Rüyada Kedi Görmek: Gizem ve Bağımsızlığın İfadeleri

Rüyada kedi görmek ne anlama gelmektedir? Rüyada siyah kedi görmek, rüyada beyaz kedi görmek nedir? Rüyada sizi bir kedinin ısırması ne anlama gelir? Hepsi ve daha fazlası haberin devamında.. gunebakis.com.tr

Gülçin Birinci
Gülçin Birinci Tüm Haberleri

Rüyada kedi görmek, kişinin çocuk sahibi olacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi kadın ise, eşinden ötürü biraz sıkıntı çekeceğine, çevresinde düşmanlar olacağına dair yorumlanır. Rüyada kedi görmek, oldukça laubali ve etrafındaki insanları kandıran, samimiyetsiz, iki yüzlü erkek şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi görmek pek çok yorumcuya göre, kişinin çocuk sahibi olacağı şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda rüya sahibinin kadın ve evli olması durumunda; eşinden dolayı birtakım sıkıntılar yaşayacağına, çevresindeki insanlar ile arasının bozulacağına delalet eder.

Kedi figürü aynı kahve falında olduğu gibi; nankörlük, ara bozma gibi anlamları ifade eder. Rüyada görülen kedi, içinde bulunulan duruma ve olaya göre laubali, samimiyetsiz ve iki yüzlü bir erkeği de temsil eder.

Farklı yorumculara göre çocuk sahibi bir kadının rüyasında kedi görmesi; çocuğuna karşı fazla zorlayıcı bir tutum gösterdiğini, eğitim açısından çocuğunu daraltacak davranışlar sergilediğini ve bu konuda gereksiz bir çaba sarf ettiğini işaret eder.

Bazı yorumlarda kedi görmek zinadan meydana gelen ve ıssız bir yol üzerinde bırakılmış bilinmeyen kız çocuğuna işaret eder.

Eğer ruhunuz daralmışsa ve mutsuzluğa doğru adım adım ilerlemekle meşgulseniz, bu doğru.

Rüyada Kedi Saldırması 

Kedilerin varlıkları her zaman altıncı hislerle bağlantılı olarak görülür. Kediler sezgileri yüksek hayvanlardır. Bu sebeple rüya sahibinin kendisine kedi saldırdığını görmesi; sezgileri konusunda daha dikkatli olması ve onları dinlemesi aynı zamanda kendine daha iyi bakması gerektiği anlamına gelir.

Rüyanızda kedi gördüyseniz ciddi hastalıklar sizi bekliyor olabilir.

Rüyanızın detayına indiğimizde kedi ile kavga ettiyseniz, bu ciddi hastalıkların göstergesi olarak yorumlanır. Eğer gördüğünüz rüya sabah saatleri içerisindeyse, 6 gün ila 666 gün arasında devam edecek ciddi bir hastalık geçirebilirsiniz.

Rüyada Kedi Kovalamak 

Rüya sahibinin rüyasında kedi kovalaması, kendisini sorumlu hissettiği yanlış davranışlar, inançlar ya da fanteziler olarak yorumlanır. Kedi kovalamak, kanıtlanmamış bencil inançları ifade eder. Rüyasında kedi kovalayanların gerçek yaşantılarında başarısız oldukları düşüncesi olduğu şeklinde yorumlanır. Diğer tabirlere göre ise kedi kovalamak para, güç ya da öbür insanlardan daha üstün olma gibi tanrısal inançlara delalet edebilir.

Güzel günler ve evlilik yolunda doğru adımlar da sizi bekliyor olabilir

Eğer rüyanda kedi taşladıysanız güzel günler geçireceksiniz. Hayırlı bir kısmet ile yoluna devam edecek ve evliliğin hemen ardından yüzünde nurlar ile doğan bir çocuk sahibi olacaksınız.

Rüyada Sarı Kedi Görmek

Rüyada görülen sarı kedi özgürlük temsilidir. Rüya sahibi hayatının kontrolünü ele almaya çalışan ve özgürlüğünü arzulayan biridir. Bağlılık fikrinden nefret eden bu kişi çevik ve esnek yapısıyla içinde bulunduğu sorunlu durumlardan çıkmayı çok iyi bilir. Rüyada görülen sarı kedi, farklı ve yeni yöntemler öğrenmek veya bir tutumu değiştirmek durumunda kalmaya delalet eder.

