banner114

Trabzon Soylu’ya sahip çıkmalı

Türkiye’de Karadeniz ve Trabzon Rüzgarı Esiyor

Hazine  ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ramazan'ın 3. gününde bir dizi programa katılmak ve yakınlarıyla bayramlaşmak üzere geldiği Trabzon’da önemli mesajlar verdi.Bugün Türk siyasetinde müthiş bir Karadeniz ve Trabzon rüzgarı estiğini kaydeden Albayrak, Trabzon insanının yüzde yüz yerli ve milli olduğunu ve yüzde 70-80 oranında milliyetçi muhafazakar değerleri yaşattığını kaydetti. 

Trabzon Bakan Soylu’ya Sahip Çıkmayacak mı?

Terörle mücadelede Trabzonlu bir bakanın verdiği mücadelenin çok önemli olduğunu kaydeden Albayrak, “Trabzon insanı şunu görmeli... Bugün çok önemli operasyonlarımız var. Birileri niye Trabzon’un evladı İçişleri Bakanımıza saldırıyor. Terörün kafasına vurdukça teröristlerin avukatlarından ses geliyor. Sen niye gocunuyorsun? Birileri Trabzon’un evladı İçişleri bakanımıza saldırıyorsa, biz ona sahip çıkmayacak mıyız?” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, memleketi Trabzon’da önemli mesajlar verdi

TRABZON’UN İÇİN ÖNCE VATANDIR

Trabzonluların, konu vatansa herkesten önce bir adım öne atarak kendisini fark ettirdiğini, temsil ettiği şehri onurlandırdığını dile getiren Albayrak, “Trabzon insanının yüzde 100'ü yerli ve millidir. Trabzon asgari yüzde 70 ve 80'i de milliyetçi ve muhafazakâr değerleriyle yaşayan bir şehirdir. Terörle mücadelede bakanımız ve şehrimiz başta olmak üzere en ön safta mücadelesini veriyor. 31 Mart'ta olduğu gibi, geçmişte ve öncesinde olduğu gibi Trabzon'umuz bu yerli ve milli duruşa, Cumhur İttifakı'na, tüm bu istikamet noktasındaki bu duruşa sahip çıktı. Her zaman olduğu gibi sahip çıkmaya da devam edecek.” dedi.

BAKAN SOYLU’YA TRABZON SAHİP ÇIKMAYACAK MI?

Birkaç sene öncesine kadar her gün bir bölgede, şehirde, ilçede bombalar patladığını belirten Albayrak, bunun önlenmesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun büyük etkisi olduğunu söyledi. Albayrak, “İstanbul'dan Ankara'ya kadar, Kilis'ten Hatay'a kadar sadece Mehmetçiklerimiz değil, sivil insanlarımız bombalarla terör eylemleriyle şehit oluyordu. Birileri niye Trabzon'un evladı İçişleri Bakanımıza saldırıyor? Terörün kafasına vurdukça sesi bir yerden, teröristlerin avukatlarından geliyor. İçişleri Bakanımıza niye saldırıyorlar? Trabzon'un evladı İçişleri Bakanımıza birileri saldırıyorsa Trabzon olarak biz sahip çıkmayacak mıyız?" diye konuştu.

TRABZON TÜRKİYE’NİN KALKINMASINA KATKI SAĞLADI

Albayrak, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin müthiş bir tarih yazdığını vurgulayarak, bunda Trabzon’un önemli katkısı olduğunu vurguladı. Bakan Albayrak, “Son 17 yılda Türkiye 'Nereden nereye' şarkısındaki gibi nereden nereye geldi. Bunları tüm Türkiye'nin iklimini değiştirirken Karadeniz ve Trabzon'a da ayrı bir ruh ve maneviyat katarak yaptı. Bu tabii ekip işi. Cumhurbaşkanımız bu mücadeleyi verirken yanında Trabzon ve Karadeniz'in insanı birçok dava arkadaşı hizmet etti. Ben sadece şahsım özelinde değil, Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız, İçişleri Bakanımız ve birçok bugün ve geçmiş bakanlarımız da bu hizmet yolunda çok önemli hizmetler ettiler, etmeye de devam ediyorlar.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ramazan'ın 3. gününde bir dizi programa katılmak ve yakınlarıyla bayramlaşmak üzere geldiği Trabzon’da önemli mesajlar verdi.

