banner114

TÜRKiYE GEÇiLMEZ

15 TEMMUZ DESTANSI MÜCADELE

AK PARTİ Trabzon Milletvekili Salih Cora, 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin 5. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz’un bir işgal girişimi olduğunu vurgulayan Milletvekili Cora, Türkiye’nin istikbaline, milli iradeye ve demokrasiye bomba atıldığını söyledi. Cora, Türk milletinin o gece ortaya koyduğu destansı mücadelenin Türkiye ve dünya demokrasi tarihinde önemli bir milat olduğunu vurguladı.

15 TEMMUZ TIPKI ÇANAKKALE...

 “MİLLETLERİN tarihlerinde kader anları, dönüm noktaları olduğunu kaydeden Cora;  Toplumlar, bu dönüm noktalarında, geleceklerine yön verir. Anadolu'yu vatan kıldığımız Malazgirt zaferi, Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olduğumuz İstanbul'un fethi, dünyanın en güçlü ordularını dize getirdiğimiz Çanakkale zaferi, İstiklal Harbi, bizim tarihimizin köşe taşlarıdır. Bugün 5. yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz destanı ise bu iftihar silsilemizin günümüzdeki son halkasıdır.” diye konuştu.

15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ

TRABZON Valisi İsmail Ustaoğlu: “15 Temmuz; Tankın, topun, uçağın, modern silahların millet iradesi karşısında bir şey ifade etmediği, milletimizin tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi Kuva-i Milliye ruhu ile top yekûn vatan ve bayrak aşkıyla dolu sineleriyle mücadele ettiği çok önemli bir tarihtir. Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü hep şerefle yad edecek, bu uğurda şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayacak.”

15 TEMMUZ  İŞGAL GİRİŞİMİYDİ

ORTAHİSAR Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç 15 Temmuz’un, Türk tarihinin en karanlık, en bedbaht günlerinden bir tanesi olduğunu belirterek, “Esasında 15 Temmuz, ülkemizin zaman zaman maruz kaldığı demokrasinin rafa kaldırıldığı klasik darbelerden farklı olarak topyekûn yurdumuzun bir işgal girişimidir. Bilmeliyiz ki, FETÖ’yü yıllarca besleyen, kendi emelleri doğrultusunda kullanan odaklar hâlâ daha bu örgütten vazgeçmiş değillerdir.” ifadelerine yer verdi. 

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin 5. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz’un bir işgal girişimi olduğunu vurgulayan Milletvekili Cora, Türkiye’nin istikbaline, milli iradeye ve demokrasiye bomba atıldığını söyledi. Türk Milletinin o gece ortaya koyduğu destansı mücadelenin Türkiye ve dünya demokrasi tarihinde önemli bir milat olduğunu vurgulayan Cora, “Bizim milletimiz egemenliğin kayıtsız şartsız millete, yani kendisine ait olduğunu, milli iradeye kimsenin tahakküm edemeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.” dedi.

İŞTE O RUH YÜKSEK BİR RUHTUR

“Milletlerin tarihlerinde kader anları, dönüm noktaları vardır. Toplumlar, bu dönüm noktalarında, geleceklerine yön verir; millet olmanın, kardeşliğin, aynı kaderi paylaşmanın şuuruna varır.” diyen CORA, “Anadolu'yu vatan kıldığımız Malazgirt zaferi, Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olduğumuz İstanbul'un fethi, dünyanın en güçlü ordularını dize getirdiğimiz Çanakkale zaferi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen zaferle taçlandırdığımız İstiklal Harbi, bizim tarihimizin köşe taşlarıdır. Bugün 5. yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz destanı ise bu iftihar silsilemizin günümüzdeki son halkasıdır.

İşte o ruh yüksek bir ruhtur. Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk milleti cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle Türkiye’nin geçilemeyeceğini, bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun halen diri olduğunu göstermiştir. Milletimiz o gece geçmişte olduğu gibi ihanete de dirilişe de şehadetlik etmiştir.” ifadelerine yer verdi.

DEMOKRASİ KAZANMIŞTIR, MİLLETİMİZ KAZANMIŞTIR

Cora, “Çok şükür darbeye, darbecilere teslim olmadık. Başaramadılar. Gök kubbedeki ezan sadâsını susturamadılar, bayrağımızı indiremediler, vatanımızı parçalayamadılar, devletimizi bölemediler, birliğimizi beraberliğimizi ortadan kaldıramadılar. Hamdolsun devlet ve millet olarak bu imtihanı alnımızın akıyla verdik. Artık ülkemiz üzerinde karanlık emeller besleyenlerin, bunun için kanlı senaryolar yazanların, kendilerine ihanet ortakları devşirenlerin işi çok daha zordur. Tanka vücudunu siper eden, savaş uçaklarına meydan okuyan, namluya göğsünü dayayan bir milletin önünde kim durabilir? İnşallah, bundan sonra da aynı inanç ve ruhla ülkemize sahip çıkacak, birliğimizi, beraberliğimizi koruyacağız.” dedi.

ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM

Cora, 15 Temmuz Şehitlerini de rahmetle anarak, “Bu vesile ile ben bu anlamlı günde, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canını feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan Aziz şehitlerimize bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu hain kalkışmanın karşısında yer alan ve sokaklarda darbeye karşı direniş gösteren aziz milletimizi şükranla anıyorum.” diye konuştu.

15 TEMMUZ 2016’da yaşanan FETÖ/PYD darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. Trabzon’da birçok siyasetçi hainlerin ülkeye vurmak istediği darbeyi hatırlatarak, bugüne işaret etti

USTAOĞLU: “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu: “15 Temmuz; Tankın, topun, uçağın, modern silahların millet iradesi karşısında bir şey ifade etmediği, milletimizin tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi Kuva-i Milliye ruhu ile top yekûn vatan ve bayrak aşkıyla dolu sineleriyle mücadele ettiği çok önemli bir tarihtir. 15 Temmuz darbe girişiminin ilk anlarından itibaren açık ve net bir şekilde milli iradeden ve demokrasiden yana tavır koyan Trabzonlu hemşehrilerimiz meydanı doldurarak kararlı bir şekilde vatanına, milletine, bayrağına, demokrasimize ve geleceğimize sahip çıkmıştır. Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü hep şerefle yad edecek, bu uğurda şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi  ve medar-ı iftiharımız gazilerimizi asla unutmayacak,  ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında durarak kapımızı ve gönlümüzü onlara her daim açık tutacağız.”

GENÇ: “15 TEMMUZ BİR İŞGAL GİRİŞİMİYDİ”

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç: “15 Temmuz, hiç şüphesiz ki, Türk tarihinin en karanlık, en bedbaht günlerinden bir tanesidir. Milletimiz ilk defa kendi bağrından çıkmış insanların böylesine alçak ve böylesine pervasız bir saldırısıyla karşı karşıya kalmıştır. Esasında 15 Temmuz, ülkemizin zaman zaman maruz kaldığı demokrasinin rafa kaldırıldığı klasik darbelerden farklı olarak topyekûn yurdumuzun bir işgal girişimidir. Bilmeliyiz ki, FETÖ’yü yıllarca besleyen, kendi emelleri doğrultusunda kullanan odaklar hâlâ daha bu örgütten vazgeçmiş değillerdir. Özellikle yurtdışında Türkiye aleyhine yapılan projelerin gönüllü taşeronluğunu yürüten bu yapıyla mücadelemiz henüz bitmemiştir ve uzun vadede de bitecek değildir. 15 Temmuz gibi olaylara maruz kalmamak için daha uzun yıllar FETÖ ve benzeri karanlık yapılarla mücadele ödünsüz bir şekilde devam ettirilmelidir. FETÖ örgütüyle mücadele tıpkı PKK, DHKP-C ve diğer terör örgütleriyle yapılan mücadele gibi uzun soluklu bir mücadele olmalıdır. Gözleri dönmüş FETÖ müritlerinin 15 Temmuz gecesi masum sivil vatandaşlarımıza ve kolluk güçlerimize yaptığı gaddar saldırıları asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve koordinesinde FETÖ örgütüyle bundan sonra da bütün gayretimiz ve samimiyetimizle birlikte mücadele edeceğiz.”

MUMCU: “MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu: “Ülkemizin ilerleyişini durdurmak isteyen küresel güçler ve taşeron vesayet odakları FETÖ'süyle, PKK'sıyla DHKPC'siyle ve farklı farklı örgütleriyle ülkemize karşı birlikte saldırmaya devam ediyor. Bizler millet olarak devlet olarak ezanımız susmasın, bayrağımız inmesin diyerek, onlar yok olana kadar onlarla mücadele etmeye devam edeceğiz.  Nasıl ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde aziz milletimiz 15 Temmuz'da ihanete karşı dimdik durarak adeta bir kurtuluş mücadelesi ile birlikte 15 Temmuz hain darbesini bertaraf etmiş ise bu günde aynı kararlılıkla milletimizin egemenliğini kendi kontrollerine almak isteyen küresel güçlere ve yerli iş birlikçilerine karşı mücadele etmeye devam ediyor. 15 Temmuz hain darbe girişimi ihanetini unutmadığımızı ve asla unutmayacağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum. 15 Temmuz gecesi milletimiz kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, patronuyla işçisiyle hep birlikte bu darbeye meydan okumuş, ülkemizin bağımsızlığına topyekün sahip çıktığımızı bütün dünyaya göstermiştir.”