Rüyada Eve Beyaz Yeni Kedi Girdiğini Görmek

Rüya sahibinin haneye yeni doğan beyaz kediler görmesi, eve az ama sık aralıklarla para gireceği şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda kedilerin çiftleştiğini gören rüya sahibine bolluk ve bereketin geleceği söylenir. Yeni doğmuş beyaz kedi her zaman bereketi ifade eder.

Rüyada Yavru Kedi Görmek 

Rüyada görülen yavru kedi, kişiye yardımcı olacak bir bahçıvan, temizlikçi ya da benzeri biri gibi yorumlanır. Rüya sahibinin işlerini basitleştiren ve gündelik koşuşturması esnasında yetişemiyor olduğu işlere koşacak, eksik kalan durumları tamamlayacak ve arkasını toplayacak birinin varlığına işaret eder. Diğer bir yoruma göre ise rüyayı gören kişinin birinden vefasızlık göreceğini tabir eder.

Rüyada Yavru Kedi Sevmek

Rüyasında yavru kedi seven kişi, kendiyle barışıktır. Çoğu yorumcuya göre rüyada yavru kedi seven kişi hayata olumlu yönden yaklaşır ve en kötü durumlarda bile her zaman bir umut besleyerek yoluna devam edebilir.

Rüyada Yavru Kedi Beslemek

Yavru kedi beslediğini gören rüya sahibi, zamanında yardım etmiş olduğu kişiler tarafından gelecekteki iş yaşantısında parasal anlamda destek göreceği şeklinde yorumlanır. Daha öncesinde yardımcı olduğu bu kişilerin, her durumda maddi desteklerini eksik etmeyecekleri söylenir. Aynı zamanda rüya sahibinin de yardımsever biri olduğu ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada Dişi Kedi Görmek

Rüyada görülen dişi kedi, kişiye aynı anda hem fayda hem de zarar sağlayacak bir duruma işaret eder. Farklı yorumlar değerlendirildiğinde dişi kedi, kötü karaktere sahip bir kadın ile karşı karşıya kalınacağını gösterir.

Rüyada görülen dişi kedi eğer evcilse; bu rüya sahibinin içindeki sıkıntılarını aşacağını ve bunlardan kurtulacağını ifade edebilir. Eğer sokak kedisi ise; çevresinde yer alan bir kişinin kendisine yönelik tutumu sonucu problemli bir durumda yer alabileceğini gösterir.

Rüyadaki evcil dişi kedinin tırmaladığını görmek, yaklaşık bir senelik zaman dilimi içerisinde rüya sahibinin mutluluk ve huzura erişeceğini ve bunun kalıcı olacağını anlatır. Aynı zamanda eve gelecek bereketin işaretçisidir.

Fakat bir diğer yorumcuya göre rüyadaki dişi kedi iki yüzlü ve kurnaz bir kadın olma şeklinde de açıklanabilir.

Rüyada Siyah Kedi Gördüm 

Siyah kedi gören rüya sahibinin; yakın bir dönem içerisinde herhangi bir sebebe tabii olarak, anlatılamayacak kadar sıkıntılı ve huzursuz bir hissiyatla başa çıkmak durumunda kalması beklenir. Siyah kedi gören rüya sahibi, diken üstünde geçireceği bir dönem yaşayacağını anlamalıdır. Rüya sonrasında yaşanılan sorunlardan kurtulmak ve çıkış noktası bulmak adına çaba gösterilmelidir.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek 

Beyaz kedi görmek, rüya sahibinin çok yakın bir dönemde aile ve iş yaşantısında sorunlu ve sıkıntılı bir döneme gireceğine delalet eder. Rüyasında beyaz kedi gören kişi, azim ve sabır ile bu sorunları aşacaktır. Beyaz kedi gören rüya sahibi, sorunlar karşısında sabırlı olması durumunda refaha kolayca kavuşacaktır.