TRABZON HER ZAMAN “ÖNCE VATAN” DER

Bakan Albayrak, Trabzonluların, konu vatansa herkesten önce bir adım öne atarak kendisini fark ettirdiğini, temsil ettiği şehri onurlandırdığını dile getiren Albayrak, “Trabzon böyle olunca Trabzon'dan çıkıp dünyaya örnek rol ve model olan insanlarımız önemli. Bugün Türk siyasetinde son yıllarda müthiş bir Karadeniz ve Trabzon rüzgârı esiyor. Karadeniz insanının o inatçı, mücadeleci, tüm saldırılara karşı yıkılmak bilmeyen dik duruşunu temsil eden bir siyasi yakın tarihimizde sonsuz, sayısız örneklerine şahit olduğumuz bir dönemden geçtik.” diye konuştu.

TRABZON’UN DURUŞU BELLİDİR

Trabzon insanının çok vefalı, duruş sahibi olduğunu, rüzgârın yönüne göre istikametini değiştirmediğini belirten Albayrak, şunları kaydetti: “Ben hep onu diyorum, Trabzon insanının yüzde 100'ü yerli ve millidir. Niye bunu söylüyorum? Bugün ne yaşanırsa yaşansın yüzde 100'ü yerli ve milli, siyasi iklimine baktığımızda da asgari yüzde 70 ve 80'i de milliyetçi ve muhafazakâr değerleriyle yaşayan bir şehirdir Trabzon. Konu muhafazakârlık ve milliyetçilikse Karadeniz ve Trabzon insanı elhamdülillah. İşte görüyorsunuz, terörle mücadelede bakanımız ve şehrimiz başta olmak üzere en ön safta mücadelesini veriyor. Konu ülkenin birliği ve beraberliği ise ha keza öyle."

TRABZON'UN AŞKI TRABZONSPOR

Albayrak, Trabzon'un aynı zamanda bir spor şehri olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sporun yaşandığı bir şehir. Cumhuriyet tarihindeki yatırımların hepsinin ötesinde sadece son 15 yılda olimpiyatları düzenleyecek bir marka şehir olma noktasına geldi. Havuzlarından tesislerine, tenis kortlarından kapalı spor salonlarına kadar muazzam bir yatırımla hakiki bir spor başkenti olacak noktaya geldi. Trabzon'un aşkı Trabzonspor. Trabzonspor'a Türkiye'de değil, dünyanın en güzel statlarından biri yine bu dönemde kazandırıldı. Elhamdülillah, herkesle konuşuyorum. Maça gittiklerinde girip çıkmaları 5 dakika. Şimdi stat o kadar muhteşem ki nasıl bağırıyorsak sahanın içerisinde karşı takım sadece futboldan değil, seyirci baskısından da titriyor.”

BAKAN SOYLU’YA SAHİP ÇIKMAYACAK MIYIZ?

Birkaç sene öncesine kadar her gün bir bölgede, şehirde, ilçede bombalar patladığını belirten Albayrak, bunun önlenmesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun büyük etkisi olduğunu söyledi. Bakan Albayrak, “İstanbul'dan Ankara'ya kadar, Kilis'ten Hatay'a kadar sadece Mehmetçiklerimiz değil, sivil insanlarımız bombalarla terör eylemleriyle şehit oluyordu. Bugün geldiğimiz noktada güçlü operasyonlarımız var. Bunu görmemiz lazım. Birileri niye Trabzon'un evladı İçişleri Bakanımıza saldırıyor? Terörün kafasına vurdukça sesi bir yerden, teröristlerin avukatlarından geliyor. Sen niye gocunuyorsun ya? Bu ülkede teröre yaşam hakkı yoksa, bölmek isteyenlere yaşam hakkı yoksa bunun mücadelesini veren İçişleri Bakanımıza niye saldırıyorlar? Trabzon'un evladı İçişleri Bakanımıza birileri saldırıyorsa Trabzon olarak biz sahip çıkmayacak mıyız?" diye konuştu.

