banner114

Trabzon’da yaşamı öne çıkaran projeler sundu

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, projelerini açıkladı. Zorluoğlu, turizmden kültür sanat yatırımlarına, spor etkinliklerinden yeşil alan çalışmalarına kadar birçok konuda gerçekleştirmeyi planladığı projelerini tanıttı. Trabzon’da bir otelde düzenlenen proje tanıtım toplantısına AK Parti Trabzon milletvekilleri, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, partililer ve vatandaşlar katıldı. Yoğun katılımın olduğu proje tanıtım toplantısında Zorluoğlu, 3 aylık saha çalışması boyunca kent dinamikleri, STK’lar ve vatandaşlarla gerçekleştirdiği istişareler sonucunda Trabzon’un ve Trabzon halkının ihtiyaç ve taleplerini öncelik sırasına göre belirlediği projelerini kendi sunumuyla açıkladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak Murat Zorluoğlu’nu tanıtan bir video izletildi. Daha sonra ise Trabzon için hazırlanan “Hayde Trabzon” klibi izletildi.

REVİ: ÇOK GÜZEL BİR 5 YIL GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, yaptığı konuşmada, “Seçime 25 gün kadar bir süre kaldı. İnşallah kazasız belasız bir seçimi geride bırakacağız. Türkiye’nin büyümesi ve 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi adına daha hızlı bir kalkınma gerçekleştireceğiz. Bütün herkesle bir araya geldik ve bu projeler ortaya çıktı. Ortak akıl ile bunları gerçekleştirmeye çalışacağız. Trabzon’da bugüne kadar önemli hizmetler yapıldı. Bizim iktidar olduğumuz dönemde de büyük işler yapıldı. Çok güzel bir 5 yıl geçireceğiz. 31 Mart’tan sonra 2023 yılına kadar seçim olmayacak. Daha hızlı bir kalkınma olacak. 2023 hedeflerimize daha hızlı yürüyeceğiz. Toplantımız hayırlara vesile olsun.” dedi.

TARIM: TARİHİ BİLMEYENLER BEKA SORUNUNU BİLEMEZLER!

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım ise “Tarihi bilmeyenler beka sorununu bilemezler! Bize bırakılan emaneti korumak MHP’nin en önemli görevidir. Bu sistemin yeniden tartışmaya açılmaması için Cumhur İttifakı’nın başarılı olma sorumluluğu vardır. Mili beka hedefine hepimiz kilitlenmeliyiz. Biz Cumhur İttifakı’nı kayıtsız şartsız destekleyip ayırım yapmayacağız. Çünkü durum çok vahim ve önemlidir. Herkes Cumhur İttifakı’na destek vermek zorundadır.” dedi.

BALTA: PROJE TANITIMI ESASINDA BİR TAAHHÜTNAMEDİR

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Esasında belediyecilik denildiği zaman, Sayın Genel Başkan’ımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman belediyeciliğin ne olduğunu anladık. 17 senedir de hem belediyecilik hem de genel manada Türkiye’nin nereden nereye geldiğini gördük. Proje tanıtımı esasında bir taahhütnamedir. Bu yarışlarda önemli olan milletin huzuruna çıktığınız zaman ne yaptık ve neler yapacağızdır. Biz siyasî ayrım yapmadık, projelerimizi sunduk ve yola koyulduk. Şimdi yeni bir dönem başlıyor. Bu bölgenin merkezi konumundaki Trabzon bizim sevdamızdır. Bu sevdamıza yapılanları değerlendireceğiz. Biz Türkiye’yi yönetiyoruz. Bizim adaylarımızın topluma vadettiklerinin milletvekili olarak takipçisi olacağız. Özel kanunlar çıkardık. Biz her kesime dokunan projeleri yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

ZORLUOĞLU: BU GÜZEL ŞEHRE GÖZÜMÜZ GİBİ BAKMAK, ŞEREFİMİZ GİBİ SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Aday olarak sizleri gönülden, sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Binlerce yıllık tarihe sahip, sayısız kültüre ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Fatih Sultan Mehmet Han’ın fethettiği bu kadim şehre belediye başkan adayı olmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum. Bu özel ve kadim şehrin hizmetkârı olmak, güzel insanlarının yüreklerine dokunacak hizmetler üretmek ve halkımızla birlikte bu kentin geleceğini inşa etmek benim için en büyük onur olacaktır. Bu vesileyle bizi bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize bir kere daha müteşekkir olduğumu ifade ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Trabzon, çocukluğumu ve ilk gençliğimi yaşadığım; en güzel hatıralarımı içinde barındıran büyülü bir şehirdir benim için. Mensubu olmaktan hep gurur duyduğum; her yerde ve her zaman göğsümü gere gere Trabzonluyum diyebildiğim, kendimi tam anlamıyla ait hissettiğim, baba evim, ata yurdumdur. Bize Fatih Sultan Mehmet’in, Yavuz Sultan Selim’in, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasıdır bu şehir. Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın hepimize emanetidir Trabzon. O büyük insanların bize teslim ettikleri emanete gözümüz gibi bakmak, şerefimiz gibi sahip çıkmak boynumuzun borcudur. İşte bu anlayışla yola çıktık ve yaklaşık 3 aydır sahada, sizlerle beraberiz. Meslek odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, belediye başkanlarımızla, kamu kuruluşlarımızla ve halkımızla birlikteyiz. Bu süreçte bir taraftan şehrin meselelerini istişare etme imkânı bulduk, diğer taraftan eğer seçilirsek nasıl bir belediye başkanı olacağımızın işaretlerini vermeye çalıştık. Yine bu süre içerisinde şehrimizin sorunlarına özel çözümler içeren ve birazdan ayrıntılarını sizlerle paylaşacağım projelerimizi hazırladık. Yıllarca ülkemin dört bir köşesinde milletime hizmet ettim. Ankara’da genel müdür ve müsteşar yardımcısı olarak devletin  üst yönetim kademelerinde görev aldım. En son olarak Van’da hem vali hem de büyükşehir belediye başkanı görevi yaptım. Şimdi de Mevla’m nasip etti, kendi şehrime, kendi insanıma hizmet etme, tüm bilgi ve tecrübemi Trabzon’a aktarma imkânı doğdu.”