Rüyada Beyaz Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada görülen beyaz kedi yavrusu, kişinin iş yaşantısındaki kazancının ve iş bolluğunun azalacağına ve bu duruma karşı tedbir almazsa zor bir dönem geçireceğine işaret eder. Aynı zamanda rüyayı gören kişi; yakınındaki eş, dost ve akrabalarından biri ile sorun yaşayacağını anlatır.

Rüyada Beyaz Kedi Yavrusunu Sevmek 

Rüyasında beyaz kedi seven kimse; yaptığı bazı hatalar sebebiyle yolunda giden işleri kendisinin zora soktuğunu ve bu yüzden sorun yaşadığına işaret eder. Kendi yarattığı sorunların kişiyi sıkıntılı ve üzüntülü bir döneme sokacağını ifade eder. Aynı zamanda diğer bir yoruma göre ise rüyada beyaz kedi sevmek, aile içinden birinin büyük bir üzüntü yaşayacağı yönünde yorumlanır.

Rüyada Konuşan Kedi Görmek

Rüya sahibinin konuşan bir kedi görmesi onun duygusal yönden fantezilere bağlı olduğunu ya da daha fazla objektif olması gerektiğini ifade eder. Aynı zamanda hayatını başka insanlara karşı ifşa etmeye korktuğu bir yalan etrafında yaşandığı da yorumlanır.

Rüyada Kedi Görmek Neye İşarettir?

Rüyada kedi görmek kimi yorumculara göre bolluk ve bereketin simgesi olacağı anlamını taşır. Başka bir yoruma göre ise kişinin hayat sorunlarıyla çok meşgul olduğunu gösterir. Bir borcu varsa ödemekte zorlanabileceğini anlatır.

Kediler itaatkar olmayan ve ani hareketleri olan hayvanlar olmalarından dolayı, asiliğin simgesidir. Başına buyruk hareket eden kediler, rüyada yaşanacak sorumları temsil eder. Fakat bu sorunlar genel olarak geçici ve küçüktür.

Rüyada Kedi Tırmalaması 

Rüya sahibi bir kedinin kendisini tırmaladığını görüyorsa, kendinin ya da çevresindeki diğer insanların mükemmel olduğuna dair kapalı bir inancı taşımaktadır. Fazla hassas ve koruyucu olduğunuz bir yanılsamanın içerisinde buna bağlı bir şekilde yaşadığınızı simgeler. Kanıtlanamayan şeylere agresif bir tutumla dikkat gösterdiğinizi belli eder. Rüya sahibi kendisini tırmalayan kediyi korkutmuştur. Bu da kendisinin mükemmel olmadığını düşünmesi demektir.

Aynı zamanda rüya sahibinin kedi tırmalaması görmesi dengesizliği ya da yanılgıyı gösterir. Kötü kötü bağlı olduğumuz ve inandığımız imkansız, korkutucu ya da aşırı şeylerin temsilidir. Rüyada görülen kedi tırmalaması, gerçekleşmesi mümkün olmayan fırsatlardan dahi korktuğunuzu gösterir.

Rüyada Kedi Doğurmak

Rüya sahibinin rüyasında kedi doğurması, yanlış varsayımları olduğunu ve bu varsayımlar üzerinden korkular biriktirdiğini gösterir. Kediler, hayatınızda bir şeyin netlik kazanmadığında ve kanıtlanmadığında, umutsuzluğa düştüğünüzü ve korktuğunuzu yansıtır. Rüyada kedi doğuran kimse gerçek hayatında tam anlamıyla umutsuzluk ya da depresiflik içerisindedir.

Rüyada Kedi Kovalamak 

Rüyasında kedi kovaladığını gören kimse; bilinçaltı yoluyla verilen bu kehanetin rüya sahibini zor zamanlar için uyardığını işaret eder. Önemli olaylar birbiri ardına gelebilir. Rüya sahibi kendini yabancı, dışlanmış, reddedilmiş ya da terk edilmiş gibi hissedeceği bir durumun içine girebilir. Bu durumda kaçmak, uzaklaşmak ya da çevredeki tehlikeyi savmak isteyebilir.

