banner114
banner146
banner122

Trabzon haykırdı Hodri meydan

4 Nisan gecesi 103 emekli Amiral, Montrö Boğazlar Sözleşmesinin tartışmaya açılması üzerine altına imza atıkları bildiri yayınladı. Emekli askerlerin siyasete yön vermeye çalıştığı bildiri Trabzon’da adeta infial yarattı. Çok sayıda siyasetçi “Hodri meydan” diyerek, yayınlanan bildiriye ateş püskürdü. Siyasetçiler bildiriye karşı verdiği mesajlar şöyle: 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu: “Birçok alçak darbenin ve darbe girişimlerinin yaşandığı ülkemizde herkesin söylem ve eylemlerine dikkat etmesi gerekir. Milletin iradesinin üzerinde hiçbir güç yoktur.
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu:  Biz buradayız! Devletimize, Milletimize, demokrasiye ve hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız.  Sebepsiz bahane ve hezeyanlar üzerinden yapılan açıklama tam manasıyla; geçmişte taşıdıkları sıfatların, devletin ve milletin verdiği şerefin farkında olmayanların, demokrasiye, hukuka, devletimize ve milletimize karşı yaptıkları edepsizliktir.
 AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora: Hangi yetki ile niye, kime karşı bildiri hazırladınız! Dün Doğu Akdeniz’deki tavrımıza, Libya ile mutabakatımıza, Karabağ’daki direncimize, Suriye’de terörle mücadelemize destek vermeyip sessiz kalanlar, bugün bize vatan dersi veriyor. Kimse kulağının üstüne yatmasın.103 Fetöcü tarafından başlatılan 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümüne 103 gün kala 103 tekaüt tarafından gecenin bir vaktinde hazırlanan bildiri her yönü ile manidardır. Ülkemiz darbe heveslilerine gereken dersi gerektiğinde vermiştir. Milletimiz bu mevzuda zindedir, bilinçlidir, hazırdır. Herkes haddini bilmelidir, Bilmeyenlere Hodri Meydan.
AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta: Millet İradesini yok sayan darbeci, muhtıracı, vesayetçi zihniyetin artıkları bilmelidir ki Türkiye'de muhtıralar, darbeler dönemi bitmiştir.  Bu millet kurulan tezgahlara geçit vermedi, vermeyecek. Bizler büyük ve güçlü Türkiye için daha çok çalışacağız.
AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar: Milli iradeye, demokrasiye ve meşru hükümete müdahale etmek isteyen herkese, 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimiz daima en güzeli cevabı vermiştir. Türkiye’de darbeler, muhtıralar, vesayetçi dönemler sona ermiştir.”
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç: Eski Türkiye artık yok. Türkiye Darbe veya e-muhtıralarla ayar verilmeyecek bir ülke konumuna gelmiştir. Bugüne kadar Türkiye’nin menfaati için bir kelime etmeyen bu 103 emekli amiral, Atatürk, Montrö ve Kanal İstanbul bahanesiyle bildiri yayınlamış. Bu vatan sizin ayar vereceğiniz kadar ucuz bir vatan değil! Biz sizin ağababalarınızı biliriz. Hadi oradan!
AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu: Mili iradenin üzerinde hiçbir güç tanımıyorum. Hodri meydan.
AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi: Milli iradeye karşı hain bildiri ile ilgili soruşturma başlattı. Devlet ayakta millet ayakta hukuki boyutta en derinine kadar hesabı sorulacak.15 Temmuza 103 günü kala 103 hain tek tek hesap verecek. Bugüne kadar devletten aldıkları maddi ve manevi ne varsa acilen iadesini istiyoruz.
İçişleri Bakan Danışmanı Mazhar Yıldırımhan: Vesayet kafalı amiral eskileri ve darbe heveslileri,
Bekliyoruz!..
Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu: Vesayet dönemi bitti! Kimsenin şüphesi olmasın. 15 Temmuz’da olduğu gibi Milli iradeyi tehdit eden 103 Emekli Amiral her zaman Biz buradayız.
Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi: Milli iradeye, demokrasiye ve meşru hükümete müdahale etmek isteyen herkese, 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimiz daima en güzel cevabı vermiştir. Türkiye’de darbeler, muhtıralar, vesayetçi dönemler sona ermiştir.
Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan: Birkaç emekli amiral bir ‘bildiri’ yayınlayarak millet iradesini hedef almış haddinizi bilin. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde milli iradeyi hedef alan her türlü antidemokratik girişime karşı bugüne kadar gereken yapılmıştır. Yine yapılır. Hodri meydan.
Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün: Bildirilerle millet iradesine ipotek koyma dönemi bitmiştir. Aziz milletimiz her zaman verasetin karşısında, Milli iradenin ve devletin yanındadır.
Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy: Millet iradesini hiçe sayanlara Haddinizi Bilin diyoruz. Bu ülkeye diz çöktürme hevesinde olanlara hodri meydan. Biz buradayız.
Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok: Birkaç emekli amiral bir bildiri yayınlayarak millet idaresini hedef almış. Haddinizi Bilin. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde milli iradeyi hedef alan her türlü antidemokratik girişime karşı bugüne kadar gereken yapılmıştır. Yine yapılır. Halkın Gücünün üzerinde güç tanımıyoruz.
Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta: Millet İradesini yok sayan darbeci, muhtıracı, vesayetçi zihniyetin artıkları bilmelidir ki Türkiye'de muhtıralar, darbeler dönemi bitmiştir. 
Bu millet kurulan tezgahlara geçit vermedi, vermeyecek. Bizler büyük ve güçlü Türkiye için daha çok çalışacağız.
MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli: İşte budur. Liderim noktayı koydu. “Derhal rütbeleri sökülmelidir! ” 103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi; Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir: 1-Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. 2-Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. 3-Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır. 4-Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır.

HABER:Fatoş BATMAN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.