ÇEBİ: FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi: “Ülkemizi felakete sürüklemek isteyen hainler, 15 Temmuz gecesi harekete geçtiler. Aziz milletimiz ölümü göze alarak, bu hainlerin karşısında kendilerini siper etti. Devletimizin ve milletimizin dik duruşuyla bu hainlere gereken cevap verildi. Bu kutlu mücadelede birçok kardeşimizi şehit düşerken, yine birçok kardeşimiz de gazi oldu. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da vesayetçilere, darbecilere, paralelcilere, terör sevicilerine, hasılı vatan hainlerine karşı dimdik ayaktayız, teyakkuzdayız. Vatan haini, millet düşmanı FETÖ’yü bir kez daha şiddetle kınıyor, lanetliyorum. Hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla bir kez daha anıyor, tüm gazilerimize sağlıklı günler diliyorum. Bu alçak darbe girişimi aziz milletimizin iman dolu göğsünde söndürülmüştür. Bu cuntacı vatan hainleri asla ve asla, Peygamber ocağı olarak gördüğümüz Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bir mensubu olma şerefine layık olamazlar. Şanlı ordumuzu asla temsil edemezler. Hep birlikte tek bayrak diyeceğiz, tek devlet diyeceğiz, tek millet diyeceğiz, tek bayrak diyeceğiz. Tek vatan diyeceğiz.”

GEDİKLİ: “TÜRK MİLLETİ YENİLMEYECEK”

MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli: “15 Temmuz 2016 akşamı maalesef ülkemizde okyanus ötesinin işareti ile hainler tarafından yapılmaya kalkan askerî darbe teşebbüsü, tasması küresel güçlerin elinde olan kendilerini asker diye nitelendiren darbeci çapulcuların verdiği isimle Yurtta Sulh Harekâtı,15–16 Temmuz 2016 tarihleri arasında kendilerini güya Yurtta Sulh Konseyi olarak tanımlayan bir grup hain tarafından gerçekleştirilen bir Fettullahçı kalkışmadır. Yapılan bu alçakca hain darbe teşebbüsü; binlerce yıldır bu coğrafyada yaşayan büyük Türk milletine karşı yapılan türlü türlü tezgah ve senaryoların en vahşi, en acımasız ve de en aşağılık olanlarından maalesef biriydi. 15 Temmuz gecesinde şerefli Türk ordusunun üniformasını giyen Kurt görünümlü  bir avuç satılmış çakal yerle bir edilmiş böylelikle bir kez daha Türk milletini asırlardır bizim olan bu coğrafyadan silip atma hayallerinde olan küresel sermaye ve güçlerine gereken cevap bir kez daha verilmiştir.”

ÇEBİ: 15 TEMMUZ DESTANINI GELECEK NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi: “Hain FETÖ terör örgütü devlet imkânlarını kullanarak, bu milletin paralarıyla alınmış olan silahlar, tanklar, uçaklar ve helikopterlerle 15 Temmuz 2016 gecesi bu millete kalleşçe saldırmış ve devleti ele geçirmeye çalışmıştır. Ancak bu asil millet, siyasi görüş gözetmeksizin, vatanını seven sağcısı, solcusu, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i ile topyekûn tek yumruk olarak, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek bir sözü olan ‘Milletimizle birlikte meydanlarda olacağım’ sözüyle 81 ilin tamamında meydanlara inerek o gece hainlere bu memleketi dar etmişlerdir. Her ne kadar bu darbe girişimi birileri tarafından unutturulmaya çalışılsa da, bizler 15 Temmuz gecesi yaşanan hainliği de bu milletin destanını da gelecek nesillere taşıyacağız. Bu nedenle 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Türkiye genelinde olduğu gibi şehrimizde de tüm yöneticilerimiz ile birlikte tam kadro olarak Araklı meydanındayız. Bu aziz millet bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hem içeride ki hem de dışarıda ki hainlere bu memleketi asla teslim etmeyecektir.”

Anahtar Kelimeler:
TrabzonFETÖAk PartiCora
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.