TRABZON İNSANI AKILLIDIR

Albayrak, “Kim bu ülkenin ihanet şebekeleriyle yıkılmasını isteyen birilerinin can evine ateş ediyorsa kimler saldırıyor, buna bakacağız.”  ifadesini kullanarak, şöyle devam etti: “Trabzon insanı akıllıdır. Leb demeden leblebiyi değil, kuruyemiş dükkânını sayar. O zaman bu resmi göreceğiz. Kim bu ülkede bu operasyonlara karşı dik duruyorsa, kim bu mücadeleyi en ön safta Cumhurbaşkanımız verirken yanında dik duruyorsa kimler bu operasyonun karşısında bunu göreceğiz. Bunu görüp bu noktada çok daha fazla dik duracağız. Hemşehrilerimizle Trabzon'la tarih yazmaya devam edeceğiz. Bu oyunu görmemiz, bu oyunu bozmamız Türkiye'nin kaderi açısından da çok önemli. Tıpkı 31 Mart'ta olduğu gibi, geçmişte ve öncesinde olduğu gibi Trabzon'umuz bu yerli ve milli duruşa, Cumhur İttifakı'na, tüm bu istikamet noktasındaki bu duruşa sahip çıktı. Her zaman olduğu gibi sahip çıkmaya da devam edecek. Bizler de kabinedeki bakan arkadaşlar, vekillerimiz, siyaseten Cumhurbaşkanımızla bu mücadeleyi verenler olarak gece gündüz demeden Trabzon'a mahcup olmamak için herkesten daha da korkusuzca mücadele ederek Türkiye'nin bu büyük ve güçlü yolculuğuna sonuna kadar mücadele vermeye devam edeceğiz.”

BU LİG BİZE YETMİYOR

Bakan Albayrak, AK Parti olarak Cumhurbaşkanlığı sisteminin yeni hükümetiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ile artık Türkiye'yi, Trabzonspor gibi bir üst lige çıkaracaklarını dile getirerek, “Bu lig bize yetmiyor. Şampiyonlar Ligi var, biliyorsunuz değil mi? Trabzonspor 2010-2011 yılında Şampiyonlar Ligine katılmıştı. İnşallah bu sene Trabzonspor'umuzda da iyi bir hamur var. Genç ve dinamik bir kadro var. Türkiye'yi geziyorum 'Sayın Bakanım, bu sene Trabzonspor şampiyon olur, değil mi?' diyorlar. Ben de 'İnşallah' diyorum. Demek ki Trabzon şampiyon olacaksa Şampiyonlar Liginde oynayacak bir mücadele ortaya koyacaksa işte Türkiye olarak biz de ülkemizi şampiyonlar ligi dediğimiz dünyanın bir üst ligindeki güçlü ve büyük, daha gelişmiş ülkelerle aynı noktaya koyacaksak Allah'ın izniyle biz daha çok çalışmak zorundayız.” değerlendirmesinde bulundu.

TÜRKİYE TARİH YAZIYOR

Albayrak, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin müthiş bir tarih yazdığını vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: “Son 17 yılda Türkiye 'Nereden nereye' şarkısındaki gibi nereden nereye geldi. Bunları tüm Türkiye'nin iklimini değiştirirken Karadeniz ve Trabzon'a da ayrı bir ruh ve maneviyat katarak yaptı. Bu tabii ekip işi. Cumhurbaşkanımız bu mücadeleyi verirken yanında Trabzon ve Karadeniz'in insanı birçok dava arkadaşı hizmet etti. Ben sadece şahsım özelinde değil, Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız, İçişleri Bakanımız ve birçok bugün ve geçmiş bakanlarımız da bu hizmet yolunda çok önemli hizmetler ettiler, etmeye de devam ediyorlar.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.