Rüyada Ölü Kedi Görmek

Rüyada ölü kedi görmek, kişinin sahip olduğu mal varlığını har vurup harman savuracağını göstermektedir. Bir başka tabire göre ise bu rüyayı gören kişinin ihtiyaç sahibi birine yardım edeceğidir. Rüyayı gören kişinin etrafına güven verdiği söylenmektedir. Kişinin zaman içinde huzur ve rahata kavuşacağını gösterir. Huzur ve refah içinde yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Kedinin Doğurduğunu Görmek

Rüyada kedinin doğurduğunu görmek, rüya sahibinin kısa süre içerisinde kendine yeni bir hayat kuracağına işarettir. Bunun yanında kedi doğurmasını müjdeleyici rüya olarak yorumlayan tabirciler de vardır. Rüyada kedinin doğurmasını hayırlı evlatla yorumlayanlar da olmuştur. Ayrıca kısa süre içerisinde alınacak haberler ile kişinin hayatında önemli değişmeler olacaktır. Yaşanacak olan gelişmelerle hayatının seyri değişecek olan rüya sahibi mesleki anlamda önemli konumlara gelecektir.

Kedinin doğurması kadar kedinin hamile olmasının üzerinde duran tabirciler de olmuştur. Rüyada kedinin hamile olduğunu görmeniz şefkatli bir kadına işarettir. Ayrıca bu rüyayı husumet sahibi bir kadına yoran yorumcular da olmuştur.

Rüyanızda İkiz Kedi Görmek

Rüyanızda ikiz kedi görmek, kendi ihtiyaçlarınızı başkalarının ihtiyaçları ile dengelemeniz gerektiği anlamına gelir. Kendine dikkat etmeyi unutma ve başkaları için her zaman endişelenme. Bir evde dolaşıp dolaşan binlerce kediyi rüyada görmek, yaşamınızdaki yön eksikliğini gösterir. Hayatında, önemli olanın görüşünü kaybettiğin için çok fazla şey oluyor. İki başlı bir kedi hayal ederseniz, kararsızlık anlamına gelir; Bir şey hakkında karar veremezsin. Alternatif olarak, rüya aynı zamanda çevrenizden kolayca rahatsız olduğunuz anlamına da gelebilir.

Rüyada Gri Kedi Görmek

Rüyada gri kedi görmek, kişinin son dönemde hayatının çalkantılı bir süreçte olduğuna işarettir. Kısa vadede yaşanacak olan olumsuzluklara rağmen ilerleyen dönemde bu olumsuzlukların hayra döneceğine işaret eder. Rüyada gri kedi görülmesini hayırlı evlat olarak yorumlayan tabirciler de vardır. Rüya sahibi bugüne kadar evlatlarından yana bir kısım sorunlar yaşamış olsa da bundan sonraki süreçte evlatlarından yana yüzü gülecektir. Hayırlı evlat, beraberinde bereketli kazanç da getirecektir.

Rüyada Kedi Almak

Rüyada kedi aldığını görmek, aile hayatında kazanılacak olan mutluluk ve sevince delalet eder. Rüyada kedi almak, rüya sahibinin insanlar tarafından saygı gören ve sevilen birisi olacağı demektir. Kişinin uzun çalışmalar sonucu zafere ulaşacağı, neşesinin yerine geleceği olaylar yaşayacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Kedi Emzirmek

Rüyada kedi emzirdiğini görmek, yaşamın güzel hale geleceğine, sorunların varlıklı kişiden destek sayesinde çözüm bulacağına delalet eder. Rüyada kedi emzirmek rüyayı görenin çocuğunun güzel makama geleceği demektir. Kedini emzirdiğini gören kişi huzura, refaha, berekete, paraya kavuşacağı manasına da gelmektedir.

Rüyada Kedi Boğmak

Rüyada kedi boğduğunu görmek çevresindeki insanların kalplerini kırdığına, bu yüzden o kimselerin gönlünü alması gerektiğine işaretle tabir olunur. Rüyada kedi boğmak bazen de evlilikle yorumlanmakla birlikte, bekâr kimsenin rüyasında kediyi boğmaya çalıştığını görmesi; o kişinin muhtemelen evleneceğine yorumlanır.