TRABZON’U GERÇEK BİR BÜYÜKŞEHİR YAPMAYA TALİBİZ

“Sayın Cumhurbaşkanı’mız, bakanlarımız, milletvekillerimiz ve halkımızın destekleriyle biz, yerel yönetimde Trabzon’da hizmete talibiz. Trabzon’un güzelliğine güzellik katmaya talibiz. Trabzon’u daha da büyütmeye, kalkındırmaya talibiz. Trabzon’u bir marka şehir, bir prestij şehri, bir 21. yüzyıl şehri, gerçek bir büyükşehir yapmaya talibiz. Yeni ulaşım ağları, turizm ve çevre altyapıları, kentsel dönüşüm, tarihî mekanların restorasyonları, yeni yaşam alanları, rekreasyon alanları, sanatsal ve kültürel faaliyetler, yeni istihdam imkânları ile yepyeni bir Trabzon hayal ediyoruz. Çocuklara, gençlere, kadınlara, engelli kardeşlerimize ve dahi sokak hayvanlarımıza kısacası özel kesimlere özel projelerle dokunarak daha mütebessim ve mutlu bir Trabzon inşa etmek istiyoruz. Biz bugün sadece projelerimizi açıklamayacağız. Şu ana kadar yapan aday oldu mu bilmiyorum ancak biz bugün sizlerle önce yeni yönetim anlayışımızı, sonra projelerimizi paylaşacağız. Çünkü biz sağlam projelerin ancak ve sadece insanı merkeze koyan bir yönetim anlayışı zemininde yükselebileceğine, vücut bulabileceğine inanıyoruz.”

SADECE YOL, KALDIRIM, KÖPRÜ, BİNA YAPAN BİR BELEDİYE OLMAYACAĞIZ

“Çünkü biz sadece yol, kaldırım, köprü, bina yapan bir belediye olmayacağız. Biz, biraz sonra sizlere ayrıntılarını arz edeceğim yeni yönetim anlayışımızı tüm teşkilatımızda hâkim kılarak, işi görülsün görülmesin, belediyenin kapısından içeri giren herkesi mutlu bir şekilde oradan uğurlamak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın gönül belediyeciliği hedefini de ancak bu şekilde yakalayabileceğimize inanıyoruz. Bu duygularla, başta Sayın Bakan ve milletvekillerim olmak üzere bu akşam toplantımıza teşrif ederek bize güç veren siz değerli misafirlerime bir kere daha şükranlarımı sunuyorum.  Yine şehre geldiğim günden beri bana desteklerini esirgemeyen partimin il teşkilatına, kadın kollarına, gençlik kollarına, ilçe teşkilatlarımıza ve Milliyetçi Hareket Partisinin il ve ilçe yönetimlerine yürekten teşekkür ediyorum. Son olarak 29 yıldır hep yanımda olan, burada da sabırla, anlayışla bana en büyük desteği veren sevgili eşime ve çocuklarıma, ayrıca emekleri çok olan yakın ekibime teşekkür ediyor, hepinizi tekrar saygıyla selamlıyorum.”

Trabzon'a hem yeni otobüs terminali hemde tren garı.

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, projelerini düzenlediği lansmanla açıkladı. Zorluoğlu bu projeler arasında yeni bir otobüs terminali olduğunu söyledi. Zorluoğlu ayrıca bu terminalin Erzincan’dan gelecek olan demir yolu ile bağlantılı olacağını ve hem gar hem de otobüs terminali olarak hizmet vereceğini söyledi. Zorluoğlu, bu projenin şu anda mevcut otobüs terminalinin yerinde yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Zorluoğlu en önemli projelerinin hafif raylı sistem olduğunu söyledi.

Zorluoğlu, projeleri arasında en önemli olanının hafif raylı sistem olduğunu söyledi. Zorluoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’mız bunun müjdesini vermişti. En önemli projemiz hafif raylı sistem olacak. Akçaabat’tan Yomra’ya kadar nazlı nazlı dolaşan hafif raylı sistem Trabzon’a çok yakışacak. Bunlar aynı zamanda şehri güzelleştiren şehir mobilyaları. Temenni ediyorum kısa zamanda bunu şehrimize kazandıracağız.” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.