banner114
banner146
banner122

Trabzon eleştirisi yaptı

Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Durmuş, 23 Kasım 2018 tarihinde Dr. Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi 2. kuruluş yıldönümünü kutladı. Toplantıda Trabzon’u da konuşan Başkan Durmuş, “Trabzon’un içler acısı durumunu görüyoruz. İnsanlar buraya geldiğinde Çömlekçi’yi ve Beşirli’yi gördüğünde nereye geldik diyorlar.” diyerek de eleştiride bulundu.

“TÜM EZİLENLER İÇİN VARIZ”

Milli Görüş Hareketi’nin yarı yolda kalmayacağını Yeniden Refah Partisinin bunu devam ettireceğini ifade eden Durmuş, “Zorluklar milletimizin belini büküyorken seyirci kalamazdık. Milli Görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini aziz milletimizin kıymetli evlatlarına bir kez daha gösterdik. “1. Kırk Yıl”da Milletimiz’e efsane hizmetler yapmış Milli Görüş Hareketi’nin, “2. Kırk Yıl”da da bu hizmetleri sürdüreceğinin bir kez daha müjdesini verdik. “Milletimiz için Biz Varız”, “Tüm Ezilenler için Biz Varız” dedik. Milletimiz için “Paylaşımda Adalet” ve “Yönetimde adalet’i tesis edeceğimize dair Milli Görüş sözü vererek yola revan olduk.” dedi.

YENİ BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Azim ve inançla yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, hak ve adaletin hakim olacağı yeni bir dünya hedefine ulaşmak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Durmuş, “Partimizi kurduğumuz günden bugüne kadar Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde, ülkemizin karşı karşıya olduğu bütün sorunlarla ilgili görüş ve düşüncelerimizi sadece eleştiri boyutunda değil, çözüm önerilerimizi ve somut projelerimizi de aktararak ifade ettik. Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz milletimizle paylaştık. Sadece eleştiren değil, Milli Görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettik. Başta “Milli Kaynak Paketleri-1” kitabımız olmak üzere hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm milletimizle paylaştık. Tüm bu projeleri geliştirirken hedefimiz Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa etmektir.” açıklamasında bulundu.

HEDEFLERİ BÜYÜK TÜRKİYE!

Yeniden Refah Partisinin yeniden büyük Türkiye’nin mimarı olacak kadrolarının olduğuna dikkat çeken Durmuş, “İslam Birliği’ni kuracak iradeyi ve Yeni Bir Dünya’yı inşa edecek lideri ve vizyonu bünyesinde barındırmaktadır. Bu inanç, bu gayret, milletimizin teveccühü ve en önemlisi Rabbimizin yardımı ile bu hedeflere ulaşmak elbette mümkün olacaktır. Yeniden Refah Partimizin 2. Kuruluş Yıldönümünde, bugüne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla Aziz Milletimize, sonsuz teşekkürler ediyoruz. Yeniden Refah Partimizin öncülüğünde ‘Yeniden Büyük Türkiye’ hedefine ulaşılmış olan, adalet, refah, huzur ve barışın hakim olduğu, yedi milyar insanın kul haklarının teminat altına alındığı ‘Yeni Bir Dünya’nın kurulmuş olduğu nice kuruluş yıldönümlerinde buluşabilmek duasıyla Allah’a emanet olunuz.” diye konuştu.

KENTTE ÇALIŞMALAR PLANSIZ YAPILIYOR

Trabzon’da yapılan çalışmaların plansız olmasının sorunları beraberinde getirdiğini söyleyen Durmuş, “Trabzon’da çalışmalar plansız yapılıyor. Gülcemal’de kanalizasyon planlanmadan dolgu yapıldı. Bu yapılınca da kanalizasyon koku yapıyor. Beşirli’de yazın çürüyoruz. Beşirli’de yazları nemden de çürüyoruz. Trabzon’da planlar yapılırken çok iyi yapılmalı ve düşünülmeli.” dedi.

“ŞEHİR HASTANESİNİN YERİ SORUNLU”

Akyazı Stadyumunun yanında yapılacak olan Şehir Hastanesinin yerinin sorunlu olduğuna dikkat çeken Başkan Durmuş, “Akyazı Stadyumunun orada Şehir Hastanesi yapılmak isteniyor. O hastaların durumu ne olacak? Nefes almak için yazın nemden nefes alamayacaklar. Toplu yerlerde klima çalıştırılmıyor. Su içine hastane yapılacak. Osmanlı bir yere hastane yapacağı zaman tespit ettiği bölgelere ciğer koyardı. Ciğer en uzun nerede kalıyorsa hastaneyi oraya koyuyordu. Neden Göğüs Hastanesi Çamlık’a yapıldı? Çünkü oksijen orada bol… Siz Şehir Hastanesini Akyazı’ya yapıyorsunuz. Maç günleri vatandaş hastanesine ulaşamayacak. Maçtaki gürültü oraya yansıyacak. Proje yapılırken her şey hesap edilmeli. Ben o bölgede hastaneye karşıyım.” ifadelerini kullandı.

“TRABZON’UN OLMAZSA OLMAZI GÜNEY ÇEVRE YOLUDUR”

Trabzon’da tüm proje ve yatırımlardan önce Güney Çevre Yolunun yapılması gerektiğine işaret eden Başkan Durmuş, “Trabzon’da Güney Çevre Yolu yapılsaydı kent için en iyisi olacaktı. Çevre yolu üzerinde yapılacak olan bir otogarın da Değirmendere’de yapılacak olan otogardan daha faydalı olacağına inanıyorum. Bizim kuzeye doğru açılma durumumuz yok. Doğu-batı istikametinde de Akçaabat ve Yomra, Ortahisar’ı sıkıştırmış durumda. Tek yön güneydir. Ve Çevre Yolu bir an önce yapılmalıdır. Birinci öncelik bu yol olmalıdır. Gidip de Değirmendere’ye otogar yapıp yoğunluğu artırmanın bir manası yoktur. Bu bölgelerde de böylece bir merkez oluşturulmuş olurdu. Trabzon’un içler acısı durumunu görüyoruz. İnsanlar Büyükşehir’e değil sanki kırsal bir alana geliyorlar. İnsanlar buraya geldiğinde Çömlekçi’yi ve Beşirli’yi gördüğünde nereye geldik diyorlar.” biçiminde konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali 2 ay önce

git işine be türkiyenin geneli aynı durumda türkiyenin göstergesidir trabzon git izmiri gör ozaman