Rüyada Kedi Tüyü Görmek

Bir kimsenin rüyasında kedi tüyü görmesi; o kimsenin içinde bulunduğu bu günlerde kendini sağlıklı ve güçlü hissedeceğine ve bütün işlerini de kolaylıkla halledeceğine tabir olunmaktadır. Bir başka yoruma göre rüyada kedi tüyü görmek, kişinin sevinç ve feraha kavuşacağına, başkaları ile dostluk ve arkadaşlık kuracağına delalet eder.

Rüyada Büyük Kedi Görmek

Erkek kedi evladın, düşmanın, hırsızın ve söz taşımanın işaretidir. Rüyada kocaman büyük bir kedi görmek kişinin şanlı ve büyük kimseler nezdinde yüksek mevkiye çıkacağı demektir. Rüyanızda büyük kedi görmeniz bir kişiyi arkasından çekiştireceğinize tabir edilir. Bazı tabircilere göre rüyada büyük kedi görülmesi rüyayı gören kişinin önemli bir işten büyük kazanç sağlayacak ve üstün, önemli biriyle uzun süre dost olacak anlamına gelir. Bazen büyük kedi hüzün ve kederdir. Rüyada iri yarı kocam kedi gücü ve yaratıcılığı temsil ettiği gibi kötü şans ve talihi de ifade etmektedir.

Rüyada Kedi Sevmek, Sevdiğini Görmek

Rüyada kedi sevmek rakiplerinizin size zarar veremeyeceğine işarettir. Rüyada sevdiğiniz kedi miyavlayan bir kediyse dost ve arkadaşlarınızın tavsiyelerini dikkate almanıza yorumlanır. Rüyada eğlenmek ve oynamak için kedi sevmek ise sevince işaret eder. Kedi sevdiğini görmek, çoğu kez yüksek mevkideki insanlarla dostluk kurulacağı demektir. Rüyada kedi sevmek başarıya ulaşmaya, yardımlaşmaya, ve yüksek makamlara gelmeye işaret eder. Bu da kişinin aile yaşantısını olumlu yönde etkilemeye işarettir.

Kişinin rüyasında kedi sevmesi, kendisini sevdirmeye çalışan kimseye delalet etmektedir. Bazen de bu rüyanın tabiri vefasızlık anlamına gelir. Bu kedi sokak kedisiyse manasız ve akıl dışı söz kişiyi ifade eder. Kendini halka sevdirmeye çalışan kimse demektir. Bazen de kedi sevmek, evladı için didinen kadına işarettir. Kedi okşamak; eğer kedi sevimsizse liyakati olmayan birine gereğinden fazla önem verdiğinize yorulur. Bazen de söz ve şaka yapan insan manasına gelir. Rüyayı gören kimse kedi seviyorsa iyi bir dosttur. Kedi sevmiyorsa düşmandır.

Rüyada Eve Kedilerin Girmesi

Evinize kedi girdiğini görmek; evinize hırsız gireceğine işarettir. Kedinin evinizdeki bazı yiyecekleri yediğini görmek; hırsızın evden bir şey çalacağına delalettir. Bazı tabirciler, kediler, rüya sahibinin ev halkından olan hırsızdır, dediler.

Hamile Kedi Görmek

Rüyada görülen hamile kediler, şefkatli bir kadına delalet eder. Aynı zamanda şefkatli olduğu kadar husumetli bir kadını da ifade eder.

Rüyada Evde Kedi Görmek

Bir şahıs bir eve kedinin girdiğini görse, o eve hırsız girer. Eğer o evden bir şey almış çıktığını görse, o evden hırsız bir şey götürür. Rüyada ev kedisi bolluk ve bereket işaretidir. Rüyada ev kedisi görmek, ev halkına, akrabaya, mal ve nimete yahut yolculuk ve ayrılığa işarettir. Ayrıca evde kedi aşırı hırslılığı gösterir. Rüyada kedinin koşarak evden uzaklaşması ev bireylerinden birinin gurbete gitmesine çıkar.

Rüyada Bir Sürü Kedi Görmek

Halk dilinde nankör hayvan olarak bilinen kediler kötü arkadaşlara işaret eder. Kedi sürüsünün görülmesi kendinize çeki düzen vermenizi belirtir. Kötü alışkanlıkları olan arkadaşlar konusunda dikkatli olmanıza işaret eder.

