlardan sorumludur. Yalıda aynı tip giyinse de giyim kuşamına düşkün, zarif ve titiz bir adamdır. Dışarıya çıkacağında, diğer hizmetliler şıklığına gıpta ile bakarlar. Tatlısert bir adamdır. Otoritesini bağırarak değil, bakışlarıyla kurar. Halis Ağa'ya yürekten bağlıdır ama onun hastalanmaması veya mutsuz olmaması için çok önemli sırları Halis Ağa'dan gizlediği de olmuştur.

Cansu Fırıncı (İbrahim): Halis Ağa'nın şoförü. Sultan'ın eşi Dicle ve Fırat'ın babasıdır. Karısına aşkla bağlıdır. İyi niyetli, sevgi dolu hoş sohbet bir adamdır. Kalp kırmaktan çekinir. Halis Ağa'nın yalıya çekilmesinin ardından ufak tefek getir götür işlerine de bakmaya başlar. Zengin olma hayalleri kurar ve bunu gerçekleştirebilmek için risk almaktan çekinmez. Cansu Fırıncı, Mahkum dizisinde bir savcıya hayat verdi. İsmini Kırgın Çiçekler dizisi ile duyurmuştu. Cansu Fırıncı  Mehmetcik Kut-ul Amare ve Payitaht Abdulhamid gibi tarihi projelerde yer almış ve bu yönü ile de çok başarılı bulunmuştur. Cansu Fırıncı mart 1982 de Ankara’da dünyaya gelmiştir ve 40 yaşındadır. Ege Üniversitesi Tiyatro Bölümünü bitirmiştir.

Umut Gezer (Yusuf): Seyran'la liseden sınıf arkadaşıdırlar. Aralarında çocukça başlayan çekim zamanla artmış ve sevgili olmuşlardır. Yusuf, babasını küçükken kaybetmiş ve çocukluğundan itibaren annesine destek olmak için çalışmak zorunda kalmıştır. Yusuf'un gerçekleri Seyran'ın hayalleriyle çatışmaktadır.

Menderes Samancılar (Necip Usta): Kolsuz Necip İstanbul’un en ünlü değerli taş işlemecilerinden biridir. Son olarak Zümrüdüanka dizisinde Behram karakteri ile yer alan Menderes Samancılar Yalı Çapkını oyuncu kadrosuna kolsuz Necip karakteri ile yer alacak. Menderes Samancılar 1954 Adana doğumludur ve 68 yaşının içindedir. Asmalı Konak dizisi ile tiyatrodan oyunculuğa geçen Menderes Samancılar son olarak Asi, Sıla ve Güvercin gibi bir çok dizi de yer almıştır.

Mine Tugay (Defne): Yalı Çapkını dizisinde Defne Orhan’ın ilk aşkıdır. Lise de Orhan ile aynı okulda olan Defne şimdilerde önemli bir derginin genel yayın yönetmenidir. Son dönemde Masum ve Güzel ve Merve Kült dizilerinde başarı ile yer alan Mine Tugay 28 Temmuz 1978 Konya doğumludur ve 45 yaşındadır. Medcezir dizisi ile tanınan son dönemde Çilek Kokusu, Paramparça ve Zalim İstanbul dizilerinde yer alan Mine Tugay 1.70 cm boyunda ve 57 kg ağırlığındadır. Mine Tugay Kanal D genel müdürü Murat Saygı ile sevgilidir.

Fırat Çelik (Efe): Fırat Çelik Yalı Çapkını oyuncu kadrosunda dahil oldu. Son dönemde Saklı dizisinde yer alan Fırat Çelik  25 Mart 1981 de Almanya doğumludur ve 42 yaşının içindedir. Fatmagül’ün Suçu Ne?Gönül İşleri ve Poyraz Karayel  yer aldığı önemli dizilerdir. 1.75 cm boyunda olan Fırat Çelik dizi de 5 bölüm yer alacak.

Tufan Gökpınar (Serter): Serter, Pelin’in Ferit’ten sonra çıkmaya başladığı çocuktur. Son olarak Bir Küçük Gün Işığı dizisinde yer alan Tufan Gökpınar Yalı Çapkını oyuncu kadrosuna Serter karakteri ile dahil olacak. Miss & Mr Model of Turkey 2021 2. si olan Tufan Gökpınar Yalı Çapkını dizisinde Ferit’in rakibi olacak.

Hakan Aydın (Serter’in Dayısı): Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Maho karkateri ile yer alan Hakan Aydın Yalı Çapkını dizisine konuk oyuncu olarak dahil olacak.

Toprak Sağlam (Zerrin): Yalı Çapkını dizisinde Zerrin karakterine hayat verecek Toprak Sağlam 9 Ekim 1985 doğumludur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 166cm boyunda ve 56kg olan oyuncu daha önce Elkızı, Şeref Sözü, Güvercin, Delibal  gibi yapımlarda yer almıştır. Zerrin, Pelin’in annesidir.

Muhammed Mustafa (Carlos): Yalı Çapkını'nda Carlos konağın hizmetlilerindendir. Green Menajerlik oyuncusu. Muhammed Mustafa ilk oyunculuk kariyerine Yalı Çapkını dizisiyle başladı.

31 May 2023 - 02:36 - Film-Trend

Mahreç  Gülçin Birinci


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.