Eğer rüyada bir sürü kedi görülüyorsa, bu çocuk sahibi olunacağına işaret eder. Kalabalık kedi sürüsü gören kişinin mutlu, huzurlu ve eğlenceli bir aile hayatı olduğu yorumlanır. Ancak rüya sahibi kadınsa, eşi nedeniyle bazı sıkıntılar yaşayabileceği de düşünülür. Ayrıca, kişinin çevresindeki insanların samimiyetsiz olduğu da yorumlanabilir.

Rüyada Kedi Saldırısına Uğramak

Rüyada kedinin saldırması rüya sahibinin rahat edeceği bir seneye delalet eder. Yabani ve vahşi kedinin saldırıp, çokça zahmet vermesi, rüya sahibinin eziyet ve meşakkat çekeceği şiddetli seneye işarettir. Saldıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rahatlığa yorulur.

Rüyada Kedi Kovalaması Görmek

Eğer rüyada kediyi kovalıyorsanız bu iyi anlam taşır. Rüyayı gören kişinin çalışmalarında yaşanacak güzel gelişmelere işaret eder. İş yaşantısında büyük başarılara imza atarak, makamda terfi edeceği yahut yüksek bir göreve geleceği anlamına gelmektedir. Bazen kedi kovalaması düşmanlığı açık olan düşmandır. Rüyanızda kedininiz kavoladığını görmeniz işlerinizde mücadele etmeniz gerektiğini belirtir. Rüyasında kedi tarafından kovalanan kişinin sağlığına da dikkat etmesine işaret eder. Kediyle yaptığa mücadele ve münakaşada mağlup olan kimse yakalandığı hastalık, üzüntü, sıkıntı ve kederinden acilen kurtulur.

Rüyada Kedi Kurtarmak

Yakın çevrenizi ihmal etmemeniz gerektiğini ifade eder. Ailenize ve çevrenize gereken ilgili göstermeniz gerektiğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin işe kendisini vermesini işlerinde başarıyı simgeler. Zor durumdaki bir kediyi kurtardığını görmek; evinizin güvende olacağına işarettir. Kediya olduğu yerde kurtarmak için çalıştığını görmek; mutlu olacağınız bir gelişmenin olacağına delalettir. Bazı tabirciler, kedileri kurturmak, rüya sahibinin mermet sahibi bir insandır dediler.

Rüyada Kedi Yıkamak

Anne iseniz, çocuğunuza karşı gereğinden fazla zorlayıcı davranıyor ve onun eğitimini çocuğunuzu sıkacak bir şekilde vermeye çalışıyorsunuz demektir. Rüyada evde beslediğin kediyi yıkamak sorunlarının çözüleceğine, sıkıntılarının biteceğine yorumlanır. Kişinin kediyi banyoya sokması borçlarının kapacağına delelettir. Aynı zamanda kedi yıkamak rüyayı gören kişinin, keyfinin ve neşesinin artacağına, problemlere çözüm bulunacağının işaretedir. Rüyada kedi yıkamak kendisi ile gururlanacağı işler yapacağına, artık kötü günler yaşamayacağına, mutlu ve huzurlu bir hayata sahip olunacağına işarettir.

Rüyada Kedi Eti Yemek

Rüyada kedi etinden yemek eldeki imkanları en iyi şekilde kullanıp bir iş yapılacağına aynı zamanda çalışkan bir kişi ile bir yola çıkılacağına ve kısa süre içinde bir eve sahip olunacağına alamettir. Bazı kerede rüyada kedi eti yemek ele geçecek mal demektir.

Rüyada Renkli Kedi ( Siyah Beyaz Benekli ) Görmek

Rüyada beyaz tüylü kedi görmek neşe ve sevince işaret sayılır. Benekli bir kedi görmek ise, yumuşak huylu bir kimse olarak yorumlanır. Veya o kimsenin yumuşak huylu bir kimseyle evleneceğine hükmedilir.

Rüyada siyah kedi görmek ise, uğursuzluğu, kıskançlığa ve düşmanlığa yorumlanır. Yada bu karakterde bir kimse ile arkadaş olmaya veya evlenmeye işaret sayılır.

Rüyada Tırmalayan Saldıran Vahşi Kedi Görmek

Bir kimse rüyada erkek bir kedi tarafından ısırıldığını görse, rüya sahibinin hastalanacağına işaret sayılır. Şayet tırmalandığını görürse, o evde bir kavganın olacağına hükmedilir. Şayet görülen kedi vahşi bir yaban kedisi ise, kavganın çok şiddetli olacağına yorumlanır.

 BAZI TABİRCİLERE GÖRE RÜYADA KEDİ GÖRMEK

Kedi görülmesi çeşitli çağrışımlar yapmaktadır. Ayrıca yorumcular arasında da en çok anlaşmazlığın bulunduğu konulardan biridir. Kimi zaman hizmetçi veya düşmana yorumlanır. Kimi zaman da ev halkından birine işaret eder.

Kedi bazen kederlenmeye, hüzünlenmeye ya da hastalığa çağrışım yapar. Bazen da hilebaz, kurnaz, sinsi bir kimseye işaret sayılır. Bazen ise kötü bir kadın olarak tanımlanır.

Bazen kedi, kadın için eziyete işaret eder. Evlat için ise, düşmana, hırsızlığa, zinaya veya vefasızlığa çağrışım yapar. Bazen da zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmeyen bir çocuk olarak da tanımlanır.

Bir kimse rüyada bir kediyi yakaladığını veya kestiğini, yahut öldürüldüğünü görse, rüya sahibinin bir hırsızı yakalayacağına işaret sayılır. Şayet kedi ile yaptığı mücadelede kaybettiğini görse, rüya sahibinin bir hastalığa yakalanacağına işarettir. Eğer kedinin kaçıp kaybolduğunu görür ise, o kimsenin hastalığının kısa bir zamanda geçeceğine hükmedilir.

Kimi yorumcular da, kediyi şaka yapan, maskaralıklar icat edip oynayan ve sahibine kendisini sevdirmeye çalışan insanlara benzetirler. Fakat böyle kimselerin sonuçta sahiplerini inciteceğini de vurgularlar.

Bir kimse rüyada kedisini sattığını görse, rüya sahibinin mallarını başkalarına dağıtacağına işaret eder. Eğer kendisinin bir kedi olduğunu, ve bir minderde rahat uyuduğunu görür ise, o kimsenin sıkıntılı günler geçireceğine hükmedilir. Kendisinin kedi olduğu halde, başka bir kedinin hücumuna uğradığını ve onunla kavga ettiğini görse, rüya sahibinin kötü bir iş yapmak için ahlaksız bir kimse ile arkadaş olacağına ve sonunda onunla anlaşamayıp kavga edeceğine yorumlanır.

Rüyada bir kedi tarafından ısırıldığını görmek, hasta olacağına; bir ev kedisi tarafından ısırılmak, bu rüyanın aksine olarak, bu kimsenin, bu yılı rahat ve huzur içinde geçireceğine işarettir.

Rüyada kedisini sattığını gören, malini başkalarına dağıtır. Rüyasında bir ev kedisi olduğunu ve bir minderde uyuduğunu görmek, hayatında rahat yüzü görmemeğe, hiçbir iste dikiş tutturmamaya delalet eder. Kendisi kedi olduğu halde, başka bir kedinin hücumuna uğrayarak, onunla kavga ettiğini görmek, kötü bir is yapmak için ahlaksız bir insanla arkadaş olup, sonunda onunla anlaşamayıp, kavga edeceğine işarettir. Bazı yorumculara göre rüyada kedi görmek, kadınla da yorumlanır.

Abdülgani Nablusi ye göre; kedi, ev kadını için eziyete, evlat için düşmana, hırsızlığa ve zinaya veya vefasızlığa delalet eder. Böyleleri sonunda bir yolunu bulup mutlaka sahibini (kedi gibi) tırmalar ve incitir. Rüyada Van veya Ankara kedisi görmek, hayırlıdır, ikisi de, renkleri beyaz, tüyleri parlak ve uzun olduğu için, neşeye ve sevince delalet eder. Rüyada bir Siyam kedisi görmek, yumuşak huylu bir arkadaşla yorumlanır. Bekârsa bu huyda bir kadınla evlenmeye, evli ise uysal bir takım arkadaşları ile sohbete işarettir. Rüyada vahşi bir yaban kedisi görmek, kıskanç ve huysuz bir esle yorumlanır. Nablusi ye göre; rüyada kedi görmek keder, düşmanlık ve hüzün ile tabir olunur.

Ebu Sait El Vaiz e göre; kedinin tabirinde ihtilaf, anlaşmazlık vardır. Bazıları her şeyi koruyan bir hizmetçi, bazıları da ev halkından hırsız biri olarak yorumlarlar. Bazı tabirciler de, dişi kedi hilebaz bir ev kadındır, diyorlar. Kirmani'ye göre; rüyasında bir kedi öldürdüğünü gören, hırsızı tutar ve polise teslim eder.

Kedi eti iki türlü tabir olunur: Hırsızlık mal veya hırsızın kendi mali. Bir kedi ile oynayıp hayvanin kendisini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, uzun bir hastalığa tutulup, sonra iyileşmeye; şiddetli bir sıkıntıya tutulup sonra bundan kurtulmaya delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kedi, hizmetçidir.

Bazı tabirciler, kedi, rüya sahibinin ev halkından olan bir hırsızdır, dediler. Bazı tabirciler de kedinin dişisi hilekâr kötü bir hizmetçi kadındır, dediler. Kedi bir sahsın etrafında dolaşıp onu korumağa çalıştığı halde, o sahsa hem zararı ve hem de faydası dokunan bir adama nispet edilir. Bir kimseyi rüyada erkek bir kedi ısırsa veya tırmalasa o kimse hasta olur.

Eğer erkek olan o kedi vahşi ve yabani ise, onun rüyada ısırması daha şiddetlidir. Isıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rüya sahibinin rahat edeceği bir seneye işarettir. Rüyada bir kedi sattığını gören kimse, malini infak eder. Kedi eti yediğini gören kimse, sihirbazlık öğrenir.

Kedi olduğunu gören kimse, hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçinir. Bir şahıs bir eve bir kedinin girdiğini görse, o eve hırsız girer. Eğer o evden bir şey almış çıktığını görse, o evden hırsız bir şey götürür. Bir kediyi kestiğini veya öldürdüğünü ya da tuttuğunu gören kimse, bir hırsıza kavuşarak tutar ve ona galip gelir. Kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını gören kimse, bir hırsızın malından veya çelinmiş eşyadan bir şey alır.

Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını gören kimse, uzun bir hastalığa yakalanır. Sonra o hastalıktan kurtulur veya o sahsa şiddetli bir keder isabet eder. Sonra Cenabı i Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlık ve sevinç ihsan eder. Kedi ile yaptığı mücadele ve münakasada mağlup olan kimse yakalandığı hastalık, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eğer kedi kaybolursa. Hastalık veya üzüntü ve kederi fazlasıyla artar. Bazen bu rüya halk hakkında adalete veya dünyanın durumunun bozulmasına işarettir.

Bu rüya bazen de düşmanları def etmeye, işarettir. Bazen de kedi, evladın terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına işarettir. Rüyada kedinin bir insani tırmalaması veya kanını akıtması yahut gözünü çıkarması, düşmanlığı açık olan bir düşmana işarettir. Rüyada Misk kedisini görmek, sekil ve siması şerli görünen ve ahlaki iyi olan bir adama işarettir. Bazen kedi, zevce için cefaya, evlatta, düşmanlığa, hırsızlığa, zinaya, vefasızlığa, koguculuk yapmaya. Feryat ve figan etmeye işarettir. Bazen de kedi, zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmeyen çocuğa işarettir.

Bazen de kedi, söz ve saka yapan, manasız ve akil dişi söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevindirmeye çalışan ve bununla beraber bazı durumları dikkatten kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adama işarettir.

24 May 2023 - 02:40 - Rüya

Mahreç  Gülçin Birinci


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günebakış Trabzon Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günebakış Trabzon Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günebakış Trabzon Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günebakış Trabzon Haber değil haberi geçen ajanstır.